26 minut

20. prosince 2023

Část: Oltář osvětlují Edisonovy žárovky

Obsah dílu

Nelegální migrace a kontroly na hranicích — Nová migrační pravidla Evropské unie — Skončilo pátrání v Klánovickém lese — Mezi Pardubicemi a Hradcem Králové znovu jezdí vlaky — Posilování dopravních spojů před Vánocemi — 50 středočeských obcí na Nymbursku bez vody — Komplikace kvůli ledovce — Jihočeští silničáři už využili 8 tisíc tun soli — Žák v Třebíči napadl nožem psycholožku — Další útoky na školách — Česká obchodní inspekce kontroluje trhy — Muž v pražské tramvaji ohrožoval děti revolverem — Trest za požár na Císařském ostrově — Oltář osvětlují Edisonovy žárovky

Části dílu

01:12
Nelegální migrace a kontroly na hranicích
  Německo ve snaze zastavit nelegální migraci prodloužilo o tři měsíce kontroly s Českou republikou. To znamená do 15. března příštího roku.
  03:12
  Nová migrační pravidla Evropské unie
   Nový migrační pakt EU má předejít situaci z let 2015 a 2016, kdy hlavně západní Evropu zavalila obtížně zvladatelná vlna mimoevropských běženců z jihu a východu. Tuzemská vláda novinky v evropské migrační politice vítá.
   05:12
   Skončilo pátrání v Klánovickém lese
    Stovky policistů dnes stejně jako včera prohledávaly Klánovický les. Hledaly cokoliv, co by mohlo přispět k objasnění případu vraždy z minulého pátku. Policie při pátrací akci neobjevila nikoho, kdo by se tam skrýval, ani nic, co by naznačovalo riziko.
    07:11
    Mezi Pardubicemi a Hradcem Králové znovu jezdí vlaky
     Mezi blízkými krajskými městy Hradcem Králové a Pardubicemi po dvouměsíční výluce znovu jezdí vlaky. Během odstávky byla zdvojkolejněna trať v úseku mezi Stéblovou a Rosicemi nad Labem a Správa železnic tam zavedla nové trakční vedení.
     07:40
     Posilování dopravních spojů před Vánocemi
      Vlakové spoje z Prahy do většiny velkých měst v republice jsou v posledních dnech před Vánocemi téměř obsazené. Místa zbývají hlavně v méně frekventovaných časech - tedy později večer - nebo během dopoledne. I proto někteří dopravci v rámci možností posilují spoje nebo navyšují kapacity.
      09:49
      50 středočeských obcí na Nymbursku bez vody
       Bez vody dnes bylo od brzkých ranních hodin téměř 50 středočeských obcí na Nymbursku. Vodovodní potrubí prasklo mezi Poděbrady a Městcem Králové. Voda znovu tekla až po poledni.
       10:44
       Komplikace kvůli ledovce
        A teď problémy s vodou zase v jiném skupenství. Dopravu na silnicích na některých místech ráno komplikovala ledovka. A tak práci měla policie i záchranáři - takto třeba na jižní Moravě.
        12:26
        Jihočeští silničáři už využili 8 tisíc tun soli
         Správa a údržba silnic vyuna posypy o hodně víc soli než v předchozích letech k tomuto datu: Konkrétně třeba v jižních Čechách už bylo na udržení sjízdnosti silnic použitých osm tisíc tun soli - o 60 % víc než loni touto dobou:
         14:20
         Žák v Třebíči napadl nožem psycholožku
          Šestnáctiletý žák na Střední průmyslové škole v Třebíči nožem napadl pracovnici školy a lehce ji zranil. Podrobnosti k události má živě přímo z Třebíče Markéta Malečková.
          15:50
          Další útoky na školách
           Za posledních dvacet let došlo v Česku ke dvanácti vážným útokům na školách. Ve většině případů byly oběťmi učitelé či vychovatelé.
           16:29
           Česká obchodní inspekce kontroluje trhy
            Blížící se vánoční svátky zaměstnávají také Českou obchodní inspekci. Její pracovníci v roli běžných zákazníků přicházejí na vánoční trhy, aby zjistili, jestli prodejci nešidí zákazníky. V případě prohřešku hrozí stánkařům pokuta v řádech desítek tisíc korun.
            18:44
            Muž v pražské tramvaji ohrožoval děti revolverem
             Policie pátrá po neznámém muži, který ohrožoval děti zbraní v pražské tramvaji. Incident z 9. prosince zachytila kamera mezi zastávkami Slánská a Blatiny. Svědci mají volat linku 158.
             19:11
             Trest za požár na Císařském ostrově
              8 let ve vězení a si odpyká třicetiletý muž, který je nepravomocně odsouzený ze založení celkem 5 požárů. Soud dnes schválil dohodu o vině a trestu, kterou muž uzavřel se státní zástupkyní.
              21:53
              Oltář osvětlují Edisonovy žárovky
               Poprvé po mnoha desítkách let mohli lidé vidět rozsvícený barokní oltář kostela svatého Jiří v Semněvicích na Domažlicku. Barokní oltář byl elektrifikovaný v letech 1910 - 1911, dodnes je na něm zachováno několik unikátních žárovek Thomase Alvy Edisona.
               Přehrát celé video
               Stopáž26 minut
               Další díl
               21. prosince 2023

               Přehled dílů

                
               Stopáž25 minut

               19. dubna

               Policisté měří rychlost na silnicích — Dva roky od zahájení stavby metra D — Malé nemocnice se snaží lákat mladé lékaře — Malé nemocnice se snaží lákat mladé lékaře — Novoborští skláři obnovují Průmyslový palác — Novoborští skláři obnovují Průmyslový palác — Na horách bude dál sněžit — Na horách bude dál sněžit — Výstraha před silným sněžením — Výstraha před silným sněžením — Kurzy mediace pro žáky základních škol — Kurzy mediace pro žáky základních škol — Nádraží na vysočině rozvoní difuzéry — Nádraží na vysočině rozvoní difuzéry — Vánoční strom našel další využití — Vánoční strom našel další využití — Nová nádrž v Jizerských horách — Nová nádrž v Jizerských horách — Kázeňské řízení s ředitelem Policie — Kázeňské řízení s ředitelem Policie — Osmdesátiletý judista sbírá medaile — Osmdesátiletý judista sbírá medaile — Tygr z Hluboké cestoval do Maďarska — Tygr z Hluboké cestoval do Maďarska — Tradiční smolení dubových ležáckých sudů — Tradiční smolení dubových ležáckých sudů

               19. 4. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               18. dubna

               Zastávky autobusů PID pouze na znamení — Zastávky na znamení v Praze — Loterie o startovací byty v Pardubicích — Výhodnější bydlení pro klíčové profese — Nehoda školního autobusu na Příbramsku — Soud zahájil insolvenční řízení s Kovosvitem — První společenství obcí v Česku — Oprava serpentin u Bečova nad Teplou — Komplikace rozvoje zázemí u jezera Most — Budoucnost strahovského stadionu — Automatické metro — Historickým městem roku 2023 je Žatec — Obce na Berounsku proti stavbě železničního tunelu — Opatovická elektrárna roztočila novou turbínu — Dotace na výměnu starého kotle — Plot na cestě k poutnímu místu u Tábora

               18. 4. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               17. dubna

               Distribuce vakcín proti černému kašli — Vakcíny proti černému kašli — Nové veřejné přístaviště v Davli — Nácvik záchrany lidí ve výškách — Část zaměstnanců Kovosvitu nedostala výplatu — Podoba nové lanovky na Ještěd — Proměna pražského náměstí Interbrigády — Svazky stejnopohlavních párů — Šestiletý trest za smrt novorozence — Nárok na opakování přijímacích zkoušek — Lávka přes koridor v Pardubicích zůstane zavřená — Místní proti úložišti jaderného odpadu — V Karlových Varech plánují parkovací dům — Soud v kauze obcházení sankcí proti Rusku — Česká školní inspekce znovu k šikaně v Blovicích — V Česku vznikne vlčí zásahový tým — Pěstitelé se obávají mrazivých teplot — Záchranářem od štěněte

               17. 4. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               16. dubna

               Změny v zákoně pro výstavbu elektráren — Podíl vodní energie na výrobě eletřiny — Výjezdy hasičů kvůli větru — Na Šumavu se dnes vrátilo zimní počasí — ODS už není součástí liberecké koalice — Výbava policistů pro poskytnutí privní pomoci — Sklizeň chřestu začala o dva týdny dřív — Začaly přijímací zkoušky na víceletá gymnázia — O budoucnosti kasin v Chrášťanech rozhodne referendum — Třídění tuků a olejů v Plzni nezdomácnělo — Obnova lesů v Hlinsku — Tapiserie potřebuje zručnost restaurátorek — Finále Play off Tipsport extraligy — Problémy s bobřími hrázemi

               16. 4. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               15. dubna

               Přeočkování proti černému kašli pro zdravotníky — Nedostupné léky — Plánované opravy dopravní infrastruktury v Praze — Petr Židek rezignoval na své funkce — Regulace hazardu v Praze — Obyvatelé Chrášťan proti hazardu v obci — Brutální případ utýrání muže u soudu — Bezpečnostní opatření v historickém dole Jeroným — O šest dalších větrných elektráren chce soukromý investor rozšířit větrný park u Hrádku nad Nisou — Vodáci si letos na řekách za služby připlatí — Výcvik vodáků na řece Úpě — Rekordně vysoké teploty vystřídalo prudké ochlazení — Kostel v Moravské Třebové ničí červotoč — Vysazování ryb před začátkem sezony — Vypouštění ryb do řeky Bíliny — Výluka vysílače Praha-Cukrák

               15. 4. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               12. dubna

               Začaly přijímací zkoušky na střední školy — Zájem o studium na středních školách — Obvinění v liberecké kauze — Pátrání po ozbrojených útočnících — Město chce navýšit kapacitu Alžbětiných lázní — Problémy s parkováním před FN Pzeň — Výluka Jaroměř-Trutnov — Nehody na železnici — Utajený vývoz suti do obecního lesa — Těžba lithia na Žďársku — Z bývalé věznice vznikne muzeum — Roste zájem o samoobslužné prodejny — Přípravy na inauguraci nového arcibiskupa — V pražské zoo se narodilo mládě gorily — Rekordní sezona v pražské zoo — Rozmach ochotnického divadla

               12. 4. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               11. dubna

               Česká pošta snížila svou ztrátu — České poště chybí doručovatelé — Kauza kontaminace azbestem v Milovicích — Vyšší daň pro vybrané lokality v Ústí nad Labem — Kauza spojená s libereckým magistrátem — Nácvik zásahu na Univerzitě Pardubice — Snížený trest za výrobu a prodej marihuany — Mladistvý recidivista — Řidiči nerespektují omezení v rizikovém úseku — Přípravné utkání na MS v hokeji Česko - Němeceko — Vypouštění lososů do řeky Kamenice — O nový parkovací dům není velký zájem — Památky roku 2023

               11. 4. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               10. dubna

               ŘSD posouvá termín na rozšíření parkoviště u D1 — Bezpečnostní akce na železnici — Nový železniční most na Orlíku — Sedm obviněných po zásahu na liberecké radnici — Vyšetřování nehody se 7 zraněnými — Řidič ujížděl policii v Praze — Obnovení pátrání po ženě na Broumovsku — Očkování těhotných proti černému kašli — Startovací byty v Hradci Králové — Ledenice přišly o dotaci na modernizaci školy — Soud o výbuchu muničního skladu — Muž napadl seniorku — Rekordní dotace pro dobrovolné hasiče — Nový záchranný člun na jezeře Medard — Výstava Všechny krásy Prahy

               10. 4. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               9. dubna

               Nezaměstnanost mírně klesla — Stavba bytů v útlumu — Řidič srazil 7 lidí v Polici nad Metují — Zastupitel se musí omluvit hejtmance — Další využití Kozí dráhy — Nové vlaky na železnici — Srážka vlaku a bagru v Krči — Zásah kriminalistů na liberecekém magistrátu — Demolice největší černé stavby v Plzni — Domácí chov exotických zvířat v Česku — Mládě ketupy Pelovy v pražské zoo — Speciální hasičský vůz s dronem — Revitalizace Povltavské promenády — Hasiči už zasahovali u 650 požárů v přírodě — Brzký nástup škůdců — Rekonstrukce letohrádku Bellarie

               9. 4. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               8. dubna

               Práce na silnici působí komplikace turistům — Stavba obchvatu Žiželic — Demolice mostu v Chýnově na Táborsku — Dohra sobotní blokády mostu Legií v Praze — Únik čpavku v Praze 6 — Dětské ambulance při nemocnicích na Vysočině — Šíření černého kašle — Bezpečnostní opatření během MS v hokeji — Přípravy na MS v hokeji — Úzkokolejka terčem vandalů — Stavba dálnice D35 — Využití umělé inteligence pro učitele — Radnice řeší rozvoj Mostu a Litvínova — Oprava Samsonovy kašny — Demolice "skleněného pekla" v Plzni — V Česku padaly teplotní rekodry — Frézování sněhu na cestě k Luční boudě

               8. 4. 2024 na ČT1

               Napište nám