26 minut

13. prosince 2023

Část: Požár na Liberecku způsobil škodu za 3 miliony

Obsah dílu

Stavební práce v zimě — Končí družstevní výroba vamberecké krajky — Požár na Liberecku způsobil škodu za 3 miliony — Pokuta pro lyžaře — Lidé zaplatili městu byty, nedostali je — Platforma proti úložišti chystá další protesty — Nedostatek prostoru ve věznicích — Zvýšení platů zdravotníků — Nové využití mýtných bran na dálnicích — Budoucnost letiště v Líních — Fotbalové Dynamo zavřelo sektor svým fanouškům — Noční zákaz vjezdu do centra Prahy — Obnova těžby živce — Arktický závod českých vojáků v Krkonoších

Části dílu

01:12
Stavební práce v zimě
  I s přicházející zimou nadále pokračují na větších stavbách. Napomáhá tomu i teplejší počasí posledních dnů. Komplikace ale mají dělníci často při menších opravách. Teď je musejí buď přerušit, nebo přesunout na jaro.
  03:21
  Končí družstevní výroba vamberecké krajky
   Skončila družstevní výroba paličkované Vamberecké krajky. Od 40. let minulého století to byl hlavní produkt organizace, která sdružovala na čtyři stovky krajkářek z Orlickoústecka. Tradici, která v oblasti trvá stovky let, teď udržuje hlavně tamní zájmová škola.
   05:22
   Požár na Liberecku způsobil škodu za 3 miliony
    Škodu za 3 miliony korun způsobil podle odhadu vyšetřovatelů noční požár průmyslové haly v Novém Městě pod Smrkem na Liberecku.
    05:41
    Pokuta pro lyžaře
     Pokuta až 100 tisíc korun hrozí lyžaři, který utrhl lavinu při sjíždění svahu nad šumavským Černým jezerem. Tam je kvůli ochraně přírody zakázaný vstup.
     06:00
     Lidé zaplatili městu byty, nedostali je
      Na převod 44 bytů čekají v Hradci Králové nájemníci, kteří je za dvacet let plně zaplatili. Město jim převod slíbilo letos v létě, ale nestalo se tak.
      08:01
      Platforma proti úložišti chystá další protesty
       Dnes se na tom usnesli na jednání platformy. Obcím vadí, že poslanci neschválili jejich právo veta při finálním výběru místa, kde má úložiště stát. Zákonem o hlubinném úložišti se bude zítra zabývat senát.
       10:04
       Nedostatek prostoru ve věznicích
        Čeští vězni se zatím nedočkají více prostoru v celách, který měli mít k dispozici od Nového roku. Aktuálně mají na jednoho odsouzeného připadat minimálně 4 metry čtvereční, nově by to mělo být metrů 6.
        12:11
        Zvýšení platů zdravotníků
         Lékaři, zubaři i farmaceuti po absolvování fakulty nebo specializačního vzdělávání by se od ledna měli přesunout do vyšší platové třídy. Základní výdělek by jim tak vzrostl o pár tisíc korun.
         12:37
         Nové využití mýtných bran na dálnicích
          Ministerstvo dopravy chce využít staré mýtné brány k instalaci proměnného dopravního značení, které by podle aktuální situace regulovalo předjíždění kamionů na dálnicích.
          15:16
          Budoucnost letiště v Líních
           Starostové obcí z okolí letiště Líně u Plzně dnes jednali v Praze se zástupci armády. Chtěli vědět, jaké přesné plány mají s provozem letiště a jak se vše dotkne jejich obcí. Armáda bude chtít na letišti Plzeň-Líně vybudovat armádní logistické centrum se sklady pro podporu našich vojáků a aliančních jednotek.
           17:43
           Fotbalové Dynamo zavřelo sektor svým fanouškům
            Vedení fotbalového Dynama České Budějovice uzavřelo pro dnešní utkání 1. ligy s Hradcem Králové sektor domácích fanoušků. Důvodem bylo chování některých příznivců týmu při utkání v Plzni, kde vhazovali na hřiště dýmovnice.
            19:39
            Noční zákaz vjezdu do centra Prahy
             Praha 1 chce obnovit noční zákaz vjezdu do části Starého Města, který koncem listopadu zrušil magistrátní dopravní odbor. Zastupitelé městské části trvají na tom, že hluk z noční dopravy tamní obyvatele obtěžuje a je proto třeba ho regulovat.
             21:47
             Obnova těžby živce
              Po víc než padesáti letech plánuje soukromá firma obnovit do tří let těžbu živce v jednom z lomů v jihočeském Dvorci u Borovan. Místní ale záměr nepodporují. Obávají se znečištění okolní přírody a zvýšeného hluku.
              23:35
              Arktický závod českých vojáků v Krkonoších
               Tři dny a dvě noci v horském terénu, v mrazu i dešti – v Krkonoších vrcholí závod vojenských hlídek. 45 vojáků se musí po celou dobu obejít bez cizí pomoci.
               Přehrát celé video
               Stopáž26 minut
               Další díl
               14. prosince 2023

               Přehled dílů

                
               Stopáž25 minut

               14. června

               Práce na modernizaci trati kladenské části rychlodráhy železničáři po dvou letech dokončují — Jak už zaznělo, budovaná trať má propojit centrum Prahy s letištěm Václava Havla — V Brandýse nad Labem hoří skladovací hala. Hasiči vyhlásili 3.stupeň požárního poplachu ze čtyř. — Výbuch skladu pyrotechniky — Modrý stan před Strakovou akademií, který aktivisté označují za petiční stánek, už má nové místo. — Policisté našli mrtvou osmapadesátiletou ženu, po které pátrali v souvislosti s požárem bytu v Klatovech. — V centru Prahy dnes policie zadržela muže, po kterém vyhlásila v několika zemích pátrání německá policie. — Spory o pravidla pro předzahrádky — Místo chátrající vodárny u řeky Otavy turistický kemp — Obyvatelé Chrášťan u Prahy dnes v referendu rozhodují, jestli má zastupitelstvo a starosta podniknout kroky proti provozování hazardu v obci. — Stavební práce prodloužily letní prázdniny žákům dvou libereckých škol. — Školní rok končí i pro učně v rýnovické věznici. — Rekonstrukce muzea uranového dolu — Německo zavádí důkladnější kontroly na hranicích s Českem. Spolková republika je zpřísnila kvůli fotbalovému mistrovství Evropy, které dnes začíná. — Olympijské hry v Paříži bude v Česku doprovázet olympijský festival. — Udržitelný festival — Na Šumavě začaly společné hlídky strážců národního parku a policistů na elektrokolech. — Péče o nové tůně a stromřadí na Broumovsku

               14. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               13. června

               Dodávka vrtulníků pro armádu je kompletní — Armádní ukázky na havlíčkobrodském letišti — Policie zadržela aktivisty — 3 lidi a 1 firmu policie obvinila z obecného ohrožení v souvislosti s požárem Domova Alzheimer v Roztokách u Prahy. — Po třech letech se do Hradce Králové vrátily sdílené elektrokoloběžky — Nákup nemovitostí ve vyloučených lokalitách — Karlovy Vary mají první vážné zájemce o provozování Zámeckých lázní — Budoucnost Trojzemí — Vodovod ve Václavicích — Pražská Fakultní Thomayerova nemocnice opravila budovu plicní kliniky — Obavy z nové střelnice v Táboře — Po pěti letech restaurátoři dokončili obnovu první z pyramid v kutnohorské kostnici. — Lipno bude znovu hostit speciální sportovní akci. Několik dní po letní olympiádě se tam uskuteční 13.ročník Lipno Sport Festivalu. — Stolní hry místo mobilů — Lamy alpaka jako terapie pro seniory

               13. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               12. června

               Dostupnost bydlení v Praze se opět zhoršila — Nová bytová čtvrť by měla vzniknout i na pozemcích letiště v pražských Letňanech — Oproti tomu nad kolejištěm pražského hlavního nádraží se zřejmě stavět bude. Vedení hlavního města tam změnu územního plánu schválilo. — Zmírnění pravidel pro výstavbu ve městech — Kvůli vyšší dani z nemovitosti se řada lidí začala zbavovat rekreačních chalup — Pražská technická správa komunikací udělala stavební zábor kolem petičního stánku před úřadem vlády — Problémy s digitalizací technických průkazů — Dálnici D7 zablokovala nehoda kamionu — Hromadná nehoda uzavřela pražský Dejvický a Bubenečský tunel v komplexu Blanka ve směru na Troju — Až dvousetkilometrovou rychlost testují v těchto dnech železničáři na trati mezi Táborem a Olbramovicemi — Právě na zavedení jednotného evropského zabezpečovacího systému na železnici se Česko chystá už 8 let — Problémy s osvětlením stadionu — V Hradci Králové začal festival Rock for People — Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60.letech minulého století — Zoologická zahrada v Táboře otevřela záchranné centrum pro státem zabavené chladnomilné šelmy jako levharty, pumy nebo tygry usurijské — Záchrana kriticky ohroženého motýla

               12. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               11. června

               Po deseti letech Česko netrápí sucho — Zpoždění sečí kvůli dešťům — Obnova vodovodní infrastruktury — Města a obce přišly o značnou část daní z hazardu — Demolice budovy bývalých jatek v Žatci — Rekonstukce mostu Dr. Edvarda Beneše — Odstranění poškozeného vagonu RegioJet — Dotace na nové nájemní byty pro obce — Ekologická recyklace spotřebičů — Písek se chystá energeticky využívat odpad — Screening sluchu u pětiletých dětí — Ve Starém Vestci na Nymbursku hořela ubytovna — Plný stav policistů na Děčínsku — Zítra začne festival Rock for People

               11. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               10. června

               Autobusové zastávky pouze na znamení — Volby do Evropského parlamentu vyhrálo v Česku hnutí ANO — Výsledky referend — Odklízení poškozeného vagónu RegioJet — Požár v historickém centru Prahy — Dostavba dálnice D4 — Těžká technika demoluje most v Semilech — Vlaky jezdí podle nového řádu — Pokles nezaměstnanosti — 82 let od vypálení Lidic — Frýdlant sníží daň z nemovitosti — Českým nemocnicím stále scházejí dárci krve — Poslední zápas před ME ve fotbale — Tlející dvřevo i v hospodářských lesích — Stovky chemiků napříč NATO cvičí v ČR — 50 milionů pro ústecké filmaře

               10. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               7. června

               Odklízení po vlakovém neštěstí — Obnovení provozu na trati — Mobilní signál na železničních koridorech — Sporný kurhový objezd v Českém Krumlově — Nehoda sanitky na Třebíčsku — Reklamace oprav na D1 u Koberovic — Začaly volby do Evropského parlamentu — Referenda v rámci evropských voleb — Na Ještěd začnou jezdit autobusy — Rekonstrukce liblínské rozhledny — Začín 16. ročník noci kostelů — Nejdek má po deštích špatnou vodu — Zajištění skal a svahů u Vltavy v Boršově — Rytířský řád pro českého mistra skláře

               7. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               6. června

               Železniční neštěstí v Pardubicích — Stav zraněných po srážce vlaků — Zabezpečovací systém na trati — Podobné železniční nehody — Komplikace na železnici kvůli srážce vlaků — Likvidace následků železniční nehody — Reakce na nehodu na sociálních sítích — Přípravy na volby do Evropského parlamentu — Výjimečný trest za vraždu na Svitavsku — Za znásilnění a pokus o vraždu 19 let vězení — V Praze skončila opatření proti velké vodě — Výstraha před bouřkami — Setkání párů z nové řady StarDance

               6. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               5. června

               Přibývá nehod sanitních vozů — Hromadná nehoda deseti aut na dálnici D1 v Brně — Další uvolnění trhu práce pro cizince — Nová firma u Českých Budějovic — Málo asistentů pedagoga na středních školách — Bezpečnější železniční přejezdy — Sesuv svahu pod železniční tratí na Litoměřicku — Na jižním Plzeňsku zemřel dělník — Policie dopadla podezřelého z vraždy — Spor kvůli parkování na Litoměřicku — Sporná výběrová řízení na školách — V Liberci začal třídenní festival dětského čtenářství — Petize za záchranu provozu v centru Kasárna Karlín — On-line rezervace a návštěvnost památek — Opravené terasy Křižíkových pavilonů

               5. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               4. června

               Likvidace následků záplav ve Štěnovicích — Blesk udeřil na Jindřichohradecku — Situace na Vltavě a jejích přítocích se po silných deštích uklidňuje — Otava zaplavila plovárnu v Písku — Škody na úrodě jahod po přívalových deštích — Spor o podobu rychlodráhy z Prahy do Drážďan — Starosta Zlatníků ve funkci skončil — Uznávání vzdělání ukrajinských lékařů — Kácení v Prachovských skalách — Požár kamionu na D1 — Polygon pro práci pod vysokým napětím — Sbírka Karla Tutsche — Koncert Stinga pod širým nebem v Plzni — Firma v Klášterci nad Ohří zazdila otvory pro Rorýse — Koně Převalského ze Zoo Praha v pořádku přiletěli do Kazachstánu — Expedice Z101 se vrátila z Afriky

               4. 6. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               3. června

               Ničivé přívalové deště na západě Čech — Likvidace škod po lijácích na Plzeňsku — Deště zvedly i hladinu Vltavy v Praze — Stav zraněných po úderu blesku — Jak se chránit před úderem blesku — Omezení kvůli stavbě Dvoreckého mostu — Omezení kvůli opravě mostu v Pardubicích — Provizorní most ze dřeva poškozuje auta — Pilotní projekt žádostí o dávky na poště — Výpadek internetových služeb České pošty — Spor o novou školu v Ledenicích — Sanitka Golem v Náchodě — Zájem škol o vodácke kurzy na Vltavě — Svalnatá babička mistryní Evropy — Speciální videohra k výročí Franze Kafky

               3. 6. 2024 na ČT1

               Napište nám