25 minut

7. prosinec 2023

Obsah dílu

Regionální centra chtějí více peněz z daní — Rozdělení daní — Trest pro pěstitele Konopí z Broumovska — Oprava Barrandovského mostu — Pardubická třída Míru opět uzavřena — Další stávka německých strojvůdců — Nejnáročnější část roku pro doručovatele — Muž hrozil revizorům mačetou — Ochrana a navracení ukradených památek — Chrám sv. Ignáce z Loyoly po rekonstrukci — Roste zájem o lesní školky — Zastřelený vlk — Na Labi je obnovená lodní přeprava — Unikátní trámový most na jihu Čech — Voda z tajícího sněhu vyplavila dům — Skiareály na Šumavě zahájili sezonu

Části dílu

01:16
Regionální centra chtějí více peněz z daní
  Svaz měst a obcí po vládě požaduje, aby víc peněz z daní, které se vyberou, šlo do regionálních center měst, kam lidé dojíždějí za prací, do škol nebo za kulturou.
  04:01
  Rozdělení daní
   Hodně se o tom mluví, ale málokdo se v těch číslech přesně orientuje, tak si pojďme shrnout, v čí pokladně peníze zaplacené lidmi na daních vlastně skončí.
   05:06
   Trest pro pěstitele Konopí z Broumovska
    Petra Včeliše z Otovic na Broumovsku poslal soud na 11 let do vězení za pěstování konopí a distribuci marihuany. Za 9 let jí prodal kolem půl tuny a vydělal přes 33 milionů.
    07:07
    Oprava Barrandovského mostu
     Mění se harmonogram oprav Barrandovského mostu. Práce, rozplánované původně na 2 roky - 2024 a 2025, by se nově měly spojit a všechny stihnout už v příštím roce.
     07:52
     Pardubická třída Míru opět uzavřena
      Dlažba na pardubické třídě Míru se rozpadá. Problém je v prostřední části, kde jezdí vozidla městské hromadné dopravy. Těch tam v posledních měsících přibylo kvůli uzavírce mostu kpt. Bartoše.
      09:29
      Další stávka německých strojvůdců
       Další stávka německých strojvedoucích za vyšší mzdy se znovu dotkne i české dopravy. Konkrétně jde o spoje provozované s německou Deutsche Bahn a to úsecích Praha - Berlín, Hambrug Flensburg a Kiel.
       11:20
       Nejnáročnější část roku pro doručovatele
        Doručovatelům balíků začala nejnáročnější sezóna. Následujících 14 dnů očekávají největší nápor a někteří posilují, právě kvůli vánočním svátkům, kurýry. Aby lidé dostali zboží od přepravců včas- poslední termín objednávek by měl být příští víkend – tedy na stříbrnou neděli.
        13:23
        Muž hrozil revizorům mačetou
         Pražská policie pátrá po muži, který revizorům v metru hrozil mačetou. Vytáhl ji na ně ve stanici Vysočanská, když při kontrole zjistili, že nemá jízdenku.
         13:52
         Ochrana a navracení ukradených památek
          A ještě jiný druh kriminality. Ukradené památky sochy, obrazy, šperky, vybavení kostelů od 90. let jich jsou tisíce a nedaří se je vypátrat. Přitom mnoho z nich se objevuje v nabídkách na černém trhu.
          16:00
          Chrám sv. Ignáce z Loyoly po rekonstrukci
           Dominanta hlavního náměstí v Jihlavě, chrám sv. Ignáce z Loyoly, se po rekonstrukci znovu otevřel pro veřejnost.
           16:32
           Roste zájem o lesní školky
            Roste zájem o tzv. lesní mateřské školy. Ty jsou alternativou ke klasickým školkám. S tím, že veškerý program probíhá venku.
            18:45
            Zastřelený vlk
             V Krkonoších někdo smrtelně postřelil vlka, kterého tým Mendelovy Univerzity v Brně a správci Krkonošského národního parku týdny sledovali díky GPS obojku.
             19:17
             Na Labi je obnovená lodní přeprava
              Lodníci obnovili přepravu nadrozměrného zboží na Labi. Řeka nebyla kvůli suchu pro nákladní lodě splavná od konce května, v severočeských přístavech tak čekaly zásilky na vývoz. Podzimní srážky hladinu Labe zvedly, z lovosického přístavu proto mohly vyrazit do Německa tři více než stotunové transformátory.
              21:03
              Unikátní trámový most na jihu Čech
               Unikátní most vzniká u Nových Hradů na jihu Čech. Měří přes dvacet metrů, bude skoro celý dřevěný, osazený chytrou technologií. Ta bude hlídat stav mostu, ale zváží i přetížená auta. Po dokončení nahradí most v Třebíčí, který byl taky výjimečný. Sloužil ženistům v druhé světové válce.
               22:45
               Voda z tajícího sněhu vyplavila dům
                7 bytů v České Třebové vyplavila voda z tajícího sněhu na střeše. Nebezpečný ztěžklý sníh spolu s rampouchy ze střechy odstranili hasiči za pomoci výškové techniky.
                23:07
                Skiareály na Šumavě zahájili sezonu
                 Jinak na českých horách už začala lyžařská sezona. Některé sjezdovky už jsou v provozu, některé se teprve připravují na víkend. A ceny skipasů konkrétně třeba na Šumavě zůstaly většinou stejné jako loni.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž26 minut
                 Další díl
                 8. prosinec 2023

                 Přehled dílů

                  
                 Video nelze z licenčních důvodů přehrát
                 Stopáž25 minut

                 27. únor

                 Zdražování v pohostinství — Continental ruší pozice — Nový majitel Becherovky — Odškodnění za nezákonné věznění — Rozsudek nad pašeráky drog — Dotace pro nové lékaře — Kontaminovaná zemina v Trnové — Protesty kvůli rekonstrukci kulturního domu Repre — Poničená dlažba po driftování v Jičíně — Bez povolení na chráněném území — Opravují voliéry po sněhové kalamitě — Knihovna Josefa Škvoreckého — Šumavské Srní chce ještě letos zahájit opravy historických budov v kempu Antýgl

                 27. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 26. únor

                 Kompenzace za škody způsobené ptačí chřipkou — V 5 případech šlo o velkochovy drůbeže, 17 drobných domácích chovů a několik míst s hromadným úhynem ptáků, např. labutí ve volné přírodě. — Kotroverzní projekt Nové Holešovice — Zastupitelstvo Ústeckého kraje probíralo možná řešení důsledků kriminální kauzy kolem společnosti Krajská zdravotní — Platby za přístroje v jihlavské nemocnici — Problémy s výstavbou cyklostezek u Hradce Králové — Na novém fotbalovém stadionu se začal vyměňovat trávník — O jedno procento každoročně přibývá nádorových onemocnění u mladých lidí — Českem se dál šíří černý kašel — Medailí moravskoslezského policejního ředitele byl oceněn 16letý Jan Baloun, student First International School — V Praze chybí lůžka pro zdravotně postižené — Místní referendum v Jáchymově je kvůli malé účasti neplatné — Rybářům na západě Čech způsobují stále větší škody přemnožené vydry — Půjčovny lyží mají nejslabší zimní sezonu — Níže položená lyžařská střediska v Krkonoších ukončila letošní zimní sezonu

                 26. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 23. únor

                 23. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 22. únor

                 Protesty zemědělců na hranicích — Výborný souhlasí s některými výtkami farmářů — Farmář neprotestoval, spokojený ale není — Zdražení jízdného v pražské MHD — E-občanku má už na 300 tisíc lidí — Protesty před hutí Liberty — Lanovka mezi Podbabou, Trojou a Bohnicemi se zatím svatět nemůže — Fanoušci tureckého Galatasaraye v Praze — Odvolaný Velev — Architekt Karel Hubáček by oslavil sto let — Monitoring populace vírů — Falešný bankéř — Pohonné hmoty dál zdražují — Elektronickou přihlášku ke studiu na střední škole podalo 135 tisíc lidí — Jindřichohradecká nemocnice digitalizuje — Na Šumavě roste zájem o bydlení, ceny nemovitostí ale zůstávají vysoké — Nový obor na zahradnické škole v Kopidlně

                 22. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 21. únor

                 Dopravní omezení na Barrandovském mostě — Investice do dopravy kvůli Kvasinám — Soud odmítl dovolání družstva Svatopluk — Vazby v korupční kauze krajských nemocnic — Spalování odpadu na Táborsku má zelenou — Vyšetřování výbuchu v Horšovském Týně — Města si pořizují další radary — Zdražení jízdného v pražské MHD — Zemědělci chystají protest — Mírnější regulace hazardu v Liberci — Omezení zábavní pyrotechniky v zahraničí — Vysokorychlostní železnice Praha-Drážďany — Přibývá strojvůdkyň — Řidička v Praze uvízla v kolejišti tramvaje — Univerzitní týmy zachránily most na Šumavě — Končí termín pro podání přihlášek na SŠ — Jarní prázdniny na blátě

                 21. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 20. únor

                 Korupční kauza v krajských nemocnicích — Nová podoba projektu Staroměstská brána — Výbuch v Horšovském Týně — Trenažer pomáhá lidem po opraci kloubů — Zemědělci o dalších protestech — On-line supermarket stahuje z prodeje produkty organizátora zemědělských protestů — Lufthansa stávkuje — Sanace skály u Brandýsa nad Orlicí — Stav podzemních vod se zlepšil — Prodloužení termínu pro podávání přihlášek na SŠ — Prodloužení termínu přihlášek na SŠ — Rekordní počet nalezených artefaktů — Větřní bez lékaře pro děti i pro dospělé — Německé zdravotní sestry na praxi v Čechách — Bezeševé boty Albrechta z Valdštejna

                 20. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 19. únor

                 Protest zemědělců v Praze — Traktory mířily do Prahy i z jihu Čech — Farmáři z Liberecka se protestu nezúčastnili — Vysočina Arena uklízí po MS v biatlonu — Rekonstrukce nádraží ve Františkových Lázních — Porušení práva dětí na přítomnost rodiče — Zásah NCOZ v Krajské zdravotní — Zásah NCOZ v jihlavské nemocnici — Umělá inteligence pomáhá na základních školách — Další propady půdy po těžbě — České hory přicházejí o turisty — Zámek v Českém Krumlově láká turisty

                 19. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 16. únor

                 Výkyvy počasí se podepisují na stavu silnic — V Tachově opravují silnice svépomocí — Muž ohrožoval cestujícího v metru — Přibývá případů onemocnění legionelózou — Plné urgentní příimy i vytížení záchranáři — Zkrachovalá Sberbank CZ vyplatí pohledávky svým klientům — Sporná výstavba apartmánů v Jáchymově — Protest zemědělců omezí dopravu — Strážníkům v Turnově při kontrole parkování pomáhá Scarabeus — Kapela Vypsaná fixa salví 30 let — Rekonstrukce kulturního domu Repre — Odklízení naplavenin z Brněnské přehrady — Bobři plují do měst — Nové zázemí pro návštěvníky kostela s Jezulátkem

                 16. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 15. únor

                 Cena městské dopravy v Praze — Nová technologie zastaví auto na dálku — Spor kolem stavby apartmánů v Jáchymově — Bezpečnostní opatření během protestu zemědělců — Útočník s mačetou byl nepříčetný — Obyvatelé Bělčic bez vody — Likvidace chovu slepic ve Vanči — Obce v Podkrušnohoří bez signálu — Jednání kvůli financování škol — Zaplavené sady na Pardubicku — Letošní únor bude nejspíš nejteplejším v historii — Mapování šelem v Beskydech — 100 let od narození Jiřího Šlitra

                 15. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 14. únor

                 14. 2. 2024 na ČT1

                 Napište nám