26 minut

8. prosinec 2023

Obsah dílu

Vláda a lékaři podepsali dohodu — Zdravotnictví v číslech — Změny u podbory v nezaměstnanosti — Žhář před soudem — Změny v jízdních řádech — Pokračuje stávka strojvůdců v Německu — Rozloučení s Karlem Schwarzenbergem — Budoucnost Schwarzenberské hrobky — Bezpečnější doprava na Klatovské třídě — Rekonstrukce podchodu u nádraží v Liberci — Hasiči ověnčili mariánský sloup — Posílené hlídky kvůli kapsářům — Varování před krádežemi aut — Šumava a přípravy na svátky — Výstraha před ledovkou — ZOO Hluboká po kalamitě opět otevírá — Zoo v Hluboké má vánoční osvícení

Části dílu

01:15
Vláda a lékaři podepsali dohodu
  Protesty lékařů postupně skončí - s největší pravděpodobností ale nejdřív po víkendu. Zástupci zdravotníků a vlády dnes podepsali dohodu, která ukončí protest lékařů, kteří podali výpověď z přesčasové práce. Dostali příslib, že na odměňování dostanou nemocnice v příštím roce bezmála 10 miliard. Lékařský odborový klub ale už dnes uvedl, že ne všude jsou lékaři s dohodou spokojeni. K plánovaným operacím se ale většina nemocnic vrátí až od ledna.
  04:08
  Zdravotnictví v číslech
   A pro úplnost nabízím ještě pohled na čísla: České zdravotnictví stojí na systému veřejného pojištění a ten se propadá do mínusu. Pro příští rok ministerstvo zdravotnictví odhadovalo, že schodek přesáhne 9 miliard korun.
   05:06
   Změny u podbory v nezaměstnanosti
    Nezaměstnanost v Česku zůstala v listopadu stejná jako v říjnu, tedy 3,5 %. Od nového roku by se měly změnit podmínky pro výplatu podpory v nezaměstnanosti. Ta by se nově neměla krátit o odstupné.
    07:15
    Žhář před soudem
     Ústecký krajský soud vrátil státnímu zastupitelství obžalobu muže, který je podezřelý ze založení rozsáhlého požáru v Českém Švýcarsku. Jak upozornily Seznam Zprávy, soud požaduje, aby žalobci upřesnili výši škody.
     07:44
     Změny v jízdních řádech
      Od neděle se v Česku mění a upravují jízdní řády - vlakové i autobusové - jako každoročně v tuto dobu. Někde s tím jsou spojené i změny zastávek, čísla linek anebo taky jízdné.
      09:44
      Pokračuje stávka strojvůdců v Německu
       Stávka německých strojvedoucích za vyšší mzdy se dotýká i české dopravy. Konkrétně jde o spoje provozované s německou Deutsche Bahn a to hlavně v úsecích Praha - Berlín. V regionální dopravě nejedou spěšné vlaky Cheb-Norimberk.
       11:19
       Rozloučení s Karlem Schwarzenbergem
        Třetím dnem a naposledy se lidé přicházejí rozloučit se zesnulým Karlem Schwarzenbergem. Rakev někdejšího ministra zahraničí je vystavená v pražském kostele maltézských rytířů Panny Marie pod řetězem do desáté hodiny večer. Pak ji převezou do katedrály svatého Víta na Pražském hradě, kde se zítra uskuteční pohřeb se státními poctami.
        11:51
        Budoucnost Schwarzenberské hrobky
         Budoucnost Schwarzenberské hrobky u Třeboně po smrti Karla Schwarzenberga. Správci Národní kulturní památky chtějí splnit přání zesnulého knížete a nechat hrobku krumlovské větve šlechtické rodiny dál otevřenou veřejnosti. Záležet teď bude na dědickém řízení, které se v současné situaci komplikuje.
         14:16
         Bezpečnější doprava na Klatovské třídě
          Bezpečnější zastávky městské hromadné dopravy na Klatovské třídě u Masarykova náměstí - takové plány představila plzeňské radnice. Širší zastávku se zábradlím začne město stavět za rok.
          16:08
          Rekonstrukce podchodu u nádraží v Liberci
           V Liberci začala rekonstrukce propustku u vlakového nádraží. Tisíce lidí ho denně využívají jako zkratku u vlakovému nádraží, stav konstrukce ale dlouhodobě kritizují. Nově bude široký pět metrů, bezbariérový - přibude i pruh pro cyklisty. Náklady vyjdou na 63 milionu korun.
           16:31
           Hasiči ověnčili mariánský sloup
            Hasiči položili věnec do rukou Panny Marie na mariánském sloupu na Staroměstském náměstí v Praze. Navázali tak na římskou tradici, při které si hasiči tímto aktem každoročně připomínají svátek Neposkvrněného početí Panny Marie.
            18:14
            Posílené hlídky kvůli kapsářům
             V předvánočním shonu se plní jak nákupní centra, tak náměstí a ulice, kde probíhají adventní trhy. To vše ale zároveň znamená žně pro zloděje a kapsáře, jimž nahrává roztržitost nebo uvolněná nálada lidí.
             20:10
             Varování před krádežemi aut
              Policie apeluje na řidiče, aby nerozmrazovali auto tak, že ho nechají nastartované bez dohledu. Hlídky řešily už několik případů, kdy situaci zneužili zloději – třeba v pondělí v pražské Hostivaři. Vůz vypátraly za pár hodin.
              20:44
              Šumava a přípravy na svátky
               Ta nejlepší místa jsou na svátky a konec roku rozebraná. Hlavně apartmány a vícelůžkové pokoje. V některých oblastech lidé stále vyčkávají na vývoj počasí. Vloni totiž přišla na Šumavu obleva a hosté rezervace rušili.
               22:43
               Výstraha před ledovkou
                O víkendu se bude v Česku tvořit ledovka. Výstraha podle meteorologů začne platit už dnes večer v Karlovarském, Plzeňském a Jihočeském kraji. Znovu pak bude hrozit od zítřejšího večera - tentokrát na většině území republiky.
                23:07
                ZOO Hluboká po kalamitě opět otevírá
                 Necelý týden po sněhové kalamitě se otevřela zoologické zahrada v Hluboké nad Vltavou. Přívaly sněhu tam minulou sobotu poničily voliéry. Škody se odhadují na miliony korun. Po úklidu je zahrada opět přístupná lidem.
                 24:31
                 Zoo v Hluboké má vánoční osvícení
                  A hlubocká zoologická zahrada se dnes večer také poprvé vánočně rozsvítila. V areálu jsou tisíce světel, několik zdobených bran a ve výbězích září figurky více, než 20 různých zvířat. Například tučňáci, medvědi nebo lemuři.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž26 minut
                  Další díl
                  11. prosinec 2023

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž26 minut

                  27. únor

                  Zdražování v pohostinství — Continental ruší pozice — Nový majitel Becherovky — Odškodnění za nezákonné věznění — Rozsudek nad pašeráky drog — Dotace pro nové lékaře — Kontaminovaná zemina v Trnové — Protesty kvůli rekonstrukci kulturního domu Repre — Poničená dlažba po driftování v Jičíně — Bez povolení na chráněném území — Opravují voliéry po sněhové kalamitě — Knihovna Josefa Škvoreckého — Šumavské Srní chce ještě letos zahájit opravy historických budov v kempu Antýgl

                  27. 2. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  26. únor

                  Kompenzace za škody způsobené ptačí chřipkou — V 5 případech šlo o velkochovy drůbeže, 17 drobných domácích chovů a několik míst s hromadným úhynem ptáků, např. labutí ve volné přírodě. — Kotroverzní projekt Nové Holešovice — Zastupitelstvo Ústeckého kraje probíralo možná řešení důsledků kriminální kauzy kolem společnosti Krajská zdravotní — Platby za přístroje v jihlavské nemocnici — Problémy s výstavbou cyklostezek u Hradce Králové — Na novém fotbalovém stadionu se začal vyměňovat trávník — O jedno procento každoročně přibývá nádorových onemocnění u mladých lidí — Českem se dál šíří černý kašel — Medailí moravskoslezského policejního ředitele byl oceněn 16letý Jan Baloun, student First International School — V Praze chybí lůžka pro zdravotně postižené — Místní referendum v Jáchymově je kvůli malé účasti neplatné — Rybářům na západě Čech způsobují stále větší škody přemnožené vydry — Půjčovny lyží mají nejslabší zimní sezonu — Níže položená lyžařská střediska v Krkonoších ukončila letošní zimní sezonu

                  26. 2. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  23. únor

                  23. 2. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  22. únor

                  Protesty zemědělců na hranicích — Výborný souhlasí s některými výtkami farmářů — Farmář neprotestoval, spokojený ale není — Zdražení jízdného v pražské MHD — E-občanku má už na 300 tisíc lidí — Protesty před hutí Liberty — Lanovka mezi Podbabou, Trojou a Bohnicemi se zatím svatět nemůže — Fanoušci tureckého Galatasaraye v Praze — Odvolaný Velev — Architekt Karel Hubáček by oslavil sto let — Monitoring populace vírů — Falešný bankéř — Pohonné hmoty dál zdražují — Elektronickou přihlášku ke studiu na střední škole podalo 135 tisíc lidí — Jindřichohradecká nemocnice digitalizuje — Na Šumavě roste zájem o bydlení, ceny nemovitostí ale zůstávají vysoké — Nový obor na zahradnické škole v Kopidlně

                  22. 2. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  21. únor

                  Dopravní omezení na Barrandovském mostě — Investice do dopravy kvůli Kvasinám — Soud odmítl dovolání družstva Svatopluk — Vazby v korupční kauze krajských nemocnic — Spalování odpadu na Táborsku má zelenou — Vyšetřování výbuchu v Horšovském Týně — Města si pořizují další radary — Zdražení jízdného v pražské MHD — Zemědělci chystají protest — Mírnější regulace hazardu v Liberci — Omezení zábavní pyrotechniky v zahraničí — Vysokorychlostní železnice Praha-Drážďany — Přibývá strojvůdkyň — Řidička v Praze uvízla v kolejišti tramvaje — Univerzitní týmy zachránily most na Šumavě — Končí termín pro podání přihlášek na SŠ — Jarní prázdniny na blátě

                  21. 2. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  20. únor

                  Korupční kauza v krajských nemocnicích — Nová podoba projektu Staroměstská brána — Výbuch v Horšovském Týně — Trenažer pomáhá lidem po opraci kloubů — Zemědělci o dalších protestech — On-line supermarket stahuje z prodeje produkty organizátora zemědělských protestů — Lufthansa stávkuje — Sanace skály u Brandýsa nad Orlicí — Stav podzemních vod se zlepšil — Prodloužení termínu pro podávání přihlášek na SŠ — Prodloužení termínu přihlášek na SŠ — Rekordní počet nalezených artefaktů — Větřní bez lékaře pro děti i pro dospělé — Německé zdravotní sestry na praxi v Čechách — Bezeševé boty Albrechta z Valdštejna

                  20. 2. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  19. únor

                  Protest zemědělců v Praze — Traktory mířily do Prahy i z jihu Čech — Farmáři z Liberecka se protestu nezúčastnili — Vysočina Arena uklízí po MS v biatlonu — Rekonstrukce nádraží ve Františkových Lázních — Porušení práva dětí na přítomnost rodiče — Zásah NCOZ v Krajské zdravotní — Zásah NCOZ v jihlavské nemocnici — Umělá inteligence pomáhá na základních školách — Další propady půdy po těžbě — České hory přicházejí o turisty — Zámek v Českém Krumlově láká turisty

                  19. 2. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  16. únor

                  Výkyvy počasí se podepisují na stavu silnic — V Tachově opravují silnice svépomocí — Muž ohrožoval cestujícího v metru — Přibývá případů onemocnění legionelózou — Plné urgentní příimy i vytížení záchranáři — Zkrachovalá Sberbank CZ vyplatí pohledávky svým klientům — Sporná výstavba apartmánů v Jáchymově — Protest zemědělců omezí dopravu — Strážníkům v Turnově při kontrole parkování pomáhá Scarabeus — Kapela Vypsaná fixa salví 30 let — Rekonstrukce kulturního domu Repre — Odklízení naplavenin z Brněnské přehrady — Bobři plují do měst — Nové zázemí pro návštěvníky kostela s Jezulátkem

                  16. 2. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  15. únor

                  Cena městské dopravy v Praze — Nová technologie zastaví auto na dálku — Spor kolem stavby apartmánů v Jáchymově — Bezpečnostní opatření během protestu zemědělců — Útočník s mačetou byl nepříčetný — Obyvatelé Bělčic bez vody — Likvidace chovu slepic ve Vanči — Obce v Podkrušnohoří bez signálu — Jednání kvůli financování škol — Zaplavené sady na Pardubicku — Letošní únor bude nejspíš nejteplejším v historii — Mapování šelem v Beskydech — 100 let od narození Jiřího Šlitra

                  15. 2. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  14. únor

                  14. 2. 2024 na ČT1

                  Napište nám