25 minut

6. prosinec 2023

Obsah dílu

Nové stanoviště záchranné služby na Rakovnicku — Dojezdová vzdálenost záchranky — Zákaz návštěv v nemocnicích — Jak bezpečně jezdit v zimě — Internetoví podvodníci přpravili lidi o 120 milionů korun — Odklízení nehody dvou vlaků v České Ttřebové — Rekonstrukci mostů zastavilo počasí — Ruční výroba skla na seznamu UNESCO — Sankce za omezování lékařské péče — Prezident Pavel na návštěvě Broumovska — Led zastavil provoz lipenského přívozu — Veřejná debata k těžbě lithia na Cínovci — Potravinářská inspekce začala častěji kontrolovat prodej domácího vánočního cukroví — Žižkovské cedule na charitativní účely

Části dílu

01:18
Nové stanoviště záchranné služby na Rakovnicku
  Středočeští záchranáři dnes slavnostně otevřeli novou výjezdovou základnu v Jesenici na Rakovnicku. Budova v majetku města se začala rekonstruovat letos v lednu, její přestavba vyšla na bezmála 5 milionů korun.
  03:30
  Dojezdová vzdálenost záchranky
   Podle zákona je to tak, že sanitka by na místo, kde je jí třeba, měla dorazit do 20 minut. Regionem, kde dojezdový limit bývá obtížné dodržet, je momentálně hlavně Šluknovsko.
   04:13
   Zákaz návštěv v nemocnicích
    V Česku přibylo respiračních infekcí. Pět krajů eviduje více než 1 500 nakažených na 100 000 obyvatel. Některé nemocnice už proto zakazují návštěvy, třeba Ústřední vojenská v Praze.
    05:55
    Jak bezpečně jezdit v zimě
     Sníh a led na silnicích v těchto dnech často znamenají nepoznané nebo zrádné situace pro řidiče. Dokladem toho jsou časté výjezdy policistů, hasičů a silničářů k početným dopravním nehodám.
     08:16
     Internetoví podvodníci přpravili lidi o 120 milionů korun
      Kvůli podvodům na internetu policie začala trestně stíhat několik desítek lidí z Česka a Ukrajiny. Vytvářeli falešné webové stránky přepravních společností a bank, které rozesílali vytipovaným obětem, a tak od nich vylákali osobní bankovní údaje, načež je následně připravili o peníze. Dohromady si tak přišli na víc než 120 milionů korun.
      08:43
      Odklízení nehody dvou vlaků v České Ttřebové
       Drážní hasiči dnes začali v České Třebové s odstraňováním následků nedělní nehody dvou nákladních vlaků, při které vykolejilo 19 vozů a lokomotiva, zranil se strojvůdce. Předběžná škoda je 150 milionů korun.
       09:28
       Rekonstrukci mostů zastavilo počasí
        Nepříznivé počasí spojené s častým sněžením a mrazy zastavilo rekonstrukce tří mostů na silnicích Karlovarska a Chebska. Do provozu je při tom chtěli krajští silničáři uvézt už v tomto měsíci. Práce tak musí stavební firmy přesunout do jarních měsíců příštího roku.
        11:19
        Ruční výroba skla na seznamu UNESCO
         Česko má další, už 9. zápis na prestižním seznamu světového nehmotného kulturního dědictví UNESCO. Přibyla na něm ruční výroba skla - rozhodl o tom mezivládní výbor světové organizace na zasedání v Botswaně.
         13:25
         Sankce za omezování lékařské péče
          Pokutu 0,5 milionu korun musí Sušická nemocnice zaplatit Plzeňskému kraji za to, že v ní víc než dva týdny nefungovala dětská pohotovost.
          15:39
          Prezident Pavel na návštěvě Broumovska
           Druhým dnem pokračuje v Královéhradeckém kraji návštěva prezidenta Petra Pavla. Dnes se vydal na Broumovsko.
           16:54
           Led zastavil provoz lipenského přívozu
            Jediný převoz na Lipně v Horní Plané, který přepravuje auta a lidi v zimě, je mimo provoz. Kvůli silnému mrazu a ledu ho převozníci v tomto týdnu museli odstavit.
            18:41
            Veřejná debata k těžbě lithia na Cínovci
             Plán vlády na těžbu lithia v okolí Cínovce v Krušných horách na Teplicku vzbuzuje obavy místních lidí i samospráv, jsou spojené s možnými dopady na životní prostředí. Rozptýlit nejistotu a uklidnit je se právě teď snaží manažeři těžařské firmy Geomet.
             20:17
             Potravinářská inspekce začala častěji kontrolovat prodej domácího vánočního cukroví
              Podle hygieniků není totiž amatérská výroba povolená. A hrozí za něj desetitisícové pokuty. Navíc většina kuchařek nabízí v inzerátech odeslání zboží kurýrní službou. To podle profesionálních pekařů snižuje trvanlivost.
              22:19
              Žižkovské cedule na charitativní účely
               Praha 3 dala do dražby cedule z bývalé Koněvovy ulice, kterou kvůli odkazu sovětského maršála 1. října přejmenovala na Hartigovu, po prvním žižkovském starostovi. Vybrané peníze pošle dětskému integračnímu centru Zahrada.
               Přehrát celé video
               Stopáž25 minut
               Další díl
               7. prosinec 2023

               Přehled dílů

                
               Stopáž26 minut

               27. únor

               Zdražování v pohostinství — Continental ruší pozice — Nový majitel Becherovky — Odškodnění za nezákonné věznění — Rozsudek nad pašeráky drog — Dotace pro nové lékaře — Kontaminovaná zemina v Trnové — Protesty kvůli rekonstrukci kulturního domu Repre — Poničená dlažba po driftování v Jičíně — Bez povolení na chráněném území — Opravují voliéry po sněhové kalamitě — Knihovna Josefa Škvoreckého — Šumavské Srní chce ještě letos zahájit opravy historických budov v kempu Antýgl

               27. 2. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               26. únor

               Kompenzace za škody způsobené ptačí chřipkou — V 5 případech šlo o velkochovy drůbeže, 17 drobných domácích chovů a několik míst s hromadným úhynem ptáků, např. labutí ve volné přírodě. — Kotroverzní projekt Nové Holešovice — Zastupitelstvo Ústeckého kraje probíralo možná řešení důsledků kriminální kauzy kolem společnosti Krajská zdravotní — Platby za přístroje v jihlavské nemocnici — Problémy s výstavbou cyklostezek u Hradce Králové — Na novém fotbalovém stadionu se začal vyměňovat trávník — O jedno procento každoročně přibývá nádorových onemocnění u mladých lidí — Českem se dál šíří černý kašel — Medailí moravskoslezského policejního ředitele byl oceněn 16letý Jan Baloun, student First International School — V Praze chybí lůžka pro zdravotně postižené — Místní referendum v Jáchymově je kvůli malé účasti neplatné — Rybářům na západě Čech způsobují stále větší škody přemnožené vydry — Půjčovny lyží mají nejslabší zimní sezonu — Níže položená lyžařská střediska v Krkonoších ukončila letošní zimní sezonu

               26. 2. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               23. únor

               23. 2. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               22. únor

               Protesty zemědělců na hranicích — Výborný souhlasí s některými výtkami farmářů — Farmář neprotestoval, spokojený ale není — Zdražení jízdného v pražské MHD — E-občanku má už na 300 tisíc lidí — Protesty před hutí Liberty — Lanovka mezi Podbabou, Trojou a Bohnicemi se zatím svatět nemůže — Fanoušci tureckého Galatasaraye v Praze — Odvolaný Velev — Architekt Karel Hubáček by oslavil sto let — Monitoring populace vírů — Falešný bankéř — Pohonné hmoty dál zdražují — Elektronickou přihlášku ke studiu na střední škole podalo 135 tisíc lidí — Jindřichohradecká nemocnice digitalizuje — Na Šumavě roste zájem o bydlení, ceny nemovitostí ale zůstávají vysoké — Nový obor na zahradnické škole v Kopidlně

               22. 2. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               21. únor

               Dopravní omezení na Barrandovském mostě — Investice do dopravy kvůli Kvasinám — Soud odmítl dovolání družstva Svatopluk — Vazby v korupční kauze krajských nemocnic — Spalování odpadu na Táborsku má zelenou — Vyšetřování výbuchu v Horšovském Týně — Města si pořizují další radary — Zdražení jízdného v pražské MHD — Zemědělci chystají protest — Mírnější regulace hazardu v Liberci — Omezení zábavní pyrotechniky v zahraničí — Vysokorychlostní železnice Praha-Drážďany — Přibývá strojvůdkyň — Řidička v Praze uvízla v kolejišti tramvaje — Univerzitní týmy zachránily most na Šumavě — Končí termín pro podání přihlášek na SŠ — Jarní prázdniny na blátě

               21. 2. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               20. únor

               Korupční kauza v krajských nemocnicích — Nová podoba projektu Staroměstská brána — Výbuch v Horšovském Týně — Trenažer pomáhá lidem po opraci kloubů — Zemědělci o dalších protestech — On-line supermarket stahuje z prodeje produkty organizátora zemědělských protestů — Lufthansa stávkuje — Sanace skály u Brandýsa nad Orlicí — Stav podzemních vod se zlepšil — Prodloužení termínu pro podávání přihlášek na SŠ — Prodloužení termínu přihlášek na SŠ — Rekordní počet nalezených artefaktů — Větřní bez lékaře pro děti i pro dospělé — Německé zdravotní sestry na praxi v Čechách — Bezeševé boty Albrechta z Valdštejna

               20. 2. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               19. únor

               Protest zemědělců v Praze — Traktory mířily do Prahy i z jihu Čech — Farmáři z Liberecka se protestu nezúčastnili — Vysočina Arena uklízí po MS v biatlonu — Rekonstrukce nádraží ve Františkových Lázních — Porušení práva dětí na přítomnost rodiče — Zásah NCOZ v Krajské zdravotní — Zásah NCOZ v jihlavské nemocnici — Umělá inteligence pomáhá na základních školách — Další propady půdy po těžbě — České hory přicházejí o turisty — Zámek v Českém Krumlově láká turisty

               19. 2. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               16. únor

               Výkyvy počasí se podepisují na stavu silnic — V Tachově opravují silnice svépomocí — Muž ohrožoval cestujícího v metru — Přibývá případů onemocnění legionelózou — Plné urgentní příimy i vytížení záchranáři — Zkrachovalá Sberbank CZ vyplatí pohledávky svým klientům — Sporná výstavba apartmánů v Jáchymově — Protest zemědělců omezí dopravu — Strážníkům v Turnově při kontrole parkování pomáhá Scarabeus — Kapela Vypsaná fixa salví 30 let — Rekonstrukce kulturního domu Repre — Odklízení naplavenin z Brněnské přehrady — Bobři plují do měst — Nové zázemí pro návštěvníky kostela s Jezulátkem

               16. 2. 2024 na ČT1
               Stopáž25 minut

               15. únor

               Cena městské dopravy v Praze — Nová technologie zastaví auto na dálku — Spor kolem stavby apartmánů v Jáchymově — Bezpečnostní opatření během protestu zemědělců — Útočník s mačetou byl nepříčetný — Obyvatelé Bělčic bez vody — Likvidace chovu slepic ve Vanči — Obce v Podkrušnohoří bez signálu — Jednání kvůli financování škol — Zaplavené sady na Pardubicku — Letošní únor bude nejspíš nejteplejším v historii — Mapování šelem v Beskydech — 100 let od narození Jiřího Šlitra

               15. 2. 2024 na ČT1
               Stopáž26 minut

               14. únor

               14. 2. 2024 na ČT1

               Napište nám