26 minut

5. prosinec 2023

Obsah dílu

Velké změny v parkování v Praze — Co bude nového? — Prodej budovy pošty v Jindřišské ulici v Praze — Havárie potrubí kvůli mrazu — Technické služby ve městech dál vyváží sníh z ulic — Oprava hráze Jordánu má zpoždění — Zemědělci proti dotačním pravidlům — Prezident v Královéhradeckém kraji — Unikátní sluneční hodiny v bývalém lomu — Hromadná nehoda na Karlovarsku — Pitná voda s nadlimitním obsahem železa — Tramvaj v Praze srazila tři chodce — Místo televizí vyrábí čerpadla — Zájem o krizové židle v Teplicích — Mikulášský autobus — Anděl letěl z Černé věže

Části dílu

01:16
Velké změny v parkování v Praze
  Praha chystá revoluci v parkování. Náměstek primátora Zdeněk Hřib dnes představil plán, jak vyřešit problémy s nedostatkem míst ve městě a zároveň přispět ke zklidnění dopravy.
  03:25
  Co bude nového?
   Systém parkovacích zón platí v hlavním městě od devadesátých let. Rezidenti za oprávnění platí dvanáct set korun ročně. Částka se ale zřejmě bude zvyšovat. Novinkou má být možnost takzvaného předplatného, kdy se nebude muset platit roční poplatek najednou, ale podle potřeby měsíčně.
   04:11
   Prodej budovy pošty v Jindřišské ulici v Praze
    Česká pošta zahájila prodej své nejznámější pobočky v Jindřišské ulici v centru Prahy u Václavského náměstí. Novorenesanční budovu z 2. poloviny 19. století, která je kulturní památkou, pošta nabízí za limitní, minimální cenu 1,5 miliardy korun.
    04:54
    Havárie potrubí kvůli mrazu
     V Černokostelecké ulici v Praze 10 praskl dnes nad ránem parovod. Bez tepla bylo na 12 000 domácností. A problémy kvůli havárii tentokrát vodovodního řadu měli i na opačné straně metropole, konkrétně v některých částech Prahy 6.
     06:25
     Technické služby ve městech dál vyváží sníh z ulic
      A začínají strhávat rampouchy a sněhové převisy ze střech. Hasiči už kvůli padajícím kusům ledu vydali varování. V horských střediscích mají čas do pátku. Na víkend totiž očekávají nápor lyžařů. To by úklid značně zkomplikovalo.
      10:22
      Oprava hráze Jordánu má zpoždění
       Mrazy komplikují opravu hráze v Táboře. Víkendová kalamita zbořila tepelný tunel, pod kterým dělníci pracovali. I přes nízké teploty betonují a snaží se stihnout vánoční termín, kdy se má hráz otevřít.
       10:29
       Zemědělci proti dotačním pravidlům
        Petici s více než 13 tisíci podpisy dnes přeložili poslancům zástupci zemědělských družstev. Nelíbí se jim současné podmínky přerozdělování dotací. Podle nich mimo jiné zvýhodňují menší zemědělce.
        12:47
        Prezident v Královéhradeckém kraji
         Petr Pavel s manželkou je tam na dvoudenní návštěvě. Dnes byl mimo jiné ve Fakultní nemocnici, v Dětském domově v Sedloňově nebo na besedě s veřejností v Červeném Kostelci.
         14:54
         Unikátní sluneční hodiny v bývalém lomu
          Oblast kolem hnědouhelného lomu ČSA se pomalu mění. Rekultivace pokračují. Zbytkovou jámu po těžbě pak zaplaví voda. Vznikne další jezero. V oblasti se teď pokračuje s obnovou území tak, aby se vrátilo lidem. Dnes třeba v místě budoucího parku těžaři umístili unikátní sluneční hodiny.
          17:07
          Hromadná nehoda na Karlovarsku
           Hromadná nehoda autobusu a čtyř aut se stala dnes dopoledne na silnici z Chebu do Mariánských Lázní. Autobus převážel děti, z nichž jedno utrpělo lehké zranění. Do nemocnice převezli zdravotníci ještě jednu zraněnou dospělou osobu. Silnici policie uzavřela na dvě hodiny.
           17:43
           Pitná voda s nadlimitním obsahem železa
            Olovo v pitné vodě na některých školách v Olomouckém kraji. Rozbory, které teď provádějí hygienici, ukázaly, že obsahuje nadlimitní koncentrace tohoto toxického kovu. Děti a učitelé teď pijí vodu z náhradních barelů, nebo si ji nosí z domova. Města a obce už řeší výměnu starých závadných rozvodů.
            19:42
            Tramvaj v Praze srazila tři chodce
             Na Národní třídě v Praze srazila tramvaj tři chodce. Na místě zasahují hasiči a záchranáři. Muž a žena jsou vážně zranění, jejich dcera utrpěla poranění lehčí.
             19:59
             Místo televizí vyrábí čerpadla
              Jednu výrobní halu zbourali, místo ní teď staví novou, třikrát tak velkou. A místo televizorů vyrábí tepelná čerpadla. Řeč je o jednom z prvních investorů na plzeňských borských polích - firmě Panasonic.
              22:12
              Zájem o krizové židle v Teplicích
               Česko zažívá jedny z nejmrazivějších nocí v roce. Nejzranitelnější skupinou jsou lidé bez domova – právě ti v takovém počasí hojně využívají noclehárny. V Teplicích pro ně připravili tzv. krizové židle, na kterých mohou lidé přečkat noc.
               24:17
               Mikulášský autobus
                Dneska chodí Mikuláš a řada měst připravuje speciální akce. Do královéhradeckých ulic dnes vyrazil tradiční Mikulášský autobus. Mezi cestujícími jsou i Mikuláš, čert a anděl, kteří dětem za básničku nebo písničku rozdávají drobné odměny.
                24:43
                Anděl letěl z Černé věže
                 No a v Českých Budějovicích je oblíbenou akcí už od roku 2000 přílet anděla. Ten se před půlhodinou snesl na lanech z ochozu Černé věže nad hlavami tisíců návštěvníků na náměstí Přemysla Otakara II.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 6. prosinec 2023

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž26 minut

                 26. únor

                 Kompenzace za škody způsobené ptačí chřipkou — V 5 případech šlo o velkochovy drůbeže, 17 drobných domácích chovů a několik míst s hromadným úhynem ptáků, např. labutí ve volné přírodě. — Kotroverzní projekt Nové Holešovice — Zastupitelstvo Ústeckého kraje probíralo možná řešení důsledků kriminální kauzy kolem společnosti Krajská zdravotní — Platby za přístroje v jihlavské nemocnici — Problémy s výstavbou cyklostezek u Hradce Králové — Na novém fotbalovém stadionu se začal vyměňovat trávník — O jedno procento každoročně přibývá nádorových onemocnění u mladých lidí — Českem se dál šíří černý kašel — Medailí moravskoslezského policejního ředitele byl oceněn 16letý Jan Baloun, student First International School — V Praze chybí lůžka pro zdravotně postižené — Místní referendum v Jáchymově je kvůli malé účasti neplatné — Rybářům na západě Čech způsobují stále větší škody přemnožené vydry — Půjčovny lyží mají nejslabší zimní sezonu — Níže položená lyžařská střediska v Krkonoších ukončila letošní zimní sezonu

                 26. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 23. únor

                 23. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 22. únor

                 Protesty zemědělců na hranicích — Výborný souhlasí s některými výtkami farmářů — Farmář neprotestoval, spokojený ale není — Zdražení jízdného v pražské MHD — E-občanku má už na 300 tisíc lidí — Protesty před hutí Liberty — Lanovka mezi Podbabou, Trojou a Bohnicemi se zatím svatět nemůže — Fanoušci tureckého Galatasaraye v Praze — Odvolaný Velev — Architekt Karel Hubáček by oslavil sto let — Monitoring populace vírů — Falešný bankéř — Pohonné hmoty dál zdražují — Elektronickou přihlášku ke studiu na střední škole podalo 135 tisíc lidí — Jindřichohradecká nemocnice digitalizuje — Na Šumavě roste zájem o bydlení, ceny nemovitostí ale zůstávají vysoké — Nový obor na zahradnické škole v Kopidlně

                 22. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 21. únor

                 Dopravní omezení na Barrandovském mostě — Investice do dopravy kvůli Kvasinám — Soud odmítl dovolání družstva Svatopluk — Vazby v korupční kauze krajských nemocnic — Spalování odpadu na Táborsku má zelenou — Vyšetřování výbuchu v Horšovském Týně — Města si pořizují další radary — Zdražení jízdného v pražské MHD — Zemědělci chystají protest — Mírnější regulace hazardu v Liberci — Omezení zábavní pyrotechniky v zahraničí — Vysokorychlostní železnice Praha-Drážďany — Přibývá strojvůdkyň — Řidička v Praze uvízla v kolejišti tramvaje — Univerzitní týmy zachránily most na Šumavě — Končí termín pro podání přihlášek na SŠ — Jarní prázdniny na blátě

                 21. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 20. únor

                 Korupční kauza v krajských nemocnicích — Nová podoba projektu Staroměstská brána — Výbuch v Horšovském Týně — Trenažer pomáhá lidem po opraci kloubů — Zemědělci o dalších protestech — On-line supermarket stahuje z prodeje produkty organizátora zemědělských protestů — Lufthansa stávkuje — Sanace skály u Brandýsa nad Orlicí — Stav podzemních vod se zlepšil — Prodloužení termínu pro podávání přihlášek na SŠ — Prodloužení termínu přihlášek na SŠ — Rekordní počet nalezených artefaktů — Větřní bez lékaře pro děti i pro dospělé — Německé zdravotní sestry na praxi v Čechách — Bezeševé boty Albrechta z Valdštejna

                 20. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 19. únor

                 Protest zemědělců v Praze — Traktory mířily do Prahy i z jihu Čech — Farmáři z Liberecka se protestu nezúčastnili — Vysočina Arena uklízí po MS v biatlonu — Rekonstrukce nádraží ve Františkových Lázních — Porušení práva dětí na přítomnost rodiče — Zásah NCOZ v Krajské zdravotní — Zásah NCOZ v jihlavské nemocnici — Umělá inteligence pomáhá na základních školách — Další propady půdy po těžbě — České hory přicházejí o turisty — Zámek v Českém Krumlově láká turisty

                 19. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 16. únor

                 Výkyvy počasí se podepisují na stavu silnic — V Tachově opravují silnice svépomocí — Muž ohrožoval cestujícího v metru — Přibývá případů onemocnění legionelózou — Plné urgentní příimy i vytížení záchranáři — Zkrachovalá Sberbank CZ vyplatí pohledávky svým klientům — Sporná výstavba apartmánů v Jáchymově — Protest zemědělců omezí dopravu — Strážníkům v Turnově při kontrole parkování pomáhá Scarabeus — Kapela Vypsaná fixa salví 30 let — Rekonstrukce kulturního domu Repre — Odklízení naplavenin z Brněnské přehrady — Bobři plují do měst — Nové zázemí pro návštěvníky kostela s Jezulátkem

                 16. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 15. únor

                 Cena městské dopravy v Praze — Nová technologie zastaví auto na dálku — Spor kolem stavby apartmánů v Jáchymově — Bezpečnostní opatření během protestu zemědělců — Útočník s mačetou byl nepříčetný — Obyvatelé Bělčic bez vody — Likvidace chovu slepic ve Vanči — Obce v Podkrušnohoří bez signálu — Jednání kvůli financování škol — Zaplavené sady na Pardubicku — Letošní únor bude nejspíš nejteplejším v historii — Mapování šelem v Beskydech — 100 let od narození Jiřího Šlitra

                 15. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 14. únor

                 14. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 13. únor

                 Další fáze oprav Barrandovského mostu — Omezení na Libeňském mostě v Praze — Škoda Auto kvůli úsporám omezí nábor — Praha zdražuje nájem nebytových prostor — Pašeráci drog před soudem — Dvanáctiletý trest za zneužívání nevlastní dcery — Dozorci zůstali bez trestu — Protesty farmářů — Hluk z D8 ruší obyvatele ve Stadicích — Nízký zájem o práci na úřadech — Přibývá nakažených černým kašlem — Úhyn desítek labutí na ptačí chřipku — Rozdíly v nárocích na příspěvky pro handicapované — Inspektoři uzavřeli restauraci v Táboře — Příběh dívky napadené psy v Holýšově

                 13. 2. 2024 na ČT1

                 Napište nám