26 minut

1. prosinec 2023

Obsah dílu

Část lékařů přestala sloužit přesčasy — Více peněz pro zdravotníky — Uzavřené ambulance na Vysočině — Výpadek dodávek tepla v Praze 10 — Policie navrhla obžalovat čtyři lidi kvůli loňskému úmrtí dítěte při závodech nákladních aut v Černuci na Kladensku — Noční zákaz vjezdu na vybraných místech v centru Prahy neplatí — Problematická cesta z Deštného na Šerlich — Česko zasáhlo husté sněžení — Ražba tunelu při stavbě metra D — V Krkonoších začala lyžařská sezóna — Začínají adventní trhy — Rozsvěcení vánočního stromu v Praze — Mikulášské balíčky pro děti na Ukrajině — Komunitní energetika — Výstava děl pacientů z psychiatrické nemocnice

Části dílu

01:17
Část lékařů přestala sloužit přesčasy
  Částečné omezení provozu v některých nemocnicích. Lékaři zahájili svůj protest a přestali sloužit dobrovolné přesčasy. Řada zařízení tak například omezila plánované zákroky. Zástupci lékařů se včera dohodli s premiérem Petrem Fialou na růstu mezd a platů. Protestní akce má trvat do chvíle, než dojde k podpisu dohody.
  03:44
  Více peněz pro zdravotníky
   Premiér zástupcům lékařů přislíbil 9,8 miliard korun z veřejného zdravotního pojištění navíc. Peníze by měly jít přímo na platy a mzdy pracovníků ve zdravotnictví.
   04:16
   Uzavřené ambulance na Vysočině
    A dokud dohoda nebude podepsaná, protest v omezené míře pokračuje. Třeba na Vysočině dnes zůstaly uzavřené některé ambulance v pěti nemocnicích.
    06:02
    Výpadek dodávek tepla v Praze 10
     Dvanáct tisíc domácností v Praze 10 bylo od dopoledne bez dodávek tepla. Podle Pražské teplárenské byly důvodem netěsnosti na topném vedení v Černokostelecké ulici. Porucha se dotkla Hostivaře, Horních Měcholup, Petrovic, Strašnic a Malešic.
     06:24
     Policie navrhla obžalovat čtyři lidi kvůli loňskému úmrtí dítěte při závodech nákladních aut v Černuci na Kladensku
      Viní je z usmrcení z nedbalosti. Konkrétní jména ani funkce daných lidí nezveřejnila. K tragédii došlo loni v dubnu při závodu Mistrovství České republiky nákladních vozů v extrémním terénu. Podle tehdejších informací mělo dítě vběhnout pod kola závodního speciálu. Ani to ale policie dosud nepotvrdila.
      06:50
      Noční zákaz vjezdu na vybraných místech v centru Prahy neplatí
       Silniční správní úřad Magistrátu hlavního města ho zrušil. Podle něj byly v dokumentu chyby. Schází třeba vysvětlení, proč má být opatření zavedené. Městská část také podle úředníků rozhodovala i o silnicích, které nejsou v její správě. Aby rozhodnutí nabylo právní platnosti, musí být ještě 15 dnů na úřední desce.
       07:40
       Problematická cesta z Deštného na Šerlich
        Čerstvě opravená silnice mezi Deštným a Šerlichem v Orlických horách má za sebou druhou provozní zkoušku. A to proto, že při té první před třemi týdny se autobus nedokázal vyhnout protijedoucímu sypači. A další později havarovaly. Královéhradecký kraj, který rekonstrukci platí, tak musel po stížnostech řidičů silnici upravit.
        09:42
        Česko zasáhlo husté sněžení
         Silné sněžení komplikuje od rána dopravu v řadě regionů. V Jihočeském kraji a na Vysočině platí výstraha na vysoký stupeň nebezpečí. Během víkendu tam může napadnout až 40 centimetrů sněhu.
         11:16
         Ražba tunelu při stavbě metra D
          Poslední metry levého tunelu mezi budoucími stanicemi Pankrác a Olbrachtova dnes prorazili dělníci při stavbě metra D. Z jeho prvního úseku tak mají hotových asi 60 procent ražeb. Podle ředitele pražského dopravního podniku jdou práce zatím podle plánu, a to i přes to, že tendrem na další etapu se stále ještě zabývá antimonopolní úřad.
          13:19
          V Krkonoších začala lyžařská sezóna
           První vleky se rozjeli na Černé hoře. Letos za mimořádných sněhových podmínek. Vlekaři totiž nemuseli spoléhat jen na technický sníh. Na hřebenech hor leží totiž téměř metr sněhu.
           14:56
           Začínají adventní trhy
            Začíná hlavní čas adventních trhů. Nejvíce se jich v tuzemsku otevře o nadcházejícím víkendu. Už zítra začnou ty největší, které jsou tradičně na pražském Staroměstském a Václavském náměstí. A před vánocemi zvou na speciální programy i některé památky. Třeba zámek ve Slatiňanech na Chrudimsku.
            17:16
            Rozsvěcení vánočního stromu v Praze
             A na Staroměstském náměstí v Praze už se také rozsvítil vánoční strom. 22metrový smrk pochází z Libereckého kraje. Jeho zdobení trvalo čtyři dny.
             18:55
             Mikulášské balíčky pro děti na Ukrajině
              Mikulášské balíčky z Česka pro děti na Ukrajině. Do dětského domova i dalších míst na západě země je přivezla opavská humanitární organizace Cesta naděje života.
              20:55
              Komunitní energetika
               V Česku budou moci vznikat energetické komunity. Třeba v obcích tak lidé dostanou možnost sdílet elektřinu z obnovitelných zdrojů s ostatními. Umožní to novela zákona, kterou dnes schválila sněmovna.
               21:35
               Výstava děl pacientů z psychiatrické nemocnice
                Umění je stav duše. Takový název nese výstava v Muzeu Kroměřížska. Autory zhruba 70 obrazů jsou klienti Psychiatrické nemocnice v Kroměříži. Právě umělecká terapie jim podle lékařů poskytuje účinnou pomoc, jak se vyrovnat s traumaty, závislostmi nebo duševními nemocemi.
                Přehrát celé video
                Stopáž26 minut
                Další díl
                4. prosinec 2023

                Přehled dílů

                 
                Stopáž26 minut

                20. únor

                20. 2. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                19. únor

                Protest zemědělců v Praze — Traktory mířily do Prahy i z jihu Čech — Farmáři z Liberecka se protestu nezúčastnili — Vysočina Arena uklízí po MS v biatlonu — Rekonstrukce nádraží ve Františkových Lázních — Porušení práva dětí na přítomnost rodiče — Zásah NCOZ v Krajské zdravotní — Zásah NCOZ v jihlavské nemocnici — Umělá inteligence pomáhá na základních školách — Další propady půdy po těžbě — České hory přicházejí o turisty — Zámek v Českém Krumlově láká turisty

                19. 2. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                16. únor

                Výkyvy počasí se podepisují na stavu silnic — V Tachově opravují silnice svépomocí — Muž ohrožoval cestujícího v metru — Přibývá případů onemocnění legionelózou — Plné urgentní příimy i vytížení záchranáři — Zkrachovalá Sberbank CZ vyplatí pohledávky svým klientům — Sporná výstavba apartmánů v Jáchymově — Protest zemědělců omezí dopravu — Strážníkům v Turnově při kontrole parkování pomáhá Scarabeus — Kapela Vypsaná fixa salví 30 let — Rekonstrukce kulturního domu Repre — Odklízení naplavenin z Brněnské přehrady — Bobři plují do měst — Nové zázemí pro návštěvníky kostela s Jezulátkem

                16. 2. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                15. únor

                Cena městské dopravy v Praze — Nová technologie zastaví auto na dálku — Spor kolem stavby apartmánů v Jáchymově — Bezpečnostní opatření během protestu zemědělců — Útočník s mačetou byl nepříčetný — Obyvatelé Bělčic bez vody — Likvidace chovu slepic ve Vanči — Obce v Podkrušnohoří bez signálu — Jednání kvůli financování škol — Zaplavené sady na Pardubicku — Letošní únor bude nejspíš nejteplejším v historii — Mapování šelem v Beskydech — 100 let od narození Jiřího Šlitra

                15. 2. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                14. únor

                14. 2. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                13. únor

                Další fáze oprav Barrandovského mostu — Omezení na Libeňském mostě v Praze — Škoda Auto kvůli úsporám omezí nábor — Praha zdražuje nájem nebytových prostor — Pašeráci drog před soudem — Dvanáctiletý trest za zneužívání nevlastní dcery — Dozorci zůstali bez trestu — Protesty farmářů — Hluk z D8 ruší obyvatele ve Stadicích — Nízký zájem o práci na úřadech — Přibývá nakažených černým kašlem — Úhyn desítek labutí na ptačí chřipku — Rozdíly v nárocích na příspěvky pro handicapované — Inspektoři uzavřeli restauraci v Táboře — Příběh dívky napadené psy v Holýšově

                13. 2. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                12. únor

                Školy nemají peníze pro dva tisíce zaměstnanců — Finance ve školství — Zchátralé nádraží Vyšehrad má nového majitele — Opakované havárie horkovodu — Vítr Rakušan debatuje v Mostě — Rekonstrukce Divadla na Vinohradech — Sanace skály nad stezkou u Boršova nad Vltavou — Regionální agrární rada Libereckého kraje plně podporuje protesty zemědělců — Stoupá hladina Labe na východě Čech — Nedostatek dárců krve na Ústecku — Změna v čerpání sociálních dávek — Epidemie chřipky se blíží vrcholu — Ceny plynu klesají — Zátarasy na pěší zóně v Jablonci nad Nisou — Petrof přesouvá výrobu pianin do Indonésie — Přeplavme svůj La Manche 2024

                12. 2. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                9. únor

                Protest polských zemědělců — Stížnosti zemědělců — Ceny bytů v Česku — Opravy Barrandovského mostu — Oprava mostu v Ústí nad Labem — Letní dětské tábory se rychle plní — Sesuv další skály v Karlových Varech — Náročný víkend v Novém Městě na Moravě — Advokát skončil ve vazbě — Objasnění staré vraždy novorozence — Varování horské služby — Parkovací dům centru města neulevil — Chovatelce psa hrozí vězení — Vyšší příspěvky na péči — Internetem se stále častěji šíří podvodná videa s údajným výskytem vlků — Koncert na podporu rodiny, která přišla o svůj domov

                9. 2. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                8. únor

                Úsporná opatření České pošty — Transformace České pošty — Protesty zemědělců na Liberecku — Nejčastější problémy zemědělců — Rekordní turistická sezona v Česku — Nezaměstnanost v lednu stoupla — Snížení úrokové sazky — Padl první trest v kauze autobusových dopravců v Liberci a Jablonci nad Nisou — Vysokorychlostní trať Praha–Drážďany — Kvůli silnému dešti začaly v Pošumaví stoupat hladiny řek — Horská střediska bojují s výkyvy počasí — Meteorologové dál varují před povodněmi — Konec pivovaru v Pardubicích — Třebíč zvyšuje nájemné v městských bytech — Spor o novou vodní elektrárnu — Mateřská škola vychovává vodícího psa

                8. 2. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                7. únor

                Kolínská nemocnice dokončila rekonstrukci pavilonu O — Celní správě pomáhá mobilní laboratoř — V Česku chybí stovky policistů — Nedostatek zdravotních sester — Soud s Miroslavem Závadou může pokračovat — Aukce kunratického zámku — Likvidace velkochovu na Třebíčsku — Předražené obědy v ústecké menze — Trest za napadení učitelky ZŠ — K modernizaci libereckého bazénu se hlásí 6 firem — Zařazení HHC na seznam návykových látek — Policie pátrá po zloději — Opět hrozí vzestup hladin některých toků — Možné zvýšení rychlosti na silnici do Ostrova — Jihočeská posádka okradena na mezinárodní rallye — Vláda projedná splavnění Labe do Pardubic — Skauti vyrábějí svíčky pro Ukrajinu

                7. 2. 2024 na ČT1

                Napište nám