25 minut

30. listopad 2023

Obsah dílu

Dopad konsolidačního balíčku na obce — Fungování nemocnic — Omezení lékařské péče v Libereckém kraji — Provoz nemocnic v Pardubickém kraji — Nemocnice omezují návštěvy — Chytré kamery posilují bezpečnost ve městech — Terezín dostane peníze na opravu kasáren — Výstavba parkovacího domu v Pardubicích se komplikuje — Komplikace kvůli sněhu v Karlovarském kraji — Skiareály se připravují — Praha začala testovat nový trolejbus — Městské i státní lesy se připravují na prodej vánočních stromků — Kácení stromů na trase Pražského okruhu — Rocková muzikálová legenda v Plzni — 70 let od vzniku Galerie moderního umění v Hradci Králové

Části dílu

01:11
Dopad konsolidačního balíčku na obce
  Až o 100 miliard korun ročně méně pro samosprávy. O takovou částku je podle Svazu měst a obcí připraví vládní konsolidační balíček. Svaz proto hodlá s kabinetem Petra Fialy jednat o změně rozpočtového určení daní.
  03:17
  Fungování nemocnic
   Nemocnice by od zítřka neměly fungovat se zásadnějšími omezeními - dohodl se na tom předseda vlády Petr Fiala a viceprezident České lékařské komory. Premiér na zdravotníky nově nabízí 9,8 miliardy korun v rámci úhradové vyhlášky.
   04:12
   Omezení lékařské péče v Libereckém kraji
    Péče o pacienty v Libereckém kraji bude v prosinci kvůli výpovědím lékařů z přesčasů omezena jen minimálně. Změny se dotknou Městské nemocnice v Jablonci nad Nisou, která omezí plánovanou péči.
    06:09
    Provoz nemocnic v Pardubickém kraji
     A třeba v Pardubickém kraji se omezení provozu dotkne čtyř nemocnic, kde podaly výpovědi z přesčasů skoro dvě pětiny lékařů. Nemocnice v kraji tak zajišťují hlavně akutní, urgentní a neodkladnou péči a v běžném režimu se budou starat také o onkologické pacienty.
     07:00
     Nemocnice omezují návštěvy
      Na Vysočině minulý týden přibylo skoro 1700 nakažených na sto tisíc obyvatel. Číslo roste už čtvrtý týden v řadě. Některé nemocnice proto omezují návštěvy na lůžkových odděleních.
      08:27
      Chytré kamery posilují bezpečnost ve městech
       Kamery, které sledují a zároveň i samy vyhodnocují případné nebezpečí nebo přestupek. Moderní systém začali testovat strážníci v Mělníku. Podobnou technologii teď zkoušejí také dispečeři v Plzni.
       10:45
       Terezín dostane peníze na opravu kasáren
        Poslanci schválili státní rozpočet na příští rok, koalice se dohodla na podpoře desítky menších pozměňovacích návrhů. Chtějí například posílit rozpočet o 120 milionů korun na opravu pevnosti Josefov a Terezín – terezínské kasárny už desítky let chátrají.
        12:40
        Výstavba parkovacího domu v Pardubicích se komplikuje
         Firma, která objekt za 327 milionů korun buduje, narazila na elektrickou přípojku v zemi a práce částečně přerušila. Opoziční zastupitelé se obávají vyšších nákladů i možného zpoždění. Městská firma ale ujišťuje, že parkovací dům postaví včas.
         14:30
         Komplikace kvůli sněhu v Karlovarském kraji
          V Karlovarském kraji v noci připadl další sníh. Přestože situace v regionu je klidnější, než byla v předchozích dnech, sněhová pokrývka dělá problémy třeba lidem na sídlištích.
          16:14
          Skiareály se připravují
           Lyžařské areály oproti tomu sníh vítají. Vrcholí tam přípravy na zimní sezonu. Třeba v Krušných horách sjezdovky zasněžují a chystají trasy pro běžkaře. Některá tamní střediska avizovala, že vleky spustí už o víkendu.
           17:58
           Praha začala testovat nový trolejbus
            Ten bude jezdit mezi Palmovkou a Čakovicemi. Jakmile skončí jeho testovací provoz na jaře příštího roku, chce ho město nasadit na vytíženou linkou z Nádraží Veleslavín na Letiště Václava Havla.
            19:37
            Městské i státní lesy se připravují na prodej vánočních stromků
             Jejich cena oproti loňsku zůstala stejná. I navzdory vyšším nákladům na těžbu nebo pěstování na plantážích. U soukromých prodejů počítají pěstitelé s mírným nárůstem cen. Zároveň lesníci stromky v lesích začínají hlídat. Kvůli případným krádežím.
             21:17
             Kácení stromů na trase Pražského okruhu
              Silničáři začali kácet stromy na trase jihovýchodní části Pražského okruhu. Během zimy chtějí poslat k zemi skoro 4 tisíce stromů hlavně náletových dřevin. Práce mají skončit v březnu.
              22:24
              Rocková muzikálová legenda v Plzni
               Soubor muzikálu Divadla Josefa Kajetána Tyla v Plzni připravuje na tento víkend premiéru jednoho z nejslavnějších světových muzikálů 20. století Jesus Christ Superstar. V titulní roli se v Plzni představí držitel ceny Thalie Pavel Režný a Pavel Klimenda.
               24:21
               70 let od vzniku Galerie moderního umění v Hradci Králové
                Galerie moderního umění v Hradci Králové si letos připomíná 70 let od svého vzniku. Ke svému jubileu tak dnes návštěvníky pozvala na komentované prohlídky a uměleckou projekci. Právě se díváme do sálu na výstavu "Hledá se mistrovské dílo".
                Přehrát celé video
                Stopáž26 minut
                Další díl
                1. prosinec 2023

                Přehled dílů

                 
                Stopáž26 minut

                20. únor

                20. 2. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                19. únor

                Protest zemědělců v Praze — Traktory mířily do Prahy i z jihu Čech — Farmáři z Liberecka se protestu nezúčastnili — Vysočina Arena uklízí po MS v biatlonu — Rekonstrukce nádraží ve Františkových Lázních — Porušení práva dětí na přítomnost rodiče — Zásah NCOZ v Krajské zdravotní — Zásah NCOZ v jihlavské nemocnici — Umělá inteligence pomáhá na základních školách — Další propady půdy po těžbě — České hory přicházejí o turisty — Zámek v Českém Krumlově láká turisty

                19. 2. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                16. únor

                Výkyvy počasí se podepisují na stavu silnic — V Tachově opravují silnice svépomocí — Muž ohrožoval cestujícího v metru — Přibývá případů onemocnění legionelózou — Plné urgentní příimy i vytížení záchranáři — Zkrachovalá Sberbank CZ vyplatí pohledávky svým klientům — Sporná výstavba apartmánů v Jáchymově — Protest zemědělců omezí dopravu — Strážníkům v Turnově při kontrole parkování pomáhá Scarabeus — Kapela Vypsaná fixa salví 30 let — Rekonstrukce kulturního domu Repre — Odklízení naplavenin z Brněnské přehrady — Bobři plují do měst — Nové zázemí pro návštěvníky kostela s Jezulátkem

                16. 2. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                15. únor

                Cena městské dopravy v Praze — Nová technologie zastaví auto na dálku — Spor kolem stavby apartmánů v Jáchymově — Bezpečnostní opatření během protestu zemědělců — Útočník s mačetou byl nepříčetný — Obyvatelé Bělčic bez vody — Likvidace chovu slepic ve Vanči — Obce v Podkrušnohoří bez signálu — Jednání kvůli financování škol — Zaplavené sady na Pardubicku — Letošní únor bude nejspíš nejteplejším v historii — Mapování šelem v Beskydech — 100 let od narození Jiřího Šlitra

                15. 2. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                14. únor

                14. 2. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                13. únor

                Další fáze oprav Barrandovského mostu — Omezení na Libeňském mostě v Praze — Škoda Auto kvůli úsporám omezí nábor — Praha zdražuje nájem nebytových prostor — Pašeráci drog před soudem — Dvanáctiletý trest za zneužívání nevlastní dcery — Dozorci zůstali bez trestu — Protesty farmářů — Hluk z D8 ruší obyvatele ve Stadicích — Nízký zájem o práci na úřadech — Přibývá nakažených černým kašlem — Úhyn desítek labutí na ptačí chřipku — Rozdíly v nárocích na příspěvky pro handicapované — Inspektoři uzavřeli restauraci v Táboře — Příběh dívky napadené psy v Holýšově

                13. 2. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                12. únor

                Školy nemají peníze pro dva tisíce zaměstnanců — Finance ve školství — Zchátralé nádraží Vyšehrad má nového majitele — Opakované havárie horkovodu — Vítr Rakušan debatuje v Mostě — Rekonstrukce Divadla na Vinohradech — Sanace skály nad stezkou u Boršova nad Vltavou — Regionální agrární rada Libereckého kraje plně podporuje protesty zemědělců — Stoupá hladina Labe na východě Čech — Nedostatek dárců krve na Ústecku — Změna v čerpání sociálních dávek — Epidemie chřipky se blíží vrcholu — Ceny plynu klesají — Zátarasy na pěší zóně v Jablonci nad Nisou — Petrof přesouvá výrobu pianin do Indonésie — Přeplavme svůj La Manche 2024

                12. 2. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                9. únor

                Protest polských zemědělců — Stížnosti zemědělců — Ceny bytů v Česku — Opravy Barrandovského mostu — Oprava mostu v Ústí nad Labem — Letní dětské tábory se rychle plní — Sesuv další skály v Karlových Varech — Náročný víkend v Novém Městě na Moravě — Advokát skončil ve vazbě — Objasnění staré vraždy novorozence — Varování horské služby — Parkovací dům centru města neulevil — Chovatelce psa hrozí vězení — Vyšší příspěvky na péči — Internetem se stále častěji šíří podvodná videa s údajným výskytem vlků — Koncert na podporu rodiny, která přišla o svůj domov

                9. 2. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                8. únor

                Úsporná opatření České pošty — Transformace České pošty — Protesty zemědělců na Liberecku — Nejčastější problémy zemědělců — Rekordní turistická sezona v Česku — Nezaměstnanost v lednu stoupla — Snížení úrokové sazky — Padl první trest v kauze autobusových dopravců v Liberci a Jablonci nad Nisou — Vysokorychlostní trať Praha–Drážďany — Kvůli silnému dešti začaly v Pošumaví stoupat hladiny řek — Horská střediska bojují s výkyvy počasí — Meteorologové dál varují před povodněmi — Konec pivovaru v Pardubicích — Třebíč zvyšuje nájemné v městských bytech — Spor o novou vodní elektrárnu — Mateřská škola vychovává vodícího psa

                8. 2. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                7. únor

                Kolínská nemocnice dokončila rekonstrukci pavilonu O — Celní správě pomáhá mobilní laboratoř — V Česku chybí stovky policistů — Nedostatek zdravotních sester — Soud s Miroslavem Závadou může pokračovat — Aukce kunratického zámku — Likvidace velkochovu na Třebíčsku — Předražené obědy v ústecké menze — Trest za napadení učitelky ZŠ — K modernizaci libereckého bazénu se hlásí 6 firem — Zařazení HHC na seznam návykových látek — Policie pátrá po zloději — Opět hrozí vzestup hladin některých toků — Možné zvýšení rychlosti na silnici do Ostrova — Jihočeská posádka okradena na mezinárodní rallye — Vláda projedná splavnění Labe do Pardubic — Skauti vyrábějí svíčky pro Ukrajinu

                7. 2. 2024 na ČT1

                Napište nám