26 minut

29. listopad 2023

Obsah dílu

Nárůst počtu onemocnění chřipkou — Roste počet nakažených covidem — D1 na 11 hodin zablokovala hromadná nehoda — Likvidace následků sněhové kalamity — Nehoda autobusu na Šumpersku — Mrazivé počasí potrvá — Budoucnost regionální dopravy na železnici — Spor o zajištění dopravní obslužnosti — V Plané na Tachovsku by opět mohla být nemocnice — 11 lidí obžalovaných v rozsáhlé drogové kauze — Sokolovská uhelná bude zdržovat až o 25 % — Vyšší daně z nemovitosti v obcích — Vysoké Mýto přispěje na stavbu obchvatu — Problémy s drogově závislými v Praze 5 — Projekt Patron pomáhá mladým lidem

Části dílu

01:11
Nárůst počtu onemocnění chřipkou
  Narůstá počet onemocnění chřipkou - oproti minulému týdnu až o 125 procent(( %.)). Podle hygieniků je tak Česko - na začátku chřipkové epidemie. Infekce se šíří - hlavně mezi dětmi do 5-ti let. K tomu - podle lékařů - přibývá i dalších nemocí dýchacích cest - a také covidu.
  03:36
  Roste počet nakažených covidem
   A narůstá taky počet nemocných s covidem v pondělí jich bylo přes 2800, nejvíc za rok a půl. Hospitalizovaných s covidem-19 je téměř 650 z nich intenzivní péči potřebuje třicet osm pacientů.
   04:10
   D1 na 11 hodin zablokovala hromadná nehoda
    Hromadná nehoda v noci uzavřela dálnici D1 ve směru na Prahu. U Humpolce havarovaly 4 kamiony. Řidič jednoho z nich na místě zemřel.
    05:32
    Likvidace následků sněhové kalamity
     A kvůli následkům počasí hlavně přívalům sněhu, který způsobil poruchy v dodávkách proudu, byli i dnes v terénu energetici v Karlovarském kraji. Bez dodávek ze sítě tam během dne byly stále stovky rodinných domů v Oloví na Sokolovsku.
     07:25
     Nehoda autobusu na Šumpersku
      Námraza byla zřejmě i jednou z možných příčin dopolední nehody autobusu u Rejchartic na Šumpersku. Autobus sjel do příkopu a hrozilo, že se převrátí. Podle hasičů proto cestující rozbili okna a postupně se dostali ven.
      07:55
      Mrazivé počasí potrvá
       Mrazivé noci a rána čekají Česko minimálně do příští středy. V Praze a Středočeském kraji by se teploty neměly dostat nad nulu ani přes den.
       08:12
       Budoucnost regionální dopravy na železnici
        V několika krajích se teď rozhoduje o budoucnosti regionální dopravy na železnici. V Ústeckém by podle výsledku soutěže měl za 3 roky vystřídat národního dopravce RegioJet. Na jihu Moravy se tendr kvůli desítkám doplňujících dotazů stále protahuje.
        10:48
        Spor o zajištění dopravní obslužnosti
         Soud dnes zamítl žalobu Kladna na Středočeský kraj v kauze hromadné dopravy. Město vloni odmítlo přispívat na zajištění meziměstských spojů, které kraj následně omezil a vyřadil Kladno z integrované dopravy.
         13:03
         V Plané na Tachovsku by opět mohla být nemocnice
          Nové zařízení za půl miliardy korun má mít kromě lůžek následné péče i menší oddělení jednodenní chirurgie nebo výjezdní místo záchranné služby. Tachovsku už více než dvacet let chybí zdravotnické zařízení.
          15:04
          11 lidí obžalovaných v rozsáhlé drogové kauze
           Státní zástupkyně obžalovala 11 lidí v případu rozsáhlého pašování drog za miliardy korun. Jeden z hlavních podezřelých – devětačtyřicetiletý Vilém Kováč – je na útěku. Europol ho zařadil na seznam 50 nejhledanějších lidí kontinentu.
           15:32
           Sokolovská uhelná bude zdržovat až o 25 %
            Sokolovská uhelná, která je největším výrobcem tepla v Karlovarském kraji, bude v příštím roce zdražovat. Cenový nárůst o 20 až 25 procent podnik zdůvodňuje hlavně cenami emisních povolenek, které podle něj tvoří víc než polovinu všech nákladů.
            16:09
            Vyšší daně z nemovitosti v obcích
             A vyšší daně z nemovitostí čekají od nového roku obyvatele řady měst a obcí napříč regiony. Nové sazby oznámilo třeba v Libereckém kraji 13 radnic.
             18:21
             Vysoké Mýto přispěje na stavbu obchvatu
              Vysoké Mýto se dočká obchvatu města a to navzdory tomu, že Pardubickému kraji už nezbyly peníze na jeho vybudování. Pomoc ale přislíbil ministr dopravy Martin Kupka poté, co město navrhlo, že na výstavbu obchvatu přidá peníze z vlastní kasy.
              20:30
              Problémy s drogově závislými v Praze 5
               Kvůli závislým na drogách nebo opilcům, kteří se pohybují v ulicích, si řada lidí z Prahy 5 stěžuje na bezpečnost. I proto uspořádala městská část besedu, na které lidé mohli své obavy sdělit přímo strážníkům, policistům nebo třeba vedení hlavního města.
               22:53
               Projekt Patron pomáhá mladým lidem
                Pro dívky a chlapce, kteří opouštějí dětské domovy, je start do samostatného života často plný obav a nejistot. V této složité době jim můžou být oporou patroni, kteří jim pomáhají. Jsou to dobrovolníci veřejně prospěšného programu Patron.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                30. listopad 2023

                Přehled dílů

                 
                Stopáž25 minut

                1. březen

                Reforma penzí — Skandál ve vedení Sokola — Nové vedení tenisového svazu — Zákaz prodeje HHC — Podrobnosti důchodové reformy — Nákup na poslední chvíli — Zanedbaná železnice — Kamení na železnici — Poničený trávník v Hradci Králové — Spor o rekonstrukci Barrandovských teras — 200 let od narození Bedřicha Smetany — Jednání se zemědělci — Zachráněná pekárna — Budoucnost vyhořelého kostela — Demolice Ústřední telekomunikační budovy

                1. 3. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                29. únor

                29. 2. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                28. únor

                Spor o výluku na Vysočině — Krádež kabelů na nádraží — Soud kvůli ubodání dítěte — Hazard v Aši — Nepovolené automaty do šrotu — Policejní pronásledování skončilo požárem — Požár v kostele — V liberecké městské dopravě testují nový odbavovací systém. — Zátah na černé pasažéry — Zápas pražských Es v Edenu — Vykradený stadion Bohemians — Likvidace chovu slepic — Vyšetřování tuningové jízdy — Ovocné stromy už kvetou — Kvůli teplu a dostatku potravy se ve městech přemnožili potkani — Homesharing

                28. 2. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                27. únor

                Zdražování v pohostinství — Continental ruší pozice — Nový majitel Becherovky — Odškodnění za nezákonné věznění — Rozsudek nad pašeráky drog — Dotace pro nové lékaře — Kontaminovaná zemina v Trnové — Protesty kvůli rekonstrukci kulturního domu Repre — Poničená dlažba po driftování v Jičíně — Bez povolení na chráněném území — Opravují voliéry po sněhové kalamitě — Knihovna Josefa Škvoreckého — Šumavské Srní chce ještě letos zahájit opravy historických budov v kempu Antýgl

                27. 2. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                26. únor

                Kompenzace za škody způsobené ptačí chřipkou — V 5 případech šlo o velkochovy drůbeže, 17 drobných domácích chovů a několik míst s hromadným úhynem ptáků, např. labutí ve volné přírodě. — Kotroverzní projekt Nové Holešovice — Zastupitelstvo Ústeckého kraje probíralo možná řešení důsledků kriminální kauzy kolem společnosti Krajská zdravotní — Platby za přístroje v jihlavské nemocnici — Problémy s výstavbou cyklostezek u Hradce Králové — Na novém fotbalovém stadionu se začal vyměňovat trávník — O jedno procento každoročně přibývá nádorových onemocnění u mladých lidí — Českem se dál šíří černý kašel — Medailí moravskoslezského policejního ředitele byl oceněn 16letý Jan Baloun, student First International School — V Praze chybí lůžka pro zdravotně postižené — Místní referendum v Jáchymově je kvůli malé účasti neplatné — Rybářům na západě Čech způsobují stále větší škody přemnožené vydry — Půjčovny lyží mají nejslabší zimní sezonu — Níže položená lyžařská střediska v Krkonoších ukončila letošní zimní sezonu

                26. 2. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                23. únor

                23. 2. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                22. únor

                Protesty zemědělců na hranicích — Výborný souhlasí s některými výtkami farmářů — Farmář neprotestoval, spokojený ale není — Zdražení jízdného v pražské MHD — E-občanku má už na 300 tisíc lidí — Protesty před hutí Liberty — Lanovka mezi Podbabou, Trojou a Bohnicemi se zatím svatět nemůže — Fanoušci tureckého Galatasaraye v Praze — Odvolaný Velev — Architekt Karel Hubáček by oslavil sto let — Monitoring populace vírů — Falešný bankéř — Pohonné hmoty dál zdražují — Elektronickou přihlášku ke studiu na střední škole podalo 135 tisíc lidí — Jindřichohradecká nemocnice digitalizuje — Na Šumavě roste zájem o bydlení, ceny nemovitostí ale zůstávají vysoké — Nový obor na zahradnické škole v Kopidlně

                22. 2. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                21. únor

                Dopravní omezení na Barrandovském mostě — Investice do dopravy kvůli Kvasinám — Soud odmítl dovolání družstva Svatopluk — Vazby v korupční kauze krajských nemocnic — Spalování odpadu na Táborsku má zelenou — Vyšetřování výbuchu v Horšovském Týně — Města si pořizují další radary — Zdražení jízdného v pražské MHD — Zemědělci chystají protest — Mírnější regulace hazardu v Liberci — Omezení zábavní pyrotechniky v zahraničí — Vysokorychlostní železnice Praha-Drážďany — Přibývá strojvůdkyň — Řidička v Praze uvízla v kolejišti tramvaje — Univerzitní týmy zachránily most na Šumavě — Končí termín pro podání přihlášek na SŠ — Jarní prázdniny na blátě

                21. 2. 2024 na ČT1
                Stopáž26 minut

                20. únor

                Korupční kauza v krajských nemocnicích — Nová podoba projektu Staroměstská brána — Výbuch v Horšovském Týně — Trenažer pomáhá lidem po opraci kloubů — Zemědělci o dalších protestech — On-line supermarket stahuje z prodeje produkty organizátora zemědělských protestů — Lufthansa stávkuje — Sanace skály u Brandýsa nad Orlicí — Stav podzemních vod se zlepšil — Prodloužení termínu pro podávání přihlášek na SŠ — Prodloužení termínu přihlášek na SŠ — Rekordní počet nalezených artefaktů — Větřní bez lékaře pro děti i pro dospělé — Německé zdravotní sestry na praxi v Čechách — Bezeševé boty Albrechta z Valdštejna

                20. 2. 2024 na ČT1
                Stopáž25 minut

                19. únor

                Protest zemědělců v Praze — Traktory mířily do Prahy i z jihu Čech — Farmáři z Liberecka se protestu nezúčastnili — Vysočina Arena uklízí po MS v biatlonu — Rekonstrukce nádraží ve Františkových Lázních — Porušení práva dětí na přítomnost rodiče — Zásah NCOZ v Krajské zdravotní — Zásah NCOZ v jihlavské nemocnici — Umělá inteligence pomáhá na základních školách — Další propady půdy po těžbě — České hory přicházejí o turisty — Zámek v Českém Krumlově láká turisty

                19. 2. 2024 na ČT1

                Napište nám