26 minut

28. listopad 2023

Obsah dílu

Komplikace na silnicích kvůli sněhu — Výpadky elektřiny na západě Čech — Výpadek elektřiny na východě Čech — Smrtelná nehoda na D1 — Nehoda autobusu na Plzeňsku — Problémy s autovraky ve městech — 12 let vězení za napadení ostrahy — Bezpečnostní fórum Prahy 5 — Nová podoba pražského hlavního nádraží — Automaty na vodu pouze přes aplikaci — Školka pro děti z vyloučených lokalit — Vazba pro žháře z národního parku — Kolaudace biatlonové Vysočina arény — Na Šumavu už dorazili běžkaři — Ocenění za záchranu životů cestujících — Vánoční strom na Staroměstském náměstí

Části dílu

01:07
Komplikace na silnicích kvůli sněhu
  Nový sníh od rána komplikoval dopravu. Místy ho napadlo až 15 centimetrů. Hasiči zasahovali u desítek dopravních nehod nebo odklízeli stromy a větve ze silnic.
  03:20
  Výpadky elektřiny na západě Čech
   A na západ Čech, kde byla situace během dne asi nejhorší, se teď podíváme živě. Do Citic na Sokolovsku už proto zdravím Marka Štětinu.
   04:54
   Výpadek elektřiny na východě Čech
    Bez elektřiny se dnes ocitly i tisíce domácností a firem v Hradci Králové a Pardubicích. Výpadek hlásila i krajská nemocnice, která musela spustit záložní zdroje.
    05:30
    Smrtelná nehoda na D1
     Ranní tragická nehoda kamionu zkomplikovala na celý den provoz na dálnici D1 u Bělotína na Přerovsku. Nákladní auto prorazilo svodidla a zřítilo se z mostu. Následně začalo hořet. Řidič kamionu zemřel.
     05:48
     Nehoda autobusu na Plzeňsku
      A nehodu školního autobusu, ve kterém cestovalo domů 22 dětí, řešila policie na Plzeňsku. Došlo k ní mezi Milínovem a Velharticemi. Autobus tam skončil mimo silnici. Podle záchranářů si stěžovalo na bolest ruky jedno dítě, ostatní jsou v pořádku.
      06:13
      Problémy s autovraky ve městech
       V Českých Budějovicích se letos konala už druhá dražba autovraků. Město se tím snaží zbavit dlouhodobě odstavených aut, ke kterým se majitelé nehlásí. Každoročně jich eviduje v ulicích desítky.
       08:17
       12 let vězení za napadení ostrahy
        Až 12 let vězení hrozí šestatřicetiletému muži, který je podezřelý, že minulý týden pobodal příslušníka ostrahy v pražském nákupním centru.
        09:01
        Bezpečnostní fórum Prahy 5
         Dalšími podobnými incidenty v metropoli konkrétně v městské části Praha 5 se dnes zabývá bezpečnostní fórum. Vedle zástupců města jsou tam i policisté, strážníci a předseda protidrogové komise rady hlavního města Pavel Bém.
         10:03
         Nová podoba pražského hlavního nádraží
          Hlavní pražské nádraží se má do budoucna radikálně proměnit. Hlavní město spolu se Správou železnic vybraly vítězný návrh na jeho rekonstrukci. Autorem je studio dánských architektů.
          12:00
          Automaty na vodu pouze přes aplikaci
           Nová pítka pro cestující teď čelí kritice. Automaty instaluje Správa železnic spolu se soukromou firmou. K vodě zdarma se ale dostanou jen ti, kteří mají požadovanou aplikaci v mobilu. Kvůli tomu už vznikla petice. Podle jejích autorů dochází k diskriminaci některých lidí, třeba seniorů, kteří chytrý telefon nemají.
           14:10
           Školka pro děti z vyloučených lokalit
            Naučit děti z takzvaných vyloučených lokalit, jak se správně chovat nebo jak se svými vrstevníky trávit volný čas. I to se snaží mateřská škola v Obrnicích na Mostecku, která se přihlásila do speciálního projektu.
            16:12
            Vazba pro žháře z národního parku
             Krajský soud v Ústí nad Labem ponechal ve vazbě bývalého dobrovolného strážce národního parku České Švýcarsko. Ten je obviněný ze založení loňského nejrozsáhlejšího lesního požáru v Česku. Plus několika dalších menších. Muž se k činům částečně doznal. Teď svou výpověď upravil. Odmítá, že by národní park zapálil.
             17:50
             Kolaudace biatlonové Vysočina arény
              Biatlonová Vysočina aréna prošla modernizací za půl miliardy korun. Novoměstský stadion se tím podle biatlonového svazu posunul mezi nejmodernější sportoviště. Přední hvězdy se na něm představí v únoru, kdy bude hostit Světový šampionát.
              19:37
              Na Šumavu už dorazili běžkaři
               Pro ně je zatím upravený první úsek z jihočeského Zadova. Bílá stopa je ale letos bez generálního sponzora. A úpravu téměř šesti set kilometrů stop budou z větší části platit obce a města. Kvůli tomu regionální agentura znovu navrhuje zpoplatnění běžkařských tras. Úpravy totiž stojí každý rok dva a půl milionu korun.
               21:37
               Ocenění za záchranu životů cestujících
                Ocenění pro dva muže, kteří pomohli zachránit na 3 desítky cestujících po srážce vlaku s kamionem. Stala se v polovině října na přejezdu v Olomouci. Po nárazu vlak začal hořet. Podle ředitele krajských hasičů zachovali zachránci v krizové situaci klid. Díky tomu se nikdo vážně nezranil.
                23:27
                Vánoční strom na Staroměstském náměstí
                 Staroměstské náměstí v Praze už má svůj tradiční vánoční strom. Smrk ztepilý přivezl kamion v noci na dnešek z Libereckého kraje. Teď už dostává speciální výzdobu a osvětlení.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž26 minut
                 Další díl
                 29. listopad 2023

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž25 minut

                 1. březen

                 Reforma penzí — Skandál ve vedení Sokola — Nové vedení tenisového svazu — Zákaz prodeje HHC — Podrobnosti důchodové reformy — Nákup na poslední chvíli — Zanedbaná železnice — Kamení na železnici — Poničený trávník v Hradci Králové — Spor o rekonstrukci Barrandovských teras — 200 let od narození Bedřicha Smetany — Jednání se zemědělci — Zachráněná pekárna — Budoucnost vyhořelého kostela — Demolice Ústřední telekomunikační budovy

                 1. 3. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 29. únor

                 29. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 28. únor

                 Spor o výluku na Vysočině — Krádež kabelů na nádraží — Soud kvůli ubodání dítěte — Hazard v Aši — Nepovolené automaty do šrotu — Policejní pronásledování skončilo požárem — Požár v kostele — V liberecké městské dopravě testují nový odbavovací systém. — Zátah na černé pasažéry — Zápas pražských Es v Edenu — Vykradený stadion Bohemians — Likvidace chovu slepic — Vyšetřování tuningové jízdy — Ovocné stromy už kvetou — Kvůli teplu a dostatku potravy se ve městech přemnožili potkani — Homesharing

                 28. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 27. únor

                 Zdražování v pohostinství — Continental ruší pozice — Nový majitel Becherovky — Odškodnění za nezákonné věznění — Rozsudek nad pašeráky drog — Dotace pro nové lékaře — Kontaminovaná zemina v Trnové — Protesty kvůli rekonstrukci kulturního domu Repre — Poničená dlažba po driftování v Jičíně — Bez povolení na chráněném území — Opravují voliéry po sněhové kalamitě — Knihovna Josefa Škvoreckého — Šumavské Srní chce ještě letos zahájit opravy historických budov v kempu Antýgl

                 27. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 26. únor

                 Kompenzace za škody způsobené ptačí chřipkou — V 5 případech šlo o velkochovy drůbeže, 17 drobných domácích chovů a několik míst s hromadným úhynem ptáků, např. labutí ve volné přírodě. — Kotroverzní projekt Nové Holešovice — Zastupitelstvo Ústeckého kraje probíralo možná řešení důsledků kriminální kauzy kolem společnosti Krajská zdravotní — Platby za přístroje v jihlavské nemocnici — Problémy s výstavbou cyklostezek u Hradce Králové — Na novém fotbalovém stadionu se začal vyměňovat trávník — O jedno procento každoročně přibývá nádorových onemocnění u mladých lidí — Českem se dál šíří černý kašel — Medailí moravskoslezského policejního ředitele byl oceněn 16letý Jan Baloun, student First International School — V Praze chybí lůžka pro zdravotně postižené — Místní referendum v Jáchymově je kvůli malé účasti neplatné — Rybářům na západě Čech způsobují stále větší škody přemnožené vydry — Půjčovny lyží mají nejslabší zimní sezonu — Níže položená lyžařská střediska v Krkonoších ukončila letošní zimní sezonu

                 26. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 23. únor

                 23. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 22. únor

                 Protesty zemědělců na hranicích — Výborný souhlasí s některými výtkami farmářů — Farmář neprotestoval, spokojený ale není — Zdražení jízdného v pražské MHD — E-občanku má už na 300 tisíc lidí — Protesty před hutí Liberty — Lanovka mezi Podbabou, Trojou a Bohnicemi se zatím svatět nemůže — Fanoušci tureckého Galatasaraye v Praze — Odvolaný Velev — Architekt Karel Hubáček by oslavil sto let — Monitoring populace vírů — Falešný bankéř — Pohonné hmoty dál zdražují — Elektronickou přihlášku ke studiu na střední škole podalo 135 tisíc lidí — Jindřichohradecká nemocnice digitalizuje — Na Šumavě roste zájem o bydlení, ceny nemovitostí ale zůstávají vysoké — Nový obor na zahradnické škole v Kopidlně

                 22. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 21. únor

                 Dopravní omezení na Barrandovském mostě — Investice do dopravy kvůli Kvasinám — Soud odmítl dovolání družstva Svatopluk — Vazby v korupční kauze krajských nemocnic — Spalování odpadu na Táborsku má zelenou — Vyšetřování výbuchu v Horšovském Týně — Města si pořizují další radary — Zdražení jízdného v pražské MHD — Zemědělci chystají protest — Mírnější regulace hazardu v Liberci — Omezení zábavní pyrotechniky v zahraničí — Vysokorychlostní železnice Praha-Drážďany — Přibývá strojvůdkyň — Řidička v Praze uvízla v kolejišti tramvaje — Univerzitní týmy zachránily most na Šumavě — Končí termín pro podání přihlášek na SŠ — Jarní prázdniny na blátě

                 21. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 20. únor

                 Korupční kauza v krajských nemocnicích — Nová podoba projektu Staroměstská brána — Výbuch v Horšovském Týně — Trenažer pomáhá lidem po opraci kloubů — Zemědělci o dalších protestech — On-line supermarket stahuje z prodeje produkty organizátora zemědělských protestů — Lufthansa stávkuje — Sanace skály u Brandýsa nad Orlicí — Stav podzemních vod se zlepšil — Prodloužení termínu pro podávání přihlášek na SŠ — Prodloužení termínu přihlášek na SŠ — Rekordní počet nalezených artefaktů — Větřní bez lékaře pro děti i pro dospělé — Německé zdravotní sestry na praxi v Čechách — Bezeševé boty Albrechta z Valdštejna

                 20. 2. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 19. únor

                 Protest zemědělců v Praze — Traktory mířily do Prahy i z jihu Čech — Farmáři z Liberecka se protestu nezúčastnili — Vysočina Arena uklízí po MS v biatlonu — Rekonstrukce nádraží ve Františkových Lázních — Porušení práva dětí na přítomnost rodiče — Zásah NCOZ v Krajské zdravotní — Zásah NCOZ v jihlavské nemocnici — Umělá inteligence pomáhá na základních školách — Další propady půdy po těžbě — České hory přicházejí o turisty — Zámek v Českém Krumlově láká turisty

                 19. 2. 2024 na ČT1

                 Napište nám