26 minut

26. září

Část: Výstava představuje svobodné zednáře

Obsah dílu

Startuje program Oprav dům po babičce — Kritéria pro získání dotace — ŘSD vyvlastní pozemky na D3 u Tábora — Německo připravuje stálé kontroly na hranici s Českem — 2,5 milionu zmizelo z radnice v Týništi nad Orlicí — Policejní honička na D1 — V Dalovicích vzpomínají na zastřelenou ženu — 4 roky vězení pro studenta z Českých Budějovic — Ohrožení stavby gigafactory — Při nehodě na Orlickoústecku auto skončilo na zahradě rodinného domu — Uber oficiálním dopravcem na letiště Václava Havla — Výstava představuje svobodné zednáře — Na Ústecku roste kriminalita dětí — Koleje po přesunu chrámu v Mostě — Rekordní suma pro chlapce s vzácnou nemocí

Části dílu

01:11
Startuje program Oprav dům po babičce
  Majitelé rodinných domů můžou ode dneška žádat o dotace z projektu Nová zelená úsporám včetně programu Oprav dům po babičce, z kterého je možné získat až jeden milion korun.
  03:49
  Kritéria pro získání dotace
   Nově doplněnou podmínkou pro získání dotace je vlastnictví pouze jedné nemovitosti. Ministerstvo tak reagovalo na kritiku, že jde o příliš štědrou dotaci, kterou by mohli zneužívat i majetné domácnosti.
   05:09
   ŘSD vyvlastní pozemky na D3 u Tábora
    Ředitelství silnic a dálnic vybírá firmu, která dostaví dálnici D3 u Tábora. Právě tam se včera stala vážná nehoda dvou kamionů. Úsek se státu nepodařilo doposud dostavět kvůli sporům o vyvlastnění majetku, který k dálnici přiléhá.
    07:20
    Německo připravuje stálé kontroly na hranici s Českem
     Podle spolkové ministryně vnitra Nancy Faeserové doplní nová opatření proti převaděčům a nelegálním běžencům stávající hlídky. Němečtí policisté budou moct chránit hranice po celé délce společně se zahraničními kolegy, a to i na území sousedního státu.
     07:49
     2,5 milionu zmizelo z radnice v Týništi nad Orlicí
      Město zaplatilo firmě Arkast z Jaroměře za práci, kterou neodvedla.
      09:41
      Policejní honička na D1
       Víc než dvousetkilometrovou rychlostí se prohnal kolem policejní hlídky spěchající řidič po dálnici D1 na Vysočině. Policisté čtyřiapadesátiletého cizince v černém autě dostihli nedalo Velké Bíteše. Na místě musel zaplatit devítitisícovou kauci.
       10:02
       V Dalovicích vzpomínají na zastřelenou ženu
        Lidé v Dalovicích u Karlových Varů zapalují svíčky. Vzpomínají na dvaačtyřicetiletou ženu, kterou v budově pošty v pondělí zastřelil zřejmě dvaapadesátiletý muž.
        11:54
        4 roky vězení pro studenta z Českých Budějovic
         Student, který nožem vydíral své spolužáky, dostal čtyřletý nepodmíněný trest. Takový rozsudek dnes vynesl krajský soud v Českých Budějovicích.
         14:01
         Ohrožení stavby gigafactory
          Česká televize má k dispozici posudek o vlivu těžby v okolí Líní na připravovanou stavbu gigafactory v Plzeňském kraji. A zatímco bývalé úhelné doly problém nepředstavují, dutiny po těžbě kaolinu můžou ohrožovat stabilitu povrchu.
          16:37
          Při nehodě na Orlickoústecku auto skončilo na zahradě rodinného domu
           Všechny složky IZS dnes odpoledne zasahovaly u vážné dopravní nehody ve Stříhanově, části obce Zádolí na Orlickoústecku. Osobní auto skončilo na zahradě rodinného domu.
           17:09
           Uber oficiálním dopravcem na letiště Václava Havla
            Taxislužbu na letišti ode dneška zajišťuje společnost Uber - smlouvu má na pět let. Podle podmínek tendru musí cestující nově znát cenu za svezení předem, zároveň se nesmí změnit ani v případě čekání v koloně nebo změny trasy.
            18:57
            Výstava představuje svobodné zednáře
             Svobodné zednářství očima samotných zednářů. Výstava, která chce přiblížit historii i současnost zednářských lóží, bude k vidění od zítra na Novoměstské radnici.
             20:50
             Na Ústecku roste kriminalita dětí
              V Děčíně začali s novými preventivními programy na školách. Je to reakce na rostoucí násilí mezi dětmi. Nejde jen o drobné šarvátky. Policie v kraji řeší za jediný měsíc dva případy, kdy oběti skončily v nemocnici.
              23:10
              Koleje po přesunu chrámu v Mostě
               Koleje, po kterých se před necelými padesáti lety přesouval mostecký děkanský chrám Nanebevzetí Panny Marie, jsou teď znovu k vidění. Kostel tehdy musel ustoupit těžbě uhlí. Kolejová konstrukce stojí nedaleko mosteckého jezera.
               24:50
               Rekordní suma pro chlapce s vzácnou nemocí
                Rekordní sumu vybrala sbírka na léčbu dvouletého chlapce s vzácným genetickým onemocněním. Za čtyřiatřicet dnů lidé darovali celkem přes 120 milionů.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                27. září

                Přehled dílů

                 
                Stopáž26 minut

                8. prosinec

                Vláda a lékaři podepsali dohodu — Zdravotnictví v číslech — Změny u podbory v nezaměstnanosti — Žhář před soudem — Změny v jízdních řádech — Pokračuje stávka strojvůdců v Německu — Rozloučení s Karlem Schwarzenbergem — Budoucnost Schwarzenberské hrobky — Bezpečnější doprava na Klatovské třídě — Rekonstrukce podchodu u nádraží v Liberci — Hasiči ověnčili mariánský sloup — Posílené hlídky kvůli kapsářům — Varování před krádežemi aut — Šumava a přípravy na svátky — Výstraha před ledovkou — ZOO Hluboká po kalamitě opět otevírá — Zoo v Hluboké má vánoční osvícení

                8. 12. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                7. prosinec

                Regionální centra chtějí více peněz z daní — Rozdělení daní — Trest pro pěstitele Konopí z Broumovska — Oprava Barrandovského mostu — Pardubická třída Míru opět uzavřena — Další stávka německých strojvůdců — Nejnáročnější část roku pro doručovatele — Muž hrozil revizorům mačetou — Ochrana a navracení ukradených památek — Chrám sv. Ignáce z Loyoly po rekonstrukci — Roste zájem o lesní školky — Zastřelený vlk — Na Labi je obnovená lodní přeprava — Unikátní trámový most na jihu Čech — Voda z tajícího sněhu vyplavila dům — Skiareály na Šumavě zahájili sezonu

                7. 12. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                6. prosinec

                Nové stanoviště záchranné služby na Rakovnicku — Dojezdová vzdálenost záchranky — Zákaz návštěv v nemocnicích — Jak bezpečně jezdit v zimě — Internetoví podvodníci přpravili lidi o 120 milionů korun — Odklízení nehody dvou vlaků v České Ttřebové — Rekonstrukci mostů zastavilo počasí — Ruční výroba skla na seznamu UNESCO — Sankce za omezování lékařské péče — Prezident Pavel na návštěvě Broumovska — Led zastavil provoz lipenského přívozu — Veřejná debata k těžbě lithia na Cínovci — Potravinářská inspekce začala častěji kontrolovat prodej domácího vánočního cukroví — Žižkovské cedule na charitativní účely

                6. 12. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                5. prosinec

                Velké změny v parkování v Praze — Co bude nového? — Prodej budovy pošty v Jindřišské ulici v Praze — Havárie potrubí kvůli mrazu — Technické služby ve městech dál vyváží sníh z ulic — Oprava hráze Jordánu má zpoždění — Zemědělci proti dotačním pravidlům — Prezident v Královéhradeckém kraji — Unikátní sluneční hodiny v bývalém lomu — Hromadná nehoda na Karlovarsku — Pitná voda s nadlimitním obsahem železa — Tramvaj v Praze srazila tři chodce — Místo televizí vyrábí čerpadla — Zájem o krizové židle v Teplicích — Mikulášský autobus — Anděl letěl z Černé věže

                5. 12. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                4. prosinec

                Potraviny podraží — Ceny potravin v Česku — Mzdy reálně klesky — Žádost o důchod online — Snadnější vymáhání pokut ze zahraničí — Sníh a silné mrazy komplikují dopravu — Největší mráz byl na Šumavě — Mrtvola v Holešovicích — Zdražení vodného a stočného — Nejvíc si za vodu připlatí na Plzeňsku — Obce budou muset zavést kontejnery na textil — Testování mostu na dálnici D7 — Nehoda 3 kamionů na D5 — Rekonstrukce pyramid v kutnohorské kostnici — Sběr ledového vína — Starokladrubští koně na sněhu

                4. 12. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                1. prosinec

                Část lékařů přestala sloužit přesčasy — Více peněz pro zdravotníky — Uzavřené ambulance na Vysočině — Výpadek dodávek tepla v Praze 10 — Policie navrhla obžalovat čtyři lidi kvůli loňskému úmrtí dítěte při závodech nákladních aut v Černuci na Kladensku — Noční zákaz vjezdu na vybraných místech v centru Prahy neplatí — Problematická cesta z Deštného na Šerlich — Česko zasáhlo husté sněžení — Ražba tunelu při stavbě metra D — V Krkonoších začala lyžařská sezóna — Začínají adventní trhy — Rozsvěcení vánočního stromu v Praze — Mikulášské balíčky pro děti na Ukrajině — Komunitní energetika — Výstava děl pacientů z psychiatrické nemocnice

                1. 12. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                30. listopad

                Dopad konsolidačního balíčku na obce — Fungování nemocnic — Omezení lékařské péče v Libereckém kraji — Provoz nemocnic v Pardubickém kraji — Nemocnice omezují návštěvy — Chytré kamery posilují bezpečnost ve městech — Terezín dostane peníze na opravu kasáren — Výstavba parkovacího domu v Pardubicích se komplikuje — Komplikace kvůli sněhu v Karlovarském kraji — Skiareály se připravují — Praha začala testovat nový trolejbus — Městské i státní lesy se připravují na prodej vánočních stromků — Kácení stromů na trase Pražského okruhu — Rocková muzikálová legenda v Plzni — 70 let od vzniku Galerie moderního umění v Hradci Králové

                30. 11. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                29. listopad

                Nárůst počtu onemocnění chřipkou — Roste počet nakažených covidem — D1 na 11 hodin zablokovala hromadná nehoda — Likvidace následků sněhové kalamity — Nehoda autobusu na Šumpersku — Mrazivé počasí potrvá — Budoucnost regionální dopravy na železnici — Spor o zajištění dopravní obslužnosti — V Plané na Tachovsku by opět mohla být nemocnice — 11 lidí obžalovaných v rozsáhlé drogové kauze — Sokolovská uhelná bude zdržovat až o 25 % — Vyšší daně z nemovitosti v obcích — Vysoké Mýto přispěje na stavbu obchvatu — Problémy s drogově závislými v Praze 5 — Projekt Patron pomáhá mladým lidem

                29. 11. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                28. listopad

                Komplikace na silnicích kvůli sněhu — Výpadky elektřiny na západě Čech — Výpadek elektřiny na východě Čech — Smrtelná nehoda na D1 — Nehoda autobusu na Plzeňsku — Problémy s autovraky ve městech — 12 let vězení za napadení ostrahy — Bezpečnostní fórum Prahy 5 — Nová podoba pražského hlavního nádraží — Automaty na vodu pouze přes aplikaci — Školka pro děti z vyloučených lokalit — Vazba pro žháře z národního parku — Kolaudace biatlonové Vysočina arény — Na Šumavu už dorazili běžkaři — Ocenění za záchranu životů cestujících — Vánoční strom na Staroměstském náměstí

                28. 11. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                27. listopad

                27. 11. 2023 na ČT1

                Napište nám