25 minut

1. červen

Obsah dílu

Mimořádná valorizace důchodů — Zákaz napouštění bazénů kvůli suchu — V Břasích na Rokycansku hrozí nedostatek pitné vody — Nový systém plateb za svoz odpadu — Smrtelná nehoda na Liberecku — Soud zamítl žalobu za obsazení rypadla — Nejteplejší den tohoto týdne — Obchvat Náchoda má povolení — Další jednání o spolufinancování pošty — Rizikové úseky nehod aut s tramvajemi — Syrský řidič převážel 32 nelegálních migrantů — Porušování zákazu vstupu do lesa — Na jihu Čech začala vodácká sezona — Začíná samosběr jahod

Části dílu

01:20
Mimořádná valorizace důchodů
  Důchody ode dneška mimořádně vzrostou kvůli vysoké inflaci. Každý senior si polepší o 400 korun a k tomu o 2,3 procenta v zásluhové části. Průměrný důchod po valorizaci bude přes 20 000 Kč.
  03:54
  Zákaz napouštění bazénů kvůli suchu
   Obce na Vysočině začínají omezovat a někde i zakazovat odběr vody z místních vodovodů k napouštění bazénů a jiných nádrží.
   05:35
   V Břasích na Rokycansku hrozí nedostatek pitné vody
    Stávající vodojem už nestačí rozvoji obce. Na západě Čech řeší podobný problém i další obce. S blížícím se létem rostou obavy i na Šumavě.
    07:02
    Nový systém plateb za svoz odpadu
     Radnice v Týnci nad Sázavou plánuje od příštího roku místo paušálu za osobu účtovat poplatek podle velikosti popelnice a také frekvence jejího vyvážení. Uvádí, že tím chce donutit místní, aby odpad lépe třídili.
     09:08
     Smrtelná nehoda na Liberecku
      Smrtí řidiče osobního auta skončil jeho ranní náraz do vozidla údržby, které v protisměru sekalo trávu na silnici druhé třídy u Postřelné na Liberecku. Dva zraněné silničáře převezli záchranáři na ošetření do nemocnice.
      09:34
      Soud zamítl žalobu za obsazení rypadla
       Mostecký soud zamítl žalobu Vršanské uhelné na 8 lidí, kteří podle společnosti v roce 2019 obsadili rypadlo v lomu Vršany. Soud rozhodl, že čtyři lidé na něm tou dobou být nemohli. A u dalších čtyř se nepodařilo dokázat, že na rypadle jsou přímo oni.
       11:15
       Nejteplejší den tohoto týdne
        Začalo meteorologické léto. A odpovídají i tomu i aktuální teploty. Dnešek má být podle předpovědi vůbec nejteplejším dnem tohoto týdne.
        14:00
        Obchvat Náchoda má povolení
         Ředitelství silnic a dálnic získalo nepravomocné stavební povolení k obchvatu Náchoda. Vydal ho Krajský úřad v Hradci Králové. Na stavbu dlouhou 7 a půl kilometru už stát vykupuje pozemky.
         14:47
         Další jednání o spolufinancování pošty
          Přesně za měsíc ukončí Česká pošta po celé zemi provoz tří set svých poboček. Jako vstřícný krok teď státní podnik nabízí modifikovanou Poštu partner Plus. Službu města doteď považovala za nevýhodnou. Nově by se pošta o náklady na fungování takových přepážek s provozovateli částečně dělila.
          16:44
          Rizikové úseky nehod aut s tramvajemi
           Na osm set srážek auta s tramvají v centru Prahy eviduje za posledních pět let dopravní podnik v metropoli. Podle něj řidiči nejčastěji zapomínají dát tramvaji přednost a nebo špatně parkují.
           18:54
           Syrský řidič převážel 32 nelegálních migrantů
            32 nelegálních migrantů z Turecka, Afghánistánu a Sýrie dopadly dálniční hlídky na Vysočině. Všichni zadržení běženci teď musejí Česko do týdne opustit.
            19:30
            Porušování zákazu vstupu do lesa
             Jako zbytečný risk a hazard se zdravím hodnotí starostové obcí porušování zákazu vstupu na turistické stezky, kde hrozí pády suchých stromů.
             21:24
             Na jihu Čech začala vodácká sezona
              A s ní také zájem o půjčovny lodí. Postupně se plní také tamní kempy. Třeba do těch u Horní Vltavy přijely hlavně školní skupiny.
              23:18
              Začíná samosběr jahod
               Na řadě jahodových plantáží v Česku začínají v těchto dnech samosběry. Podle pěstitelů je zájem lidí velký i přesto, že museli podražit.
               Přehrát celé video
               Stopáž25 minut
               Další díl
               2. červen

               Přehled dílů

                
               Stopáž26 minut

               25. září

               Prodej budovy pošty v Jindřišské ulici — Hospodaření České pošty — Pošta ve Chřibské opět na prodej — Energetická konzultační střediska — Kompromis emisní normy Euro 7 — Otevření obchvatu Horní Lukavice — Komplikace na dálnici D3 — Nelegálních migrantů v ČR přibývá — Násilná smrt ženy na Karlovarsku — Hasiči likvidovali noční požáry — Policie navrhla obžalovat ředitele ústavu ve Vejprtech Viktora Koláčka — Nové vakcíny proti covidu-19 — Sanace skal u Špindlerova Mlýna — Ženisté z Bechyně se vrátili ze Slovinska — Benefiční koncert pro pardubickou Charitu — Začali podzimní výlovy

               25. 9. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               22. září

               Projekty krajů z dotačních programů — Jednání hejtmanů v Teplicích — Šestnáct let za vraždu a nedovolené ozbrojování — Rozsudek za vzpouru ve věznici — Den za obnovu lesa — Zvýšení DPH u neslazených nápojů — Střelba v Uherském Hradišti — Následky výbuchu domu na Prostějovsku — Závěrečný večer festivalu Zlatá Praha — Policisté dopadli sériového lupiče — Hasiči časteji likvidují požáry kuchyní — České dráhy prodaly zbývající část pozemků na pražském smíchovském nádraží — Opravené náměstí ve Světlé nad Sázavou — Rekord v návštěvnosti hlásí letos Karlovarský kraj — Větší zájem turistů o památky na konci léta — Společný let balonů v Mikulově — Začíná 36. ročník filmového festivalu Finále Plzeň

               22. 9. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               21. září

               Lékaři se bouří proti přesčasům — Jednání o přesčasech lékařů — Celníci evidují nárůst nelegálního alkoholu — Nelegální dovoz cigaret z Turecka — Výbuch v rodinném domě na Prostějovsku — Zamčené zásilky v libereckém depu — Skončila elektronická dražba komplexu poštovních budov na pražské Pankráci — Zrušení nebezpečného přejezdu — Protest obránců zvířat — Objasnění vraždy Otýlie Vranské — Další požár v bývalém hotelu Máj — Nejhorší sezona na Teplé Vltavě — Výhled počasí — Nejasnosti kolem sbírky dětských ilustrací v Českém Krumlově — Letos už po čtyřiadvacáté vytváří sklárna Ajeto ceny Thálie

               21. 9. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               20. září

               Výjezdní zasedání vlády v Kadani — Jednání o problémech v Krušnohoří — Ochrana vzácných krušnohorských bučin — V Česku roste počet nakažených covidem-19 — Kriminalisté dopadli násilníka z Náchoda — Tragická nehoda čtyř nákladních aut — Soudní spor o sesuv na D8 — Společný projekt krajů k veřejné dopravě — Podezřelá série požárů v Plzni — Ochrana dravých ryb na Lipně — Vývoj cen potravin — Zprošťující rozsudek v kauze městských bytů v Praze 1 — Případ padělání poštovních známek — Divoká prasata na Šumavě jsou radioaktivní mnohem déle než od havárie v Černobylu

               20. 9. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               19. září

               V domovech pro seniory chybí personál — Milionové dluhy Bublavy brzdí opravy v obci — Policie zadržela deset lidí kvůli veřejným zakázkám Ministerstva obrany, které se mají týkat mikrovlnné sítě — Dopravu u Příbrami zastavila dnes odpoledne vážná nehoda autobusu a auta — Začalo hlavní líčení v kauze prodeje pražských městských bytů — Přibývá podvodů při prodeji ojetých aut — Letecká záchranná služba by mohla být v Chotěšově — Protihluková opatření na dálnicích — Startují dotační programy na úspory domácností — Podpora přívozů ve Středočeském kraji — Moravské Budějovice sníží daň z nemovitosti — Jindřichohradecký Malý Vajgar mimořádně bez vody — Obyvatelé Brniště v anketě podpořili stavbu větrných elektráren — Čepro staví další nádrže na palivo — Oprava Malého Karlova mostu v Dobříši

               19. 9. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               18. září

               Novela rozpočtového určení daní pro kraje — Chátrající památka v Babiččině údolí — Pokračuje soud s Romanem Berbrem — Další nehoda ultralightu — Nehoda na železnici na Klatovsku — Pět dní od velké bouřky v Moravské Třebové — Automobilka Toyota obnovila provoz — Přibývá žadatelů o předčasný důchod — Trasa železnice mezi Benešovem a Prahou — Přesun LZS z Líní do Chotěšova — Žatec na senamu UNESCO — Silné bouřky přinesou ochlazení — Pokračuje stavba nového mostu u Kfel — Archeologický výzkum před stavbou dálnice — Stát odkoupil zásobníky plynu — Velká úroda rajčat na Vysočině — Výluka vysílače Vimperk-Mařský vrch

               18. 9. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               15. září

               Lázně vyhodnocují letošní sezonu — Lázeňská sezona v Teplicích — Problematická novela silničního zákona — Policisté hledají řidiče dodávky, který po dálnici D1 převážel migranty — ÚOHS znovu posoudí tendr na metro D — Obnovení provozu automobilky Toyota — Požár penzionu v Tanvaldě zaměstnal na šest desítek hasičů z Libereckého kraje — Osmiletý trest za zneužívání dětí — Referendum k hazardu v Tuchoměřicích — Úbytek vody ve studních na Pardubicku — Pád motorového větroně na Karlovarsku — Přesun výroby českých klavírů a pianin — Delší sezona v Krkonoších díky počasí — Kempy na jihu Čech ukončí letní sezonu — Vrcholí 45. ročník Festivalu české filmové komedie

               15. 9. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               14. září

               Mezinárodní silnice E65 je skoro hotová, D11 má problém — Nová odpočívadla na jihočeské D3 — Na trati Mladá Boleslav - Nymburk se u Bezděčína srazil osobní vlak s nákladním — Obce dostanou zpět zablokované peníze ze Sberbank — Mezinárodní zatykač na Tomáše Čermáka — Odvolání náměstka primátora Pospíšila neprošlo — Následky bouřky v Moravské Třebové — Dražba nemovitostí České pošty — Spor kolem sbírky ilustrací v Českém Krumlově — Nepříjemnost a mezinárodní ostuda poznamenaly zahájení 31. ročníku festivalu Divadlo v Plzni — České cestovní kanceláře neruší zájezdy do Maroka — Liberec usiluje o novou lanovku na Ještěd — Do Brd se vrací vlci

               14. 9. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               13. září

               Šíření nemocí mezi školáky — Nárůst počtu případů spály — Noční jízda na motorce v protisměru — Policie vyšetřuje krádež zlatých mincí — Státním památkám chybí zahraniční turisté — Rekordní návštěvnost Kunětické hory — Vyšetřování pádu ultralightu — Čeští hasiči se vrátili z Řecka — Plošné navýšení důchodů o 360 korun — Spotřeba mléčných výrobků v Česku klesá — Vláda jednala o uprchlících z Ukrajiny — Záchranáři stále častějí hledají ztracené houbaře — Budoucnost elektrokoloběžek v Praze 1 — Stavba centra urgentní medicíny v Liberci — Výprodej ztracených kol

               13. 9. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               12. září

               Dva muži nepřežili pád ultralightu — Vyšetřování pádu ultralightu — Nehody ultralehkých letounů — Policie pronásledovala muže se zákazem řízení — Brutální napadení chlapce vrstevníky — Návrat českých hasičů z Řecka — Zákaz vstupu do lesů na Jablunkovsku — Placené přednostní termíny u lékařů — Nedostatek lékařské péče — Méně vody v lipenské přehradě — Vysokoškolští učitelé chtějí vyšší platy — Místní nechtějí závod na zpracování lithia — Hasiči likvidují olejovou skvrnu na Labi — Do Aše se vrátí doručovatelé České pošty — Bývalí zaměstnanci Zásikovny protestovali před sídlem společnosti — Zbourání nadjezdu na 126. km D1 u Měřína — Roste zájem o moštování

               12. 9. 2023 na ČT1

               Napište nám