25 minut

2. červen

Obsah dílu

Zpomalení staveb kvůli krachu firmy — Oprava mostu Milenia v Plzni — Školy v přírodě hledají možné úspory — V Posázaví začíná letní sezona — Bezpečné cestování autem na dovolenou — Poškození půdy při těžbě dřeva na Šumavě — Poříční oddíl pražské policie zaháji sezonu — Zákaz vjezdu v ranních hodinách k základní škole ve Žďáru nad Sázavou — Hasičům v celém Česku přibývají výjezdy kvůli včelím rojům — Otevření tramvajové trati po rekonstrukci na trase Ohrada–Palmovka — Vojenské cvičení v Litvínovicích — Nový parkovací dům v Pardubicích — Na Olomoucku se podařilo chytit nandua — Ochrana zvěře před následkem senosečí — Kvete jetel nachový — Začíná noc kostelů

Části dílu

01:19
Zpomalení staveb kvůli krachu firmy
  Zakázky firmy Raeder & Falge, která loni na podzim skončila v insolvenci, se investorům prodraží o miliony korun. Firma nedostavěla například mosty v Karlovarském a Středočeském kraji nebo školu v Praze.
  03:26
  Oprava mostu Milenia v Plzni
   Řidiči v Plzni čekají další uzavírky a omezení provozu. Už od pondělí tam začne čtyřměsíční rozsáhlá oprava nejvytíženějšího přemostění ve městě, mostu Milénia.
   04:56
   Školy v přírodě hledají možné úspory
    Zhruba o pětistovku letos podražily týdenní turnusy škol v přírodě. V průměru tak vycházejí každého žáka na 5 tisíc korun. Řada škol se proto snaží výdaje eliminovat.
    07:07
    V Posázaví začíná letní sezona
     Vlaky, kempy, i půjčovny lodí podél českých řek se už připravují na letní turistickou sezonu. V červnu mají nejvíce rezervací o víkendech.
     09:04
     Bezpečné cestování autem na dovolenou
      Podle statistik začíná období, ve kterém dochází k největšímu počtu dopravních nehod. Vliv na to mají dovolené respektive hlavně cesty autem do vzdálených zahraničních destinací.
      11:01
      Poškození půdy při těžbě dřeva na Šumavě
       Pokuta 50 tisíc korun pro státní lesy a 100 tisíc firmě Jihozápadní dřevařská. Takové sankce jim vyměřila Česká inspekce životního prostředí kvůli poškození půdy.
       12:58
       Poříční oddíl pražské policie zaháji sezonu
        Letní hlídkovou sezonu zahájili strážníci z poříčního oddílu pražské městské policie. Dohled mají jak na lodní dopravu, tak na koupající se lidi ve Vltavě nebo dění na jejích náplavkách.
        14:58
        Zákaz vjezdu v ranních hodinách k základní škole ve Žďáru nad Sázavou
         V jedné z přilehlých ulic je nově jednosměrka a parkoviště K+R pro ty, kteří své potomky vozí autem a potřebují je vyložit. Rodiče opatření města vítají. Proti jsou ale podnikatelé v okolí, kterým dopravní opatření komplikuje zásobování.
         15:28
         Hasičům v celém Česku přibývají výjezdy kvůli včelím rojům
          Na tísňovou linku ale lidi volají často zbytečně. Roj je přímo neohrožuje. Zásah hasičů ale vždy končí stejně – jednotka včely musí zlikvidovat. Lidé by proto měli nejprve hledat nejbližšího včelaře.
          17:12
          Otevření tramvajové trati po rekonstrukci na trase Ohrada–Palmovka
           Od zítřka se Praze po 14 měsících vrátí tramvaje na trať mezi Ohradou a Palmovkou. Kvůli její opravě se dočasně změnily trasy osmi linek. Výluka tak lidem zkomplikovala cesty ze Žižkova do Libně a Holešovic.
           17:57
           Vojenské cvičení v Litvínovicích
            Vojenské cvičení přímo v ulicích obce. To už příští týden čeká obyvatele Litvínovic na Českobudějovicku. Vadí jim ale, že informace o akci jsou pouze na internetu, který řada seniorů nemá.
            19:32
            Nový parkovací dům v Pardubicích
             Řidiči v Pardubicích si čím dál častěji stěžují na to, že nemají kde zaparkovat. A to jak místní, tak dojíždějící. Zastupitelé teď schválili stavbu nového parkovacího domu v centru města, jenže většina míst má patřit abonentům.
             20:03
             Na Olomoucku se podařilo chytit nandua
              Nelétavý pták nandu pampový, který se několik dní pohyboval u Olomouce, má nového majitele. Zvíře odchytili pracovníci olomoucké zoo.
              21:32
              Ochrana zvěře před následkem senosečí
               V Česku začaly senoseče. S nimi také souvisejí opatření, která mají eliminovat úhyny srnčích mláďat ležících často uprostřed polí a luk.
               23:27
               Kvete jetel nachový
                Láká fotografy a pomáhá zemědělcům. V těchto dnech vykvétají pole jetele nachového. Červenofialové lány, které se nedají přehlédnout, zvyšují úrodnost v oblastech, kde se jiným pícninám nedaří.
                23:50
                Začíná noc kostelů
                 V Česku začíná už 15. Noc kostelů. Otevírá se jich na osmnáctset, a to včetně chrámů, kaplí anebo modliteben. Živě teď nahlížíme do kostela v Bořislavi na Teplicku.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 5. červen

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž26 minut

                 25. září

                 Prodej budovy pošty v Jindřišské ulici — Hospodaření České pošty — Pošta ve Chřibské opět na prodej — Energetická konzultační střediska — Kompromis emisní normy Euro 7 — Otevření obchvatu Horní Lukavice — Komplikace na dálnici D3 — Nelegálních migrantů v ČR přibývá — Násilná smrt ženy na Karlovarsku — Hasiči likvidovali noční požáry — Policie navrhla obžalovat ředitele ústavu ve Vejprtech Viktora Koláčka — Nové vakcíny proti covidu-19 — Sanace skal u Špindlerova Mlýna — Ženisté z Bechyně se vrátili ze Slovinska — Benefiční koncert pro pardubickou Charitu — Začali podzimní výlovy

                 25. 9. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 22. září

                 Projekty krajů z dotačních programů — Jednání hejtmanů v Teplicích — Šestnáct let za vraždu a nedovolené ozbrojování — Rozsudek za vzpouru ve věznici — Den za obnovu lesa — Zvýšení DPH u neslazených nápojů — Střelba v Uherském Hradišti — Následky výbuchu domu na Prostějovsku — Závěrečný večer festivalu Zlatá Praha — Policisté dopadli sériového lupiče — Hasiči časteji likvidují požáry kuchyní — České dráhy prodaly zbývající část pozemků na pražském smíchovském nádraží — Opravené náměstí ve Světlé nad Sázavou — Rekord v návštěvnosti hlásí letos Karlovarský kraj — Větší zájem turistů o památky na konci léta — Společný let balonů v Mikulově — Začíná 36. ročník filmového festivalu Finále Plzeň

                 22. 9. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 21. září

                 Lékaři se bouří proti přesčasům — Jednání o přesčasech lékařů — Celníci evidují nárůst nelegálního alkoholu — Nelegální dovoz cigaret z Turecka — Výbuch v rodinném domě na Prostějovsku — Zamčené zásilky v libereckém depu — Skončila elektronická dražba komplexu poštovních budov na pražské Pankráci — Zrušení nebezpečného přejezdu — Protest obránců zvířat — Objasnění vraždy Otýlie Vranské — Další požár v bývalém hotelu Máj — Nejhorší sezona na Teplé Vltavě — Výhled počasí — Nejasnosti kolem sbírky dětských ilustrací v Českém Krumlově — Letos už po čtyřiadvacáté vytváří sklárna Ajeto ceny Thálie

                 21. 9. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 20. září

                 Výjezdní zasedání vlády v Kadani — Jednání o problémech v Krušnohoří — Ochrana vzácných krušnohorských bučin — V Česku roste počet nakažených covidem-19 — Kriminalisté dopadli násilníka z Náchoda — Tragická nehoda čtyř nákladních aut — Soudní spor o sesuv na D8 — Společný projekt krajů k veřejné dopravě — Podezřelá série požárů v Plzni — Ochrana dravých ryb na Lipně — Vývoj cen potravin — Zprošťující rozsudek v kauze městských bytů v Praze 1 — Případ padělání poštovních známek — Divoká prasata na Šumavě jsou radioaktivní mnohem déle než od havárie v Černobylu

                 20. 9. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 19. září

                 V domovech pro seniory chybí personál — Milionové dluhy Bublavy brzdí opravy v obci — Policie zadržela deset lidí kvůli veřejným zakázkám Ministerstva obrany, které se mají týkat mikrovlnné sítě — Dopravu u Příbrami zastavila dnes odpoledne vážná nehoda autobusu a auta — Začalo hlavní líčení v kauze prodeje pražských městských bytů — Přibývá podvodů při prodeji ojetých aut — Letecká záchranná služba by mohla být v Chotěšově — Protihluková opatření na dálnicích — Startují dotační programy na úspory domácností — Podpora přívozů ve Středočeském kraji — Moravské Budějovice sníží daň z nemovitosti — Jindřichohradecký Malý Vajgar mimořádně bez vody — Obyvatelé Brniště v anketě podpořili stavbu větrných elektráren — Čepro staví další nádrže na palivo — Oprava Malého Karlova mostu v Dobříši

                 19. 9. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 18. září

                 Novela rozpočtového určení daní pro kraje — Chátrající památka v Babiččině údolí — Pokračuje soud s Romanem Berbrem — Další nehoda ultralightu — Nehoda na železnici na Klatovsku — Pět dní od velké bouřky v Moravské Třebové — Automobilka Toyota obnovila provoz — Přibývá žadatelů o předčasný důchod — Trasa železnice mezi Benešovem a Prahou — Přesun LZS z Líní do Chotěšova — Žatec na senamu UNESCO — Silné bouřky přinesou ochlazení — Pokračuje stavba nového mostu u Kfel — Archeologický výzkum před stavbou dálnice — Stát odkoupil zásobníky plynu — Velká úroda rajčat na Vysočině — Výluka vysílače Vimperk-Mařský vrch

                 18. 9. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 15. září

                 Lázně vyhodnocují letošní sezonu — Lázeňská sezona v Teplicích — Problematická novela silničního zákona — Policisté hledají řidiče dodávky, který po dálnici D1 převážel migranty — ÚOHS znovu posoudí tendr na metro D — Obnovení provozu automobilky Toyota — Požár penzionu v Tanvaldě zaměstnal na šest desítek hasičů z Libereckého kraje — Osmiletý trest za zneužívání dětí — Referendum k hazardu v Tuchoměřicích — Úbytek vody ve studních na Pardubicku — Pád motorového větroně na Karlovarsku — Přesun výroby českých klavírů a pianin — Delší sezona v Krkonoších díky počasí — Kempy na jihu Čech ukončí letní sezonu — Vrcholí 45. ročník Festivalu české filmové komedie

                 15. 9. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 14. září

                 Mezinárodní silnice E65 je skoro hotová, D11 má problém — Nová odpočívadla na jihočeské D3 — Na trati Mladá Boleslav - Nymburk se u Bezděčína srazil osobní vlak s nákladním — Obce dostanou zpět zablokované peníze ze Sberbank — Mezinárodní zatykač na Tomáše Čermáka — Odvolání náměstka primátora Pospíšila neprošlo — Následky bouřky v Moravské Třebové — Dražba nemovitostí České pošty — Spor kolem sbírky ilustrací v Českém Krumlově — Nepříjemnost a mezinárodní ostuda poznamenaly zahájení 31. ročníku festivalu Divadlo v Plzni — České cestovní kanceláře neruší zájezdy do Maroka — Liberec usiluje o novou lanovku na Ještěd — Do Brd se vrací vlci

                 14. 9. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 13. září

                 Šíření nemocí mezi školáky — Nárůst počtu případů spály — Noční jízda na motorce v protisměru — Policie vyšetřuje krádež zlatých mincí — Státním památkám chybí zahraniční turisté — Rekordní návštěvnost Kunětické hory — Vyšetřování pádu ultralightu — Čeští hasiči se vrátili z Řecka — Plošné navýšení důchodů o 360 korun — Spotřeba mléčných výrobků v Česku klesá — Vláda jednala o uprchlících z Ukrajiny — Záchranáři stále častějí hledají ztracené houbaře — Budoucnost elektrokoloběžek v Praze 1 — Stavba centra urgentní medicíny v Liberci — Výprodej ztracených kol

                 13. 9. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 12. září

                 Dva muži nepřežili pád ultralightu — Vyšetřování pádu ultralightu — Nehody ultralehkých letounů — Policie pronásledovala muže se zákazem řízení — Brutální napadení chlapce vrstevníky — Návrat českých hasičů z Řecka — Zákaz vstupu do lesů na Jablunkovsku — Placené přednostní termíny u lékařů — Nedostatek lékařské péče — Méně vody v lipenské přehradě — Vysokoškolští učitelé chtějí vyšší platy — Místní nechtějí závod na zpracování lithia — Hasiči likvidují olejovou skvrnu na Labi — Do Aše se vrátí doručovatelé České pošty — Bývalí zaměstnanci Zásikovny protestovali před sídlem společnosti — Zbourání nadjezdu na 126. km D1 u Měřína — Roste zájem o moštování

                 12. 9. 2023 na ČT1

                 Napište nám