26. květen

Obsah dílu

Žhář, který zapálil park dopaden — Výstraha - riziko požárů — Nedostatek pracovníků v zemědělství — Ministr vnitra v Petrovicích — Prezident Pavel na návštěvě Jemnice na Vysočině — Přestavba bývalého Discolandu Sylvie — Sesuvy půdy podél železniční trati na Karlovarsku — Kvůli údržbě bude o víkendu uzavřený jihlavský tunel — Prodloužení tramvajové trati z Modřan do Libuše — Obec odmítla větrnou elektrárnu, stejně ji firma postaví — Pardubice obnovují nepovedenou petici — Zítra začíná Aviatická pouť v Pardubicích — Dvě nehody na hradeckých křižovatkách — Velký zájem o pobyty na Lipně — Květná zahrada v Kroměříži opět otevřena

Části dílu

04:59
Žhář, který zapálil park dopaden
  Policisté objasnili největší požár v dějinách České republiky. Podle nich se k založení požáru v Národním parku České Švýcarsko přiznal 36 letý muž z Rumburku.
  07:36
  Výstraha - riziko požárů
   A právě na toto místo v našem zpravodajství patří aktuální výstraha, vydaná Hydrometeorologickým ústavem. Platí pro severozápad Čech včetně Prahy a jejího okolí a týká se sucha a rizika požárů.
   08:08
   Nedostatek pracovníků v zemědělství
    Zemědělské podniky napříč Českem nemají dost zaměstnanců - stálých ani sezonních brigádníků. O práci v zemědělství není zájem. Platí to obecně, ale především u živočišné výroby.
    09:57
    Ministr vnitra v Petrovicích
     Kontroly na vnitřní hranici schengenského prostoru jsou podle ministra vnitra Víta Rakušana krajním opatřením.
     10:26
     Prezident Pavel na návštěvě Jemnice na Vysočině
      Prezident Petr Pavel a jeho manželka Eva během druhého dne své cesty po Vysočině navštívili město Jemnice. Prohlédli si, jak se hospodaří na zemědělských farmách v Hrotovicích a Kožichovicích na Třebíčsku.
      11:09
      Přestavba bývalého Discolandu Sylvie
       Začala rekonstrukce Discolandu Sylvie v Praze 8. Místo, které v roce 1992 otevřel podnikatel Ivan Jonák, bylo symbolem devadesátých let. Scházeli se tam celebrity i členové pražského podsvětí.
       13:04
       Sesuvy půdy podél železniční trati na Karlovarsku
        Pořád nestabilní a pořád v pohybu je svah podél části mezinárodní železniční trati Karlovy Vary – Cheb. Podle měření se sesouvá asi o 7 centimetrů za rok.
        14:48
        Kvůli údržbě bude o víkendu uzavřený jihlavský tunel
         Pracovníci ho vyčistí, zkontrolují technický stav a případně provedou potřebné opravy. Tunel je na hlavní silnici 38, která slouží jako obchvat.
         15:07
         Prodloužení tramvajové trati z Modřan do Libuše
          Tramvajovou linkou číslo 17 bude od zítřka v Praze možné jezdit z Modřan dál až do Libuše. Trať se tím o 1,75 kilometru prodlouží; a do dvou let by měla být ještě o něco delší.
          16:01
          Obec odmítla větrnou elektrárnu, stejně ji firma postaví
           Jen o jednotky hlasů odmítli obyvatelé Ptenína na jižním Plzeňsku v referendu větrnou elektrárnu. Obec tak přišla o finanční kompenzace. Ale větrníků se obyvatelé nezbavili. Firma totiž postaví elektrárnu na katastru sousední obce. Ta je od Ptenína vzdálená jen tři kilometry.
           17:40
           Pardubice obnovují nepovedenou petici
            Pardubice a okolní obce obnovily petici proti spalovně nebezpečných odpadů v Rybitví. Už jednou sepsaná byla - podepsalo ji 10 tisíc lidí, jenže v ní byly chyby v adresách a podpisech, a tak ji Senát v původní verzi odmítl.
            18:04
            Zítra začíná Aviatická pouť v Pardubicích
             O nadcházejícím víkendu budou Pardubice na letišti hostit už 31. ročník Aviatické pouti, pořádáné na počest prvního českého aviatika Jana Kašpara, který v roce 1911 přelětěl z Pardubic do Velké Chuchle u Prahy.
             20:07
             Dvě nehody na hradeckých křižovatkách
              Krátce po sobě řešila police v Hradci Králové dvě nehody v křižovatce. Při první nedala řidička přednost protijedoucímu autu při odbočování. Po hodině a půl pak jiný šofér nedbal na červenou.
              20:27
              Velký zájem o pobyty na Lipně
               Rezervací na léto přibývá a místa se plní. Hotely na Lipensku registrují větší zájem lidí než před rokem.
               22:22
               Květná zahrada v Kroměříži opět otevřena
                Po dvouleté rekonstrukci je v Kroměříži znovu přístupná vyhlídková terasa na kolonádě, z níž je pohled na proslulou Květnou zahradu.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                29. květen

                Přehled dílů

                 
                Stopáž25 minut

                1. červen

                Mimořádná valorizace důchodů — Zákaz napouštění bazénů kvůli suchu — V Břasích na Rokycansku hrozí nedostatek pitné vody — Nový systém plateb za svoz odpadu — Smrtelná nehoda na Liberecku — Soud zamítl žalobu za obsazení rypadla — Nejteplejší den tohoto týdne — Obchvat Náchoda má povolení — Další jednání o spolufinancování pošty — Rizikové úseky nehod aut s tramvajemi — Syrský řidič převážel 32 nelegálních migrantů — Porušování zákazu vstupu do lesa — Na jihu Čech začala vodácká sezona — Začíná samosběr jahod

                1. 6. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                31. květen

                Přibývá otrav dravců karbofuranem — Deset let od ničívých povodní v roce 2013 — Ochrana Mělníku před povodněmi — Osm varen pervitinu odhalili kriminalisté v Praze — Pád vrtulníku u Kunětic — Projekt stomatologické kliniky v Lokti — Větřní marně hledá nového pediatra — Nehoda nákladního auta na Vsetínsku — Bezpečnost cyklistů na silnicích — Největší české překladiště zásilek — Česko zažívá zatím nejteplejší dny letošního roku — Za usmrcení z nedbalosti dostal táborový vedoucí podmínku — Velký zájem o tuzemské kempy — Vrchol Sněžky znovu obepínají ochranné sítě — Karlovy Vary přijdou o letní kino

                31. 5. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                30. květen

                Zítra je poslední den na zaplacení daně z nemovitosti — Daň z nemovitosti zřejmě čekají změny — Přeshraniční prevence lesních požárů — Období požárů v krajině se prodlužuje — Podvodní zámečníci — Obžalovaný za usmrcení dítěte je ve vazbě — Převýchova rotvailerů, kteří napadli holčičku na Plzeňsku — Příbývá lidí s alergií na včelí nebo vosí bodnutí — Podezření na týrání ve věznici — Otevření obchvatu Staré Boleslavi — Oprava soch apoštolů ze staroměstského orloje — Jednání o sloučení škol v Liberci — Lidé chtějí zabezpečení klatovské Černé věže — Výcvik pražských hasičů pod vodou — Začíná rekonstrukce českobudějovické Slavie — Nová podoba ulice v Jihlavě budí rozpaky

                30. 5. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                29. květen

                Deváťáci stále čekají na výsledky přijímacích zkoušek — Deset obětí dopravních nehod za víkend — Nehoda dvou nákladních aut na D1 u Koberovic — Výstraha před vznikem požárů — Zákaz rozdělávání ohně v Praze — Hasiči na Šumavě už posílili protipožární hlídky — Města hledají levnější zdroje energie — Začala sezona sledování kvality vody ke koupání — Kontaminace rekreačního rybníka hnojivem — Karlovy Vary reklamují opravu Mlýnské kolonády — Soud s dozorci z věznice ve Valdicích — V tubusu pražského metra našla policie uprchlého vězně — Rekonstrukce nechranické přehrady — Modernizace vlakové trati Praha–Kladno — Plán na vysokou školu na Karlovarsku — Regulace elektrokoloběžek v Praze

                29. 5. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                26. květen

                Žhář, který zapálil park dopaden — Výstraha - riziko požárů — Nedostatek pracovníků v zemědělství — Ministr vnitra v Petrovicích — Prezident Pavel na návštěvě Jemnice na Vysočině — Přestavba bývalého Discolandu Sylvie — Sesuvy půdy podél železniční trati na Karlovarsku — Kvůli údržbě bude o víkendu uzavřený jihlavský tunel — Prodloužení tramvajové trati z Modřan do Libuše — Obec odmítla větrnou elektrárnu, stejně ji firma postaví — Pardubice obnovují nepovedenou petici — Zítra začíná Aviatická pouť v Pardubicích — Dvě nehody na hradeckých křižovatkách — Velký zájem o pobyty na Lipně — Květná zahrada v Kroměříži opět otevřena

                26. 5. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                25. květen

                Novinky v programu Nová zelená úsporám — Přehled poskytovaných dotací v programu Nová zelená úsporám — Kapacity středních škol — Na přístavbě střední školy v Kolíně se podílí její žáci — Při požáru na Chebsku zemřel muž — V Praze-Vinoři hořel plynový rozvaděč — Pochody za snížení rychlosti v centru Prahy — Ekologičtí aktivisté před soudem — Třetí kola komunálních voleb v obcích — Místo cesty ke školce chce Liberec park — Prezident Petr Pavel s manželkou zahájili dvoudenní návštěvu Vysočiny — Hokejoví fanoušci zaplnili restaurace — Zloději v Táboře vykradli rodinný dům a odvezli z něj cennosti za několik milionů korun — Základní umělecké školy na ZUŠ Open

                25. 5. 2023 na ČT1

                Napište nám