25 minut

26. květen

Obsah dílu

Žhář, který zapálil park dopaden — Výstraha - riziko požárů — Nedostatek pracovníků v zemědělství — Ministr vnitra v Petrovicích — Prezident Pavel na návštěvě Jemnice na Vysočině — Přestavba bývalého Discolandu Sylvie — Sesuvy půdy podél železniční trati na Karlovarsku — Kvůli údržbě bude o víkendu uzavřený jihlavský tunel — Prodloužení tramvajové trati z Modřan do Libuše — Obec odmítla větrnou elektrárnu, stejně ji firma postaví — Pardubice obnovují nepovedenou petici — Zítra začíná Aviatická pouť v Pardubicích — Dvě nehody na hradeckých křižovatkách — Velký zájem o pobyty na Lipně — Květná zahrada v Kroměříži opět otevřena

Části dílu

04:59
Žhář, který zapálil park dopaden
  Policisté objasnili největší požár v dějinách České republiky. Podle nich se k založení požáru v Národním parku České Švýcarsko přiznal 36 letý muž z Rumburku.
  07:36
  Výstraha - riziko požárů
   A právě na toto místo v našem zpravodajství patří aktuální výstraha, vydaná Hydrometeorologickým ústavem. Platí pro severozápad Čech včetně Prahy a jejího okolí a týká se sucha a rizika požárů.
   08:08
   Nedostatek pracovníků v zemědělství
    Zemědělské podniky napříč Českem nemají dost zaměstnanců - stálých ani sezonních brigádníků. O práci v zemědělství není zájem. Platí to obecně, ale především u živočišné výroby.
    09:57
    Ministr vnitra v Petrovicích
     Kontroly na vnitřní hranici schengenského prostoru jsou podle ministra vnitra Víta Rakušana krajním opatřením.
     10:26
     Prezident Pavel na návštěvě Jemnice na Vysočině
      Prezident Petr Pavel a jeho manželka Eva během druhého dne své cesty po Vysočině navštívili město Jemnice. Prohlédli si, jak se hospodaří na zemědělských farmách v Hrotovicích a Kožichovicích na Třebíčsku.
      11:09
      Přestavba bývalého Discolandu Sylvie
       Začala rekonstrukce Discolandu Sylvie v Praze 8. Místo, které v roce 1992 otevřel podnikatel Ivan Jonák, bylo symbolem devadesátých let. Scházeli se tam celebrity i členové pražského podsvětí.
       13:04
       Sesuvy půdy podél železniční trati na Karlovarsku
        Pořád nestabilní a pořád v pohybu je svah podél části mezinárodní železniční trati Karlovy Vary – Cheb. Podle měření se sesouvá asi o 7 centimetrů za rok.
        14:48
        Kvůli údržbě bude o víkendu uzavřený jihlavský tunel
         Pracovníci ho vyčistí, zkontrolují technický stav a případně provedou potřebné opravy. Tunel je na hlavní silnici 38, která slouží jako obchvat.
         15:07
         Prodloužení tramvajové trati z Modřan do Libuše
          Tramvajovou linkou číslo 17 bude od zítřka v Praze možné jezdit z Modřan dál až do Libuše. Trať se tím o 1,75 kilometru prodlouží; a do dvou let by měla být ještě o něco delší.
          16:01
          Obec odmítla větrnou elektrárnu, stejně ji firma postaví
           Jen o jednotky hlasů odmítli obyvatelé Ptenína na jižním Plzeňsku v referendu větrnou elektrárnu. Obec tak přišla o finanční kompenzace. Ale větrníků se obyvatelé nezbavili. Firma totiž postaví elektrárnu na katastru sousední obce. Ta je od Ptenína vzdálená jen tři kilometry.
           17:40
           Pardubice obnovují nepovedenou petici
            Pardubice a okolní obce obnovily petici proti spalovně nebezpečných odpadů v Rybitví. Už jednou sepsaná byla - podepsalo ji 10 tisíc lidí, jenže v ní byly chyby v adresách a podpisech, a tak ji Senát v původní verzi odmítl.
            18:04
            Zítra začíná Aviatická pouť v Pardubicích
             O nadcházejícím víkendu budou Pardubice na letišti hostit už 31. ročník Aviatické pouti, pořádáné na počest prvního českého aviatika Jana Kašpara, který v roce 1911 přelětěl z Pardubic do Velké Chuchle u Prahy.
             20:07
             Dvě nehody na hradeckých křižovatkách
              Krátce po sobě řešila police v Hradci Králové dvě nehody v křižovatce. Při první nedala řidička přednost protijedoucímu autu při odbočování. Po hodině a půl pak jiný šofér nedbal na červenou.
              20:27
              Velký zájem o pobyty na Lipně
               Rezervací na léto přibývá a místa se plní. Hotely na Lipensku registrují větší zájem lidí než před rokem.
               22:22
               Květná zahrada v Kroměříži opět otevřena
                Po dvouleté rekonstrukci je v Kroměříži znovu přístupná vyhlídková terasa na kolonádě, z níž je pohled na proslulou Květnou zahradu.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                29. květen

                Přehled dílů

                 
                Stopáž26 minut

                25. září

                Prodej budovy pošty v Jindřišské ulici — Hospodaření České pošty — Pošta ve Chřibské opět na prodej — Energetická konzultační střediska — Kompromis emisní normy Euro 7 — Otevření obchvatu Horní Lukavice — Komplikace na dálnici D3 — Nelegálních migrantů v ČR přibývá — Násilná smrt ženy na Karlovarsku — Hasiči likvidovali noční požáry — Policie navrhla obžalovat ředitele ústavu ve Vejprtech Viktora Koláčka — Nové vakcíny proti covidu-19 — Sanace skal u Špindlerova Mlýna — Ženisté z Bechyně se vrátili ze Slovinska — Benefiční koncert pro pardubickou Charitu — Začali podzimní výlovy

                25. 9. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                22. září

                Projekty krajů z dotačních programů — Jednání hejtmanů v Teplicích — Šestnáct let za vraždu a nedovolené ozbrojování — Rozsudek za vzpouru ve věznici — Den za obnovu lesa — Zvýšení DPH u neslazených nápojů — Střelba v Uherském Hradišti — Následky výbuchu domu na Prostějovsku — Závěrečný večer festivalu Zlatá Praha — Policisté dopadli sériového lupiče — Hasiči časteji likvidují požáry kuchyní — České dráhy prodaly zbývající část pozemků na pražském smíchovském nádraží — Opravené náměstí ve Světlé nad Sázavou — Rekord v návštěvnosti hlásí letos Karlovarský kraj — Větší zájem turistů o památky na konci léta — Společný let balonů v Mikulově — Začíná 36. ročník filmového festivalu Finále Plzeň

                22. 9. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                21. září

                Lékaři se bouří proti přesčasům — Jednání o přesčasech lékařů — Celníci evidují nárůst nelegálního alkoholu — Nelegální dovoz cigaret z Turecka — Výbuch v rodinném domě na Prostějovsku — Zamčené zásilky v libereckém depu — Skončila elektronická dražba komplexu poštovních budov na pražské Pankráci — Zrušení nebezpečného přejezdu — Protest obránců zvířat — Objasnění vraždy Otýlie Vranské — Další požár v bývalém hotelu Máj — Nejhorší sezona na Teplé Vltavě — Výhled počasí — Nejasnosti kolem sbírky dětských ilustrací v Českém Krumlově — Letos už po čtyřiadvacáté vytváří sklárna Ajeto ceny Thálie

                21. 9. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                20. září

                Výjezdní zasedání vlády v Kadani — Jednání o problémech v Krušnohoří — Ochrana vzácných krušnohorských bučin — V Česku roste počet nakažených covidem-19 — Kriminalisté dopadli násilníka z Náchoda — Tragická nehoda čtyř nákladních aut — Soudní spor o sesuv na D8 — Společný projekt krajů k veřejné dopravě — Podezřelá série požárů v Plzni — Ochrana dravých ryb na Lipně — Vývoj cen potravin — Zprošťující rozsudek v kauze městských bytů v Praze 1 — Případ padělání poštovních známek — Divoká prasata na Šumavě jsou radioaktivní mnohem déle než od havárie v Černobylu

                20. 9. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                19. září

                V domovech pro seniory chybí personál — Milionové dluhy Bublavy brzdí opravy v obci — Policie zadržela deset lidí kvůli veřejným zakázkám Ministerstva obrany, které se mají týkat mikrovlnné sítě — Dopravu u Příbrami zastavila dnes odpoledne vážná nehoda autobusu a auta — Začalo hlavní líčení v kauze prodeje pražských městských bytů — Přibývá podvodů při prodeji ojetých aut — Letecká záchranná služba by mohla být v Chotěšově — Protihluková opatření na dálnicích — Startují dotační programy na úspory domácností — Podpora přívozů ve Středočeském kraji — Moravské Budějovice sníží daň z nemovitosti — Jindřichohradecký Malý Vajgar mimořádně bez vody — Obyvatelé Brniště v anketě podpořili stavbu větrných elektráren — Čepro staví další nádrže na palivo — Oprava Malého Karlova mostu v Dobříši

                19. 9. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                18. září

                Novela rozpočtového určení daní pro kraje — Chátrající památka v Babiččině údolí — Pokračuje soud s Romanem Berbrem — Další nehoda ultralightu — Nehoda na železnici na Klatovsku — Pět dní od velké bouřky v Moravské Třebové — Automobilka Toyota obnovila provoz — Přibývá žadatelů o předčasný důchod — Trasa železnice mezi Benešovem a Prahou — Přesun LZS z Líní do Chotěšova — Žatec na senamu UNESCO — Silné bouřky přinesou ochlazení — Pokračuje stavba nového mostu u Kfel — Archeologický výzkum před stavbou dálnice — Stát odkoupil zásobníky plynu — Velká úroda rajčat na Vysočině — Výluka vysílače Vimperk-Mařský vrch

                18. 9. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                15. září

                Lázně vyhodnocují letošní sezonu — Lázeňská sezona v Teplicích — Problematická novela silničního zákona — Policisté hledají řidiče dodávky, který po dálnici D1 převážel migranty — ÚOHS znovu posoudí tendr na metro D — Obnovení provozu automobilky Toyota — Požár penzionu v Tanvaldě zaměstnal na šest desítek hasičů z Libereckého kraje — Osmiletý trest za zneužívání dětí — Referendum k hazardu v Tuchoměřicích — Úbytek vody ve studních na Pardubicku — Pád motorového větroně na Karlovarsku — Přesun výroby českých klavírů a pianin — Delší sezona v Krkonoších díky počasí — Kempy na jihu Čech ukončí letní sezonu — Vrcholí 45. ročník Festivalu české filmové komedie

                15. 9. 2023 na ČT1
                Stopáž25 minut

                14. září

                Mezinárodní silnice E65 je skoro hotová, D11 má problém — Nová odpočívadla na jihočeské D3 — Na trati Mladá Boleslav - Nymburk se u Bezděčína srazil osobní vlak s nákladním — Obce dostanou zpět zablokované peníze ze Sberbank — Mezinárodní zatykač na Tomáše Čermáka — Odvolání náměstka primátora Pospíšila neprošlo — Následky bouřky v Moravské Třebové — Dražba nemovitostí České pošty — Spor kolem sbírky ilustrací v Českém Krumlově — Nepříjemnost a mezinárodní ostuda poznamenaly zahájení 31. ročníku festivalu Divadlo v Plzni — České cestovní kanceláře neruší zájezdy do Maroka — Liberec usiluje o novou lanovku na Ještěd — Do Brd se vrací vlci

                14. 9. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                13. září

                Šíření nemocí mezi školáky — Nárůst počtu případů spály — Noční jízda na motorce v protisměru — Policie vyšetřuje krádež zlatých mincí — Státním památkám chybí zahraniční turisté — Rekordní návštěvnost Kunětické hory — Vyšetřování pádu ultralightu — Čeští hasiči se vrátili z Řecka — Plošné navýšení důchodů o 360 korun — Spotřeba mléčných výrobků v Česku klesá — Vláda jednala o uprchlících z Ukrajiny — Záchranáři stále častějí hledají ztracené houbaře — Budoucnost elektrokoloběžek v Praze 1 — Stavba centra urgentní medicíny v Liberci — Výprodej ztracených kol

                13. 9. 2023 na ČT1
                Stopáž26 minut

                12. září

                Dva muži nepřežili pád ultralightu — Vyšetřování pádu ultralightu — Nehody ultralehkých letounů — Policie pronásledovala muže se zákazem řízení — Brutální napadení chlapce vrstevníky — Návrat českých hasičů z Řecka — Zákaz vstupu do lesů na Jablunkovsku — Placené přednostní termíny u lékařů — Nedostatek lékařské péče — Méně vody v lipenské přehradě — Vysokoškolští učitelé chtějí vyšší platy — Místní nechtějí závod na zpracování lithia — Hasiči likvidují olejovou skvrnu na Labi — Do Aše se vrátí doručovatelé České pošty — Bývalí zaměstnanci Zásikovny protestovali před sídlem společnosti — Zbourání nadjezdu na 126. km D1 u Měřína — Roste zájem o moštování

                12. 9. 2023 na ČT1

                Napište nám