25 minut

29. květen

Obsah dílu

Deváťáci stále čekají na výsledky přijímacích zkoušek — Deset obětí dopravních nehod za víkend — Nehoda dvou nákladních aut na D1 u Koberovic — Výstraha před vznikem požárů — Zákaz rozdělávání ohně v Praze — Hasiči na Šumavě už posílili protipožární hlídky — Města hledají levnější zdroje energie — Začala sezona sledování kvality vody ke koupání — Kontaminace rekreačního rybníka hnojivem — Karlovy Vary reklamují opravu Mlýnské kolonády — Soud s dozorci z věznice ve Valdicích — V tubusu pražského metra našla policie uprchlého vězně — Rekonstrukce nechranické přehrady — Modernizace vlakové trati Praha–Kladno — Plán na vysokou školu na Karlovarsku — Regulace elektrokoloběžek v Praze

Části dílu

01:26
Deváťáci stále čekají na výsledky přijímacích zkoušek
  Jako chaos označují střední školy stávající problémy s přijímacím řízením. Některé dosud nevědí, kolik uchazečů, kteří se k nim ve 2. kole hlásí, k nim nakonec opravdu nastoupí.
  03:57
  Deset obětí dopravních nehod za víkend
   Letošní nejtragičtější víkend na českých silnicích. Taková je bilance uplynulých dvou volných dnů, kdy při dopravních nehodách zemřelo celkem 10 lidí.
   05:34
   Nehoda dvou nákladních aut na D1 u Koberovic
    Dopolední nehoda dvou nákladních aut zastavila provoz na dálnici D1 u Koberovic na Vysočině. Jedno z aut začalo po nárazu hořet a unikala z něj nafta. Kolony ve směru na Brno měřily kolem pěti kilometrů.
    05:56
    Výstraha před vznikem požárů
     Na většině území Čech s výjimkou jihu a severovýchodu platí až do odvolání výstraha meteorologů před požáry.
     07:36
     Zákaz rozdělávání ohně v Praze
      Lidé nesmějí venku rozdělávat oheň ani v Praze. Jedním z rizikových míst je Divoká Šárka.
      08:46
      Hasiči na Šumavě už posílili protipožární hlídky
       Kvůli půdnímu suchu a očekávanému slunečnému počasí bez srážek. V národních parcích už jsou v terénu protipožární hlídky o měsíc dřív než v loňském roce.
       10:04
       Města hledají levnější zdroje energie
        Ušetřit chtějí na teple i elektřině. Někde proto plánují výměnu zdrojů. Například rokycanská teplárna chce skončit s vytápěním plynem. Nahradit ho má štěpka.
        12:04
        Začala sezona sledování kvality vody ke koupání
         17 stupňů, průhlednost víc než jeden metr, ideální hodnota PH. To jsou letošní první výsledky odběru vody z jablonecké přehrady Mšeno.
         12:36
         Kontaminace rekreačního rybníka hnojivem
          Oblíbené rekreační místo rybník Rosnička ve Svitavách se stále vzpamatovává z loňského znečištění. Plochu tehdy někdo podle města záměrně kontaminoval a to zřejmě hnojivem.
          14:22
          Karlovy Vary reklamují opravu Mlýnské kolonády
           Dva roky po rekonstrukci Mlýnské kolonády v Karlových Varech upozorňuje vedení města na závady a nedostatky. Radnice už naplánovala otevření teras kolonády. Tomu ale brání problémy s podlahou, která se propadá.
           16:02
           Soud s dozorci z věznice ve Valdicích
            Okresní soud v Jičíně začal projednávat kauzu fyzického napadení trestanců, kterého se mělo dopustit osm dozorců věznice ve Valdicích. Všichni čelí obžalobě ze zneužití pravomoci úřední osoby.
            17:30
            V tubusu pražského metra našla policie uprchlého vězně
             Hlídka zasahovala ve stanici Náměstí Republiky poté, co dostala hlášení o zvucích z tunelu. Po uzavření provozu tam policisté našli dvaadvacetiletého muže, který byl zaklíněný ve vzduchotechnice.
             17:59
             Rekonstrukce nechranické přehrady
              Nechranická přehrada u Chomutova prochází největší rekonstrukcí od své výstavby v 60. letech minulého století. Stavební práce za desítky milionů korun skončí příští rok.
              19:57
              Modernizace vlakové trati Praha–Kladno
               Omezení ve vlakové dopravě ale i na silnicích přinese ostrá fáze modernizace trati v Kladně. Ta je součástí dlouholetého projektu rychlodráhy mezi největším středočeským městem a Prahou, počítá se i s odbočkou na letiště.
               21:31
               Plán na vysokou školu na Karlovarsku
                Založit vysokou školu, která v regionu dosud chybí. To plánuje v Karlovarském kraji ministerstvo školství.
                23:06
                Regulace elektrokoloběžek v Praze
                 Vedení hlavního města chystá zákon, který by upravil fungování sdílených elektrokoloběžek. Předložit poslancům ho má v plánu ještě letos.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 30. květen

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž26 minut

                 25. září

                 Prodej budovy pošty v Jindřišské ulici — Hospodaření České pošty — Pošta ve Chřibské opět na prodej — Energetická konzultační střediska — Kompromis emisní normy Euro 7 — Otevření obchvatu Horní Lukavice — Komplikace na dálnici D3 — Nelegálních migrantů v ČR přibývá — Násilná smrt ženy na Karlovarsku — Hasiči likvidovali noční požáry — Policie navrhla obžalovat ředitele ústavu ve Vejprtech Viktora Koláčka — Nové vakcíny proti covidu-19 — Sanace skal u Špindlerova Mlýna — Ženisté z Bechyně se vrátili ze Slovinska — Benefiční koncert pro pardubickou Charitu — Začali podzimní výlovy

                 25. 9. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 22. září

                 Projekty krajů z dotačních programů — Jednání hejtmanů v Teplicích — Šestnáct let za vraždu a nedovolené ozbrojování — Rozsudek za vzpouru ve věznici — Den za obnovu lesa — Zvýšení DPH u neslazených nápojů — Střelba v Uherském Hradišti — Následky výbuchu domu na Prostějovsku — Závěrečný večer festivalu Zlatá Praha — Policisté dopadli sériového lupiče — Hasiči časteji likvidují požáry kuchyní — České dráhy prodaly zbývající část pozemků na pražském smíchovském nádraží — Opravené náměstí ve Světlé nad Sázavou — Rekord v návštěvnosti hlásí letos Karlovarský kraj — Větší zájem turistů o památky na konci léta — Společný let balonů v Mikulově — Začíná 36. ročník filmového festivalu Finále Plzeň

                 22. 9. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 21. září

                 Lékaři se bouří proti přesčasům — Jednání o přesčasech lékařů — Celníci evidují nárůst nelegálního alkoholu — Nelegální dovoz cigaret z Turecka — Výbuch v rodinném domě na Prostějovsku — Zamčené zásilky v libereckém depu — Skončila elektronická dražba komplexu poštovních budov na pražské Pankráci — Zrušení nebezpečného přejezdu — Protest obránců zvířat — Objasnění vraždy Otýlie Vranské — Další požár v bývalém hotelu Máj — Nejhorší sezona na Teplé Vltavě — Výhled počasí — Nejasnosti kolem sbírky dětských ilustrací v Českém Krumlově — Letos už po čtyřiadvacáté vytváří sklárna Ajeto ceny Thálie

                 21. 9. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 20. září

                 Výjezdní zasedání vlády v Kadani — Jednání o problémech v Krušnohoří — Ochrana vzácných krušnohorských bučin — V Česku roste počet nakažených covidem-19 — Kriminalisté dopadli násilníka z Náchoda — Tragická nehoda čtyř nákladních aut — Soudní spor o sesuv na D8 — Společný projekt krajů k veřejné dopravě — Podezřelá série požárů v Plzni — Ochrana dravých ryb na Lipně — Vývoj cen potravin — Zprošťující rozsudek v kauze městských bytů v Praze 1 — Případ padělání poštovních známek — Divoká prasata na Šumavě jsou radioaktivní mnohem déle než od havárie v Černobylu

                 20. 9. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 19. září

                 V domovech pro seniory chybí personál — Milionové dluhy Bublavy brzdí opravy v obci — Policie zadržela deset lidí kvůli veřejným zakázkám Ministerstva obrany, které se mají týkat mikrovlnné sítě — Dopravu u Příbrami zastavila dnes odpoledne vážná nehoda autobusu a auta — Začalo hlavní líčení v kauze prodeje pražských městských bytů — Přibývá podvodů při prodeji ojetých aut — Letecká záchranná služba by mohla být v Chotěšově — Protihluková opatření na dálnicích — Startují dotační programy na úspory domácností — Podpora přívozů ve Středočeském kraji — Moravské Budějovice sníží daň z nemovitosti — Jindřichohradecký Malý Vajgar mimořádně bez vody — Obyvatelé Brniště v anketě podpořili stavbu větrných elektráren — Čepro staví další nádrže na palivo — Oprava Malého Karlova mostu v Dobříši

                 19. 9. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 18. září

                 Novela rozpočtového určení daní pro kraje — Chátrající památka v Babiččině údolí — Pokračuje soud s Romanem Berbrem — Další nehoda ultralightu — Nehoda na železnici na Klatovsku — Pět dní od velké bouřky v Moravské Třebové — Automobilka Toyota obnovila provoz — Přibývá žadatelů o předčasný důchod — Trasa železnice mezi Benešovem a Prahou — Přesun LZS z Líní do Chotěšova — Žatec na senamu UNESCO — Silné bouřky přinesou ochlazení — Pokračuje stavba nového mostu u Kfel — Archeologický výzkum před stavbou dálnice — Stát odkoupil zásobníky plynu — Velká úroda rajčat na Vysočině — Výluka vysílače Vimperk-Mařský vrch

                 18. 9. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 15. září

                 Lázně vyhodnocují letošní sezonu — Lázeňská sezona v Teplicích — Problematická novela silničního zákona — Policisté hledají řidiče dodávky, který po dálnici D1 převážel migranty — ÚOHS znovu posoudí tendr na metro D — Obnovení provozu automobilky Toyota — Požár penzionu v Tanvaldě zaměstnal na šest desítek hasičů z Libereckého kraje — Osmiletý trest za zneužívání dětí — Referendum k hazardu v Tuchoměřicích — Úbytek vody ve studních na Pardubicku — Pád motorového větroně na Karlovarsku — Přesun výroby českých klavírů a pianin — Delší sezona v Krkonoších díky počasí — Kempy na jihu Čech ukončí letní sezonu — Vrcholí 45. ročník Festivalu české filmové komedie

                 15. 9. 2023 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 14. září

                 Mezinárodní silnice E65 je skoro hotová, D11 má problém — Nová odpočívadla na jihočeské D3 — Na trati Mladá Boleslav - Nymburk se u Bezděčína srazil osobní vlak s nákladním — Obce dostanou zpět zablokované peníze ze Sberbank — Mezinárodní zatykač na Tomáše Čermáka — Odvolání náměstka primátora Pospíšila neprošlo — Následky bouřky v Moravské Třebové — Dražba nemovitostí České pošty — Spor kolem sbírky ilustrací v Českém Krumlově — Nepříjemnost a mezinárodní ostuda poznamenaly zahájení 31. ročníku festivalu Divadlo v Plzni — České cestovní kanceláře neruší zájezdy do Maroka — Liberec usiluje o novou lanovku na Ještěd — Do Brd se vrací vlci

                 14. 9. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 13. září

                 Šíření nemocí mezi školáky — Nárůst počtu případů spály — Noční jízda na motorce v protisměru — Policie vyšetřuje krádež zlatých mincí — Státním památkám chybí zahraniční turisté — Rekordní návštěvnost Kunětické hory — Vyšetřování pádu ultralightu — Čeští hasiči se vrátili z Řecka — Plošné navýšení důchodů o 360 korun — Spotřeba mléčných výrobků v Česku klesá — Vláda jednala o uprchlících z Ukrajiny — Záchranáři stále častějí hledají ztracené houbaře — Budoucnost elektrokoloběžek v Praze 1 — Stavba centra urgentní medicíny v Liberci — Výprodej ztracených kol

                 13. 9. 2023 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 12. září

                 Dva muži nepřežili pád ultralightu — Vyšetřování pádu ultralightu — Nehody ultralehkých letounů — Policie pronásledovala muže se zákazem řízení — Brutální napadení chlapce vrstevníky — Návrat českých hasičů z Řecka — Zákaz vstupu do lesů na Jablunkovsku — Placené přednostní termíny u lékařů — Nedostatek lékařské péče — Méně vody v lipenské přehradě — Vysokoškolští učitelé chtějí vyšší platy — Místní nechtějí závod na zpracování lithia — Hasiči likvidují olejovou skvrnu na Labi — Do Aše se vrátí doručovatelé České pošty — Bývalí zaměstnanci Zásikovny protestovali před sídlem společnosti — Zbourání nadjezdu na 126. km D1 u Měřína — Roste zájem o moštování

                 12. 9. 2023 na ČT1

                 Napište nám