28. březen

Obsah dílu

Komplikace v dopravě kvůli počasí — Sjízdnost dálnice D1 — Návštěva Petra Pavla v Moravskoslezském kraji — Neznámý žhář v Plzni úmyslně zapaluje automobily s ukrajinskou registrační značkou — Vyšetřování kontaminace azbestem v Milovicích — Protest vysokoškolských učitelů — Protestní pochod učitelů vysokých škol — Začala stavba dalšího úseku D6 — Obyvatelé Hlinek se bojí otevření lomu — Nákup nových vozů MHD v Českých Budějovicích — Spor o Zámecké lázně v Karlových Varech — Dopadení celostátně hledaného muže — Bývalou poradkyni ústeckého hejtmana Vladislavu Marschallovou zprostil Okresní soud v Ústí nad Labem obvinění — Návrat mumií do Vamberku

Části dílu

01:10
Komplikace v dopravě kvůli počasí
  Neprůjezdné, ať už kvůli sjízdnosti nebo kvůli hromadným nehodám, byly i některé hlavní silniční tahy a dálnice, to konkrétně hned na dvou místech dálnice D1 mezi Prahou a Brnem a dálnice D8 ve stoupání nad Ústím nad Labem ve směru na Drážďany.
  03:42
  Sjízdnost dálnice D1
   Na dálnici D1 jdeme živě, protože jak bylo řečeno na Vysočině, na zasněženém a zledovatělém povrchu se tam dopoledne staly dvě hromadné nehody do té na 143. kilometru se dostalo hned 20 aut.
   07:00
   Návštěva Petra Pavla v Moravskoslezském kraji
    Jedním z hlavních problémů Moravskoslezského kraje je podle prezidenta Petra Pavla odliv mladých lidí. Pavel to řekl po jednání s hejtmanem Ivem Vondrákem v Ostravě.
    07:25
    Neznámý žhář v Plzni úmyslně zapaluje automobily s ukrajinskou registrační značkou
     Hasiči v noci na dnešek vyjížděli hned ke třem případům ve stejné lokalitě ve čtvrti Slovany Všechny tři požáry založil úmyslně ve stejném místě u zadního kola. Případem se už zabývají kriminalisté.
     07:51
     Vyšetřování kontaminace azbestem v Milovicích
      V souvislosti s kauzou zamoření bývalého vojenského areálu v Milovicích karcinogenním azbestem, policie začala prověřovat jednak firmy, které demoliční práce prováděly, a jednak konkrétní úředníky, kteří na postup měli dohlížet.
      10:14
      Protest vysokoškolských učitelů
       V devíti českých městech, kde sídlí univerzity, protestovali vysokoškolští učitelé, hlavně z humanitních oborů, kteří chtějí lepší platové ohodnocení.
       12:50
       Protestní pochod učitelů vysokých škol
        Průvod prošel centrem metropole pod názvem Hodina pravdy. Účastnilo se ho několik set vysokoškolských učitelů, ale i jejich studentů a dalších podporovatelů.
        14:27
        Začala stavba dalšího úseku D6
         U Hořoviček na Rakovnicku začala stavba nového úseku dálnice D6, to je dálnice, která, až bude kompletně hotová, propojí Prahu, Karlovy Vary a Cheb.
         16:25
         Obyvatelé Hlinek se bojí otevření lomu
          Obyvatelé Hlinek u Stanovic na Karlovarsku se bojí otevření čedičového lomu v obci. A to kvůli souhlasu ministerstva životního prostředí s rozšířením ložiska stavebního kamene.
          18:32
          Nákup nových vozů MHD v Českých Budějovicích
           Obnova vozového parku dopravních podniků vázne. Města a dopravci často nemají dost peněz na nákup nových vozů, a tak zatím musí sloužit ty přestárlé, staré běžně i 30 let
           20:30
           Spor o Zámecké lázně v Karlových Varech
            Spor o Zámecké lázně mezi vlastníkem, kterým je město Karlovy Vary, a současným nájemcem, kterým je soukromá společnost Zámecká kolonáda, pravděpodobně skončí u soudu.
            22:02
            Dopadení celostátně hledaného muže
             A jiného celostátně hledaného muže už dnes policie zatkla poté, co si hlídka všimla jezdce na motorce bez registrační značky.
             22:20
             Bývalou poradkyni ústeckého hejtmana Vladislavu Marschallovou zprostil Okresní soud v Ústí nad Labem obvinění
              Podle obžaloby si měla nechat vyplácet od Krajské zdravotní peníze za práci, kterou nevykonávala. Společnosti tím měla vzniknout škoda přes 300 tisíc korun.
              22:51
              Návrat mumií do Vamberku
               34 mumií se po 20 letech vrátilo zpátky do Vamberku do krypty kostela sv. Prokopa, kde byly původně uložené v 17. století.
               Přehrát celé video
               Stopáž25 minut
               Další díl
               29. březen

               Přehled dílů

                
               Stopáž25 minut

               1. červen

               Mimořádná valorizace důchodů — Zákaz napouštění bazénů kvůli suchu — V Břasích na Rokycansku hrozí nedostatek pitné vody — Nový systém plateb za svoz odpadu — Smrtelná nehoda na Liberecku — Soud zamítl žalobu za obsazení rypadla — Nejteplejší den tohoto týdne — Obchvat Náchoda má povolení — Další jednání o spolufinancování pošty — Rizikové úseky nehod aut s tramvajemi — Syrský řidič převážel 32 nelegálních migrantů — Porušování zákazu vstupu do lesa — Na jihu Čech začala vodácká sezona — Začíná samosběr jahod

               1. 6. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               31. květen

               Přibývá otrav dravců karbofuranem — Deset let od ničívých povodní v roce 2013 — Ochrana Mělníku před povodněmi — Osm varen pervitinu odhalili kriminalisté v Praze — Pád vrtulníku u Kunětic — Projekt stomatologické kliniky v Lokti — Větřní marně hledá nového pediatra — Nehoda nákladního auta na Vsetínsku — Bezpečnost cyklistů na silnicích — Největší české překladiště zásilek — Česko zažívá zatím nejteplejší dny letošního roku — Za usmrcení z nedbalosti dostal táborový vedoucí podmínku — Velký zájem o tuzemské kempy — Vrchol Sněžky znovu obepínají ochranné sítě — Karlovy Vary přijdou o letní kino

               31. 5. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               30. květen

               Zítra je poslední den na zaplacení daně z nemovitosti — Daň z nemovitosti zřejmě čekají změny — Přeshraniční prevence lesních požárů — Období požárů v krajině se prodlužuje — Podvodní zámečníci — Obžalovaný za usmrcení dítěte je ve vazbě — Převýchova rotvailerů, kteří napadli holčičku na Plzeňsku — Příbývá lidí s alergií na včelí nebo vosí bodnutí — Podezření na týrání ve věznici — Otevření obchvatu Staré Boleslavi — Oprava soch apoštolů ze staroměstského orloje — Jednání o sloučení škol v Liberci — Lidé chtějí zabezpečení klatovské Černé věže — Výcvik pražských hasičů pod vodou — Začíná rekonstrukce českobudějovické Slavie — Nová podoba ulice v Jihlavě budí rozpaky

               30. 5. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               29. květen

               Deváťáci stále čekají na výsledky přijímacích zkoušek — Deset obětí dopravních nehod za víkend — Nehoda dvou nákladních aut na D1 u Koberovic — Výstraha před vznikem požárů — Zákaz rozdělávání ohně v Praze — Hasiči na Šumavě už posílili protipožární hlídky — Města hledají levnější zdroje energie — Začala sezona sledování kvality vody ke koupání — Kontaminace rekreačního rybníka hnojivem — Karlovy Vary reklamují opravu Mlýnské kolonády — Soud s dozorci z věznice ve Valdicích — V tubusu pražského metra našla policie uprchlého vězně — Rekonstrukce nechranické přehrady — Modernizace vlakové trati Praha–Kladno — Plán na vysokou školu na Karlovarsku — Regulace elektrokoloběžek v Praze

               29. 5. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               26. květen

               Žhář, který zapálil park dopaden — Výstraha - riziko požárů — Nedostatek pracovníků v zemědělství — Ministr vnitra v Petrovicích — Prezident Pavel na návštěvě Jemnice na Vysočině — Přestavba bývalého Discolandu Sylvie — Sesuvy půdy podél železniční trati na Karlovarsku — Kvůli údržbě bude o víkendu uzavřený jihlavský tunel — Prodloužení tramvajové trati z Modřan do Libuše — Obec odmítla větrnou elektrárnu, stejně ji firma postaví — Pardubice obnovují nepovedenou petici — Zítra začíná Aviatická pouť v Pardubicích — Dvě nehody na hradeckých křižovatkách — Velký zájem o pobyty na Lipně — Květná zahrada v Kroměříži opět otevřena

               26. 5. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               25. květen

               Novinky v programu Nová zelená úsporám — Přehled poskytovaných dotací v programu Nová zelená úsporám — Kapacity středních škol — Na přístavbě střední školy v Kolíně se podílí její žáci — Při požáru na Chebsku zemřel muž — V Praze-Vinoři hořel plynový rozvaděč — Pochody za snížení rychlosti v centru Prahy — Ekologičtí aktivisté před soudem — Třetí kola komunálních voleb v obcích — Místo cesty ke školce chce Liberec park — Prezident Petr Pavel s manželkou zahájili dvoudenní návštěvu Vysočiny — Hokejoví fanoušci zaplnili restaurace — Zloději v Táboře vykradli rodinný dům a odvezli z něj cennosti za několik milionů korun — Základní umělecké školy na ZUŠ Open

               25. 5. 2023 na ČT1

               Napište nám