29. březen

Obsah dílu

Kontroly ubytoven pro uprchlíky — Příspěvky pro ubytovatele uprchlíků — Sadaři bojují s počasím i nízkým odbytem — Pochod za snížení nejvyšší povolené rychlosti v Praze — Dotace pro chovatele drůbeže — Druhý den Petra Pavla v Moravskoslezském kraji — Zasedání vlády v Jeseníku na severní Moravě — Sjednocení systému veřejné dopravy v Plzni — Časté pády stromů — Čeští a slovenští vojáci na společném cvičení v armádním prostoru Doupovské Hradiště — Rekonstrukce zámku v Krasonicích — Žatec usiluje o zapsání na seznam UNESCO — Řidiči na Šumavě žádají chemický posyp, sepsali petici — Češi před Velikonocemi nakupují v Polsku

Části dílu

01:07
Kontroly ubytoven pro uprchlíky
  Cizinecká policie spolu s úředníky Středočeského kraje kontroluje ubytovny pro uprchlíky z Ukrajiny. Chtějí zjistit, jestli provozovatelé nezneužívají příspěvky na ubytování, které inkasují.
  03:31
  Příspěvky pro ubytovatele uprchlíků
   O kompenzační příspěvky můžou poskytovatelé dočasného ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny pořád žádat. A pokud jde o solidární příspěvek, Ten vyplácejí úřady práce konkrétním domácnostem, které se u sebe v bytě nebo v domě ubytovávají ukrajinské migranty.
   04:19
   Sadaři bojují s počasím i nízkým odbytem
    Na Moravě a ve Slezsku teploty klesly až k -12 stupňům Celsia. Těžce to nesou ovocnáři, na jižní Moravě jsou po této noci mnozí smíření s tím, že jim mráz prakticky zničil letošní úrodu meruněk, které už rozkvétaly.
    07:18
    Pochod za snížení nejvyšší povolené rychlosti v Praze
     Několik desítek aktivistů dnes v centru Prahy znovu omezilo provoz na magistrále. Nezisková organizace Poslední generace požaduje, aby se nejvyšší povolená rychlost v hlavním městě snížila na 30 kilometrů v hodině.
     09:51
     Dotace pro chovatele drůbeže
      Drůbežářská unie žádá vládu, aby pro ně navýšila státní podporu. Kvůli náročnějším požadavkům se prý i jejich chovy stávají nerentabilní.
      12:07
      Druhý den Petra Pavla v Moravskoslezském kraji
       Prezident Petr Pavel poslední den své návštěvy Moravskoslezského kraje sfáral spolu s horníky 900 metrů pod zem do 10. patra černouhelného Dolu Darkov na Karvinsku.
       12:50
       Zasedání vlády v Jeseníku na severní Moravě
        Diskutovala o znevýhodněném regionu, jeho vylidňování, obtížně dostupném bydlení i zdravotní péči a špatné dopravní dostupnosti Jesenicka
        13:14
        Sjednocení systému veřejné dopravy v Plzni
         Na cesty, na které bylo a ještě zatím je potřeba několik karet nebo účtů u různých dopravců, od dubna bude stačit jen jediná, společná aplikace.
         15:29
         Časté pády stromů
          Stromy padají víc než dřív, běžně a nečekaně, bez na první pohled zjevné příčiny. Jde o důsledek dlouhodobého sucha a kůrovcových kalamit, po kterých jsou stromy v lesích méně odolné.
          17:07
          Čeští a slovenští vojáci na společném cvičení v armádním prostoru Doupovské Hradiště
           Trénují vyhledávání a ničení vzdušných cílů. Konkrétně dnes měli program zaměřený na obranu před drony, které jsou hojně využívané ve válce na Ukrajině.
           18:02
           Rekonstrukce zámku v Krasonicích
            V Krasonicích na Vysočině pokračuje rekonstrukce tamního zámku. Zámek před několika lety koupili obchodníci z Ruska a opravovat ho začali tak, že zasáhnout musel Národní památkový ústav.
            20:13
            Žatec usiluje o zapsání na seznam UNESCO
             Město Žatec a jeho chmelařská oblast usilují o zapsání na seznam světového dědictví UNESCO. Žatecko by se tak mohlo stát první chmelařskou oblastí na světě, která by byla na seznam uvedena.
             22:07
             Řidiči na Šumavě žádají chemický posyp, sepsali petici
              Lidé na Šumavě kritizují zimní údržbu silnice ze Železné Rudy do Hartmanic. A sepsali kvůli tomu už petici.
              24:10
              Češi před Velikonocemi nakupují v Polsku
               Před Velikonocemi míří Češi na nákupy do Polska. Do sousední země je lákají nižší ceny potravin i sezónních dekorací.
               Přehrát celé video
               Stopáž25 minut
               Další díl
               30. březen

               Přehled dílů

                
               Stopáž25 minut

               26. květen

               Žhář, který zapálil park dopaden — Výstraha - riziko požárů — Nedostatek pracovníků v zemědělství — Ministr vnitra v Petrovicích — Prezident Pavel na návštěvě Jemnice na Vysočině — Přestavba bývalého Discolandu Sylvie — Sesuvy půdy podél železniční trati na Karlovarsku — Kvůli údržbě bude o víkendu uzavřený jihlavský tunel — Prodloužení tramvajové trati z Modřan do Libuše — Obec odmítla větrnou elektrárnu, stejně ji firma postaví — Pardubice obnovují nepovedenou petici — Zítra začíná Aviatická pouť v Pardubicích — Dvě nehody na hradeckých křižovatkách — Velký zájem o pobyty na Lipně — Květná zahrada v Kroměříži opět otevřena

               26. 5. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               25. květen

               Novinky v programu Nová zelená úsporám — Přehled poskytovaných dotací v programu Nová zelená úsporám — Kapacity středních škol — Na přístavbě střední školy v Kolíně se podílí její žáci — Při požáru na Chebsku zemřel muž — V Praze-Vinoři hořel plynový rozvaděč — Pochody za snížení rychlosti v centru Prahy — Ekologičtí aktivisté před soudem — Třetí kola komunálních voleb v obcích — Místo cesty ke školce chce Liberec park — Prezident Petr Pavel s manželkou zahájili dvoudenní návštěvu Vysočiny — Hokejoví fanoušci zaplnili restaurace — Zloději v Táboře vykradli rodinný dům a odvezli z něj cennosti za několik milionů korun — Základní umělecké školy na ZUŠ Open

               25. 5. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               24. květen

               24. 5. 2023 na ČT1
               Stopáž25 minut

               23. květen

               ÚOHS porušení u soutěže potravin nezjistil — Růst cen potravin — Kapacity středních škol v Praze a okolí — Vrchní soud v Praze potvrdil třináctiletý trest vězení bývalému policistovi a vyhazovači za brutální vraždu na Ašsku v roce 2008 — Cizinci převážejícímu potraviny bez dokladů hrozí pokuta až 50 milionů korun — Protest proti důbežárně ve Slavonicích — Českem se prohnaly silné bouřky — Stavba obchvatu zkomplikuje dopravu v Pardubicích — Kamion s nákladem osobních aut se v Ústí nad Labem nevešel pod viadukt — Detektory proti vjezdu aut do národního parku — Lidé v Chodově stále čekají na nový supermarket — Požár biomasy v Žatci — Místo elektrárny galerie — Správa šumavského parku spustila registraci výprav do divočiny

               23. 5. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               22. květen

               Vyplácení sociálních dávek — Elektronické žádosti o sociální dávky — Nehoda cisterny na 6 hodin zastavila dopravu — Oprava D3 na trase z Prahy do Tábora — Oprava mostů na silnici I/20 u Kfel — Škola zůstala staveništěm — Náhradní místo pro letiště kvůli gigafactory — Vrchní soud v Praze potvrdil trest pěti let vězení pro Josefu Kijanicu — Zájem studentů o letní brigády — Most nabízí peníze za odstřel divočáků — Končí topná sezona — Výstra před bouřkami — Výluka vysílače Karlovy Vary-Tři kříže

               22. 5. 2023 na ČT1
               Stopáž26 minut

               19. květen

               Bojkot vysokorychlostní tratě kvůli hluku — Na autobusové nádraží nezajíždí autobusy — Pobytové poplatky pro všechny lázeňské hosty — 140. lázeňská sezóna v Třeboni — Zbytečné výjezdy záchranářů — Pravčická brána po požáru opět otevřená — Spádová turistika na základních školách — Historické centrum Českých Budějovic bude více než tři měsíce opět neprůjezdné — Zpoplatnění vjezdu do centra Prahy — Základna v Čáslavi otvírá pro veřejnost — Fenomén venkovského divadla ožívá — Radnice Prahy 9 integruje lidi bez domova — Vzácná obří ryba — Modernizace muzejnictví — Začala muzejní noc pod Ještědem

               19. 5. 2023 na ČT1

               Napište nám