Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Ptačí chřipka na Jindřichohradecku — Výskyt afrického moru prasat v Česku — Růst průměrné měsíční mzdy v Česku — Smrtelmá nehoda mezi Pardubicemi a Chrudimí — Doživotní trest za vraždu úřednice — Vražda učitele v Michli u soudu — Dražší teplo v bytech společnosti Heimstaden — Zabezpečení vodoměrů před zimou — Nová otevřená skládka v Jihlavě — Těžba kamena na Chrudimsku — Informacemi proti dezinformacím — Oprava bývalých městských lázní v Plzni — Zámecký kopec v Náchodě opravili — Mikulášská nadílka pro děti z Ukrajiny — Mikuláš v Plzni — 30 let Českého Krumlova v UNESCO — Socha Vladimira Putina v Praze 6 — Korunovační klenoty budou vystaveny 17. až 21. ledna

Části dílu

00:17
Headlines
  Přehled zpráv
  01:35
  Ptačí chřipka na Jindřichohradecku
   Veterináři utratili 15 tisíc kachen z chovu firmy Mavela Dynín v jihočeské Frahelži, na Jindřichohradecku. Minulý týden se v něm potvrdila nákaza ptačí chřipkou.
   03:31
   Výskyt afrického moru prasat v Česku
    Africký mor prasat byl zatím potvrzený pouze u jednoho uhynulého divokého prasete. To našli turisté ve čtvrtek na Frýdlantsku, nedaleko polských hranic.
    05:42
    Růst průměrné měsíční mzdy v Česku
     Zaměstnancům v Česku ve třetím čtvrtletí stoupla průměrná hrubá měsíční mzda na 39 tisíc 858 korun. Rychleji ale rostly ceny.
     06:18
     Smrtelmá nehoda mezi Pardubicemi a Chrudimí
      Část hlavního tahu mezi Pardubicemi a Chrudimí byla dnes na několik hodin neprůjezdná kvůli dopolední smrtelné nehodě.
      06:53
      Doživotní trest za vraždu úřednice
       Osmašedesátiletý Jiří Dvořák, který zastřelil ženu na úřadu práce, stráví zbytek života ve vězení. Trest mu potvrdil pražský vrchní soud, který zamítl mužovo odvolání.
       07:29
       Vražda učitele v Michli u soudu
        Městský soud v Praze se zabýval případem Jaroslava Řeháka, který na konci března podle obžaloby zabil svého učitele mačetou. Hrozí mu až dvacet let vězení.
        09:53
        Dražší teplo v bytech společnosti Heimstaden
         Nájemníci bytů společnosti Heimstaden, která je největším soukromým poskytovatelem nájemního bydlení v Česku, si příští rok připlatí za teplo. O kolik přesně ještě není jasné.
         10:17
         Zabezpečení vodoměrů před zimou
          V Česku se od dnešního večera začne postupně ochlazovat. V noci klesnou teploty pod nulu. Vodárny proto upozorňují, aby si lidé na zimu zkontrolovali a zabezpečili vodoměr.
          12:15
          Nová otevřená skládka v Jihlavě
           Obce a odpadové společnosti momentálně využívají jednu z posledních příležitostí rozšířit skládky. Za 7 let - od roku 2030 má skládkování až na výjimky skončit.
           13:59
           Těžba kamena na Chrudimsku
            Těžba kamene ve Skutči na Chrudimsku by mohla dalších 20 let pokračovat. Společnost, která lom provozuje, žádá kraj o prodloužení i rozšíření těžby.
            14:47
            Informacemi proti dezinformacím
             V Ústeckém kraji v těchto dnech vrcholí přeshraniční projekt, během kterého se žáci základních škol učí rozeznat dezinformace. O nich jim přednáší studenti politologie filozofické fakulty ústecké univerzity Jana Evangelisty Purkyně.
             16:36
             Oprava bývalých městských lázní v Plzni
              Až miliardu a půl bude stát oprava někdejších městských lázní v Plzni. Plzeňský kraj chce budovu přestavět na kulturně-společenský dům. S bouracími pracemi zchátralého vnitřku chce architekt začít už na jaře.
              17:16
              Zámecký kopec v Náchodě opravili
               Památkáři zpřístupnili veřejnosti zámecký kopec v Náchodě revitalizovaný za 239 milionu korun.
               19:02
               Mikulášská nadílka pro děti z Ukrajiny
                V pražském pohostinském podniku Gorila připravili mikulášskou nadílku i pro děti ukrajinských válečných uprchlíků.
                20:24
                Mikuláš v Plzni
                 Plzeň se pokouší o stanovení rekordu o největší sraz Mikulášů, čertů a andělů na jednom místě.
                 21:36
                 30 let Českého Krumlova v UNESCO
                  V prosinci před 30 lety - se historické centrum Českého Krumlova dostalo na seznam kulturního dědictví UNESCO.
                  22:50
                  Socha Vladimira Putina v Praze 6
                   Na náměstí Interbrigády v Praze 6 je ode dneška nová socha – má znázorňovat ruského diktátora Vladimira Putina jako skřeta, který utahuje plynový kohout. Iniciátoři umístili sochu symbolicky na místo, kde stál pomník generála Koněva.
                   23:24
                   Korunovační klenoty budou vystaveny 17. až 21. ledna
                    Po pěti letech budou znovu k vidění korunovační klenoty. Budou budou vystaveny 17. až 21. ledna.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž25 minut
                    Další díl
                    Události v regionech

                    Přehled dílů

                     
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Zdražování ve školních jídelnách — Za obědy si připlatí i vysokoškoláci — Místo dvou pouze jeden volební den — První chytrý přejezd v Česku — Druhý den stávky v Nexen Tire — Česká pošta od dnešního dne opět mění ceník — Stížnosti obyvatel z Aše na Českou poštu — Nový ředitel České pošty — Začala akce Suchej únor — Policisté pátrají po totožnosti muže, který okradl turistku v centru Prahy — Změny veřejné dopravy v Jihlavě — Otevření areálu TechTower v Plzni — Nový fotbalový stadion v Pardubicích — Lavinové nebezpečí v Krkonoších na 3. stupni — Ministerstvo pomůže farmářům zapezpečit stáda před vlky

                    1. 2. 2023 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Zaměstnanci firmy Nexen stávkují — Průběh stávky ve firmě Nexen — Ústavní soud v Brně na návrh pražského Městského soudu zrušil část zákona o advokacii — Liberecká pobočka Krajského soudu v Ústí nad Labem shání přísedící — Sníh a vítr komplikovaly dopravu — Stále platí výstraha před silným větrem — Automobilky omezují výrobu — Nová bezplatná linka Úřadu práce — Družstvo nabízí střechy pro solární panely — Rekonstrukce zámku v Litomyšli — Stavba památníku v Letech u Písku — Nevhodný odpad v kanalizaci — Vyhlášení podnikatele roku 2022 — Rozdávání pololetních vysvědčení

                    31. 1. 2023 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    Události v regionech

                    Průběh prezidentských voleb — V rodišti zvoleného prezidenta Petra Pavla — Změny v ANO po prezidentských volbách — Vsetínský okresní soud se dnes začal zabývat otravou řeky Bečvy ze září 2020 — Soud se bude znovu zabývat možnou reorganizací firmy, která provozovala Jindřichohradcekou úzkokolejku — Zásah policie v Brně proti ozbrojenému muži — Stávka zaměstnanců Nexen Tire Europe — Stoupl počet podnikatelů v Česku — Snaha o udržení obchodů na vesnicích — Komplikace kvůli silnému větru a sněhu — Dezinfekce drůbežárny v Brodu nad Tichou — Samovolně jedoucí auto v pražských Střešovicích zabilo chodkyni — Oprava tramvajové trati na Malé Straně — Spor o příspěvky v jezdecké federaci — Stovky zničených a okousaných stromků na Šumavě — Úspěchy sboru Permoník v dokumentu ČT

                    30. 1. 2023 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    Události v regionech

                    Začalo finále prezidentských voleb — Volby ve Špindlerově Mlýně — Omezení železničního provozu mezi stanicemi Radotín a Krč — Vzrostl počet nakažených covidem-19 — Likvidace chovu kachen v Lánech — Roste zájem o slepice na snášku — Posun ve vyjednávání o pražské koalici — Spor o sbírku historických nástrojů — Roste počet nakažených pohlavními chorobami — Den památky obětí holokaustu — Omezení provozu na mostu na Výtoni — Zájem o myslivost mezi dětmi — Policie zasahovala v Praze 4 — Namrzlé silnice dnes zkomplikovaly dopravu v několika krajích — Dva týdny zbývají do zahájení Jizerské padesátky — Výběr plemenných koní v Písku — Šumava se připravuje na turisty s voličskými průkazy

                    27. 1. 2023 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    Události v regionech

                    Nedostatek míst v domovech pro seniory — Den do druhého kola prezidentských voleb — Voliči zamíří do Krkonoš — Případ osmičlenného drogového gangu míří před soud — V Česku se objevila Aujeszkyho choroba — Nové ohnisko ptačí chřipky v Lánech — Staveniště v centru Ústí nad Labem — Automatizace výroby v Česku — Další vyjednávání o novém vedení Prahy — 30. let od zvolení Václava Havla prezidemtem připomíná speciální tramvaj — V Karlovarském kraji scházejí stovky řidičů v nákladní i autobusové dopravě — Opravy stanice metra Jiřího z Poděbrad — Policie zabavila dvě kila pervitinu na asijské tržnici na Chebsku — V harrachovské sklárně začal 13. ročník projektu NPU Po stopách šlechtických rodů — První hříbě roku v Kladrubech — Třebíč letos slaví 20 let od zápisu na seznam Unesco. — Po 4 měsících se znovu zítra otevře penzion v Daňkovicích.

                    26. 1. 2023 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Drive-in volby a poslední den podání žádosti o voličský průkaz — Smrt řidiče po pádu stromu zavinilo ŘSD — Tři pády stromů, 5 mrtvých — Tresty pro zdravotníky v kauze Adama Vyčítala soud potvrdil — Obce odmítají průzkum kvůli úložišti radioaktivního odpadu — Letiště v Karlových Varech čekají úpravy — Režim kontrol na hranicích se Slovenskem — Zimní stadion v Jihlavě půjde k zemi — Obnova úzkokolejky na Jindřichohradecku — Omezení odpalování zábavní pyrotechniky — Demolice Ústřední telekomunikační budovy — Liberecké divadlo F. X. Šaldy nacvičuje hru Marie Antoinetta — Medaile pro účastníky Jizerské 50 — Ukládání korunovačních klentoů

                    25. 1. 2023 na ČT1

                    Napište nám