26 minut

5. prosinec 2022

Obsah dílu

Headlines — Ptačí chřipka na Jindřichohradecku — Výskyt afrického moru prasat v Česku — Růst průměrné měsíční mzdy v Česku — Smrtelmá nehoda mezi Pardubicemi a Chrudimí — Doživotní trest za vraždu úřednice — Vražda učitele v Michli u soudu — Dražší teplo v bytech společnosti Heimstaden — Zabezpečení vodoměrů před zimou — Nová otevřená skládka v Jihlavě — Těžba kamena na Chrudimsku — Informacemi proti dezinformacím — Oprava bývalých městských lázní v Plzni — Zámecký kopec v Náchodě opravili — Mikulášská nadílka pro děti z Ukrajiny — Mikuláš v Plzni — 30 let Českého Krumlova v UNESCO — Socha Vladimira Putina v Praze 6 — Korunovační klenoty budou vystaveny 17. až 21. ledna

Části dílu

00:17
Headlines
  Přehled zpráv
  01:35
  Ptačí chřipka na Jindřichohradecku
   Veterináři utratili 15 tisíc kachen z chovu firmy Mavela Dynín v jihočeské Frahelži, na Jindřichohradecku. Minulý týden se v něm potvrdila nákaza ptačí chřipkou.
   03:31
   Výskyt afrického moru prasat v Česku
    Africký mor prasat byl zatím potvrzený pouze u jednoho uhynulého divokého prasete. To našli turisté ve čtvrtek na Frýdlantsku, nedaleko polských hranic.
    05:42
    Růst průměrné měsíční mzdy v Česku
     Zaměstnancům v Česku ve třetím čtvrtletí stoupla průměrná hrubá měsíční mzda na 39 tisíc 858 korun. Rychleji ale rostly ceny.
     06:18
     Smrtelmá nehoda mezi Pardubicemi a Chrudimí
      Část hlavního tahu mezi Pardubicemi a Chrudimí byla dnes na několik hodin neprůjezdná kvůli dopolední smrtelné nehodě.
      06:53
      Doživotní trest za vraždu úřednice
       Osmašedesátiletý Jiří Dvořák, který zastřelil ženu na úřadu práce, stráví zbytek života ve vězení. Trest mu potvrdil pražský vrchní soud, který zamítl mužovo odvolání.
       07:29
       Vražda učitele v Michli u soudu
        Městský soud v Praze se zabýval případem Jaroslava Řeháka, který na konci března podle obžaloby zabil svého učitele mačetou. Hrozí mu až dvacet let vězení.
        09:53
        Dražší teplo v bytech společnosti Heimstaden
         Nájemníci bytů společnosti Heimstaden, která je největším soukromým poskytovatelem nájemního bydlení v Česku, si příští rok připlatí za teplo. O kolik přesně ještě není jasné.
         10:17
         Zabezpečení vodoměrů před zimou
          V Česku se od dnešního večera začne postupně ochlazovat. V noci klesnou teploty pod nulu. Vodárny proto upozorňují, aby si lidé na zimu zkontrolovali a zabezpečili vodoměr.
          12:15
          Nová otevřená skládka v Jihlavě
           Obce a odpadové společnosti momentálně využívají jednu z posledních příležitostí rozšířit skládky. Za 7 let - od roku 2030 má skládkování až na výjimky skončit.
           13:59
           Těžba kamena na Chrudimsku
            Těžba kamene ve Skutči na Chrudimsku by mohla dalších 20 let pokračovat. Společnost, která lom provozuje, žádá kraj o prodloužení i rozšíření těžby.
            14:47
            Informacemi proti dezinformacím
             V Ústeckém kraji v těchto dnech vrcholí přeshraniční projekt, během kterého se žáci základních škol učí rozeznat dezinformace. O nich jim přednáší studenti politologie filozofické fakulty ústecké univerzity Jana Evangelisty Purkyně.
             16:36
             Oprava bývalých městských lázní v Plzni
              Až miliardu a půl bude stát oprava někdejších městských lázní v Plzni. Plzeňský kraj chce budovu přestavět na kulturně-společenský dům. S bouracími pracemi zchátralého vnitřku chce architekt začít už na jaře.
              17:16
              Zámecký kopec v Náchodě opravili
               Památkáři zpřístupnili veřejnosti zámecký kopec v Náchodě revitalizovaný za 239 milionu korun.
               19:02
               Mikulášská nadílka pro děti z Ukrajiny
                V pražském pohostinském podniku Gorila připravili mikulášskou nadílku i pro děti ukrajinských válečných uprchlíků.
                20:24
                Mikuláš v Plzni
                 Plzeň se pokouší o stanovení rekordu o největší sraz Mikulášů, čertů a andělů na jednom místě.
                 21:36
                 30 let Českého Krumlova v UNESCO
                  V prosinci před 30 lety - se historické centrum Českého Krumlova dostalo na seznam kulturního dědictví UNESCO.
                  22:50
                  Socha Vladimira Putina v Praze 6
                   Na náměstí Interbrigády v Praze 6 je ode dneška nová socha – má znázorňovat ruského diktátora Vladimira Putina jako skřeta, který utahuje plynový kohout. Iniciátoři umístili sochu symbolicky na místo, kde stál pomník generála Koněva.
                   23:24
                   Korunovační klenoty budou vystaveny 17. až 21. ledna
                    Po pěti letech budou znovu k vidění korunovační klenoty. Budou budou vystaveny 17. až 21. ledna.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž25 minut
                    Další díl
                    6. prosinec 2022

                    Přehled dílů

                     
                    Stopáž26 minut

                    23. únor

                    23. 2. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    22. únor

                    Protesty zemědělců na hranicích — Výborný souhlasí s některými výtkami farmářů — Farmář neprotestoval, spokojený ale není — Zdražení jízdného v pražské MHD — E-občanku má už na 300 tisíc lidí — Protesty před hutí Liberty — Lanovka mezi Podbabou, Trojou a Bohnicemi se zatím svatět nemůže — Fanoušci tureckého Galatasaraye v Praze — Odvolaný Velev — Architekt Karel Hubáček by oslavil sto let — Monitoring populace vírů — Falešný bankéř — Pohonné hmoty dál zdražují — Elektronickou přihlášku ke studiu na střední škole podalo 135 tisíc lidí — Jindřichohradecká nemocnice digitalizuje — Na Šumavě roste zájem o bydlení, ceny nemovitostí ale zůstávají vysoké — Nový obor na zahradnické škole v Kopidlně

                    22. 2. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    21. únor

                    Dopravní omezení na Barrandovském mostě — Investice do dopravy kvůli Kvasinám — Soud odmítl dovolání družstva Svatopluk — Vazby v korupční kauze krajských nemocnic — Spalování odpadu na Táborsku má zelenou — Vyšetřování výbuchu v Horšovském Týně — Města si pořizují další radary — Zdražení jízdného v pražské MHD — Zemědělci chystají protest — Mírnější regulace hazardu v Liberci — Omezení zábavní pyrotechniky v zahraničí — Vysokorychlostní železnice Praha-Drážďany — Přibývá strojvůdkyň — Řidička v Praze uvízla v kolejišti tramvaje — Univerzitní týmy zachránily most na Šumavě — Končí termín pro podání přihlášek na SŠ — Jarní prázdniny na blátě

                    21. 2. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    20. únor

                    Korupční kauza v krajských nemocnicích — Nová podoba projektu Staroměstská brána — Výbuch v Horšovském Týně — Trenažer pomáhá lidem po opraci kloubů — Zemědělci o dalších protestech — On-line supermarket stahuje z prodeje produkty organizátora zemědělských protestů — Lufthansa stávkuje — Sanace skály u Brandýsa nad Orlicí — Stav podzemních vod se zlepšil — Prodloužení termínu pro podávání přihlášek na SŠ — Prodloužení termínu přihlášek na SŠ — Rekordní počet nalezených artefaktů — Větřní bez lékaře pro děti i pro dospělé — Německé zdravotní sestry na praxi v Čechách — Bezeševé boty Albrechta z Valdštejna

                    20. 2. 2024 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    19. únor

                    Protest zemědělců v Praze — Traktory mířily do Prahy i z jihu Čech — Farmáři z Liberecka se protestu nezúčastnili — Vysočina Arena uklízí po MS v biatlonu — Rekonstrukce nádraží ve Františkových Lázních — Porušení práva dětí na přítomnost rodiče — Zásah NCOZ v Krajské zdravotní — Zásah NCOZ v jihlavské nemocnici — Umělá inteligence pomáhá na základních školách — Další propady půdy po těžbě — České hory přicházejí o turisty — Zámek v Českém Krumlově láká turisty

                    19. 2. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    16. únor

                    Výkyvy počasí se podepisují na stavu silnic — V Tachově opravují silnice svépomocí — Muž ohrožoval cestujícího v metru — Přibývá případů onemocnění legionelózou — Plné urgentní příimy i vytížení záchranáři — Zkrachovalá Sberbank CZ vyplatí pohledávky svým klientům — Sporná výstavba apartmánů v Jáchymově — Protest zemědělců omezí dopravu — Strážníkům v Turnově při kontrole parkování pomáhá Scarabeus — Kapela Vypsaná fixa salví 30 let — Rekonstrukce kulturního domu Repre — Odklízení naplavenin z Brněnské přehrady — Bobři plují do měst — Nové zázemí pro návštěvníky kostela s Jezulátkem

                    16. 2. 2024 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    15. únor

                    Cena městské dopravy v Praze — Nová technologie zastaví auto na dálku — Spor kolem stavby apartmánů v Jáchymově — Bezpečnostní opatření během protestu zemědělců — Útočník s mačetou byl nepříčetný — Obyvatelé Bělčic bez vody — Likvidace chovu slepic ve Vanči — Obce v Podkrušnohoří bez signálu — Jednání kvůli financování škol — Zaplavené sady na Pardubicku — Letošní únor bude nejspíš nejteplejším v historii — Mapování šelem v Beskydech — 100 let od narození Jiřího Šlitra

                    15. 2. 2024 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    14. únor

                    14. 2. 2024 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    13. únor

                    Další fáze oprav Barrandovského mostu — Omezení na Libeňském mostě v Praze — Škoda Auto kvůli úsporám omezí nábor — Praha zdražuje nájem nebytových prostor — Pašeráci drog před soudem — Dvanáctiletý trest za zneužívání nevlastní dcery — Dozorci zůstali bez trestu — Protesty farmářů — Hluk z D8 ruší obyvatele ve Stadicích — Nízký zájem o práci na úřadech — Přibývá nakažených černým kašlem — Úhyn desítek labutí na ptačí chřipku — Rozdíly v nárocích na příspěvky pro handicapované — Inspektoři uzavřeli restauraci v Táboře — Příběh dívky napadené psy v Holýšově

                    13. 2. 2024 na ČT1
                    Stopáž25 minut

                    12. únor

                    Školy nemají peníze pro dva tisíce zaměstnanců — Finance ve školství — Zchátralé nádraží Vyšehrad má nového majitele — Opakované havárie horkovodu — Vítr Rakušan debatuje v Mostě — Rekonstrukce Divadla na Vinohradech — Sanace skály nad stezkou u Boršova nad Vltavou — Regionální agrární rada Libereckého kraje plně podporuje protesty zemědělců — Stoupá hladina Labe na východě Čech — Nedostatek dárců krve na Ústecku — Změna v čerpání sociálních dávek — Epidemie chřipky se blíží vrcholu — Ceny plynu klesají — Zátarasy na pěší zóně v Jablonci nad Nisou — Petrof přesouvá výrobu pianin do Indonésie — Přeplavme svůj La Manche 2024

                    12. 2. 2024 na ČT1

                    Napište nám