Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Dnes je Black Friday — Malé obchody slevy nenabízí — Pomoc seniorům v nouzi — Ministerstvo vnitra potvrdilo 9 kandidátů na prezidenta — Poslanci schválili úplné zrušení EET — Regulace trhu s konopím — Středočeský kraj bez lokálních vlaků — Uzavírka silnice v Litomyšli — Poškozená výstava vlaků z aut Ukrajiny — Rozsvěcení vánočních stromů — Vánoční trhy v Plzni — Neudržované silnice v Karlovarském kraji — Hotel Klínovec se dočká opravy — Projekt pro výchovu mladé generace opravářů spotřebičů — Z běžné policejní kontroly se staly závody — 2. nejstarší hvězdárna v ČR

Části dílu

00:05
Headlines
  Přehled zpráv
  01:22
  Dnes je Black Friday
   Na dnešek připadá takzvaný Black Friday, tedy černý pátek. Akce, během které obchodníci lákají na zlevněné zboží. Kamenné pobočky i internetové obchody tradičně navštěvují tisíce zákazníků.
   03:53
   Malé obchody slevy nenabízí
    Ne všichni obchodníci ale podléhají Black Friday. Někteří slevy dokonce vůbec nenabízí.
    05:23
    Pomoc seniorům v nouzi
     Na hranici chudoby žije v Česku asi půl milionu seniorů. Často si nemohou dovolit ani obyčejný nákup potravin. Problém mají hlavně ti, kteří žijí sami na vesnici. Ti se do obchodu nebo například do potravinové banky dostávají těžko.
     07:02
     Ministerstvo vnitra potvrdilo 9 kandidátů na prezidenta
      V prezidentské volbě zůstává 9 jmen potvrdilo ministerstvo vnitra. Dalších 12 lidí vyškrtlo dodali málo podpisů nebo nesplnili další zákonné podmínky.
      07:21
      Poslanci schválili úplné zrušení EET
       Elektronická evidence tržeb zřejmě ke konci roku skončí. Poslanci schválili její úplné zrušení. Opoziční hnutí ANO navrhovalo dobrovolné používání systému, to se ale nepodařilo prosadit.
       08:49
       Regulace trhu s konopím
        Na Úřadu vlády dnes poprvé zasedla skupina, která by měla připravit návrh na regulaci trhu s konopím. Podle národního protidrogového koordinátora by ho bylo možné koupit v certifikovaných prodejnách a taky v omezeném množství pěstovat.
        09:11
        Středočeský kraj bez lokálních vlaků
         Další vlna rušení lokálních vlaků ve Středočeském kraji - na trase mezi Slaným a Louny a taky mezi Lužnou u Rakovníka a Žatcem je od roku 2024 nahradí levnější autobusy.
         10:51
         Uzavírka silnice v Litomyšli
          S dopravním omezením během celého začínajícího víkendu je třeba počítat v Litomyšli. A sice proto, že se tam bude umísťovat lávka přes silnici přes hlavní silniční tah mezi východními Čechami a Moravou.
          12:17
          Poškozená výstava vlaků z aut Ukrajiny
           V centru Hradce Králové někdo poškodil autovraky dovezené z válečných míst Ukrajiny. Jde o součást výstavy, kterou organizuje Paměť národa.
           14:00
           Rozsvěcení vánočních stromů
            Města se chystají na první adventní víkend. Na řadě míst se tak budou rozsvěcet vánoční stromy - třeba na brněnském náměstí Svobody, v Otrokovicích nebo v Uherském Hradišti.
            16:07
            Vánoční trhy v Plzni
             Adventní trhy v Plzni, letos bez restrikcí. Jenže většina trhovců musela zdražit. A mnozí připravili i míň zboží, než v předchozích letech. Obávají se totiž toho, že by ho neprodali.
             17:46
             Neudržované silnice v Karlovarském kraji
              Víc než sto dvacet kilometrů silnic v Karlovarském kraji nemohou silničáři ošetřovat chemicky. Někde to zákon nedovoluje například kvůli ochraně přírody, jinde se údržba nevyplatí.
              19:30
              Hotel Klínovec se dočká opravy
               A teď se podíváme do Krušných Hor, konkrétně na Klínovec. Stejnojmenný hotel, který tu léta chátrá, čeká oprava za stovky milionů korun.
               20:54
               Projekt pro výchovu mladé generace opravářů spotřebičů
                Naučíme vás to opravit – projekt, který má za cíl vychovat novou generaci opravářů domácích spotřebičů. Většina jich je v důchodovém věku a práce mají víc, než dokážou zvládnout.
                22:57
                Z běžné policejní kontroly se staly závody
                 Z běžné kontroly totožnosti v Praze na Florenci se pro policejní hlídku staly závody. Kontrolovaný muž se před ní totiž dal na útěk, policista ho začal pronásledovat a aby zmenšil náskok prchajícího, požádal o pomoc jednoho z okolo projíždějících řidičů
                 23:56
                 2. nejstarší hvězdárna v ČR
                  Hvězdárna v Českých Budějovicích dnes slaví výročí. Je druhou nejstarší v Česku. V roce 1937 ji založila Jihočeská astronomická společnost. Příznivci astronomie, kteří z velké části hradili stavbu sami ze sbírek a darů.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  Události v regionech

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Nedostatek míst v domovech pro seniory — Den do druhého kola prezidentských voleb — Voliči zamíří do Krkonoš — Případ osmičlenného drogového gangu míří před soud — V Česku se objevila Aujeszkyho choroba — Nové ohnisko ptačí chřipky v Lánech — Staveniště v centru Ústí nad Labem — Automatizace výroby v Česku — Další vyjednávání o novém vedení Prahy — 30. let od zvolení Václava Havla prezidemtem připomíná speciální tramvaj — V Karlovarském kraji scházejí stovky řidičů v nákladní i autobusové dopravě — Opravy stanice metra Jiřího z Poděbrad — Policie zabavila dvě kila pervitinu na asijské tržnici na Chebsku — V harrachovské sklárně začal 13. ročník projektu NPU Po stopách šlechtických rodů — První hříbě roku v Kladrubech — Třebíč letos slaví 20 let od zápisu na seznam Unesco. — Po 4 měsících se znovu zítra otevře penzion v Daňkovicích.

                  26. 1. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Drive-in volby a poslední den podání žádosti o voličský průkaz — Smrt řidiče po pádu stromu zavinilo ŘSD — Tři pády stromů, 5 mrtvých — Tresty pro zdravotníky v kauze Adama Vyčítala soud potvrdil — Obce odmítají průzkum kvůli úložišti radioaktivního odpadu — Letiště v Karlových Varech čekají úpravy — Režim kontrol na hranicích se Slovenskem — Zimní stadion v Jihlavě půjde k zemi — Obnova úzkokolejky na Jindřichohradecku — Omezení odpalování zábavní pyrotechniky — Demolice Ústřední telekomunikační budovy — Liberecké divadlo F. X. Šaldy nacvičuje hru Marie Antoinetta — Medaile pro účastníky Jizerské 50 — Ukládání korunovačních klentoů

                  25. 1. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  V Česku stoupl počet trestných činů — Výcvik dělostřelců v Boleticích — Dvě školy na Jihlavsku kvůli nemocnosti končí s výukou — Snížení trestu Jitce Rudovičové — Nelegální migrace v ČR — Setkání prezidentů Česka a Polska — Měření rychlosti na Plzeňsku — Výsledky jednání o novém vedení Prahy — Soud v kauze prodeje městských bytů — Končí výstava korunovačních klenotů — Karlovy Vary čelí žalobě kvůli referendu — Obce omezují ukládání odpadu — Roklanská chata se bourat nebude — Tři možné varianty vedení vysokorychlostní železnice v Ústeckém kraji dnes představili její architekti — Oprava kostelní věže v Bohdalově

                  24. 1. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Nedostatek dárců krve — Požár panelového domu v Ústí nad Labem — Únik sirovodíku z laboratoče na pražském Barrandově — Vlak z Polska pro ČR testují ve Velimi — Teplé počasí zatím přeje stavebním pracím — Čechům se vyplatí kupovat potraviny v Německu — Další jednání o novém vedení Prahy — Lidé na Plzeňsku nechtějí kaolinový lom — Odstřel divočáků v Průhonickém parku — Sněžení výrazně pomohlo lyžařským areálům — Spor o vlastnictví mostů na Karlovarsku — Naděje obcí na návrat vkladů od Sberbank — Ekologické sdružení Děti země podalo dvě žaloby kvůli stavebnímu povolení pro poslední úsek dálnice D1 Přerova — Žaloba kvůli neplatnému referendu v Kladně — Spor o hazar v Turnově — Olympiáda dětí a mládeže v Krkonoších

                  23. 1. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Zabezpečení železničních přejezdů — Simulátor pro strojvedoucí ČD — Jen jeden týden do druhého kola voleb — Kraslice plánují změny ve vedení města — Dodávky tepla na východě Čech obnoveny — Zdražování tepla napříč Českem — Odstřel divočáků v Průhonickém parku — Další omezení péče v Sušické nemocnici — Soud projednával případ vraždy učitele v Michli — Změny v jihlavské městské dopravě — Nejasný osud Rondelu v Plzni — Lyžařské areály znovu zasněžují — Startuje Olympiáda dětí a mládeže

                  20. 1. 2023 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Hradec Králové, Pardubice a Chrudim bez tepla — Obnova dodávek tepla — Další havárie Elektráren Opatovice — Sokolovská uhelná obnoví provoz — Ústecký krajský soud se bude znovu zabývat volbami na Moldavě — Jednání o dopadu těžby v dole Turów — Měření rychlosti aut v okolí Kvasin — Přibývá případů šikany seniorů — Ve Zlíně si připomínají smrt Jana Palacha — Vysočina posílá další pomoc na Ukrajinu — Na základní škole v Ústecké ulici v České Třebové žák 7. třídy zranil spolužáka nožem — Kasárna Jana Žižky v Terezíně chátrají — Desáté ohnisko ptačí chřipky — Dvě třetiny voucherů na pobyt v Českém Švýcarsku jsou vyčerpány — Přívoz na Lipně je stále v provozu — Výstava korunovačních klenotů v katedrále svatého Víta potrvá až do úterý — Skláří z Kunratic dobyli Hollywood

                  19. 1. 2023 na ČT1

                  Napište nám