25 minut

24. listopad 2022

Obsah dílu

Headlines — Odložené škodovky — Ceny pohonných hmot klesají — Praha po volbách stále nemá vedení — Opakované volby v Moldavě — Výpadek dodávek tepla v části Prahy — Nedostatek stomatologů — Závadná vakcína proti pneumokokovým infekcím — Nehoda nákladního auta s pivem — Celníkům pomáhají speciálně vycvičení psi — První probační dům v České republice — Meteorologická stanice na Churáňově — Netradiční využití ovčí vlny — Opravený zámek Červená Řečice — Záchranáří školí děti — Dějepisná olympiáda — Desátý ročník akce "Noc venku"

Části dílu

00:18
Headlines
  Přehled zpráv
  01:14
  Odložené škodovky
   Jsou nové,ale jezdit nemohou,chybí jim některé díly.Automobilka Škoda Auto je skladuje na několika místech,nově na automotodromu v Brně.
   03:44
   Ceny pohonných hmot klesají
    V Česku už takřka čtvrtý týden za sebou klesají ceny pohonných hmot. Litr Naturalu 95 teď řidiči natankují v průměru za 40 korun a 51 haléřů, naftu za 42 korun a 85 haléřů.
    05:35
    Praha po volbách stále nemá vedení
     Ani 60 dní po volbách není v Praze jasná koalice. Je to historicky nejdelší doba od vzniku samotné České republiky, kdy hlavní město nemá vedení.
     07:56
     Opakované volby v Moldavě
      V Moldavě na Teplicku rozhodnou o novém vedení obce 7. ledna. Ústecký krajský soud nařídil hlasování u voleb opakovat se zdůvodněním, že neměli právo hlasovat voliči vyškrtnutí ze seznamu, přesto jim to předseda volební komise umožnil.
      08:37
      Výpadek dodávek tepla v části Prahy
       20 000 domácností v Praze bylo dnes bez dodávek tepla. Na vině bylo prasklé potrubí společnosti Pražská teplárenská. Nejzasaženější bylo Jižní Město, Krč, Chodov nebo Vršovice.
       10:29
       Nedostatek stomatologů
        I když je stomatologů největší počet za poslední desetiletí, téměř šest set tisíc lidí nemá svého zubaře. A tak musejí dojíždět v případě problému na pohotovost, mnohdy desítky kilometrů nebo i dál.
        12:28
        Závadná vakcína proti pneumokokovým infekcím
         Státní ústav pro kontrolu léčiv pozastavil očkování některými šaržemi vakcín Prevenar 13 a Infanrix hexa. Jako důvod uvedl prověření možné závady v jakosti
         12:51
         Nehoda nákladního auta s pivem
          Nehoda kamionu dnes na celý den zablokovala silnici u Holic na Pardubicku. Z převráceného kamionu se vysypaly bedny s lahvovým pivem. Podle policie se pod kamionem utrhla krajnice.
          14:33
          Celníkům pomáhají speciálně vycvičení psi
           Pašování peněz je podle celní správy vzhledem k válečným konfliktům ve světě čím dál tím častějším problémem. Vyhledávat pašované bankovky jim pomáhají speciálně vycvičení psi.
           16:22
           První probační dům v České republice
            První probační dům v České republice dnes otevírají v jihočeském Písku. Podmínečně propuštění vězni budou mít díky němu větší šanci navrátit se do běžného života. Sehnat práci, bydlení a obnovit kontakty s rodinou.
            17:57
            Meteorologická stanice na Churáňově
             Do Vánoc dnes zbývá přesně jeden měsíc. V Česku se drží sníh už jen na horách. Třeba na meteorologické stanici na šumavském Churáňově dnes naměřili 12 cm.
             19:57
             Netradiční využití ovčí vlny
              Jak efektivně využít ovčí vlnu, která zůstává po ostříhání stáda a není pro ni odbyt. To teď řeší hospodáři v Krkonoších. Vlnu skladovali jako nepotřebnou surovinu, v době inflace a rostoucích cen energií ji ale litují vyhodit.
              21:09
              Opravený zámek Červená Řečice
               Dlouho byl palácem pražských arcibiskupů, další dlouhá desetiletí pak zámek v Červené Řečici chátral. Vstupuje do nové etapy, právě skončily opravy za 100 milionů korun.
               23:02
               Záchranáří školí děti
                Záchranáři společně s lékaři učí děti správně reagovat při poskytování první pomoci. Praktickou a hravou formou žákům i učitelům základních škol ukazují, jak zachránit lidský život a jak se chovat v krizové situaci.
                23:23
                Dějepisná olympiáda
                 Jubilejní třicátý ročník mezinárodní dějepisné olympiády dnes probíhal na gymnáziu v Chebu. Klání mladých historiků se zúčastnily víc než dvě stovky studentů z 75 gymnázií v České republice a na Slovensku.
                 24:11
                 Desátý ročník akce "Noc venku"
                  Akce má upozornit na problematiku bezdomovectví, zároveň vybrané peníze zamíří na provoz některých zařízení a sociálních služeb. Odvážlivci si pak mohou vyzkoušet jaké je to strávit noc pod širým nebem.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  25. listopad 2022

                  Přehled dílů

                   
                  Stopáž25 minut

                  1. březen

                  1. 3. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  29. únor

                  29. 2. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  28. únor

                  Spor o výluku na Vysočině — Krádež kabelů na nádraží — Soud kvůli ubodání dítěte — Hazard v Aši — Nepovolené automaty do šrotu — Policejní pronásledování skončilo požárem — Požár v kostele — V liberecké městské dopravě testují nový odbavovací systém. — Zátah na černé pasažéry — Zápas pražských Es v Edenu — Vykradený stadion Bohemians — Likvidace chovu slepic — Vyšetřování tuningové jízdy — Ovocné stromy už kvetou — Kvůli teplu a dostatku potravy se ve městech přemnožili potkani — Homesharing

                  28. 2. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  27. únor

                  Zdražování v pohostinství — Continental ruší pozice — Nový majitel Becherovky — Odškodnění za nezákonné věznění — Rozsudek nad pašeráky drog — Dotace pro nové lékaře — Kontaminovaná zemina v Trnové — Protesty kvůli rekonstrukci kulturního domu Repre — Poničená dlažba po driftování v Jičíně — Bez povolení na chráněném území — Opravují voliéry po sněhové kalamitě — Knihovna Josefa Škvoreckého — Šumavské Srní chce ještě letos zahájit opravy historických budov v kempu Antýgl

                  27. 2. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  26. únor

                  Kompenzace za škody způsobené ptačí chřipkou — V 5 případech šlo o velkochovy drůbeže, 17 drobných domácích chovů a několik míst s hromadným úhynem ptáků, např. labutí ve volné přírodě. — Kotroverzní projekt Nové Holešovice — Zastupitelstvo Ústeckého kraje probíralo možná řešení důsledků kriminální kauzy kolem společnosti Krajská zdravotní — Platby za přístroje v jihlavské nemocnici — Problémy s výstavbou cyklostezek u Hradce Králové — Na novém fotbalovém stadionu se začal vyměňovat trávník — O jedno procento každoročně přibývá nádorových onemocnění u mladých lidí — Českem se dál šíří černý kašel — Medailí moravskoslezského policejního ředitele byl oceněn 16letý Jan Baloun, student First International School — V Praze chybí lůžka pro zdravotně postižené — Místní referendum v Jáchymově je kvůli malé účasti neplatné — Rybářům na západě Čech způsobují stále větší škody přemnožené vydry — Půjčovny lyží mají nejslabší zimní sezonu — Níže položená lyžařská střediska v Krkonoších ukončila letošní zimní sezonu

                  26. 2. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  23. únor

                  23. 2. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  22. únor

                  Protesty zemědělců na hranicích — Výborný souhlasí s některými výtkami farmářů — Farmář neprotestoval, spokojený ale není — Zdražení jízdného v pražské MHD — E-občanku má už na 300 tisíc lidí — Protesty před hutí Liberty — Lanovka mezi Podbabou, Trojou a Bohnicemi se zatím svatět nemůže — Fanoušci tureckého Galatasaraye v Praze — Odvolaný Velev — Architekt Karel Hubáček by oslavil sto let — Monitoring populace vírů — Falešný bankéř — Pohonné hmoty dál zdražují — Elektronickou přihlášku ke studiu na střední škole podalo 135 tisíc lidí — Jindřichohradecká nemocnice digitalizuje — Na Šumavě roste zájem o bydlení, ceny nemovitostí ale zůstávají vysoké — Nový obor na zahradnické škole v Kopidlně

                  22. 2. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  21. únor

                  Dopravní omezení na Barrandovském mostě — Investice do dopravy kvůli Kvasinám — Soud odmítl dovolání družstva Svatopluk — Vazby v korupční kauze krajských nemocnic — Spalování odpadu na Táborsku má zelenou — Vyšetřování výbuchu v Horšovském Týně — Města si pořizují další radary — Zdražení jízdného v pražské MHD — Zemědělci chystají protest — Mírnější regulace hazardu v Liberci — Omezení zábavní pyrotechniky v zahraničí — Vysokorychlostní železnice Praha-Drážďany — Přibývá strojvůdkyň — Řidička v Praze uvízla v kolejišti tramvaje — Univerzitní týmy zachránily most na Šumavě — Končí termín pro podání přihlášek na SŠ — Jarní prázdniny na blátě

                  21. 2. 2024 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  20. únor

                  Korupční kauza v krajských nemocnicích — Nová podoba projektu Staroměstská brána — Výbuch v Horšovském Týně — Trenažer pomáhá lidem po opraci kloubů — Zemědělci o dalších protestech — On-line supermarket stahuje z prodeje produkty organizátora zemědělských protestů — Lufthansa stávkuje — Sanace skály u Brandýsa nad Orlicí — Stav podzemních vod se zlepšil — Prodloužení termínu pro podávání přihlášek na SŠ — Prodloužení termínu přihlášek na SŠ — Rekordní počet nalezených artefaktů — Větřní bez lékaře pro děti i pro dospělé — Německé zdravotní sestry na praxi v Čechách — Bezeševé boty Albrechta z Valdštejna

                  20. 2. 2024 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  19. únor

                  Protest zemědělců v Praze — Traktory mířily do Prahy i z jihu Čech — Farmáři z Liberecka se protestu nezúčastnili — Vysočina Arena uklízí po MS v biatlonu — Rekonstrukce nádraží ve Františkových Lázních — Porušení práva dětí na přítomnost rodiče — Zásah NCOZ v Krajské zdravotní — Zásah NCOZ v jihlavské nemocnici — Umělá inteligence pomáhá na základních školách — Další propady půdy po těžbě — České hory přicházejí o turisty — Zámek v Českém Krumlově láká turisty

                  19. 2. 2024 na ČT1

                  Napište nám