Nahrávám video
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Prošetření policejních zákroků — Prošetření policejních zákroků — První víkend bez vydání víza dočasné orchrany — Policie obvinila účetní ZŠ ze zpronevěry — Jev podobný tornádu v Horoměřicích u Prahy — Likvidace požáru v Českém Švýcarsku — Požár v Krupce na Teplicku — 20 let od povodní na jihu Čech — 20 let od povodní — Megatech v Hlinsku končí — Opatření v nemocnicích kvůli šíření covid — Dopravní komplikace v Plzni — Stavba obchvatu Dašic — Hlubuček dodatečně odevzdal své majetkové přiznání — Existenční problémy venkovských obchodů — Uzavřené cesty k Černému a Čertovu jezeru — SeČTeno 2022 — Otevření nové polikliniky — Výstraha před požáry — Nezaměstnanost v Česku — Hromadná nehoda čtyř aut zablokovala v Praze

Části dílu

00:06
Headlines
  Přehled zpráv
  00:32
  Prošetření policejních zákroků
   Vývoj má kauza vystupování a počínání policistů během mítinků Andreje Babiše v jižních Čechách - kdy neoznačení policisti v civilu, minimálně v jednom zdokumentovaném případě navíc s kšiltovkou hnutí ANO na hlavě, odvedli odpůrkyni Andreje Babiše do taktéž neoznačeného auta a pak s ní odjeli na služebnu.
   02:24
   Prošetření policejních zákroků
    Kvůli zákrokům policie na politických mítincích bývalého premiéra Andreje Babiše teď jedná policejní prezident Martin Vondrášek s ministrem vnitra Vítem Rakušanem. Nevoli totiž vzbudily nedávné incidenty v jihočeských městech.
    03:56
    První víkend bez vydání víza dočasné orchrany
     Česko má za sebou první víkend od únorového začátku ruské invaze na Ukrajinu, kdy nevydalo ukrajinským uprchlíkům žádné vízum dočasné ochrany. Právě nízký zájem vede k tomu, že řada krajů postupně centra pomoci nejdřív omezuje nebo úplně uzavře.
     05:54
     Policie obvinila účetní ZŠ ze zpronevěry
      Kriminalisté obvinili ze zpronevěry ve výši 14,5 milionu korun účetní jedné z olomouckých základních škol. Peníze 57letá žena zaslala virtuálnímu zahraničnímu příteli, který se vydával za amerického lékaře.
      06:35
      Jev podobný tornádu v Horoměřicích u Prahy
       Jev podobný tornádu meteorologové ho označují anglickým slovem downburst ukončil předčasně Anenské slavnosti v Horoměřicích u Prahy. Došlo k tomu na konci července, tyto záběry z obecních kamer se ale na sociálních sítích objevily až teď.
       06:58
       Likvidace požáru v Českém Švýcarsku
        Už více než dva týdny hasiči likvidují oheň v lesích Národního parku České Švýcarsko. Momentálně předpokládají, že pokud nenastane zvrat k horšímu a hasební práce půjdou tak jako dosud, hotovo by mohlo být v pátek.
        09:10
        Požár v Krupce na Teplicku
         Hořet začalo odpoledne i v Krupce na Teplicku, jen asi 50 kilometrů od Hřenska. K požáru lesa v části Vrchoslav vyjelo 13 jednotek hasičů. Vyhlášen byl 3. stupeň poplachu.
         09:47
         20 let od povodní na jihu Čech
          Přesně před dvaceti lety začaly v Česku jedny z nejhorších povodní v moderní historii země. Postihly hlavně Prahu, střední a jižní Čechy. Konkrétně tam katastrofu nepřežilo sedmnáct lidí a škoda se vyšplhala nad sedmdesát miliard korun.
          11:49
          20 let od povodní
           A 20 let od povodní roku 2002 připomene zítra celodenní speciální vysílání tady na ČT24 z jihočeské obce Metly, kde se tehdy protrhla hráz tamního rybníka.
           12:09
           Megatech v Hlinsku končí
            Výrobce autodílů pro světové automobilky uzavře jeden ze svých 4 závodů a ke konci roku 2023 propustí 180 lidí.
            14:00
            Opatření v nemocnicích kvůli šíření covid
             Nemocnice na Vysočině začínají omezovat návštěvy. Počty nových případů sice v posledním týdnu klesly, některá zařízení ale s odstupem začínají mít zaplněná vyhrazená covidová lůžka.
             15:35
             Dopravní komplikace v Plzni
              Ještě větší zpoždění od dneška budou nabírat řidiči projíždějící Plzní. Začíná totiž další uzavírka. Opravovat se bude na dvou úsecích Rokycanská ulice, která navazuje na přivaděč k dálnici D5 na Prahu.
              17:05
              Stavba obchvatu Dašic
               V Pardubickém kraji začala stavba obchvatu Dašic. Jde o propojení silnice druhé třídy od Pardubic na dálnici D35 - stavba tříkilometrového úseku s přemostěním řeky Loučné potrvá rok a půl.
               17:37
               Hlubuček dodatečně odevzdal své majetkové přiznání
                Bývalý náměstek pražského primátora Petr Hlubuček dodatečně odevzdal své majetkové přiznání za poslední rok a půl. A to s třídenním zpožděním po zákonné lhůtě. Upozornil na to server Seznam zprávy.
                18:08
                Existenční problémy venkovských obchodů
                 Venkovské obchody se potýkají čím dál více s existenčními problémy. Zpravidla jejich provoz závisí na podpoře obce, kraje nebo státu. Jak přece jen ušetřit, alespoň na mzdách prodavaček, na to přišli v obci na Chrudimsku.
                 19:32
                 Uzavřené cesty k Černému a Čertovu jezeru
                  Lesníci dnes na Šumavě zavřeli cesty k Černému a Čertovu jezeru. Kvůli těžbě kůrovcem napadených stromů bude do jedné z nejatraktivnějších oblastí zákaz vstupu vždy od pondělí do středy.
                  21:02
                  SeČTeno 2022
                   Všechna tři nejnavštěvovanější místa Moravskoslezského kraje jsou v Ostravě. Dolní Vítkovice, ostravská zoologická zahrada a Landek Park si vloni v součtu prohlédlo skoro milion tři sta tisíc lidí a první dvě zmíněné lokality dokonce patří do top desítky za celé Česko.
                   24:28
                   Otevření nové polikliniky
                    Lanškroun na Orlickoústecku má novou polikliniku. Vedení města dnes otevřelo její druhou část a ambulantní zdravotnické zařízení je tak kompletní. Poliklinika je spádová, celkem pro 23 tisíc lidí z mikroregionu kolem Lanškrouna.
                    24:41
                    Výstraha před požáry
                     Meteorologové po deštích, které do Česka přišly o víkendu, zmírnili výstrahu před požáry. Nízký stupeň nebezpečí ale i nadále platí na severozápadě Čech a jihovýchodě Moravy.
                     26:04
                     Nezaměstnanost v Česku
                      Nezaměstnanost v Česku v červenci stoupla na tři celá a tři desetiny procenta - oproti červnu tak vzrostla o dvě desetiny procentního bodu. Přes úřady práce si uplatnění na konci minulého měsíce hledalo přes 240 tisíc lidí.
                      26:30
                      Hromadná nehoda čtyř aut zablokovala v Praze
                       Hromadná nehoda čtyř aut zablokovala v Praze asi na hodinu Štěrboholskou spojku ve směru do centra. Ráno před devátou hodinou se tam srazilo jedno nákladní auto a tři osobní.
                       Přehrát celé video
                       Stopáž25 minut
                       Další díl
                       Události v regionech

                       Přehled dílů

                        
                       Stopáž25 minut

                       Události v regionech

                       6. 10. 2022 na ČT1
                       Stopáž25 minut

                       Události v regionech

                       Headlines — Návrhy zpochybňující volby v Praze — Koaliční rokování v Hradci Králové — Poděbrady povede dále Josef Červinka — Strop pro ceny energií — Rychlostní rekordman na D11 — Církev hledá energetické úspory — 6 lidí přiotrávených oxidem uhelnatým — Epidemiská situace v nemocnicích — Summit EU v Praze — Silničáři se připravují na zimu — Vodní elektrárna u nádrže Vír bude mít vyšší výkon — Bolevecký rybník se pomalu plní vodou — Mezinárodní festival sportovních filmů Sportfilm — Stíhání kvůli přidělování bytů v Brně — Muž házel na auta kusy betonu a cihel — Nehoda autobusu s dětmi — Na Jablunkovsku pokračují vlčí útoky — Zájem o lesní školky roste

                       5. 10. 2022 na ČT1
                       Stopáž26 minut

                       Události v regionech

                       Headlines — Omezení vytápění v městských budovách — Úpravou se zabývala i vláda — Energetická krize ovlivní nadcházející plesovou sezónu — 5x vyšší ceny enerigií v Břeclavi — Zásah NCOZ kvůli přidělování městských bytů — Nedokončená auta na letištích — Nemocnice zakazují návštěvy — Roste poptávka po službách kominíka — Povolební vyjednávání pokračuje — Snížnost na volby na Chomutovsku — Nízké přelety malých letadel nad rodinnými domy — Obce proti proměně letiště na továrnu — Přibývá dětí s poruchu autistického spektra — Dopravní omezení dálničního tunelu Valík u Plzně — Pokuta pro zlínský hokejový klub — Pomoc pro Hřensko — Ohrožná dotace na opravu zámku v Litomyšli — Pětice mužů vykrádala bytové domy a garáže

                       4. 10. 2022 na ČT1
                       Stopáž26 minut

                       Události v regionech

                       Headlines — Opět přibylo potvrzených případů koronaviru — Hromadná nehoda na D8 — Pokračování D11 je zablokované — Úzkokolejku nahradí autobusy — Povolební vyjednávání pokračuje — Zlín má jasno o novém vedení města — Přísnější podmínky pro zimování karavanů — Konec oprav Barrandovského mostu se posouvá — Děti se kvůli nedostatku míst učí v jurtě — Ovocných sadů v Česku ubývá — Humanitární dávky pro uprchlíky na novém místě — Praha kvůli úspoře energií omezí vytápění — Unipetrol začal vyrábět kapalný vodík — Výroba masek pro ceny Thalie — Nárust pašování pro letošní rok

                       3. 10. 2022 na ČT1
                       Stopáž26 minut

                       Události v regionech

                       Headlines — Kontroly na Baťově kanále — Výpadky Regiojetu v Ústeckém kraji — Po roce a půl otevřen obchvat Olbramovic — Začala stavba obchvatu Rokytna a Býště na východě Čech — Gripeny se vrátily z Pobaltí — Začalo druhé kolo senátních voleb — V pěti obcích Jihlavska dnes nešla eltřina, kvůli plánované opravě. — S postupujícím podzimem znovu přibývá nakažených koronavirem — V pardubické nemocnici nefunguje úklid — Vysoké školy řeší vzrůstající ceny energií — Rekordní počty studentů v učebních oborech. — Bleskové povodně v Mirošově na Rokycansku letos opakovaně zatopily střed obce — Znovu průjezdná silnice u porcelánky v Jakubově — Noc vědců

                       30. 9. 2022 na ČT1
                       Stopáž26 minut

                       Události v regionech

                       Headlines — Začaly kontroly na hranicích — Kontrola hranic ve Zlínském kraji — Zákaz volného pohybu po zelené hranici — Začal nový akademický rok. — Astronomové kritizují rozzářené logo krajského úřadu v Liberci. — V Česku je na prodej nezvykle mnoho restaurací a penzionů. — Povolební jednání v Praze — Povolební jednání v Libereckém kraji — Povolební jednání v Českých Budějovicích — Povolební jednání v Ostrově — Zítra startuje druhé kolo senátních voleb. — Prodloužení oprav Barrandovského mostu — Pardubický kraj uděluje první sankce autobusové společnosti BusLine — Velká proměna Senovážného náměstí v centru Českých Budějovic. — Projekt nové městské čtvrti v centru Plzně

                       29. 9. 2022 na ČT1

                       Napište nám