25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Následky nočních bouřek — Bleskové povodně ve středních Čechách — Konec školního roku — České předsednictví v Radě EU — Přípravy na přílet eurokomisařů — Konec nouzového stavu — Končí termín podání žádosti o odškodnění pro obyvatele Vrbětic — Dopravní omezení v Pardubicích — Přibývá nehod na elektrokoloběžkách — SeČTeno 2022 — Policie řeší na Šumavě další případ napadení — Spis Stoka II — Jídelna v mostecké nemocnici začala nabízet obědy pro veřejnost — Krádež součástek ve Škoda Auto — Umělá inteligence pomůže s diagnózou pacientů

Části dílu

00:06
Headlines
  Přehled zpráv
  01:50
  Následky nočních bouřek
   V noci řadu míst Česka postihly extrémní bouřky. Doprovázel je silný vítr a v některých regionech i kroupy. Bleskové povodně postihly především jižní Čechy.
   06:01
   Bleskové povodně ve středních Čechách
    Třetího stupně povodňové aktivity dosáhl večer potok Botič v Jesenici u Prahy. Voda tam vytopila hlavně sklepy. Pytle s pískem mají lidé připravené i na zítra - meteorologové předpovídají další silný déšť. Právě ten nejspíš může i za sesuv skály u Karlštejna, do kterého ráno narazil rychlík. Pět lidí se lehce zranilo.
    07:38
    Konec školního roku
     Dneškem skončil školní rok. Vysvědčení dostalo na jeden milion a 400 tisíc žáků a studentů základních a středních škol. A další tisíce vysvědčení rozdali učitelé také ukrajinským dětem, které se zapojily do výuky v Česku během jara poté, co utekly před válkou na Ukrajině.
     09:23
     České předsednictví v Radě EU
      Česká republika zítra přebírá předsednictví v Radě Evropské unie. Za jednací stůl proto společně usednou eurokomisaři a členové české vlády.
      10:29
      Přípravy na přílet eurokomisařů
       Od českého předsednictví Evropské unii nás dělí už jen hodiny. V Litomyšli zítra společně zasednou - vláda Petra Fialy a Evropské komise.
       11:37
       Konec nouzového stavu
        Téměř po čtyřech měsících v Česku končí nouzový stav. Vláda ho vyhlásila 4. března kvůli příchodu válečných uprchlíků z Ukrajiny. Stát, kraje i obce během něj mohly pružněji reagovat například při zajišťování ubytování pro běžence.
        12:06
        Končí termín podání žádosti o odškodnění pro obyvatele Vrbětic
         Obyvatelům obcí z okolí Vrbětic na Zlínsku končí lhůta pro podání žádosti o odškodnění za vybuchlé muniční sklady v roce 2014. V červnu navíc Ústavní soud rozhodl, že nárok na něj mají také lidé, kteří v obcích žijí, ale nemají v nich trvalé bydliště.
         12:45
         Dopravní omezení v Pardubicích
          Další dopravní komplikace v Pardubicích. Jeden z nejvytíženějších mostů ve městě - kapitána Bartoše - je ode dneška neprůjezdný pro auta nad 3,5 tuny. Výjimku má pouze MHD nebo záchranáři.
          13:27
          Přibývá nehod na elektrokoloběžkách
           Policisté řeší stále častěji nehody na sdílených elektrokoloběžkách. Jedním z důvodů, proč k nim dochází, je podle nich to, že je často využívají nezletilí, kteří nemají potřebné zkušenosti.
           15:03
           SeČTeno 2022
            Teď už míříme přímo k jedné z vyhlídek na Vltavu a pražské panorama. Právě hlavní město dnes bylo dalším zastavením letního seriálu Sečteno.
            20:21
            Policie řeší na Šumavě další případ napadení
             Dvojice cyklistů zaútočila v lese nedaleko Železné Rudy na řidiče vyvážecí soupravy. K incidentu došlo čtyři měsíce poté, co ve stejné oblasti brutálně napadl skialpinista dva strážce národního parku.
             22:02
             Spis Stoka II
              9 lidí a jednu firmu policie obvinila ze zjednání výhody při zadání veřejné zakázky. Případ se týká státní organizace, která působí v Jihomoravském kraji a na Vysočině. Kriminalisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu nazvali celý spis jako "Stoka II", a to kvůli postavě podnikatele Lubomíra Smolky.
              22:28
              Jídelna v mostecké nemocnici začala nabízet obědy pro veřejnost
               Jídelna v mostecké nemocnici začala nabízet obědy pro veřejnost za 99 korun. Službu spustila společnost Krajská zdravotní, která spravuje celkem 7 zdravotnických zařízení v Ústeckém kraji.
               22:54
               Krádež součástek ve Škoda Auto
                Z krádeže součástek k výrobě aut obvinila policie zahraničního zaměstnance Škody Auto v Kvasinách na Rychnovsku. Pracovník podle ní způsobil škodu za víc než milion 400 tisíc korun.
                23:23
                Umělá inteligence pomůže s diagnózou pacientů
                 Umělá inteligence pomůže s diagnózou pacientů. Na sestrojení takového robota se podílí biologické centrum akademie věd. Během tří let by měl fungovat v praxi.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 Události v regionech

                 Přehled dílů

                  
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Pražská plynárenská opět zvedne zálohy — Vláda připravuje úsporný tarif — Policejní zákrok v Borovanech prošetří GIBS — Čerpací stanice si účtují vysoké marže — Protesty proti rušení letiště v Líních — BMW spustilo zkušební provoz na polygonu — Hasiči se blíží k likvidaci požáru — Letouny Canadair opět pomáhají hasit — Extrémní počasí v Česku — Nápor turistů v Krkonoších — Bourání vepřína v Letech je v polovině — Petice proti stavbě obchvatu

                 5. 8. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Zdražení energií se dotkne i kultury a sportu — Jihlava se snaží ušetřit na energiích — Úroková sazba zůstává na 7 % — Vyšetřování výbuchu ve Vrběticích — České obce u Turówu trápí ubytek podzemních vod — Rok od neštěstí v Milavčích — Tropické teploty v Karlovarském kraji — Hašení požáru v Českém Švýcarsku pokračuje — Požár v Saském Švýcarsku — Plzeňští piloti dronů stále častěji pomáhají hasičům i policistům — Částečné uzavření šumavských stezek — Mimořádná bezpečnostní opatření na zápase — Nový dokumentární film Planeta Praha

                 4. 8. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Přechod od plynu zpět k tuhým palivům — Prodejci paliv hlásí rekordně vysoký zájem o uhlí — Konec uhlí v teplárně Planá nad Lužnicí — Další tragická dopravní nehoda větroně — Čtyřnásobná vražda v Rožnově pod Radhoštěm — Oprava Barrandovského mostu se prodlouží — Začíná výstavba nové silncie mezi Novým Borem a Svorem — Sesuvy půdy v chatové oblasti Žampach — Nehoda na dálnici D5 u Benešovic u Stříbra — Hasiči zmenšili plochu požářiště — Pietní místo za dvojici — Nová vánoční pohádka České televize

                 3. 8. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Hasičům se daří zmenšovat plochu požáru — Hasičům se daří zmenšovat plochu — Řízení letového provozu při požáru — Letecká technika v boji proti požáru — Labe usnadňuje práci hasičům — Roman Janoušek zůstane ve vězení — Služební pes Milník se svým psovodem vypátral pachatele — Řidiči sanitek vymohlim odměny za covid — Začíná stavba nejdelšího mostu na D6 — Úrazy způsobené jízdou na elektrokoloběžkách — Odbahněný táborský Jordán a čištění Svitavského rybníku — Znovu zasáhnou silná vedra — Pražský dopravní podnik ukázal vítězný návrh lanovky — Opravy Karlova mostu v Praze — Replika vagónu oravské lesní železnice

                 2. 8. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Požár v NP České Švýcarsko — Jednorázový příspěvek na dítě — Opatovičtí se domáhají referenda u soudu — Pád větroně — Smlouvy s dopravci bez výběrového řízení — Skončilo asistenční centrum pro uprchlíky v Kutné Hoře — Oprava plynovodu v centru Prahy — Začalo vypouštění Orlíka — SeČTeno 2022 — Dálnice D35 má další stavební povolení — Na Třeboňsku právě vrcholí cyklistická sezona — Výluka Vysílače

                 1. 8. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Šestý den požáru v Českém Švýcarsku — Přechod do požárního útoku — Mimořádné opatření před dalším požárem — Výhled počasí na další dny — S hašením požáru pomohou letadla ze Švédska — Nejedná se o ojedinělý požár v této oblasti — Návrat hasičských jednotek z Hřenska — Bezpečná ohniště v lesích — Strážci národních parků zpřísňují pokuty za koupání v chráněných jezerech — Trať v Pracejovicích je stále mimo provoz — SeČTeno 2022 — Pád horolezců ze skály v Tiských skalách — Vývoj covidu-19 v Česku — Rekonstrukce Smetanova nábřeží — Kontroly dálničních známek — Vyšší zájem o kapitánské zkoušky — Zdražování komplikuje opravy silnic — Kladno reaguje na plánované změny v dopravě — Oprava zámku v Jemnici na Třebíčsku — Nízká návštěvnost památek

                 29. 7. 2022 na ČT1

                 Napište nám