25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Sčítání škod po bleskových záplavách — Odstraňování následků po deštích — Obnovení provozu po nehodě vlaku — Šíření covid-19 v Česku zrychluje — Zadržení členů gangu — Měsíc od požáru v Alzheimer centra — Kamion narazil do mostu — Česko předsedá Radě EU — Česko předsedá Radě EU — Začíná 56. MFF Karlovy Vary — Ode dneška platí vyšší životní minimum — Nový železniční koridor na Benešovsku — Správce sociálně vyloučených lokalit — Balík s kokainem v Ústeckém kraji — Zloděj, který nekrade, jen se dívá — Pražskému letišti vypadl odbavovací systém — Odstraňování kůrovcové kalamity

Části dílu

00:15
Headlines
  Přehled zpráv
  01:20
  Sčítání škod po bleskových záplavách
   Silné bouřky dnes opět zaměstnaly hasiče. Například na východě Čech museli znovu likvidovat hlavně spadlé stromy. Práci tam mají také čety energetiků.
   03:17
   Odstraňování následků po deštích
    Největší škody a zároveň nejvíce práce mají stále v Týně nad Vltavou. Opravy tamního náměstí zaberou možná i několik týdnů. A minimálně 14 dní budou také provozovatelé koupaliště čistit zaplavený bazén včetně technického zázemí.
    04:50
    Obnovení provozu po nehodě vlaku
     Na trati mezi Karlštejnem a Zadní Třebaní na Berounsku by železničáři měli v těchto chvílích částečně obnovit provoz po včerejší nehodě. Rychlík tam narazil do skály, která se kvůli přívalovým dešťům uvolnila a spadla na koleje.
     07:54
     Šíření covid-19 v Česku zrychluje
      Počty pozitivních s nemocí covid-19 začíná zase stoupat. Podle ministra Válka jde o další vlnu epidemie. Ta by mohla vrcholit vrcholit v druhé polovině července, kdy mohou denní pozitivní záchyty dosáhnout až ke dvaceti tisícům.
      10:05
      Zadržení členů gangu
       9 členů mezinárodního gangu zadrželi čeští kriminalisté ve spolupráci s policisty z dalších států Evropské unie. Měli se podílet na nelegálním převážení migrantů z Vietnamu přes několik států včetně Česka.
       10:29
       Měsíc od požáru v Alzheimer centra
        V nemocnici už není žádný z klientů vyhořelého "Domova Alzheimer" v Roztokách u Prahy. Přesně před měsícem při požáru zemřeli dva lidé a víc než 50 utrpělo zranění.
        10:54
        Kamion narazil do mostu
         Nákladní auto poškodilo železniční most u Očelic na rychnovsku, silnice pod ním je uzavřená.
         11:12
         Česko předsedá Radě EU
          Začíná české předsednictví v Radě Evropské unie. V Litomyšli ho odstartovalo dnešní společné jednání tuzemské vlády a euro-komisařů, a to pod vedením předsedkyně Ursuly von der Leyenové.
          12:24
          Česko předsedá Radě EU
           Předsednictví převzalo v Litomyšli na setkání Evropské komise s vládou, poslanci a senátory.
           14:54
           Začíná 56. MFF Karlovy Vary
            V Karlových Varech začíná šestapadesátý ročník Mezinárodního filmového festivalu. Program je naplánovaný do soboty 9. července a Česká televize vám bude už tradičním průvodcem.
            17:09
            Ode dneška platí vyšší životní minimum
             Ode dneška platí vyšší životní minimum. Na jednotlivce jde o necelých 400 korun na měsíc. Proč je to důležité odvíjí se od něj nárok na některé dávky, jako je přídavek na dítě a porodné nebo mimořádná okamžitá pomoc.
             19:15
             Nový železniční koridor na Benešovsku
              Mezi Voticemi na Benešovsku a Sudoměřicemi na Táborsku byl zprovozněn nový železniční koridor. Modernizace zhruba 20 kilometrového úseku trvala 4 roky. Výsledkem je dvoukolejná trať, díky které se výrazně zrychlí cesta z Prahy do Českých Budějovic
              20:42
              Správce sociálně vyloučených lokalit
               Město Most se snaží zvýšit bezpečnost a pořádek v sociálně vyloučených lokalitách. Zavedlo proto jejich správce. Ti mají po celé letní prázdniny pomáhat strážníkům s problémy, které se tam často vyskytují třeba s rušením nočního klidu.
               22:20
               Balík s kokainem v Ústeckém kraji
                Policie v Ústeckém kraji zabavila balík s větším obsahem kokainu. Podle Deníku.cz šlo asi o 250 kilogramů. Balíčky s drogou našla v jednom z výrobních areálů v Sobědruhách na Teplicku. Případ si dnes převzala Národní protidrogová centrála. Komentovat ho nechce.
                22:49
                Zloděj, který nekrade, jen se dívá
                 Zloděj, který nekrade, jen se dívá. Pražští kriminalisté pátrají po muži, který se vloupává do domů, kde lidé spí. Kamera zachytila i moment, kdy sledoval spící 9 letou dívku a seděl u ní na posteli.
                 23:15
                 Pražskému letišti vypadl odbavovací systém
                  Na pražském letišti dopoledne částečně vypadl odbavovací systém. Provoz ale fungoval dál. Cestující by ale měli počítat s možnými frontami - odbavení je pomalejší a protahuje se.
                  23:39
                  Odstraňování kůrovcové kalamity
                   V Krkonoších lesníci pokračují v odstraňování následků kůrovcové kalamity. Práce ale postupují pomalu, správcům scházejí pracovníci.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž25 minut
                   Další díl
                   Události v regionech

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Pražská plynárenská opět zvedne zálohy — Vláda připravuje úsporný tarif — Policejní zákrok v Borovanech prošetří GIBS — Čerpací stanice si účtují vysoké marže — Protesty proti rušení letiště v Líních — BMW spustilo zkušební provoz na polygonu — Hasiči se blíží k likvidaci požáru — Letouny Canadair opět pomáhají hasit — Extrémní počasí v Česku — Nápor turistů v Krkonoších — Bourání vepřína v Letech je v polovině — Petice proti stavbě obchvatu

                   5. 8. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Zdražení energií se dotkne i kultury a sportu — Jihlava se snaží ušetřit na energiích — Úroková sazba zůstává na 7 % — Vyšetřování výbuchu ve Vrběticích — České obce u Turówu trápí ubytek podzemních vod — Rok od neštěstí v Milavčích — Tropické teploty v Karlovarském kraji — Hašení požáru v Českém Švýcarsku pokračuje — Požár v Saském Švýcarsku — Plzeňští piloti dronů stále častěji pomáhají hasičům i policistům — Částečné uzavření šumavských stezek — Mimořádná bezpečnostní opatření na zápase — Nový dokumentární film Planeta Praha

                   4. 8. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Přechod od plynu zpět k tuhým palivům — Prodejci paliv hlásí rekordně vysoký zájem o uhlí — Konec uhlí v teplárně Planá nad Lužnicí — Další tragická dopravní nehoda větroně — Čtyřnásobná vražda v Rožnově pod Radhoštěm — Oprava Barrandovského mostu se prodlouží — Začíná výstavba nové silncie mezi Novým Borem a Svorem — Sesuvy půdy v chatové oblasti Žampach — Nehoda na dálnici D5 u Benešovic u Stříbra — Hasiči zmenšili plochu požářiště — Pietní místo za dvojici — Nová vánoční pohádka České televize

                   3. 8. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Hasičům se daří zmenšovat plochu požáru — Hasičům se daří zmenšovat plochu — Řízení letového provozu při požáru — Letecká technika v boji proti požáru — Labe usnadňuje práci hasičům — Roman Janoušek zůstane ve vězení — Služební pes Milník se svým psovodem vypátral pachatele — Řidiči sanitek vymohlim odměny za covid — Začíná stavba nejdelšího mostu na D6 — Úrazy způsobené jízdou na elektrokoloběžkách — Odbahněný táborský Jordán a čištění Svitavského rybníku — Znovu zasáhnou silná vedra — Pražský dopravní podnik ukázal vítězný návrh lanovky — Opravy Karlova mostu v Praze — Replika vagónu oravské lesní železnice

                   2. 8. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Požár v NP České Švýcarsko — Jednorázový příspěvek na dítě — Opatovičtí se domáhají referenda u soudu — Pád větroně — Smlouvy s dopravci bez výběrového řízení — Skončilo asistenční centrum pro uprchlíky v Kutné Hoře — Oprava plynovodu v centru Prahy — Začalo vypouštění Orlíka — SeČTeno 2022 — Dálnice D35 má další stavební povolení — Na Třeboňsku právě vrcholí cyklistická sezona — Výluka Vysílače

                   1. 8. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Šestý den požáru v Českém Švýcarsku — Přechod do požárního útoku — Mimořádné opatření před dalším požárem — Výhled počasí na další dny — S hašením požáru pomohou letadla ze Švédska — Nejedná se o ojedinělý požár v této oblasti — Návrat hasičských jednotek z Hřenska — Bezpečná ohniště v lesích — Strážci národních parků zpřísňují pokuty za koupání v chráněných jezerech — Trať v Pracejovicích je stále mimo provoz — SeČTeno 2022 — Pád horolezců ze skály v Tiských skalách — Vývoj covidu-19 v Česku — Rekonstrukce Smetanova nábřeží — Kontroly dálničních známek — Vyšší zájem o kapitánské zkoušky — Zdražování komplikuje opravy silnic — Kladno reaguje na plánované změny v dopravě — Oprava zámku v Jemnici na Třebíčsku — Nízká návštěvnost památek

                   29. 7. 2022 na ČT1

                   Napište nám