26 minut

21. června 2022

Část: Koncert k Týdnu Romů v Liberci

Obsah dílu

Headlines — Následky včerejších bouřek — Police nad Metují bez proudu — David Rath se musí vrátit do vězení — Kauzy Davida Ratha — Zásah detektivů proti drogovému gangu — Žena prorazila závoru na přejezdu v Protivíně — Otevření tunelu v Jihlavě — Vývoj kauzy kolem DPP — Zemřel jeden z obviněných — Kvůli suchu hrozí v celém Česku požáry — Zámek Hrubý Rohozec zůstává ve vlastnictví státu — S jednou jízdenkou po Plzeňsku a Bavorsku — Dotace na výměnu neekologických kotlů — Stavba multifunkční sportovní arény se prodraží — Paraplavec Petráček přivezl zlatou medaili — Největší varhany v tuzemsku — Koncert k Týdnu Romů v Liberci

Části dílu

00:12
Headlines
  Přehled zpráv
  01:23
  Následky včerejších bouřek
   Včera a v noci na dnešek mnoho míst v Česku zasáhly další bouřky, doprovázené silným větrem a někde i kroupami: Nejvíce zasažená byla jižní Morava a východní Čechy.
   04:50
   Police nad Metují bez proudu
    V Polici nad Metují na Náchodsku blesk uhodil do radniční věže. Vypadl při tom jistič v hlavní rozvodně a na městském úřadu zůstává mimo provoz většina elektrických a elektronických zařízení.
    05:08
    David Rath se musí vrátit do vězení
     Pražský vrchní soud o rok, na 8 let vězení, prodloužil trest pro někdejšího středočeského hejtmana Davida Ratha v tzv. 2.větvi jeho korupční kauzy.
     08:18
     Kauzy Davida Ratha
      Za čím dnes vrchní soud v odvolacím řízení udělal tečku.
      09:25
      Zásah detektivů proti drogovému gangu
       Zásah proti drogovému gangu, který vařil a prodával pervitin v Praze a okolí. Šlo o 16 lidí, řízených 44letým cizincem blíž neudané národnosti.
       09:47
       Žena prorazila závoru na přejezdu v Protivíně
        Řidička osobního auta musela dnes ráno prorazit závoru na železničním přejezdu v Protivíně na Písecku. Ten je vybavený světelnou a zvukovou signalizací. Žena vjela na koleje v době, kdy už padaly závory.
        10:17
        Otevření tunelu v Jihlavě
         Po dvou měsících oprav skončila uzavírka tunelu v Jihlavě: ten je sice na okraji města, ale je součástí frekventované silnice 1.třídy číslo 38, která vede od Havlíčkova Brodu do Znojma a Pelhřimova.
         12:47
         Vývoj kauzy kolem DPP
          S každým dalším dnem se rozrůstá a dále se vyvíjí korupční kauza, která začala kolem pražského dopravního podniku a zasahuje do vysokých pater vládního hnutí STAN.
          14:47
          Zemřel jeden z obviněných
           Petr Adam podle Mladé Fronty DNES pravděpodobně spáchal sebevraždu.
           16:30
           Kvůli suchu hrozí v celém Česku požáry
            Hasiči proto varují před rozděláváním ohňů. Už v uplynulých dnech měly jednotky ve všech krajích desítky výjezdů kvůli požárům lesů. Ty se nevyhýbají ani národním parkům. Tam je likvidace mnohem obtížnější hlavně kvůli terénu.
            18:15
            Zámek Hrubý Rohozec zůstává ve vlastnictví státu
             Nic na tom nezměnilo ani odvolací řízení u Krajského soudu v Hradci Králové. Vdova po bývalém majiteli Karlu des Fours Walderodem žádá o změnu loňského rozsudku soudu v Semilech.
             19:31
             S jednou jízdenkou po Plzeňsku a Bavorsku
              O letních prázdninách bude možné cestovat vlakem a autobusem mezi Plzeňským krajem a Bavorskem na jednu celodenní jízdenku.
              20:54
              Dotace na výměnu neekologických kotlů
               Lidé s nízkými příjmy teď nově můžou žádat o dotace na výměnu starých, neekologických kotlů. Plzeňský kraj zatím eviduje mnohem méně žádostí, než očekával.
               22:48
               Stavba multifunkční sportovní arény se prodraží
                Podraží ale o 59 milionů korun. Dnes odpoledne o tom rozhodli zastupitelé města.
                23:19
                Paraplavec Petráček přivezl zlatou medaili
                 Paraplavec Arnošt Petráček se vrátil z portugalského ostrova Madeira. Titul vybojoval ve své oblíbené disciplíně 50 metrů znak.
                 24:55
                 Největší varhany v tuzemsku
                  Jedny z největších varhan ve střední Evropě se po generální opravě vracejí do kostela svatého Mořice v centru Olomouce. Jejich jádro tvoří barokní nástroj z poloviny 18. století.
                  25:13
                  Koncert k Týdnu Romů v Liberci
                   Na libereckém náměstí zahajují akci nazvanou Týden Romů. Na koncertě vystoupí romské i neromské kapely, které společně chtějí přispět k prolínání kultur.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž26 minut
                   Další díl
                   22. června 2022

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž25 minut

                   19. dubna

                   Policisté měří rychlost na silnicích — Dva roky od zahájení stavby metra D — Malé nemocnice se snaží lákat mladé lékaře — Malé nemocnice se snaží lákat mladé lékaře — Novoborští skláři obnovují Průmyslový palác — Novoborští skláři obnovují Průmyslový palác — Na horách bude dál sněžit — Na horách bude dál sněžit — Výstraha před silným sněžením — Výstraha před silným sněžením — Kurzy mediace pro žáky základních škol — Kurzy mediace pro žáky základních škol — Nádraží na vysočině rozvoní difuzéry — Nádraží na vysočině rozvoní difuzéry — Vánoční strom našel další využití — Vánoční strom našel další využití — Nová nádrž v Jizerských horách — Nová nádrž v Jizerských horách — Kázeňské řízení s ředitelem Policie — Kázeňské řízení s ředitelem Policie — Osmdesátiletý judista sbírá medaile — Osmdesátiletý judista sbírá medaile — Tygr z Hluboké cestoval do Maďarska — Tygr z Hluboké cestoval do Maďarska — Tradiční smolení dubových ležáckých sudů — Tradiční smolení dubových ležáckých sudů

                   19. 4. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   18. dubna

                   Zastávky autobusů PID pouze na znamení — Zastávky na znamení v Praze — Loterie o startovací byty v Pardubicích — Výhodnější bydlení pro klíčové profese — Nehoda školního autobusu na Příbramsku — Soud zahájil insolvenční řízení s Kovosvitem — První společenství obcí v Česku — Oprava serpentin u Bečova nad Teplou — Komplikace rozvoje zázemí u jezera Most — Budoucnost strahovského stadionu — Automatické metro — Historickým městem roku 2023 je Žatec — Obce na Berounsku proti stavbě železničního tunelu — Opatovická elektrárna roztočila novou turbínu — Dotace na výměnu starého kotle — Plot na cestě k poutnímu místu u Tábora

                   18. 4. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   17. dubna

                   Distribuce vakcín proti černému kašli — Vakcíny proti černému kašli — Nové veřejné přístaviště v Davli — Nácvik záchrany lidí ve výškách — Část zaměstnanců Kovosvitu nedostala výplatu — Podoba nové lanovky na Ještěd — Proměna pražského náměstí Interbrigády — Svazky stejnopohlavních párů — Šestiletý trest za smrt novorozence — Nárok na opakování přijímacích zkoušek — Lávka přes koridor v Pardubicích zůstane zavřená — Místní proti úložišti jaderného odpadu — V Karlových Varech plánují parkovací dům — Soud v kauze obcházení sankcí proti Rusku — Česká školní inspekce znovu k šikaně v Blovicích — V Česku vznikne vlčí zásahový tým — Pěstitelé se obávají mrazivých teplot — Záchranářem od štěněte

                   17. 4. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   16. dubna

                   Změny v zákoně pro výstavbu elektráren — Podíl vodní energie na výrobě eletřiny — Výjezdy hasičů kvůli větru — Na Šumavu se dnes vrátilo zimní počasí — ODS už není součástí liberecké koalice — Výbava policistů pro poskytnutí privní pomoci — Sklizeň chřestu začala o dva týdny dřív — Začaly přijímací zkoušky na víceletá gymnázia — O budoucnosti kasin v Chrášťanech rozhodne referendum — Třídění tuků a olejů v Plzni nezdomácnělo — Obnova lesů v Hlinsku — Tapiserie potřebuje zručnost restaurátorek — Finále Play off Tipsport extraligy — Problémy s bobřími hrázemi

                   16. 4. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   15. dubna

                   Přeočkování proti černému kašli pro zdravotníky — Nedostupné léky — Plánované opravy dopravní infrastruktury v Praze — Petr Židek rezignoval na své funkce — Regulace hazardu v Praze — Obyvatelé Chrášťan proti hazardu v obci — Brutální případ utýrání muže u soudu — Bezpečnostní opatření v historickém dole Jeroným — O šest dalších větrných elektráren chce soukromý investor rozšířit větrný park u Hrádku nad Nisou — Vodáci si letos na řekách za služby připlatí — Výcvik vodáků na řece Úpě — Rekordně vysoké teploty vystřídalo prudké ochlazení — Kostel v Moravské Třebové ničí červotoč — Vysazování ryb před začátkem sezony — Vypouštění ryb do řeky Bíliny — Výluka vysílače Praha-Cukrák

                   15. 4. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   12. dubna

                   Začaly přijímací zkoušky na střední školy — Zájem o studium na středních školách — Obvinění v liberecké kauze — Pátrání po ozbrojených útočnících — Město chce navýšit kapacitu Alžbětiných lázní — Problémy s parkováním před FN Pzeň — Výluka Jaroměř-Trutnov — Nehody na železnici — Utajený vývoz suti do obecního lesa — Těžba lithia na Žďársku — Z bývalé věznice vznikne muzeum — Roste zájem o samoobslužné prodejny — Přípravy na inauguraci nového arcibiskupa — V pražské zoo se narodilo mládě gorily — Rekordní sezona v pražské zoo — Rozmach ochotnického divadla

                   12. 4. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   11. dubna

                   Česká pošta snížila svou ztrátu — České poště chybí doručovatelé — Kauza kontaminace azbestem v Milovicích — Vyšší daň pro vybrané lokality v Ústí nad Labem — Kauza spojená s libereckým magistrátem — Nácvik zásahu na Univerzitě Pardubice — Snížený trest za výrobu a prodej marihuany — Mladistvý recidivista — Řidiči nerespektují omezení v rizikovém úseku — Přípravné utkání na MS v hokeji Česko - Němeceko — Vypouštění lososů do řeky Kamenice — O nový parkovací dům není velký zájem — Památky roku 2023

                   11. 4. 2024 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   10. dubna

                   ŘSD posouvá termín na rozšíření parkoviště u D1 — Bezpečnostní akce na železnici — Nový železniční most na Orlíku — Sedm obviněných po zásahu na liberecké radnici — Vyšetřování nehody se 7 zraněnými — Řidič ujížděl policii v Praze — Obnovení pátrání po ženě na Broumovsku — Očkování těhotných proti černému kašli — Startovací byty v Hradci Králové — Ledenice přišly o dotaci na modernizaci školy — Soud o výbuchu muničního skladu — Muž napadl seniorku — Rekordní dotace pro dobrovolné hasiče — Nový záchranný člun na jezeře Medard — Výstava Všechny krásy Prahy

                   10. 4. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   9. dubna

                   Nezaměstnanost mírně klesla — Stavba bytů v útlumu — Řidič srazil 7 lidí v Polici nad Metují — Zastupitel se musí omluvit hejtmance — Další využití Kozí dráhy — Nové vlaky na železnici — Srážka vlaku a bagru v Krči — Zásah kriminalistů na liberecekém magistrátu — Demolice největší černé stavby v Plzni — Domácí chov exotických zvířat v Česku — Mládě ketupy Pelovy v pražské zoo — Speciální hasičský vůz s dronem — Revitalizace Povltavské promenády — Hasiči už zasahovali u 650 požárů v přírodě — Brzký nástup škůdců — Rekonstrukce letohrádku Bellarie

                   9. 4. 2024 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   8. dubna

                   Práce na silnici působí komplikace turistům — Stavba obchvatu Žiželic — Demolice mostu v Chýnově na Táborsku — Dohra sobotní blokády mostu Legií v Praze — Únik čpavku v Praze 6 — Dětské ambulance při nemocnicích na Vysočině — Šíření černého kašle — Bezpečnostní opatření během MS v hokeji — Přípravy na MS v hokeji — Úzkokolejka terčem vandalů — Stavba dálnice D35 — Využití umělé inteligence pro učitele — Radnice řeší rozvoj Mostu a Litvínova — Oprava Samsonovy kašny — Demolice "skleněného pekla" v Plzni — V Česku padaly teplotní rekodry — Frézování sněhu na cestě k Luční boudě

                   8. 4. 2024 na ČT1

                   Napište nám