25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Komu pomůže úsporný tarif — Jak dopadlo jednání vlády — Vysoké ceny energií dopadají na města a obce — Peníze chybí sportovním klubům — Přibývá lidí bez domova — Vyhláška proti žebrání v Třebíči — Jednání dozorčí rady DPP — Společnosti BusLine chybí řidiči — Další vlna bouřek v Česku — Problémy chrudimské nemocnice — Nový most na Orlíku — Přejmenování pražské Koněvovy ulice — Policie hledá mladíka kvůli napadení v Klimentské ulici v centru Prahy — Policista v roli záchranáře — Smutek sluší Elektře — Rekonstrukce věže Průmyslového paláce

Části dílu

00:11
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:25
  Komu pomůže úsporný tarif
   Vláda na pomoc proti energetické drahotě avizuje úsporný tarif pro plyn a elektřinu. Dnes kabinet konkrétní návrh Ministerstva průmyslu a obchodu projednává. Příspěvek ve výši až 9 tisíc korun by měl část nebývale narostlých nákladů kompenzovat.
   04:05
   Jak dopadlo jednání vlády
    Na pomoc firmám a domácnostem s vyhradí vláda 66 miliard korun. Zavede úsporný tarif. Pro domácnosti je určeno 27 miliard.
    04:20
    Vysoké ceny energií dopadají na města a obce
     Drahé energie přináší problémy nejenom domácnostem, vysoké účty tíží i obce a města. V Sokolově třeba už městští radní museli navýšit rozpočet městským společnostem.
     06:07
     Peníze chybí sportovním klubům
      Do problémů se dostává kvůli drahým energiím třeba hokejový klub v Lomnici nad Popelkou. Národní sportovní agentura proto chce, aby ještě letos získala do svého rozpočtu 550 milionů korun, kterými by pomohla sportovcům.
      07:57
      Přibývá lidí bez domova
       S létem přibývá problémů s opilci a narkomany v centru Českých Budějovic. Shlukují se hlavně kolem zahrádek restaurací a v blízkosti památek, kde se pohybuje nejvíc turistů. Na stížnosti zareagovala městská policie posílením hlídek.
       09:52
       Vyhláška proti žebrání v Třebíči
        Vedení města na podzim schválilo vyhlášku, která žebrání na veřejných místech zakazuje. Díky tomu letos radnice zatím žádnou stížnost tohoto druhu řešit nemusela. Výjimku z vyhlášky v Třebíči mají studenti maturitních ročníků při tzv. posledním zvonění, nebo pouliční umělci.
        11:20
        Jednání dozorčí rady DPP
         Další posun v korupční kauze, která začala kolem pražského Dopravního podniku. Dnes soud poslal do vazby už pátého z celkem zatím třinácti obviněných a to bývalého ekonomického náměstka a člena představenstva pražského Dopravního podniku Mateje Augustína.
         13:21
         Společnosti BusLine chybí řidiči
          Problémy s autobusovou dopravou v části Pardubického kraje, kterou tam má zajišťovat společnost BusLine, přetrvávají. Za 10 dní už nevypravila celkem tisícovku spojů. Firmě se pořád nedaří zajistit dostatek řidičů, aby mohla obsluhovat všechny spoje, které má.
          14:54
          Další vlna bouřek v Česku
           Bouřky nad Česko směřují v první půlce noci. Měly by přecházet přes jihozápad našeho území. Upozornění tedy prioritně platí pro Jihočeský a Plzeňský kraj. Aktuální situaci sleduje ve Švihově redaktorka Andrea Čandová.
           16:23
           Problémy chrudimské nemocnice
            Nemocnice v Chrudimi nemá dost lékařů, a tak na čas, přes léto, zavře jedno ze svých lůžkových oddělení: Vlastníkem zdravotnického zařízení je Pardubický kraj.
            18:07
            Nový most na Orlíku
             Stavaři začali budovat nový 165 metrů dlouhý most, který propojí břehy řeky Vltavy mezi Červenou a Červeným Újezdcem na Orlíku. Ten vznikne vedle toho stávajícího, kterému hrozilo zbourání.
             19:54
             Přejmenování pražské Koněvovy ulice
              Koněvova ulice v Praze je o krok blíž k přejmenování. Změnu podpořili zastupitelé příslušné městské části. Nově by se mohla jmenovat podle vůbec prvního žižkovského starosty Karla Hartiga.
              22:07
              Policie hledá mladíka kvůli napadení v Klimentské ulici v centru Prahy
               Na policejních záběrech je vidět, jak spolu s dalším mužem nastříkal pepřový sprej do obličeje své oběti, kterou se pak pokusili okrást. Napadený jednadvacetiletý muž se jim ale ubránil. Druhého z útočníků už kriminalisti vypátrali.
               22:35
               Policista v roli záchranáře
                Palubní kamera zachytila ukázkovou reakci pražského policisty, který byl mimo službu, stal se svědkem dopravní nehody a neváhal pomoct. U středočeských Poříčan nabourala řidička do stromu. Policista jí zavolal sanitku, poskytl první pomoc a spolu s dalšími lidmi ji vyprostil z auta a předal záchranářům.
                23:00
                Smutek sluší Elektře
                 Brněnské Mahenovo divadlo uvádí novinku amerického dramatika Eugena O’Niella. Je to nastudování v mnoha směrech nevšední. Jeho součástí jsou totiž např. i rapové skladby. Hlavně ale v inscenaci jde o konflikty mezi manželi, milenci, rodiči a dětmi i sourozenci.
                 23:38
                 Rekonstrukce věže Průmyslového paláce
                  Průmyslový palác na pražském výstavišti je po sto třiceti letech své existence poprvé bez hodinové věže. Tu dnes dělníci snesli dolů pomocí jeřábu.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  Události v regionech

                  Přehled dílů

                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Srážka pendolina s posunovací lokomotivou — Další vlaková neštěstí — Další tropický den v Česku — Kvůli horku roste počet požárů — Požár tanku na Pražském okruhu — Referendum o velkochovu drůbeže a jatkách se v Jemnici na Třebíčsku — Mimořádná schůze zastupitelstva kvůli kauze DPP — Soud s dozorci věznice ve Světlé nad Sázavou — Na plzeňských základních školách začal zápis ukrajinských dětí na první stupeň — Česko stále trápí nedostatek řidičů MHD — Zhoršená kvalita vody — Havárie vody v Brně — Vyplácení zvýšených nákladů vkladů klientům Sberbank — Policisté odložili kauzu Čapí hnízdo

                  27. 6. 2022 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Všude chybí obvyklí letní brigádníci — Nový ministr školství — Příspěvek na bydlení — Zpoplatnění dalších úseků silnic prvních tříd — Výpadek internetu a pevných linek na Kladně — Demolice panelového domu v Janově — Zadržení migrantů na dálnici D1 — Meteorologové varují před silnými bouřkami — Rok od tornáda na jižní Moravě — Rok po vichřici ve Stebně — 80 let od vyhlazeni osady Ležáky na Chrudimsku — Ubytování a registrace uprchlíků z Ukrajiny — Zápisy ukrajinských dětí do mateřských škol — Nová agentura na podporu Krušnohoří — Správa šumavského parku se snaží v řekách navýšit populaci perlorodky říční — Multižánrový festival Basinfirefest

                  24. 6. 2022 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Metrostav nezahájí tři silniční stavby — Protipovodňová hráz na Chrudimsku — Středočeský kraj chce audit u silničářů — Odvolání ohledně svéprávnosti podnikatele Redla — Výpadek internetu a pevných linek v Kladně — Nevyužívaná prevence proti překopnutí plynu — Výbuch plynu v pražských Vinohradech — Nehoda školního zájezdového autobusu v Hostivaři — Problémy dětí v silničním provozu — Rok od tornáda na jižní Moravě — Tornádo na Moravě, příběh Silvie — Vydání mobiliáře a sbírek ze státního zámku v Opočně v restituci — Policie dopadla zloděje soch v Karviné — Oprava hradlového mostu na šumavské Modravě bude mít měsíční zpoždění — Nové transplantační centrum v Plzni

                  23. 6. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Komu pomůže úsporný tarif — Jak dopadlo jednání vlády — Vysoké ceny energií dopadají na města a obce — Peníze chybí sportovním klubům — Přibývá lidí bez domova — Vyhláška proti žebrání v Třebíči — Jednání dozorčí rady DPP — Společnosti BusLine chybí řidiči — Další vlna bouřek v Česku — Problémy chrudimské nemocnice — Nový most na Orlíku — Přejmenování pražské Koněvovy ulice — Policie hledá mladíka kvůli napadení v Klimentské ulici v centru Prahy — Policista v roli záchranáře — Smutek sluší Elektře — Rekonstrukce věže Průmyslového paláce

                  22. 6. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Následky včerejších bouřek — Police nad Metují bez proudu — David Rath se musí vrátit do vězení — Kauzy Davida Ratha — Zásah detektivů proti drogovému gangu — Žena prorazila závoru na přejezdu v Protivíně — Otevření tunelu v Jihlavě — Vývoj kauzy kolem DPP — Zemřel jeden z obviněných — Kvůli suchu hrozí v celém Česku požáry — Zámek Hrubý Rohozec zůstává ve vlastnictví státu — S jednou jízdenkou po Plzeňsku a Bavorsku — Dotace na výměnu neekologických kotlů — Stavba multifunkční sportovní arény se prodraží — Paraplavec Petráček přivezl zlatou medaili — Největší varhany v tuzemsku — Koncert k Týdnu Romů v Liberci

                  21. 6. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Vyúčtování za plyn — Přes Česko se dnes přehnaly místy i velmi silné bouřky — Stavbaři dnes začali usazovat novou lávku — Horkovod z JE Dukovany — Aktivní zálohy cvičí na Libavé — Petr Hlubuček byl odvolán i z funkce starosty Lysolají — Provoz na jihu Čech komplikuje omezení na cestě z Třeboně do Rakouska — Už deset motorkářů zemřelo od začátku měsíce — Policie vyšetřuje pád stromu na auto — Hluk z koncertů má řešit samoregulace — Preventivní akce policie na D1 — BusLine ruší spoje kvůli nedostatku řidičů — V posledních letech přibývá krádeží kol — V Klatovech si dnes připomněli osmdesát let od smrti třiasedmdesáti lidí v době heydrichiády — Pietní akt na popravišti Zámeček — Kriminalisté zadrželi dva cizince, kteří i s nožem v ruce napadli dva muže v Praze — Kroužkování čápů

                  20. 6. 2022 na ČT1

                  Napište nám