25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — 11 obviněných kvůli hospodaření DPP — Požár ubytovny v brněnské části Štýřice — Odškodnění lidí ve Vrběticích — Břeclavsko po tornádu — Potíže s dopravcem v Pardubickém kraji — Správa šumavského parku se chystá opravit asi padesát cest pro turisty — Uzavření asistenčního centra pro uprchlíky — Vysočanské asistenční centrum pro uprchlíky končí — Pracovní uplatnění ukrajinských běženců — Letiště Karlovy Vary obnovuje provoz — Adjunktem na léto - lesy ČR hledají brigádníky — Povolení ke stavbě Pražského okruhu — Dokončení oprav na řece Mohelnice — Začíná festival Rock for people — Festival a projekty udržitelnosti — Soud zprostil obžaloby muže, který nařkl nemocnici ze zabíjení lidí s covidem — Kotlíkové dotace — Přerušení provozu na pražském letišti — 15. června 1932 začala stavba lanovky na Ještěd

Části dílu

00:14
Headlines
  Přehled zpráv
  01:32
  11 obviněných kvůli hospodaření DPP
   Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu od rána zasahovali na několika místech Prahy. Kvůli hospodaření dopravního podniku už obvinili 11 lidí.
   03:54
   Požár ubytovny v brněnské části Štýřice
    V brněnské části Štýřice hořel před polednem jeden z bytů v ubytovně. Na místě zasahovalo 15 hasičských jednotek. Záchranáři ošetřili 7 lidí, dva z nich převezli do nemocnice.
    04:17
    Odškodnění lidí ve Vrběticích
     Odškodnění za výbuchy ve Vrběticích získají také lidé, kteří nemají v dotčených obcích trvalé bydliště. Ústavní soud tak vyhověl návrhu devatenácti senátorů.
     04:47
     Břeclavsko po tornádu
      Lidé na jihu Moravy - hlavně na Břeclavsku - sčítají škody po pondělním tornádu. Podle meteorologů dosahovalo rychlosti zhruba 150 kilometrů v hodině. Nejvíc postižené je město Lanžhot, kde je poškozených na 30 domů.
      05:20
      Potíže s dopravcem v Pardubickém kraji
       V Pardubickém kraji pokračují problémy s autobusovým dopravcem BusLine. Opět nevyjelo více než 150 spojů. Firma začala obsluhovat dopravu v části regionu v neděli a od začátku se potýká s nedostatkem řidičů.
       06:52
       Správa šumavského parku se chystá opravit asi padesát cest pro turisty
        Kvůli tomu musí během letní sezony počítat návštěvníci s omezením. Nový povrch je nutný taky kvůli bezpečnosti cyklistů. Spolu s nepřiměřenou rychlostí jde totiž o nejčastější příčiny úrazů. Výjimkou nejsou ani smrtelná zranění.
        08:31
        Uzavření asistenčního centra pro uprchlíky
         Úderem 18. hodiny Praha uzavřela krajské asistenční centrum pro uprchlíky ve Vysočanech. Bylo nejvytíženější v celém Česku. Od začátku války na Ukrajině odbavilo podle dat hasičů téměř 100 tisíc lidí.
         10:55
         Vysočanské asistenční centrum pro uprchlíky končí
          Praha uzavře své centrum pro ukrajinské uprchlíky ve Vysočanech. Primátor hlavního města Zdeněk Hřib to zdůvodňuje přetížeností metropole a chybějícím systémem přerozdělování běženců do jiných, méně vytížených krajů. Naopak premiér i ministr vnitra ukončení provozu centra odsoudili.
          11:29
          Pracovní uplatnění ukrajinských běženců
           Pracovní uplatnění v místech, která patří k nejvíce střeženým v zemi, konkrétně v temelínské a dukovanské atomové elektrárně už našlo prvních 5 ukrajinských běženců.
           13:03
           Letiště Karlovy Vary obnovuje provoz
            Letiště v Karlových Varech obnovuje svůj provoz, a to po dvou-letém útlumu, který způsobila protipandemická opatření. Ode dneška je v provozu pravidelný charterový spoj do turecké Antalye. Vedení kraje si od toho slibuje alespoň částečné snížení způsobených ztrát, protože po zrušení letů do Ruska letiště nemělo žádný pravidelný spoj.
            14:19
            Adjunktem na léto - lesy ČR hledají brigádníky
             Státní lesy hledají nové ad-junkty, tedy takzvané "čekatele na revírníky", kteří by už teď mohli podniku pomáhat. Brigáda je placená. Podmínka ale je, že se jí můžou účastnit pouze studenti středních a vysokých lesnických škol.
             16:00
             Povolení ke stavbě Pražského okruhu
              Silničáři mají pravomocné rozhodnutí ke stavbě klíčového úseku Pražského okruhu, a to mezi dálnicí D1 a Běchovicemi. Má ulevit hlavně jihovýchodní části města, přes kterou teď jezdí tranzitní doprava, a zároveň centru metropole.
              17:43
              Dokončení oprav na řece Mohelnice
               Povodí Odry dokončilo opravy na řece Mohelnici na Frýdecko-Místecku. Proti velké vodě a vodní erozi by teď měly být ochráněny obce Raškovice a Krásná. Vodohospodáři prováděli stavební práce na 20 místech.
               19:33
               Začíná festival Rock for people
                Na letišti v Hradci Králové dnes odstartoval 26.ročník festivalu "Rock for People". Až do soboty na něm vystoupí na 500 muzikantů. Do festivalového areálu proto přijíždějí desítky tisíc hudebních fanoušků z Česka i zahraničí.
                20:36
                Festival a projekty udržitelnosti
                 Rock for People hraje na energii z vodíku, slunce a větru,ekologické je odpadové hospodářství.
                 21:59
                 Soud zprostil obžaloby muže, který nařkl nemocnici ze zabíjení lidí s covidem
                  Okresní soud v Plzni zprostil obžaloby muže, který nařkl nemocnici ze zabíjení lidí s covidem. Pavel Hlávka vloni na jaře tajně natočil video na jednotce pro léčbu covidu plzeňské Fakultní nemocnice a zveřejnil ho na sociálních sítích.
                  22:28
                  Kotlíkové dotace
                   Ústecký a Královéhradecký kraj ode dneška začaly přijímat další žádosti o dotaci na výměnu starého kotle za nový. V následujících týdnech se budou přidávat i ostatní regiony. Žádosti lidé můžou vyplňovat elektronicky.
                   22:57
                   Přerušení provozu na pražském letišti
                    Pražské letiště Václava Havla muselo po poledni zastavit veškeré odlety, a to kvůli výpadku systému pro řízení letového provozu. Spoje nemohly vzlétnout několik desítek minut.
                    23:21
                    15. června 1932 začala stavba lanovky na Ještěd
                     Chrudimské firmě František Wiesner trvalo její vybudování pouhý rok. První pasažéři se mohli svézt už 27. června 1933. Provoz lanovky loni ukončila tragická nehoda.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž25 minut
                     Další díl
                     Události v regionech

                     Přehled dílů

                     Stopáž25 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Srážka pendolina s posunovací lokomotivou — Další vlaková neštěstí — Další tropický den v Česku — Kvůli horku roste počet požárů — Požár tanku na Pražském okruhu — Referendum o velkochovu drůbeže a jatkách se v Jemnici na Třebíčsku — Mimořádná schůze zastupitelstva kvůli kauze DPP — Soud s dozorci věznice ve Světlé nad Sázavou — Na plzeňských základních školách začal zápis ukrajinských dětí na první stupeň — Česko stále trápí nedostatek řidičů MHD — Zhoršená kvalita vody — Havárie vody v Brně — Vyplácení zvýšených nákladů vkladů klientům Sberbank — Policisté odložili kauzu Čapí hnízdo

                     27. 6. 2022 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Všude chybí obvyklí letní brigádníci — Nový ministr školství — Příspěvek na bydlení — Zpoplatnění dalších úseků silnic prvních tříd — Výpadek internetu a pevných linek na Kladně — Demolice panelového domu v Janově — Zadržení migrantů na dálnici D1 — Meteorologové varují před silnými bouřkami — Rok od tornáda na jižní Moravě — Rok po vichřici ve Stebně — 80 let od vyhlazeni osady Ležáky na Chrudimsku — Ubytování a registrace uprchlíků z Ukrajiny — Zápisy ukrajinských dětí do mateřských škol — Nová agentura na podporu Krušnohoří — Správa šumavského parku se snaží v řekách navýšit populaci perlorodky říční — Multižánrový festival Basinfirefest

                     24. 6. 2022 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Metrostav nezahájí tři silniční stavby — Protipovodňová hráz na Chrudimsku — Středočeský kraj chce audit u silničářů — Odvolání ohledně svéprávnosti podnikatele Redla — Výpadek internetu a pevných linek v Kladně — Nevyužívaná prevence proti překopnutí plynu — Výbuch plynu v pražských Vinohradech — Nehoda školního zájezdového autobusu v Hostivaři — Problémy dětí v silničním provozu — Rok od tornáda na jižní Moravě — Tornádo na Moravě, příběh Silvie — Vydání mobiliáře a sbírek ze státního zámku v Opočně v restituci — Policie dopadla zloděje soch v Karviné — Oprava hradlového mostu na šumavské Modravě bude mít měsíční zpoždění — Nové transplantační centrum v Plzni

                     23. 6. 2022 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Komu pomůže úsporný tarif — Jak dopadlo jednání vlády — Vysoké ceny energií dopadají na města a obce — Peníze chybí sportovním klubům — Přibývá lidí bez domova — Vyhláška proti žebrání v Třebíči — Jednání dozorčí rady DPP — Společnosti BusLine chybí řidiči — Další vlna bouřek v Česku — Problémy chrudimské nemocnice — Nový most na Orlíku — Přejmenování pražské Koněvovy ulice — Policie hledá mladíka kvůli napadení v Klimentské ulici v centru Prahy — Policista v roli záchranáře — Smutek sluší Elektře — Rekonstrukce věže Průmyslového paláce

                     22. 6. 2022 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Následky včerejších bouřek — Police nad Metují bez proudu — David Rath se musí vrátit do vězení — Kauzy Davida Ratha — Zásah detektivů proti drogovému gangu — Žena prorazila závoru na přejezdu v Protivíně — Otevření tunelu v Jihlavě — Vývoj kauzy kolem DPP — Zemřel jeden z obviněných — Kvůli suchu hrozí v celém Česku požáry — Zámek Hrubý Rohozec zůstává ve vlastnictví státu — S jednou jízdenkou po Plzeňsku a Bavorsku — Dotace na výměnu neekologických kotlů — Stavba multifunkční sportovní arény se prodraží — Paraplavec Petráček přivezl zlatou medaili — Největší varhany v tuzemsku — Koncert k Týdnu Romů v Liberci

                     21. 6. 2022 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Vyúčtování za plyn — Přes Česko se dnes přehnaly místy i velmi silné bouřky — Stavbaři dnes začali usazovat novou lávku — Horkovod z JE Dukovany — Aktivní zálohy cvičí na Libavé — Petr Hlubuček byl odvolán i z funkce starosty Lysolají — Provoz na jihu Čech komplikuje omezení na cestě z Třeboně do Rakouska — Už deset motorkářů zemřelo od začátku měsíce — Policie vyšetřuje pád stromu na auto — Hluk z koncertů má řešit samoregulace — Preventivní akce policie na D1 — BusLine ruší spoje kvůli nedostatku řidičů — V posledních letech přibývá krádeží kol — V Klatovech si dnes připomněli osmdesát let od smrti třiasedmdesáti lidí v době heydrichiády — Pietní akt na popravišti Zámeček — Kriminalisté zadrželi dva cizince, kteří i s nožem v ruce napadli dva muže v Praze — Kroužkování čápů

                     20. 6. 2022 na ČT1

                     Napište nám