25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Poslanci jednají o nouzovém stavu — Nehoda na dálnici D8 — Ochrana soutoku Moravy a Dyje — Kilometry plotů teď staví v Národním parku České Švýcarsko. — Pomalý návrat turistů po epidemii covidu — Česko zažilo první tropický den — Výstraha před silnými bouřkami — Tromby na východě Čech — Víc než půl tuny ryb zmizelo během noci z rybníku v Nezamyslicích na Klatovsku — Fungování vodních záchranářů — Vodní záchranáři v regionech — Stát podpoří takzvané znevýhodněné školy — Města řeší záložní zdroje tepla — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti v Plzni — Podvodníci s kryptoměnami — Nehoda na přejezdu — Český svaz včelařů slaví výročí

Části dílu

00:13
Headlines
  Přehled zpráv
  01:22
  Poslanci jednají o nouzovém stavu
   Poslanci právě teď jednají na mimořádné schůzi o prodloužení nouzového stavu. Ten stávající platí do konce května. Vláda žádá poslance dalších 30 dní. Podle premiéra Petra Fialy je to už naposled.
   04:50
   Nehoda na dálnici D8
    Dálnice D8 byla dnes několik hodin neprůjezdná v obou směrech. Směrem na Prahu u Lukavce kvůli srážce dodávky s kamionem při které zemřeli dva lidé a jedna osoba byla zraněná.
    05:16
    Ochrana soutoku Moravy a Dyje
     Oblast kolem soutoku Moravy a Dyje na Břeclavsku by se mohla stát národním parkem. Tak to alespoň stojí v programovém prohlášení současné vládní koalice. Místo dnes navštívila ministryně životního prostředí Anna Hubáčková.
     05:45
     Kilometry plotů teď staví v Národním parku České Švýcarsko.
      Správa parku původně neměla v plánu přírodě během kůrovcové kalamity pomáhat. Lesy se měly obnovit sami. Jenomže statisíce nových stromků, které začaly růst na místě odumřelých lesů, devastuje zvěř.
      06:10
      Pomalý návrat turistů po epidemii covidu
       V nejisté době šetří a čekají, co bude dál. To je podle jihočeských provozovatelů penzionů nebo kempů hlavní důvod, proč se turisté po covidových letech vracejí pomaleji, než očekávali.
       08:20
       Česko zažilo první tropický den
        Česko zítra čeká první tropický den letošního roku. Teploty mohou stoupat až k 30 stupňům Celsia. Zato dnešní ráno bylo velmi chladné a na některých místech i mrzlo. Nejchladněji bylo v Opavě, Přerově nebo Rýmařově. Teplota klesla v těchto oblastech až k nule.
        08:43
        Výstraha před silnými bouřkami
         Meteorologové vydali varování před silnými bouřkami. Doprovázet je můžou intenzivní srážky nebo silný vítr.
         09:33
         Tromby na východě Čech
          Na východě Čech lidé tento týden mohli pozorovat zajímavý meteorologický jev dvě tromby.
          11:01
          Víc než půl tuny ryb zmizelo během noci z rybníku v Nezamyslicích na Klatovsku
           Ten předtím zloděj vypustil. Candáty nebo kapry tu chovala obec pro místní lidi na klasický rybolov. V západních Čechách to ale není ojedinělý případ. Policisté na Domažlicku zase vyšetřují krádež telat přímo z pastvy.
           12:43
           Fungování vodních záchranářů
            Začátek koupací sezony a obavy o další fungování vodních záchranářů. Ti pracují jako dobrovolníci, a jsou tak závislí na dotacích a sponzorech. O přidělení státní dotace na letošní rok se rozhodlo až teď s několikaměsíčním zpožděním, které způsobilo rozpočtové provizorium.
            15:25
            Vodní záchranáři v regionech
             Vodní záchranná služba Českého červeného kříže dohlíží v Česku na bezpečnost na 16 vodních plochách. Jak už jsme říkali vodní záchranáři fungují jako dobrovolníci takže slouží zadarmo, ve svém volnu a často si kvůli tomu třeba přes léto berou dovolenou.
             17:41
             Stát podpoří takzvané znevýhodněné školy
              Stát podpoří takzvané znevýhodněné školy. V Česku jich je 400, hlavně ve vyloučených lokalitách. Patří mezi ně také jedna základní škola v Bílině, kterou musí kvůli problémovým žákům hlídat bezpečnostní agentura. Dnes ji navštívil ministr školství Petr Gazdík. Resort chce podle něj mezi vybraná zařízení rozdělit necelé 2 miliardy korun.
              19:05
              Města řeší záložní zdroje tepla
               Zdražování plynu a jeho nejisté dodávky z Ruska chtějí radní v Chrastavě na Liberecku řešit záložním zdrojem energie. Centrální kotelnu plánují přestavit tak, aby se dala jednoduše přepnout na spalování lehkých topných olejů.
               20:50
               Zákaz pití alkoholu na veřejnosti v Plzni
                Podle tamních strážníků se už během několika dní ve městě snížil počet opilců, kteří často také obtěžovali kolemjdoucí. Místa, kde vyhláška pití alkoholu zakazuje, pravidelné kontrolují.
                22:03
                Podvodníci s kryptoměnami
                 Přibývá takzvaných "bitcoinových šmejdů". Potvrzuje to policie s tím, že například jen v Královéhradeckém kraji od nového roku připravili podvodníci majitele kryptoměn o víc než 20 milionů korun.
                 23:52
                 Nehoda na přejezdu
                  Tragickou dopravní nehodu na přejezdu vyšetřují policisté ve středočeském Berouně. Nepřežil ji jeden spolujezdec a další dva se při ní těžce zranili. Řidič, kterému se nic nestalo, podle dosavadního zjištění policie nerespektoval světelné ani zvukové zabezpečení přejezdu.
                  24:10
                  Český svaz včelařů slaví výročí
                   150. výročí slaví Český svaz včelařů. Svou historii si dnes připomněl na Středním odborném učilišti včelařském v Nasavrkách na Chrudimsku, které je nej-starší školou svého druhu v Česku.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž25 minut
                   Další díl
                   Události v regionech

                   Přehled dílů

                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Srážka pendolina s posunovací lokomotivou — Další vlaková neštěstí — Další tropický den v Česku — Kvůli horku roste počet požárů — Požár tanku na Pražském okruhu — Referendum o velkochovu drůbeže a jatkách se v Jemnici na Třebíčsku — Mimořádná schůze zastupitelstva kvůli kauze DPP — Soud s dozorci věznice ve Světlé nad Sázavou — Na plzeňských základních školách začal zápis ukrajinských dětí na první stupeň — Česko stále trápí nedostatek řidičů MHD — Zhoršená kvalita vody — Havárie vody v Brně — Vyplácení zvýšených nákladů vkladů klientům Sberbank — Policisté odložili kauzu Čapí hnízdo

                   27. 6. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Všude chybí obvyklí letní brigádníci — Nový ministr školství — Příspěvek na bydlení — Zpoplatnění dalších úseků silnic prvních tříd — Výpadek internetu a pevných linek na Kladně — Demolice panelového domu v Janově — Zadržení migrantů na dálnici D1 — Meteorologové varují před silnými bouřkami — Rok od tornáda na jižní Moravě — Rok po vichřici ve Stebně — 80 let od vyhlazeni osady Ležáky na Chrudimsku — Ubytování a registrace uprchlíků z Ukrajiny — Zápisy ukrajinských dětí do mateřských škol — Nová agentura na podporu Krušnohoří — Správa šumavského parku se snaží v řekách navýšit populaci perlorodky říční — Multižánrový festival Basinfirefest

                   24. 6. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Metrostav nezahájí tři silniční stavby — Protipovodňová hráz na Chrudimsku — Středočeský kraj chce audit u silničářů — Odvolání ohledně svéprávnosti podnikatele Redla — Výpadek internetu a pevných linek v Kladně — Nevyužívaná prevence proti překopnutí plynu — Výbuch plynu v pražských Vinohradech — Nehoda školního zájezdového autobusu v Hostivaři — Problémy dětí v silničním provozu — Rok od tornáda na jižní Moravě — Tornádo na Moravě, příběh Silvie — Vydání mobiliáře a sbírek ze státního zámku v Opočně v restituci — Policie dopadla zloděje soch v Karviné — Oprava hradlového mostu na šumavské Modravě bude mít měsíční zpoždění — Nové transplantační centrum v Plzni

                   23. 6. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Komu pomůže úsporný tarif — Jak dopadlo jednání vlády — Vysoké ceny energií dopadají na města a obce — Peníze chybí sportovním klubům — Přibývá lidí bez domova — Vyhláška proti žebrání v Třebíči — Jednání dozorčí rady DPP — Společnosti BusLine chybí řidiči — Další vlna bouřek v Česku — Problémy chrudimské nemocnice — Nový most na Orlíku — Přejmenování pražské Koněvovy ulice — Policie hledá mladíka kvůli napadení v Klimentské ulici v centru Prahy — Policista v roli záchranáře — Smutek sluší Elektře — Rekonstrukce věže Průmyslového paláce

                   22. 6. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Následky včerejších bouřek — Police nad Metují bez proudu — David Rath se musí vrátit do vězení — Kauzy Davida Ratha — Zásah detektivů proti drogovému gangu — Žena prorazila závoru na přejezdu v Protivíně — Otevření tunelu v Jihlavě — Vývoj kauzy kolem DPP — Zemřel jeden z obviněných — Kvůli suchu hrozí v celém Česku požáry — Zámek Hrubý Rohozec zůstává ve vlastnictví státu — S jednou jízdenkou po Plzeňsku a Bavorsku — Dotace na výměnu neekologických kotlů — Stavba multifunkční sportovní arény se prodraží — Paraplavec Petráček přivezl zlatou medaili — Největší varhany v tuzemsku — Koncert k Týdnu Romů v Liberci

                   21. 6. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Vyúčtování za plyn — Přes Česko se dnes přehnaly místy i velmi silné bouřky — Stavbaři dnes začali usazovat novou lávku — Horkovod z JE Dukovany — Aktivní zálohy cvičí na Libavé — Petr Hlubuček byl odvolán i z funkce starosty Lysolají — Provoz na jihu Čech komplikuje omezení na cestě z Třeboně do Rakouska — Už deset motorkářů zemřelo od začátku měsíce — Policie vyšetřuje pád stromu na auto — Hluk z koncertů má řešit samoregulace — Preventivní akce policie na D1 — BusLine ruší spoje kvůli nedostatku řidičů — V posledních letech přibývá krádeží kol — V Klatovech si dnes připomněli osmdesát let od smrti třiasedmdesáti lidí v době heydrichiády — Pietní akt na popravišti Zámeček — Kriminalisté zadrželi dva cizince, kteří i s nožem v ruce napadli dva muže v Praze — Kroužkování čápů

                   20. 6. 2022 na ČT1

                   Napište nám