25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Jednání asociace krajů o uprchlících — Začleňování uprchlíků do škol — Přerozdělování uprchlíků v krajích — Začalo bourání nájezdu na Barrandovský most — Zřícená část domu v pražském Bráníku — Hadi v popelnici — Kempy zdražují před letní sezónou — Kontrolní akce celníků a policistů — Porušila lyžařka zákon? — Vyvlastnění pozemků kvůli dálnici D3 — Plzeňský kraj chce převzít sušickou nemocnici — Hlídky v Prachovských skalách — Nevyužité zásoby léků proti covid-19 — Medu bude letos dostatek

Části dílu

00:03
Headlines
  Přehled zpráv
  01:30
  Jednání asociace krajů o uprchlících
   Hejtmani se dnes mimořádně sešli na jednání v Čeladné na Frýdeckomístecku. Řadu krajů totiž trápí nedostatek ubytovacích kapacit pro běžence, míst ve školách nebo u lékařů.
   04:11
   Začleňování uprchlíků do škol
    Do Česka z Ukrajiny dorazily také tisíce dětí, kteří potřebují vzdělání. To bylo dalším tématem, které někteří hejtmani chtěli na dnešním zasedání řešit. Například vedení Plzně předpokládá, že v novém školním roce bude potřeba začlenit do vzdělávacího systému až 2 tisíce žáků.
    06:00
    Přerozdělování uprchlíků v krajích
     Definitivní už ale je, že na konci května skončí pomoc ukrajinským uprchlíkům na pražském hlavním nádraží, kterou tam zajišťovaly neziskové organizace. Zůstane tam pouze informační kiosek. Na místě ale stále přespávají stovky běženců.
     07:54
     Začalo bourání nájezdu na Barrandovský most
      Silničáři v Praze dnes začali bourat nájezd na rekonstruovaný Barrandovský most ze Strakonické ulice. V místě proto omezili provoz. A hned ráno se tam kvůli tomu vytvořila kolona. Hustší doprava byla ráno podle technické správy komunikací také na objízdných trasách.
      10:00
      Zřícená část domu v pražském Bráníku
       Část domu se zřítila v Údolní ulici v pražském Braníku. Podle policie budova procházela rekonstrukcí. Na místě zasahovali hasiči se speciálně vycvičenými psy na vyhledávání lidí v sutinách.
       10:26
       Hadi v popelnici
        Exotické překvapení čekalo na pracovníky technických služeb v Hluboké u Kdyně na Domažlicku. V popelnici našli krajtu královskou. Na místo proto zavolali hasiče, kteří ji vytáhli a předali do záchranné stanice pro živočichy.
        10:47
        Kempy zdražují před letní sezónou
         Kempy v Česku před letní sezonou zdražují. Někde až o 20 procent. Hlavním důvodem jsou podle provozovatelů vyšší ceny energií. Za ty letos kempy zaplatí až dvakrát víc než loni.
         12:26
         Kontrolní akce celníků a policistů
          Pokuty, které dosáhly v celkové výši desítek tisíc korun, dnes uložili celníci a středočeští policisté řidičům dodávek a kamionů. Kontrolovali hlavně to, zda jejich auta nejsou přetížená nebo zda nepřevážejí nelegální zboží.
          14:28
          Porušila lyžařka zákon?
           Správa KRNAP ve Vrchlabí zahájila správní řízení s bývalou reprezentantkou ČR v bězích na lyžích S.Schutzovou.Tvrdí,že podle snímků, které lyžařka sama zveřejnila,pronikla do zakázané přísně chráněné lokality Čertova rokle.
           16:10
           Vyvlastnění pozemků kvůli dálnici D3
            Ředitelství silnic a dálnic může vyvlastnit budovu i pozemky motocentra u Tábora. Podle českobudějovického krajského soudu úřad splnil podmínky pro vyvlastnění nemovitosti. Dostavba dálnice, které motocentrum dosud brání, začít ale nemůže.
            18:00
            Plzeňský kraj chce převzít sušickou nemocnici
             Plzeňský kraj chce od města převzít nemocnici v Sušici. Dlouhý spor o budoucnost tohoto zdravotnického zařízení, které má finanční problémy, se tak zřejmě pomalu chýlí ke konci. Loni o samotné nemocnici - a také rozsahu jejích služeb hlasovali místní v referendu.
             19:31
             Hlídky v Prachovských skalách
              Ničení skal vyrýváním nápisů nebo stříkáním barev - i takové vandalství evidují policisté v chráněných lokalitách stále častěji. A řada turistů v nich podle ochranářů neumí dodržovat platná pravidla nebo chodit jen po vyznačených trasách.
              21:02
              Nevyužité zásoby léků proti covid-19
               V nemocničních skladech leží tisíce zásob léků proti covidu-19 za stovky milionů korun. Většině z nich brzy vyprší expirační doba. Ministerstvo financí proto teď řeší, jak výdaje za nakoupené látky hlavně nestátním nemocnicím vykompenzuje.
               23:10
               Medu bude letos dostatek
                Včely zvládly dobře zimu, a tak medu by letos mělo být dost. Takový je alespoň dosavadní odhad tuzemských včelařů. I nadále ale podle nich záleží hlavně na počasí.
                Přehrát celé video
                Stopáž25 minut
                Další díl
                Události v regionech

                Přehled dílů

                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Headlines — Srážka pendolina s posunovací lokomotivou — Další vlaková neštěstí — Další tropický den v Česku — Kvůli horku roste počet požárů — Požár tanku na Pražském okruhu — Referendum o velkochovu drůbeže a jatkách se v Jemnici na Třebíčsku — Mimořádná schůze zastupitelstva kvůli kauze DPP — Soud s dozorci věznice ve Světlé nad Sázavou — Na plzeňských základních školách začal zápis ukrajinských dětí na první stupeň — Česko stále trápí nedostatek řidičů MHD — Zhoršená kvalita vody — Havárie vody v Brně — Vyplácení zvýšených nákladů vkladů klientům Sberbank — Policisté odložili kauzu Čapí hnízdo

                27. 6. 2022 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Headlines — Všude chybí obvyklí letní brigádníci — Nový ministr školství — Příspěvek na bydlení — Zpoplatnění dalších úseků silnic prvních tříd — Výpadek internetu a pevných linek na Kladně — Demolice panelového domu v Janově — Zadržení migrantů na dálnici D1 — Meteorologové varují před silnými bouřkami — Rok od tornáda na jižní Moravě — Rok po vichřici ve Stebně — 80 let od vyhlazeni osady Ležáky na Chrudimsku — Ubytování a registrace uprchlíků z Ukrajiny — Zápisy ukrajinských dětí do mateřských škol — Nová agentura na podporu Krušnohoří — Správa šumavského parku se snaží v řekách navýšit populaci perlorodky říční — Multižánrový festival Basinfirefest

                24. 6. 2022 na ČT1
                Stopáž25 minut

                Události v regionech

                Headlines — Metrostav nezahájí tři silniční stavby — Protipovodňová hráz na Chrudimsku — Středočeský kraj chce audit u silničářů — Odvolání ohledně svéprávnosti podnikatele Redla — Výpadek internetu a pevných linek v Kladně — Nevyužívaná prevence proti překopnutí plynu — Výbuch plynu v pražských Vinohradech — Nehoda školního zájezdového autobusu v Hostivaři — Problémy dětí v silničním provozu — Rok od tornáda na jižní Moravě — Tornádo na Moravě, příběh Silvie — Vydání mobiliáře a sbírek ze státního zámku v Opočně v restituci — Policie dopadla zloděje soch v Karviné — Oprava hradlového mostu na šumavské Modravě bude mít měsíční zpoždění — Nové transplantační centrum v Plzni

                23. 6. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Komu pomůže úsporný tarif — Jak dopadlo jednání vlády — Vysoké ceny energií dopadají na města a obce — Peníze chybí sportovním klubům — Přibývá lidí bez domova — Vyhláška proti žebrání v Třebíči — Jednání dozorčí rady DPP — Společnosti BusLine chybí řidiči — Další vlna bouřek v Česku — Problémy chrudimské nemocnice — Nový most na Orlíku — Přejmenování pražské Koněvovy ulice — Policie hledá mladíka kvůli napadení v Klimentské ulici v centru Prahy — Policista v roli záchranáře — Smutek sluší Elektře — Rekonstrukce věže Průmyslového paláce

                22. 6. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Následky včerejších bouřek — Police nad Metují bez proudu — David Rath se musí vrátit do vězení — Kauzy Davida Ratha — Zásah detektivů proti drogovému gangu — Žena prorazila závoru na přejezdu v Protivíně — Otevření tunelu v Jihlavě — Vývoj kauzy kolem DPP — Zemřel jeden z obviněných — Kvůli suchu hrozí v celém Česku požáry — Zámek Hrubý Rohozec zůstává ve vlastnictví státu — S jednou jízdenkou po Plzeňsku a Bavorsku — Dotace na výměnu neekologických kotlů — Stavba multifunkční sportovní arény se prodraží — Paraplavec Petráček přivezl zlatou medaili — Největší varhany v tuzemsku — Koncert k Týdnu Romů v Liberci

                21. 6. 2022 na ČT1
                Stopáž26 minut

                Události v regionech

                Headlines — Vyúčtování za plyn — Přes Česko se dnes přehnaly místy i velmi silné bouřky — Stavbaři dnes začali usazovat novou lávku — Horkovod z JE Dukovany — Aktivní zálohy cvičí na Libavé — Petr Hlubuček byl odvolán i z funkce starosty Lysolají — Provoz na jihu Čech komplikuje omezení na cestě z Třeboně do Rakouska — Už deset motorkářů zemřelo od začátku měsíce — Policie vyšetřuje pád stromu na auto — Hluk z koncertů má řešit samoregulace — Preventivní akce policie na D1 — BusLine ruší spoje kvůli nedostatku řidičů — V posledních letech přibývá krádeží kol — V Klatovech si dnes připomněli osmdesát let od smrti třiasedmdesáti lidí v době heydrichiády — Pietní akt na popravišti Zámeček — Kriminalisté zadrželi dva cizince, kteří i s nožem v ruce napadli dva muže v Praze — Kroužkování čápů

                20. 6. 2022 na ČT1

                Napište nám