25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Přerozdělování uprchlíků do krajů — Ubytovávání uprchlíků v regionech — Požár domu v Chodově na Sokolovsku — Nehoda na dálnici D1 — Škoda Auto zahájila výrobu bateriových systémů pro elektromobily — Kontrola jaderných elektráren — Kybernetický útok na ŘSD — Právnícká fakulta v Plzni čelí problémům — Mosty v havarijním stavu — Kontrolní den stavby dálnice D4 — Kontrolní den stavby dálnice D4 — Zemřel herec Josef Abrhám — Praha je opět oblíbeným turistickým cílem — Domažlická nemocnice začala používat tzv. XXL sanitku pro silně obézní pacienty — Světový den hypertenze — Pardubické koupaliště v létě neotevře

Části dílu

00:06
Headlines
  Přehled zpráv
  01:08
  Přerozdělování uprchlíků do krajů
   Zhruba před půl hodinou začalo speciální zasedání vlády. Tématem je nouzový stav. Kabinet avizoval jeho prodloužení kvůli uprchlické krizi, kterou způsobila válka na Ukrajině. Do Česka dosud přijelo na 350 tisíc běženců.
   03:35
   Ubytovávání uprchlíků v regionech
    Kraje a některá česká města řeší, kam přemístit stovky uprchlíků z Ukrajiny. Třeba podnikatelé potřebují uvolnit místa v hotelích a penzionech turistům. A řada měst už pro běžence nemá další volné kapacity.
    05:40
    Požár domu v Chodově na Sokolovsku
     V Chodově na Sokolovsku dnes hasiči likvidovali požár ve 13. patrovém bytovém domě. Hořet začalo asi hodinu před polednem ve vyšších podlažích. Kouř pak zaplnil další části domu.
     07:01
     Nehoda na dálnici D1
      Dva lidé zemřeli a 3 další utrpěli zranění při dopolední nehodě na dálnici D1. Na 14. kilometru ve směru na Brno se kamion v protisměru srazil s projíždějícími auty.
      07:36
      Škoda Auto zahájila výrobu bateriových systémů pro elektromobily
       Škoda Auto zahájila ve svém mladoboleslavském závodě výrobu bateriových systémů pro elektromobily. Do výrobní linky investovala víc než 3 miliardy korun. V budoucnu plánuje ročně vyprodukovat až 250 tisíc baterií.
       08:00
       Kontrola jaderných elektráren
        Vhodnost a bezpečnost lokalit českých jaderných elektráren včetně toho, zda vydrží také zemětřesení to teď prověřuje Mezinárodní agentura pro atomovou energii. Experti pracují v těchto dnech v Temelíně a Dukovanech.
        09:59
        Kybernetický útok na ŘSD
         Další kybernetický útok – tentokrát na Ředitelství silnic a dálnic, vyřadil z provozu web, naopak vyhnul se systémům řízení tunelů, nebo evidence mýtného. Česká republika v posledních měsících zažívá nárůst takových případů.
         11:21
         Právnícká fakulta v Plzni čelí problémům
          Závažné nedostatky u magisterského studijního programu "Právo a právní věda" má mít - podle Národního akreditačního úřadu - Právnická fakulta Západočeské univerzity v Plzni.
          13:01
          Mosty v havarijním stavu
           Až pětina mostů v Česku je podle statiků ve špatném, nebo dokonce havarijním stavu a opravy vyjdou stát ročně zhruba na dvě miliardy korun. Patří mezi ně i několik desítek mostů, které jsou ve správě krajů.
           16:01
           Kontrolní den stavby dálnice D4
            Právě dálnice D6 má zvýšit bezpečnost a výrazně přispět k plynulosti dopravy. A stejný účel má i dálnice D4 mezi Pískem a Příbramí, která je vůbec první soukromou dálnicí v Česku.
            16:41
            Kontrolní den stavby dálnice D4
             Stát za dostavbu dálnice D4 mezi Příbramí a Pískem zaplatí dojednanou sumu bez ohledu na růst nákladů. Řekl to ministr dopravy Martin Kupka, který se přijel podívat na to, jak postupují práce na víc než 30ti kilometrovém úseku. Jde o první soukromou dálnici v Česku. Stát začne platit skoro 19 miliard až po jejím dokončení.
             17:41
             Zemřel herec Josef Abrhám
              Zemřel Josef Abrhám, bylo mu 82 let. Jeden z nejpopulárnějších českých herců působil v pražském Činoherním klubu. Do paměti televizních diváků se zapsal například jako seriálový doktor Blažej v Nemocnici na kraji města nebo jako falešný vrchní ve filmu Ladislava Smoljaka.
              18:35
              Praha je opět oblíbeným turistickým cílem
               Téměř desetkrát více turistů navštívilo Prahu za první čtvrtletí letošního roku - a to ve srovnání s loňským, kdy stále platila protiepidemická opatření. Celkem přijelo do metropole přes 750 tisíc lidí. Z toho zhruba polovinu tvořili cizinci.
               20:29
               Domažlická nemocnice začala používat tzv. XXL sanitku pro silně obézní pacienty
                V plzeňských krajských zdravotnických zařízeních je to první vozidlo podobného typu. Podle vedení nemocnice byl nákup sanitky spolu s dalšími standardními vozy nutností. Od začátku pandemie koronaviru pacientů s nadváhou přibývá.
                22:04
                Světový den hypertenze
                 Skoro každý druhý Čech do 65 let má vysoký krevní tlak a s přibývajícím věkem počet nemocných ještě narůstá. A k tomu podle lékařů asi čtvrtina pacientů vůbec netuší, že problémy s krevním tlakem má.
                 23:40
                 Pardubické koupaliště v létě neotevře
                  Největší pardubické koupaliště Cihelna v létě neotevře, protože je v havarijním stavu a potřebuje rekonstrukci. Opravy už měly začít, ale zatím se odkládají.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  Události v regionech

                  Přehled dílů

                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Srážka pendolina s posunovací lokomotivou — Další vlaková neštěstí — Další tropický den v Česku — Kvůli horku roste počet požárů — Požár tanku na Pražském okruhu — Referendum o velkochovu drůbeže a jatkách se v Jemnici na Třebíčsku — Mimořádná schůze zastupitelstva kvůli kauze DPP — Soud s dozorci věznice ve Světlé nad Sázavou — Na plzeňských základních školách začal zápis ukrajinských dětí na první stupeň — Česko stále trápí nedostatek řidičů MHD — Zhoršená kvalita vody — Havárie vody v Brně — Vyplácení zvýšených nákladů vkladů klientům Sberbank — Policisté odložili kauzu Čapí hnízdo

                  27. 6. 2022 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Všude chybí obvyklí letní brigádníci — Nový ministr školství — Příspěvek na bydlení — Zpoplatnění dalších úseků silnic prvních tříd — Výpadek internetu a pevných linek na Kladně — Demolice panelového domu v Janově — Zadržení migrantů na dálnici D1 — Meteorologové varují před silnými bouřkami — Rok od tornáda na jižní Moravě — Rok po vichřici ve Stebně — 80 let od vyhlazeni osady Ležáky na Chrudimsku — Ubytování a registrace uprchlíků z Ukrajiny — Zápisy ukrajinských dětí do mateřských škol — Nová agentura na podporu Krušnohoří — Správa šumavského parku se snaží v řekách navýšit populaci perlorodky říční — Multižánrový festival Basinfirefest

                  24. 6. 2022 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Metrostav nezahájí tři silniční stavby — Protipovodňová hráz na Chrudimsku — Středočeský kraj chce audit u silničářů — Odvolání ohledně svéprávnosti podnikatele Redla — Výpadek internetu a pevných linek v Kladně — Nevyužívaná prevence proti překopnutí plynu — Výbuch plynu v pražských Vinohradech — Nehoda školního zájezdového autobusu v Hostivaři — Problémy dětí v silničním provozu — Rok od tornáda na jižní Moravě — Tornádo na Moravě, příběh Silvie — Vydání mobiliáře a sbírek ze státního zámku v Opočně v restituci — Policie dopadla zloděje soch v Karviné — Oprava hradlového mostu na šumavské Modravě bude mít měsíční zpoždění — Nové transplantační centrum v Plzni

                  23. 6. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Komu pomůže úsporný tarif — Jak dopadlo jednání vlády — Vysoké ceny energií dopadají na města a obce — Peníze chybí sportovním klubům — Přibývá lidí bez domova — Vyhláška proti žebrání v Třebíči — Jednání dozorčí rady DPP — Společnosti BusLine chybí řidiči — Další vlna bouřek v Česku — Problémy chrudimské nemocnice — Nový most na Orlíku — Přejmenování pražské Koněvovy ulice — Policie hledá mladíka kvůli napadení v Klimentské ulici v centru Prahy — Policista v roli záchranáře — Smutek sluší Elektře — Rekonstrukce věže Průmyslového paláce

                  22. 6. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Následky včerejších bouřek — Police nad Metují bez proudu — David Rath se musí vrátit do vězení — Kauzy Davida Ratha — Zásah detektivů proti drogovému gangu — Žena prorazila závoru na přejezdu v Protivíně — Otevření tunelu v Jihlavě — Vývoj kauzy kolem DPP — Zemřel jeden z obviněných — Kvůli suchu hrozí v celém Česku požáry — Zámek Hrubý Rohozec zůstává ve vlastnictví státu — S jednou jízdenkou po Plzeňsku a Bavorsku — Dotace na výměnu neekologických kotlů — Stavba multifunkční sportovní arény se prodraží — Paraplavec Petráček přivezl zlatou medaili — Největší varhany v tuzemsku — Koncert k Týdnu Romů v Liberci

                  21. 6. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Vyúčtování za plyn — Přes Česko se dnes přehnaly místy i velmi silné bouřky — Stavbaři dnes začali usazovat novou lávku — Horkovod z JE Dukovany — Aktivní zálohy cvičí na Libavé — Petr Hlubuček byl odvolán i z funkce starosty Lysolají — Provoz na jihu Čech komplikuje omezení na cestě z Třeboně do Rakouska — Už deset motorkářů zemřelo od začátku měsíce — Policie vyšetřuje pád stromu na auto — Hluk z koncertů má řešit samoregulace — Preventivní akce policie na D1 — BusLine ruší spoje kvůli nedostatku řidičů — V posledních letech přibývá krádeží kol — V Klatovech si dnes připomněli osmdesát let od smrti třiasedmdesáti lidí v době heydrichiády — Pietní akt na popravišti Zámeček — Kriminalisté zadrželi dva cizince, kteří i s nožem v ruce napadli dva muže v Praze — Kroužkování čápů

                  20. 6. 2022 na ČT1

                  Napište nám