Události v regionech (Praha)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Vláda schválila pracovní karanténu — Testování ve školách — Nelegální migranti v Česku — Srážka vlaků v Prosenicích u Přerova — Srážka vlaků u Českého Brodu bez obvinění — Oplocení dálnice D35 — Regulace krátkodobého ubytování — Roste zájem o zdravotnické profese — Testování na covid-19 ve firmách — Roste zájem o zimní táboření — Karavany a obytná auta opět míří na Šumavu — Výkup chráněných území na Vysočině — Bazén v hotelu Thermal je znovu zavřený — Záchrana opuštěných štěňat — Krušné hory jako bezzásahové území

Části dílu

00:05
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:13
  Vláda schválila pracovní karanténu
   Takzvaná pracovní karanténa kvůli covidu. Vláda dnes rozhodla, že by se mohla týkat pouze zdravotníků nebo pracovníků v sociálních službách. Cílem je udržet fungování systému péče v případě, že by se ve větší míře mezi zaměstnanci kritické infra-struktury rozšířila varianta omikron.
   03:56
   Testování ve školách
    Pondělní kolo testování ve školách prokázalo další nárůst počtu nakažených covidem-19. Vyplývá to z údajů Ministerstva zdravotnictví. Při pondělním kole se otestovalo přes jeden milion a 230 tisíc žáků, následné PCR testování potvrdilo více než 3 tisíce pozitivních případů. Ze 180 tisíc učitelů jich má prokázanou nákazu 314.
    04:39
    Nelegální migranti v Česku
     11 170 - tolik cizinců s nelegálním pobytem odhalili vloni v Česku policisté. Oproti předchozímu roku je to nárůst o více než 4 tisíce migrantů. Zvýšil se počet lidí, kteří se přes Česko snažili dostat dál na západ, nebo kteří pobývali v tuzemsku bez potřebných povolení. Statistiky podle policie ale významně ovlivnila epidemie. Zahrnují totiž také cizince, kteří nesplnili nařízení proti šíření koronaviru.
     07:20
     Srážka vlaků v Prosenicích u Přerova
      Noční srážka dvou nákladních vlaků u Prosenic zastavila provoz na páteřní železnici mezi Ostravou a Přerovem. Cestující museli využít náhradních autobusů, navazující vlakové spoje pak nabíraly až několikahodinová zpoždění. Nehoda se obešla bez zranění. Drážní inspektoři odhadují škody na 21 milionů korun.
      09:28
      Srážka vlaků u Českého Brodu bez obvinění
       Policisté odložili případ předloňské srážky vlaků u Českého Brodu na Kolínsku. Zemřel při ní tehdy strojvůdce a přes 30 lidí bylo zraněno. Podle policie se trestný čin nestal.
       10:02
       Oplocení dálnice D35
        Silničáři začali s výstavbou oplocení na novém úseku dálnice D35, který řidičům otevřeli minulý měsíc. Policisté na něm už ale řešili dvě srážky aut s divokou zvěří. Myslivci na možnost takových nehod kvůli chybějícímu oplocení upozorňovali už před zprovozněním dálnice. Zároveň tam kvůli tomu zvýšili počet pachových ohradníků.
        11:37
        Regulace krátkodobého ubytování
         Praha chce větší pravomoci, aby mohla regulovat krátkodobé ubytování v soukromí. Návrh zastupitelů hlavního města teď mají projednat poslanci. Omezit by se mohl třeba počet dní v roce, kdy by turisté měli možnost v soukromých bytových jednotkách přenocovat.
         13:22
         Roste zájem o zdravotnické profese
          Zatímco dříve sháněly domovy pro seniory nový personál obtížně a absolventi zdravotnických oborů hledali zaměstnání raději v nemocnicích, teď třeba na Plzeňsku o nové sestry a ošetřovatelky sociální služby nouzi nemají. V posledních dvou letech tam navíc roste zájem o všechny zdravotnické profese.
          15:15
          Testování na covid-19 ve firmách
           Některé firmy své zaměstnance testují na covid už řadu měsíců, jiné se teď připravují na povinné testy, které začnou od příštího týdne. Stát bude opět na antigenní metodu zaměstnavatelům přispívat. Pokud ale s odběrem a vyhodnocením budou pomáhat vyškolení zdravotníci, musejí si za ně podniky zaplatit samy.
           16:54
           Roste zájem o zimní táboření
            Roste zájem o zimní kempování. Větší poptávka je po stanech i karavanech. Podle odborníků je za takovým trendem hlavně epidemie covidu, respektive opatření, která vloni uzavřela hotely a penziony a hranice. Lidé, kteří chtěli v zimě trávit volný čas na horách nebo v přírodě, tak začali hledat jiné formy ubytování. A řada z nich u něj zůstala i letos.
            19:38
            Karavany a obytná auta opět míří na Šumavu
             Roste taky obliba karavanů. Jenže ty často mají problém najít vhodné stání a tak během zimy často stojí místo v kempu na parkovištích. Modrava je jedním z míst, kde karavany tolerují. Ale jen do určité míry. Parkoviště musí být neustále otevřené kvůli hostům v penzionech. Obytná auta ale představují problém.
             22:00
             Výkup chráněných území na Vysočině
              Kraj Vysočina chce od vlastníků, kteří se nestarají o zvlášť chráněná území takové pozemky vykupovat. Už teď se totiž kraj o většinu takových pozemků stará. Cenu za lokality určí znalec.
              23:40
              Bazén v hotelu Thermal je znovu zavřený
               Venkovní vyhřívaný bazén v karlovarském hotelu Thermal je po pěti měsících provozu opět uzavřený. Tentokrát kvůli výstavbě saunového centra. Práce, které měly být původně hotové v prosinci, se protáhnou minimálně do března. Rekonstrukce celého komplexu, jehož většinu vlastní stát, vyjde zhruba na miliardu korun.
               24:19
               Záchrana opuštěných štěňat
                Pět štěňat v papírové krabici našel kolemjdoucí v lesích u Mariánských Lázní. Venku v té době mrzlo, teplota byla 10 stupňů pod nulou. Štěňat se ujala Záchranná stanice živočichů ve Studánce u Tachova. Kdo psy staré jen pár týdnů v lese odložil, zatím není jasné.
                27:09
                Krušné hory jako bezzásahové území
                 Část Krušných hor v severních Čechách se stala od začátku roku bezzásahovým územím. Má se tím tak omezit těžba bučin a zabránit zásahům do krajiny.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 Události v regionech

                 Přehled dílů

                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Málo peněz na sociální služby — Sociální služby a zdražování — Peníze pro sociální služby napříč kraji — Málo peněz pro sociální služby v krajích — V části Česka stále platí výstraha před vznikem požárů. — Zákaz napouštění bazénů — Běženci na pražském hlavním nádraží — Stěhování ukrajinských Romů do Kramolína — Začaly ústní maturity — Začíná oprava Barrandovského mostu — Dopravní kolabs v Českých Budějovicích — Přemnoýená lesní zvěř — Konference o digitalizaci veřejné správy — Chytrá města — Právnická faktulta Západočeské univerzity v Plzni čelí řízení o omezení akreditace — Obvinění pro Správu úložišť radioaktivních odpadů — Pár luskounů krátkoocasých — Hasiči dnes zveřejnili podrobnosti k nedělní záchraně paraglidisty ze Sušice. — Provozovatelé koupališť zahájili sezonu — Zpěvačka Marta Kubišová se stane čestnou občankou Prahy — Energetická bezpečnost

                 Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Stavební úřady v horských oblastech — Novým pražským arcibiskupem Jan Graubner — Radnice ve Strakonicích koupí teplovod — Zájem o hypotéky klesl v dubnu ve srovnání s březnem o 40 procent — Začala demolice hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. u Chomutova — Uprchlíci z Ukrajiny — Uprchlíci z Ukrajiny v Karlových Varech — Pomoc pro obránce ukrajinských měst z 3D tiskárny na Vysočině. — Dva chodce s kočárkem srazil dnes u Bílé Třemešné devatenáctiletý řidič osobního auta. — Návrat policie do vyloučené lokality v Ústí nad Labem — Dnes začíná hokejové mistrovství světa — Očkování na covid-19 — Záškrt na Vysočině — Soud s exředitelem kladenské policie — Na Šumavě pokračuje obnova mokřadů a rašelinišť — Do ČR letí balon na vodík — Signal Festival 2022

                 Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Stanové městečko pro uprchlíky v Troji — Krizový štáb řeší stanové městečko — Podpora z programu Covid 22 — Spor o protipovodňovou hráz na Chrudimsku — Zastavený obchvat u Havlíčkova Brodu — Záškrt v ČR — Přibývá chodců, kteří umírají při dopravních nehodách — Oprava Barrandovského mostu — Sucho ovlivňuje zemědělce — Výstraha před požáry — Nová sezóna pro koupaliště — Na Znojemsku se našlo velké množství munice — Poštovní známky pro děti z Ukrajiny — Historické nádraží Martinice v Krkonoších — Začíná Pražské jaro

                 Premiéra čtvrtek 12. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Snížení spotřební daně na pohonné hmoty — Peníze na potraviny — Nouzové ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny — Adaptační centrum pro uprchlíky — Multifunkční aréna pro Pardubice — Vyznamenání pro letce — Vstupp do ukrajinské armády — Nedostatek pitné vody v Krkonoších — Meteorologové rozšířili varování před požáry kvůli suchu i na jižní a střední Moravu — Pylová sezóna je letos podle některých odborníků mimořádně silná — Klesá počet nových případů covidu — Sestra roku pro kamilu Zikmundovou — Šest českých vysokých škol se dnes zapojilo do festivalu Euforia Stage — Na severočeské řece Bílině dnes začala tzv. stopovací zkouška — České pantografy pro TGV-M vlaky — Noční běh pro Světlušku

                 Premiéra středa 11. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Inflace v dubnu zrychlila na 14,2 procenta — Dopravci řeší s krajem zdražování PHM — Růst cen v dubnu — Ceny potravin — Od září se opět mimořádně zvýší důchody — Humanitární dávky uprchlíkům — Další trest pro sexuálního predátora — Výkupy pozemků ke stavbě obchvatu Plas — Dálniční most D35 — Svatojánská pouť ve Žďáru nad Sázavou — Obavy z dopadů sucha na úrodu — Pěstovat řepku olejku se zemědělcům vyplatí — Třeboňští rybáři začali s vytíráním kaprů — Výstraha před požáry — 21. ročník mezinárodního festivalu animovaného filmu Anifest — Drama v soudní síni

                 Premiéra úterý 10. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Premiéra pondělí 9. 5. 2022 na ČT1

                 Napište nám