Události v regionech (Praha)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Povinné testování ve firmách — Testování zaměstnanců a pracovní karantény — Testování na školách na covid-19 — Bilance zásahů hasičů v minulém roce — Tisíce ryb uhynuly v Labi — Souběh funkcí náměstka ministra — Loupež ve zlatnictví — Nedostatek řidičů MHD v Hradci Králové — Jihlavský dopravní podnik má dražší energie — Česko zasáhl silný vítr — Úrazy na horách — Volba nového primátora Plzně — Primátorský řetěz — Jihočeské nemocnice obnovily plánované operace — Prodej paláce Broadway v centru Prahy — 130 let od narození loutkoherce Josefa Skupy

Části dílu

00:07
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:08
  Povinné testování ve firmách
   Začalo plošné testování ve firmách Povinné je pro zaměstnance, živnostníky i jednatele firem. Týká se úplně všech, tedy i očkovaných, a lidí, kteří v posledním půl roce onemocnění Covid prodělali. Až do odvolání musí podstoupit dvakrát týdně antigenní test.
   05:03
   Testování zaměstnanců a pracovní karantény
    Přehled pravidel pro povinné testování ve firmách a pracovní karantény.
    06:29
    Testování na školách na covid-19
     Ve školách se frekvence testování snižuje ze dvou testů na jeden týdně. Minulý čtvrtek testy ve školách v celém Česku odhalily 3300 pozitivních - přičemž jde v tomto čísle už jen o případy následně potvrzené PCR-testem.
     07:05
     Bilance zásahů hasičů v minulém roce
      160 900 bylo loni událostí, u kterých zasahovali hasiči. Je to o 900 míň než v roce předtím. Konkrétně požárů bylo v uplynulém roce míň asi o sedm procent, zvýšil se ale počet dopravních nehod, ke kterým hasiči museli vyjíždět.
      07:41
      Tisíce ryb uhynuly v Labi
       Tisíce ryb uhynuly během víkendu v Labi ve Štětí na Roudnicku. Přesné škody budou rybáři znát až v následujících dnech. Na zarybnění se chce svaz domluvit s papírnou Mondy. Podle ní, za znečištěním řeky je zřejmě závada na dešťové kanalizaci v závodu.
       08:03
       Souběh funkcí náměstka ministra
        Ředitel Domova sociální péče v Tmavém Dole na Trutnovsku Antonín Stanislav je současně náměstkem ministra spravedlnosti. Řeší souběh funkcí. V domově nebude pobírat plat.
        10:03
        Loupež ve zlatnictví
         Kriminální policie vyšetřuje sobotní přepadení prodejny s luxusními hodinkami v Široké ulici na Starém Městě pražském. Zatím se ví, že loupež provedl zahraniční gang. Trojice maskovaných mužů vešla do prodejny těsně před zavírací dobou kolem 17. hodiny. Jeden z nich pistolí přinutil obsluhu lehnout si na zem a hlídal u dveří, další dva pak palicemi rozbíjeli bezpečnostní skleněné vitríny a vybírali z nich hodinky. Ukradli jich celkem 75 za 20 milionů korun.
         10:43
         Nedostatek řidičů MHD v Hradci Králové
          V době náporu covidové nákazy se s nedostatkem řidičů potýká taky Dopravní podnik Hradce Králové. Vypomáhá si brigádníky z řad vlastních zaměstnanců, kteří taky disponují řidičským oprávněním skupiny D, popřípadě průkazem pro řízení drážních vozidel.
          12:30
          Jihlavský dopravní podnik má dražší energie
           Jihlavskému dopravnímu podniku skončil dodavatel energií a podnik tak spadl pod režim dodavatele poslední instance. Město v souvislosti s rostoucími náklady na MHD zvažuje i zdražení jízdného.
           14:13
           Česko zasáhl silný vítr
            Polámané stromy a komplikace v dopravě. Na většině území Česka během dne foukal silný vír. Energetici museli řešit desítky poruch na vedení vysokého napětí.
            15:37
            Úrazy na horách
             Už víc než 1800 zásahů eviduje od začátku zimy horská služba. Nejčastěji teď její záchranáři ošetřují lyžaře, kteří si při pádech zraní klouby nebo způsobí zlomeniny. Poranění bývají často velmi bolestivá, a tak výjimečně lidem podávají i tišicí lék. Jako první s tím začali záchranáři v Jizerských horách ve spolupráci se záchrannou službou.
             17:13
             Volba nového primátora Plzně
              Martin Baxa se stal ve vládě Petra Fialy ministrem kultury a v souvislosti s tím dnes po sedmi letech rezignoval na post primátora Plzně. Městské zastupitelstvo vzápětí do čela města zvolilo primátora nového, jeho dosavadního technického náměstka, původní profesí právníka, 41letého Pavla Šindeláře, taktéž z ODS.
              19:48
              Primátorský řetěz
               A k dnešní volbě ještě jedna zajímavost, týkající se plzeňského primátorského řetězu, který dnes ministr kultury Martin Baxa předal svému nástupci. Pozlacený symbol Plzně je totiž zajímavý nejen svou 110letou historií.
               21:07
               Jihočeské nemocnice obnovily plánované operace
                Jihočeské nemocnice v lednu obnovily plánované operace. Na lůžkách totiž ubylo pacientů s koronavirem. Na ortopedii a chirurgii se tak vrátili k odloženým zákrokům. Třeba v Prachaticích se snaží operovat tak, aby skluz aspoň snížili.
                22:46
                Prodej paláce Broadway v centru Prahy
                 Stát se znovu pokusí prodat palác Broadway v centru Prahy. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových znovu vyhlásil jeho elektronickou aukci, tentokrát na začátek března. Minimální, vyvolávací cena budovy zůstává stejná, a to miliarda a 50 milionů korun. Na ni se ale v předchozí dražbě žádný zájemce nepřihlásil:
                 23:12
                 130 let od narození loutkoherce Josefa Skupy
                  Před 130 lety se narodil loutkoherec Josef Skupa. Podle jeho návrhu vyřezal v roce 1919 Karel Nosek postavičku Spejbla. O několik let později vznikly i loutky Hurvínka, Máničky a psa Žeryka. Jeho hry byly typické inteligentním humorem. Dnes je považovaný za zakladatele moderního loutkářství.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  Události v regionech

                  Přehled dílů

                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Málo peněz na sociální služby — Sociální služby a zdražování — Peníze pro sociální služby napříč kraji — Málo peněz pro sociální služby v krajích — V části Česka stále platí výstraha před vznikem požárů. — Zákaz napouštění bazénů — Běženci na pražském hlavním nádraží — Stěhování ukrajinských Romů do Kramolína — Začaly ústní maturity — Začíná oprava Barrandovského mostu — Dopravní kolabs v Českých Budějovicích — Přemnoýená lesní zvěř — Konference o digitalizaci veřejné správy — Chytrá města — Právnická faktulta Západočeské univerzity v Plzni čelí řízení o omezení akreditace — Obvinění pro Správu úložišť radioaktivních odpadů — Pár luskounů krátkoocasých — Hasiči dnes zveřejnili podrobnosti k nedělní záchraně paraglidisty ze Sušice. — Provozovatelé koupališť zahájili sezonu — Zpěvačka Marta Kubišová se stane čestnou občankou Prahy — Energetická bezpečnost

                  Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Stavební úřady v horských oblastech — Novým pražským arcibiskupem Jan Graubner — Radnice ve Strakonicích koupí teplovod — Zájem o hypotéky klesl v dubnu ve srovnání s březnem o 40 procent — Začala demolice hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. u Chomutova — Uprchlíci z Ukrajiny — Uprchlíci z Ukrajiny v Karlových Varech — Pomoc pro obránce ukrajinských měst z 3D tiskárny na Vysočině. — Dva chodce s kočárkem srazil dnes u Bílé Třemešné devatenáctiletý řidič osobního auta. — Návrat policie do vyloučené lokality v Ústí nad Labem — Dnes začíná hokejové mistrovství světa — Očkování na covid-19 — Záškrt na Vysočině — Soud s exředitelem kladenské policie — Na Šumavě pokračuje obnova mokřadů a rašelinišť — Do ČR letí balon na vodík — Signal Festival 2022

                  Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Stanové městečko pro uprchlíky v Troji — Krizový štáb řeší stanové městečko — Podpora z programu Covid 22 — Spor o protipovodňovou hráz na Chrudimsku — Zastavený obchvat u Havlíčkova Brodu — Záškrt v ČR — Přibývá chodců, kteří umírají při dopravních nehodách — Oprava Barrandovského mostu — Sucho ovlivňuje zemědělce — Výstraha před požáry — Nová sezóna pro koupaliště — Na Znojemsku se našlo velké množství munice — Poštovní známky pro děti z Ukrajiny — Historické nádraží Martinice v Krkonoších — Začíná Pražské jaro

                  Premiéra čtvrtek 12. 5. 2022 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Snížení spotřební daně na pohonné hmoty — Peníze na potraviny — Nouzové ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny — Adaptační centrum pro uprchlíky — Multifunkční aréna pro Pardubice — Vyznamenání pro letce — Vstupp do ukrajinské armády — Nedostatek pitné vody v Krkonoších — Meteorologové rozšířili varování před požáry kvůli suchu i na jižní a střední Moravu — Pylová sezóna je letos podle některých odborníků mimořádně silná — Klesá počet nových případů covidu — Sestra roku pro kamilu Zikmundovou — Šest českých vysokých škol se dnes zapojilo do festivalu Euforia Stage — Na severočeské řece Bílině dnes začala tzv. stopovací zkouška — České pantografy pro TGV-M vlaky — Noční běh pro Světlušku

                  Premiéra středa 11. 5. 2022 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Inflace v dubnu zrychlila na 14,2 procenta — Dopravci řeší s krajem zdražování PHM — Růst cen v dubnu — Ceny potravin — Od září se opět mimořádně zvýší důchody — Humanitární dávky uprchlíkům — Další trest pro sexuálního predátora — Výkupy pozemků ke stavbě obchvatu Plas — Dálniční most D35 — Svatojánská pouť ve Žďáru nad Sázavou — Obavy z dopadů sucha na úrodu — Pěstovat řepku olejku se zemědělcům vyplatí — Třeboňští rybáři začali s vytíráním kaprů — Výstraha před požáry — 21. ročník mezinárodního festivalu animovaného filmu Anifest — Drama v soudní síni

                  Premiéra úterý 10. 5. 2022 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Premiéra pondělí 9. 5. 2022 na ČT1

                  Napište nám