Události v regionech (Praha)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Povinné testování ve firmách — Testování zaměstnanců a pracovní karantény — Testování na školách na covid-19 — Bilance zásahů hasičů v minulém roce — Tisíce ryb uhynuly v Labi — Souběh funkcí náměstka ministra — Loupež ve zlatnictví — Nedostatek řidičů MHD v Hradci Králové — Jihlavský dopravní podnik má dražší energie — Česko zasáhl silný vítr — Úrazy na horách — Volba nového primátora Plzně — Primátorský řetěz — Jihočeské nemocnice obnovily plánované operace — Prodej paláce Broadway v centru Prahy — 130 let od narození loutkoherce Josefa Skupy

Části dílu

00:07
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:08
  Povinné testování ve firmách
   Začalo plošné testování ve firmách Povinné je pro zaměstnance, živnostníky i jednatele firem. Týká se úplně všech, tedy i očkovaných, a lidí, kteří v posledním půl roce onemocnění Covid prodělali. Až do odvolání musí podstoupit dvakrát týdně antigenní test.
   05:03
   Testování zaměstnanců a pracovní karantény
    Přehled pravidel pro povinné testování ve firmách a pracovní karantény.
    06:29
    Testování na školách na covid-19
     Ve školách se frekvence testování snižuje ze dvou testů na jeden týdně. Minulý čtvrtek testy ve školách v celém Česku odhalily 3300 pozitivních - přičemž jde v tomto čísle už jen o případy následně potvrzené PCR-testem.
     07:05
     Bilance zásahů hasičů v minulém roce
      160 900 bylo loni událostí, u kterých zasahovali hasiči. Je to o 900 míň než v roce předtím. Konkrétně požárů bylo v uplynulém roce míň asi o sedm procent, zvýšil se ale počet dopravních nehod, ke kterým hasiči museli vyjíždět.
      07:41
      Tisíce ryb uhynuly v Labi
       Tisíce ryb uhynuly během víkendu v Labi ve Štětí na Roudnicku. Přesné škody budou rybáři znát až v následujících dnech. Na zarybnění se chce svaz domluvit s papírnou Mondy. Podle ní, za znečištěním řeky je zřejmě závada na dešťové kanalizaci v závodu.
       08:03
       Souběh funkcí náměstka ministra
        Ředitel Domova sociální péče v Tmavém Dole na Trutnovsku Antonín Stanislav je současně náměstkem ministra spravedlnosti. Řeší souběh funkcí. V domově nebude pobírat plat.
        10:03
        Loupež ve zlatnictví
         Kriminální policie vyšetřuje sobotní přepadení prodejny s luxusními hodinkami v Široké ulici na Starém Městě pražském. Zatím se ví, že loupež provedl zahraniční gang. Trojice maskovaných mužů vešla do prodejny těsně před zavírací dobou kolem 17. hodiny. Jeden z nich pistolí přinutil obsluhu lehnout si na zem a hlídal u dveří, další dva pak palicemi rozbíjeli bezpečnostní skleněné vitríny a vybírali z nich hodinky. Ukradli jich celkem 75 za 20 milionů korun.
         10:43
         Nedostatek řidičů MHD v Hradci Králové
          V době náporu covidové nákazy se s nedostatkem řidičů potýká taky Dopravní podnik Hradce Králové. Vypomáhá si brigádníky z řad vlastních zaměstnanců, kteří taky disponují řidičským oprávněním skupiny D, popřípadě průkazem pro řízení drážních vozidel.
          12:30
          Jihlavský dopravní podnik má dražší energie
           Jihlavskému dopravnímu podniku skončil dodavatel energií a podnik tak spadl pod režim dodavatele poslední instance. Město v souvislosti s rostoucími náklady na MHD zvažuje i zdražení jízdného.
           14:13
           Česko zasáhl silný vítr
            Polámané stromy a komplikace v dopravě. Na většině území Česka během dne foukal silný vír. Energetici museli řešit desítky poruch na vedení vysokého napětí.
            15:37
            Úrazy na horách
             Už víc než 1800 zásahů eviduje od začátku zimy horská služba. Nejčastěji teď její záchranáři ošetřují lyžaře, kteří si při pádech zraní klouby nebo způsobí zlomeniny. Poranění bývají často velmi bolestivá, a tak výjimečně lidem podávají i tišicí lék. Jako první s tím začali záchranáři v Jizerských horách ve spolupráci se záchrannou službou.
             17:13
             Volba nového primátora Plzně
              Martin Baxa se stal ve vládě Petra Fialy ministrem kultury a v souvislosti s tím dnes po sedmi letech rezignoval na post primátora Plzně. Městské zastupitelstvo vzápětí do čela města zvolilo primátora nového, jeho dosavadního technického náměstka, původní profesí právníka, 41letého Pavla Šindeláře, taktéž z ODS.
              19:48
              Primátorský řetěz
               A k dnešní volbě ještě jedna zajímavost, týkající se plzeňského primátorského řetězu, který dnes ministr kultury Martin Baxa předal svému nástupci. Pozlacený symbol Plzně je totiž zajímavý nejen svou 110letou historií.
               21:07
               Jihočeské nemocnice obnovily plánované operace
                Jihočeské nemocnice v lednu obnovily plánované operace. Na lůžkách totiž ubylo pacientů s koronavirem. Na ortopedii a chirurgii se tak vrátili k odloženým zákrokům. Třeba v Prachaticích se snaží operovat tak, aby skluz aspoň snížili.
                22:46
                Prodej paláce Broadway v centru Prahy
                 Stát se znovu pokusí prodat palác Broadway v centru Prahy. Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových znovu vyhlásil jeho elektronickou aukci, tentokrát na začátek března. Minimální, vyvolávací cena budovy zůstává stejná, a to miliarda a 50 milionů korun. Na ni se ale v předchozí dražbě žádný zájemce nepřihlásil:
                 23:12
                 130 let od narození loutkoherce Josefa Skupy
                  Před 130 lety se narodil loutkoherec Josef Skupa. Podle jeho návrhu vyřezal v roce 1919 Karel Nosek postavičku Spejbla. O několik let později vznikly i loutky Hurvínka, Máničky a psa Žeryka. Jeho hry byly typické inteligentním humorem. Dnes je považovaný za zakladatele moderního loutkářství.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  Události v regionech

                  Přehled dílů

                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Dotace pro malé farmáře — Padělky na tržnici v Hatích — Zákaz pití alkoholu na veřejných místech v Praze — Odstřelování skály u Orlické přehrady — Stezka v oblacích na Klínovci — Ilegální přesun romských uprchlíků — Nedostatek pitné vody v obcích na západ od Prahy — Slavnostní zahájení 868. lázeňské sezony — Zimních pneumatik bude nejspíš nedostatek a navíc podraží — Nová interaktivní aplikace Učíme se přežít — V Pardubicích bude 30.Aviatická pouť — Rekonstrukce atentátu na Reinharda Heydricha — První úkryt Gabčíka a Kubiše v Plzni — Poslední sníh roztaje rychleji než loni — Skoro každý ho někdy slyšel, ale málokdo ho viděl. — Festival muzeijní noci

                  27. 5. 2022 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Trh práce proukrajinské uprchlíky — Stanové městečko pro uprchlíky v Malešicích — Město Hradec Králové podá žalobu na NSA — V Česku už je pět potvrzených případů opičích neštovic. — Jednání kvůli novému národnímu parku na Křivoklátsku — Děčín řeší špatný stav soukromých domů — Novela zákona o odpadech platí necelého půl roku a někteří starostové už přemýšlejí, jak ji změnit. — Zákaz pití alkoholu na nábřeží — Nedostatek hostů v hotelech restauracích — Padělané zboží na tržnici v Hatích — Odnětí čestného občanství Prahy sovětskému maršálu Ivanu Koněvovi — Lidé v Jičíně odmítli přejmenování ulic — Červi na talíři — Předvečer výročí operace Anthropoid — Česko si připomíná 80 let od útoku československých výsadkářů na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, nejmocnější muže tehdejšího Protektorátu Čechy a Morava.

                  26. 5. 2022 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Další stanové městečko pro uprchlíky v Praze — Soud potvrdil Pavlu Botkovi 20 let vězení — Nouzový stav vyhlášený v Česku kvůli vpádu ruských vojsk na Ukrajinu a následné uprchlické krizi potrvá do konce června — Vláda dnes schválila mimořádnou podzimní valorizaci penzí — Státní zdravotní ústav předběžně potvrdil druhý případ opičích neštovic v Česku — Kritický stav mostu v Protivíně — Nová městská čtvrť v Plzni — Využití textilní továrny Modeta v Jihlavě — Odškodnění za výbuch plynu — Kriminalisté pátrají po dvojici útočníků, která přepadla 32-letého muže ve Vodičkově ulici v centru Prahy — Havárie kamionu u Pomezí nad Ohří — Veterináři z celé České republiky nacvičovali v blízkosti vojenského prostoru Boletice spolupráci při likvidaci nebezpečných nákaz v chovech — Škody po páteční vichřici v Plzni — Prodej aut stagnuje. — Nárůst psychických problémů u dětí — Při útoku v texaském městě Uvalde zemřelo 19 dětí a dva dospělí — Národní rada osob se zdravotním postižením dnes rozdala ocenění "Mosty" — Rekonstrukce letního kina v Písku

                  25. 5. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Další stanové městečko v Praze — Přerozdělování uprchlíků — Nedostatek profesionálních řidičů v Česku — Ministr školství Petr Gazdík dnes odvolal ředitelku CERMATu Michaelu Kleňhovou — První případ opičích neštovic v Česku — Nemovitosti v Česku dál rychle zdražují — Nové městské byty v Plzni — Výstraha před vydatným deštěm — Zámek v Novém Městě n.M.stát nekoupí — Obyvatelé Hradce Králové podepisují petici za záchranu prvorepublikové vily na jižním okraji města. — V Karlových Varech po víc než 30-ti letech zpřístupnili veřejnosti Goethovu lávku — Vodáci nemají povoleno ani půl promile — První vodácký kanál v Plzni — Řidiče zaskočili regulovčíci. — Nové pietní místo v Českých Budějovicích — 6. ročník ZUŠ Open — Výluka vysílače

                  24. 5. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Ceny plynu stále stoupají. — Firmy chtějí zdražit arénu v Hradci Králové — Zahraniční turisti znovu v Česku — Plzeňský kraj chce koupit městské lázně — Integrace ukrajinských dětí — Za poslední den vydaly úřady v Česku uprchlíkům z Ukrajiny 520 víz dočasné ochrany — Dotace na rekonstrukci bytů pro uprchlíky — Třebíč přišel o dotace na památky — Karlovarský kraj dnes navštívila Elisa Fereirová — Krajský soud v Olomouci musí znovu rozhodovat o emisní výjimce pro Elektrárnu Chvaletice — Soud za výrobu a prodej pervitinu — Vodní nádrž Švihov na želivce slaví 50 let od zahájení provozu. — Úklid po bouřkách — Jaké bude počasí — Zájem o řemesla roste — V Českých Budějovicích začal nejdelší český Majáles

                  23. 5. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Vyšší zájem o investice do nemovitostí — Vklady domácností u bank se snížily — Hackerský útok na ŘSD — Muž padělal bankovky za více než přes 5 milionů korun — 90 let od objevení hrobu věrozvěsta — Česko zažilo letošní první tropický den — Hrozí velmi silné bouřky — Kempy jsou dražší, i stání pro karavany a obytná auta — 49. ročník Rallye Český Krumlov — Stanové městečko v Tróji — Ubytování pro ukrajinské Romy — Solární panely v památkových zónách — Zákon o bezpečné objíždění cyklistů — Opičí neštovice — Požár v Praze — Výluka města Florenc — Nejtvrdším hasičem světa je Čech — Nové muzeum vzniklo v Habří na Vysočině — Festival muzejních nocí

                  20. 5. 2022 na ČT1

                  Napište nám