Události v regionech (Praha)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Nemocnice se připravují na nárůst počtu pacientů — David Rath je na svobodě — Srážka vlaku s autem — Cizinci chtěli koupit kalašnikov — Protesty zemědělců — Školní lyžařské výcviky — Nová pravidla pro izolace a karantény — Nedostatek lékařů a zdravotních sester — Nedostatek zubařů — Domovům seniorů chybí zdravotnický personál — Centrální evidence psů — Převrácený kamion se zvířaty na Chrudimsku — Výslech znalců v kauze Adama Vyčítala — Výstavba Štvanické lávky v Praze — Až pět set hektarů rašelinišť a mokřadů chce vrátit do původního stavu šumavský národní park

Části dílu

00:07
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:26
  Nemocnice se připravují na nárůst počtu pacientů
   Nemocnice se připravují na možný nárůst počtu pacientů kvůli variantě omikron. Odborníci ale zatím nedokážou odhadnout, zda bude hospitalizací přibývat. I když se omikron rychleji šíří, způsobuje zatím lehčí průběh covidu než předchozí varianty.
   04:06
   David Rath je na svobodě
    Někdejšího středočeského hejtmana a ministra zdravotnictví za ČSSD Davida Ratha dnes Krajský soud v Brně podmíněně propustil z vězení. Ze sedmiletého trestu za korupci si Rath odpykal přes polovinu.
    06:26
    Srážka vlaku s autem
     Na Litoměřicku se ráno srazil vlak s osobním autem. Jeho řidič zůstal zaklíněný uvnitř vraku a museli ho vyprostit hasiči. Záchranáři ho pak odvezli s vážným zraněním do nemocnice. Ve vlaku bylo zhruba dvacet lidí. Nikdo z nich se nezranil.
     06:45
     Cizinci chtěli koupit kalašnikov
      Kriminalisté zadrželi dva cizince, kteří si v jednom z pražských obchodů se zbraněmi chtěli koupit kalašnikov. K jeho pořízení ale neměli zbrojní průkaz, ani povolení k vlastnictví zbraně. Prodavači proto nabízeli úplatek.
      07:15
      Protesty zemědělců
       Část zemědělců demonstruje před Úřadem vlády proti změnám, které kabinet plánuje v rozdělování dotací. Nelíbí se hlavně Agrární komoře a Zemědělskému svazu. Naopak novou strategii podporují menší zemědělci a ekologické organizace.
       11:32
       Školní lyžařské výcviky
        Po loňském výpadku začaly znovu školní lyžařské výcviky. Pokud kurzy trvají méně než osm dní, děti do 12 let se nemusejí nijak testovat, a to bez ohledu na očkování. Starší musejí mít platný negativní test na covid-19. Aby neohrozily výcvik, posílají školy na lyžařské kurzy většinou pouze očkované učitele.
        13:11
        Nová pravidla pro izolace a karantény
         Dneškem vláda změnila pravidla pro izolaci a karanténu v případě nákazy covidem-19. Místo původních 14 dnů, teď lidé můžou strávit doma dnů pouze 5. Kabinet ještě včera podmínky upravil tak, že minimální lhůta 5 dnů bude platit pouze pro ty, kteří nemají žádné příznaky nemoci.
         15:05
         Nedostatek lékařů a zdravotních sester
          České zdravotnictví se dlouhodobě potýká s nedostatkem lékařů a sester. Nemocnice i města proto nastupující zdravotníky lákají na nejrůznější benefity. A často se hlavně v případě doktorů jedná o sumy v řádu statisíců korun. Ne vždy jsou ale vysoké částky pro lékaře motivací k nástupu.
          17:49
          Nedostatek zubařů
           Často se mluví také o nedostatku zubařů. Záleží ale na městě a kraji. Největší šanci sehnat zubního lékaře mají obyvatelé Prahy a Olomouckého kraje. Naopak největší problém je to u Středočechů a lidí z Ústeckého a Jihočeského kraje. Na jednoho zubního lékaře připadá v průměru téměř 1300 lidí. Někde je tento počet dvojnásobný.
           19:25
           Domovům seniorů chybí zdravotnický personál
            Domovům pro seniory na Vysočině chybí všeobecné zdravotní sestry. Jde o vysokoškolsky vzdělané sestry, které mohou pracovat bez dohledu dalšího zdravotníka.
            20:55
            Centrální evidence psů
             Už dva roky musejí mít majitelé své psy očipované. Jenže k povinným čipům v Česku stále chybí jednotná centrální evidence, která by pomáhala vrátit zatoulané psy domů. Existuje sice několik soukromých registrů, jenže až polovina zvířat není zapsaná v žádném z nich.
             22:26
             Převrácený kamion se zvířaty na Chrudimsku
              U Chrasti na Chrudimsku se dnes dopoledne převrátil kamion. Ten převážel přes 100 kusů vepřů a krav. Více než třetina z nich nehodu nepřežila. Hasiči museli na místě vytvořit provizorní ohradu a otvorem ve střeše vyprošťovali zvířata.
              22:54
              Výslech znalců v kauze Adama Vyčítala
               Výslechem znalců pokračoval u okresního soudu v Pardubicích případ Adama Vyčítala. Podle nich bylo důvodem zástavy jeho srdce a dlouhého dušení vdechnutí krve. Tehdy osmiletému chlapci v Pardubické nemocnici operovali mandle. Čtvrtý den začal silně krvácet a následně upadl do stavu bdělého kómatu.
               23:27
               Výstavba Štvanické lávky v Praze
                V Praze začala výstavba Štvanické lávky, která propojí čtvrti Holešovice a Karlín. A zároveň usnadní přístup na ostrov Štvanice. Stavba vyjde hlavní město bezmála na 300 milionů korun. Hotová má být na jaře příštího roku.
                25:10
                Až pět set hektarů rašelinišť a mokřadů chce vrátit do původního stavu šumavský národní park
                 Kvůli hospodaření se odtud voda dříve odváděla. Oblasti ale začínají kvůli tomu rychle zarůstat. Revitalizované oblasti navíc zadržují vodu i při rychlém tání sněhu. Díky tomu se podhůří Šumavy dlouhodobě vyhýbá ničivým povodním.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 Události v regionech

                 Přehled dílů

                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Vyšší zájem o investice do nemovitostí — Vklady domácností u bank se snížily — Hackerský útok na ŘSD — Muž padělal bankovky za více než přes 5 milionů korun — 90 let od objevení hrobu věrozvěsta — Česko zažilo letošní první tropický den — Hrozí velmi silné bouřky — Kempy jsou dražší, i stání pro karavany a obytná auta — 49. ročník Rallye Český Krumlov — Stanové městečko v Tróji — Ubytování pro ukrajinské Romy — Solární panely v památkových zónách — Zákon o bezpečné objíždění cyklistů — Opičí neštovice — Požár v Praze — Výluka města Florenc — Nejtvrdším hasičem světa je Čech — Nové muzeum vzniklo v Habří na Vysočině — Festival muzejních nocí

                 Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Poslanci jednají o nouzovém stavu — Nehoda na dálnici D8 — Ochrana soutoku Moravy a Dyje — Kilometry plotů teď staví v Národním parku České Švýcarsko. — Pomalý návrat turistů po epidemii covidu — Česko zažilo první tropický den — Výstraha před silnými bouřkami — Tromby na východě Čech — Víc než půl tuny ryb zmizelo během noci z rybníku v Nezamyslicích na Klatovsku — Fungování vodních záchranářů — Vodní záchranáři v regionech — Stát podpoří takzvané znevýhodněné školy — Města řeší záložní zdroje tepla — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti v Plzni — Podvodníci s kryptoměnami — Nehoda na přejezdu — Český svaz včelařů slaví výročí

                 Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Jednání asociace krajů o uprchlících — Začleňování uprchlíků do škol — Přerozdělování uprchlíků v krajích — Začalo bourání nájezdu na Barrandovský most — Zřícená část domu v pražském Bráníku — Hadi v popelnici — Kempy zdražují před letní sezónou — Kontrolní akce celníků a policistů — Porušila lyžařka zákon? — Vyvlastnění pozemků kvůli dálnici D3 — Plzeňský kraj chce převzít sušickou nemocnici — Hlídky v Prachovských skalách — Nevyužité zásoby léků proti covid-19 — Medu bude letos dostatek

                 Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Přerozdělování uprchlíků do krajů — Ubytovávání uprchlíků v regionech — Požár domu v Chodově na Sokolovsku — Nehoda na dálnici D1 — Škoda Auto zahájila výrobu bateriových systémů pro elektromobily — Kontrola jaderných elektráren — Kybernetický útok na ŘSD — Právnícká fakulta v Plzni čelí problémům — Mosty v havarijním stavu — Kontrolní den stavby dálnice D4 — Zemřel herec Josef Abrhám — Praha je opět oblíbeným turistickým cílem — Domažlická nemocnice začala používat tzv. XXL sanitku pro silně obézní pacienty — Světový den hypertenze — Pardubické koupaliště v létě neotevře

                 Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Málo peněz na sociální služby — Sociální služby a zdražování — Peníze pro sociální služby napříč kraji — Málo peněz pro sociální služby v krajích — V části Česka stále platí výstraha před vznikem požárů. — Zákaz napouštění bazénů — Běženci na pražském hlavním nádraží — Stěhování ukrajinských Romů do Kramolína — Začaly ústní maturity — Začíná oprava Barrandovského mostu — Dopravní kolabs v Českých Budějovicích — Přemnoýená lesní zvěř — Konference o digitalizaci veřejné správy — Chytrá města — Právnická faktulta Západočeské univerzity v Plzni čelí řízení o omezení akreditace — Obvinění pro Správu úložišť radioaktivních odpadů — Pár luskounů krátkoocasých — Hasiči dnes zveřejnili podrobnosti k nedělní záchraně paraglidisty ze Sušice. — Provozovatelé koupališť zahájili sezonu — Zpěvačka Marta Kubišová se stane čestnou občankou Prahy — Energetická bezpečnost

                 Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Stavební úřady v horských oblastech — Novým pražským arcibiskupem Jan Graubner — Radnice ve Strakonicích koupí teplovod — Zájem o hypotéky klesl v dubnu ve srovnání s březnem o 40 procent — Začala demolice hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. u Chomutova — Uprchlíci z Ukrajiny — Uprchlíci z Ukrajiny v Karlových Varech — Pomoc pro obránce ukrajinských měst z 3D tiskárny na Vysočině. — Dva chodce s kočárkem srazil dnes u Bílé Třemešné devatenáctiletý řidič osobního auta. — Návrat policie do vyloučené lokality v Ústí nad Labem — Dnes začíná hokejové mistrovství světa — Očkování na covid-19 — Záškrt na Vysočině — Soud s exředitelem kladenské policie — Na Šumavě pokračuje obnova mokřadů a rašelinišť — Do ČR letí balon na vodík — Signal Festival 2022

                 Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1

                 Napište nám