12. leden 2022

Obsah dílu

Headlines — Přípravy nemocnic na případnou vlnu koronaviru — Vláda žádá o důvěru — Při ranní nehodě dvou aut u obce Obory na Příbramsku bylo zraněno 7 lidí — Srážka vlaků ve Kdyni na Domažlicku — Fronty na zubní pohotovosti v Plzni — Česko má za sebou nejmrazivější noc od začátku zimy — Spor o restituce klášterních lesů a polí — Ostravští policisté odhalili varnu pervitinu — Šíření varianty omikron ovlivňuje dopravce — Středočeská doprava reaguje na omikron — Krizová opatření pro MHD v Praze — Pražská doprava reaguje na omikron — S novým rokem začal platit nový systém placení odpadu. — 80. výročí skupiny Silver A - připomínka výročí heydrichiády — Stotisícovou pokutu vyměřila Krajská hygienická stanice v Liberci semilské Waldorfské škole. — Trolejbusy se vrací do metropole — Nový kamerový systém v Mostě — Muzeum počítačové historie ve Žďáru nad Sázavou — Dvacet vzrostlých buků teď musí pokácet v Turnově

Části dílu

00:08
Headlines
  Přehled zpráv
  01:08
  Přípravy nemocnic na případnou vlnu koronaviru
   Testy včera potvrdily přes 12 tisíc nově nakažených covidem-19. To je nejvíc od poloviny prosince. Nemocnice se už proto připravují na případnou další vlnu pacientů, tentokrát s variantou omikron.
   03:36
   Vláda žádá o důvěru
    Vláda Petra Fialy žádá sněmovnu o důvěru. Premiér ve svém úvodním projevu řekl, že hlavním cílem kabinetu je dostat Česko mezi nej-vyspělejší země světa.
    04:12
    Při ranní nehodě dvou aut u obce Obory na Příbramsku bylo zraněno 7 lidí
     Po čelní srážce zůstal jeden řidič zaklíněný uvnitř auta. Silnice byla kvůli vyšetřování nehody asi 3 hodiny zcela neprůjezdná.
     04:42
     Srážka vlaků ve Kdyni na Domažlicku
      Za srážku vlaků ve Kdyni na Domažlicku může strojvedoucí. Takový je zatím nepravomocný verdikt okresního soudu, který se dnes nehodou z před-loňského září zabýval.
      06:19
      Fronty na zubní pohotovosti v Plzni
       Až 5 hodin musejí pacienti stát v mrazu. I tak dlouho lidé čekají na zubní pohotovosti v Plzni.
       08:08
       Česko má za sebou nejmrazivější noc od začátku zimy
        Na Šumavě klesly téměř k osmadvaceti stupňům pod bodem mrazu. Extrémně nízké teploty zaznamenalo na horách hned několik meteorologických stanic. Nejchladněji bylo v oblasti Modravy.
        09:35
        Spor o restituce klášterních lesů a polí
         Cisterciácké opatství má dostat zpátky pozemky ve Vyšším Brodu a Frymburku. Řád uspěl u Ústavního soudu. Jedná se o víc než dva tisíce hektarů polí a lesů.
         11:22
         Ostravští policisté odhalili varnu pervitinu
          Ostravští policisté odhalili další varnu drog, na kterou je přivedli pozorní sousedé. Lidé si podle nich po loňském výbuchu v jednom z bytů v Ostravě-Hrabůvce více všímají, kdo s nimi v domě bydlí.
          13:15
          Šíření varianty omikron ovlivňuje dopravce
           Rychlé šíření koronavirové varianty omikron už ovlivňuje také dopravce. Kvůli nemocným řidičům nevyjely například na Havlíčkobrodsku už 3krát během 10-ti dnů některé autobusy.
           13:16
           Středočeská doprava reaguje na omikron
            Zvýšit počty izolací a karantén řidičů a posádek vlaků by mohlo také nařízené povinné testování pracovníků na covid-19, které začne od pondělí. Hejtmanství proto už ode dneška zavedlo mimořádná opatření.
            14:52
            Krizová opatření pro MHD v Praze
             V hlavním městě dopravní podnik bedlivě sleduje počty svých chybějících zaměstnanců. Situace teď není podle jeho vedení kritická.
             16:42
             Pražská doprava reaguje na omikron
              Víc než 5 000 řidičů a strojvedoucích - třeba dispečeři se už teď nesmí mezi sebou potkávat, aby se navzájem nenakazili. Dopravní podnik už má krizové scénáře.
              18:26
              S novým rokem začal platit nový systém placení odpadu.
               Většina měst zvolila jednotný paušál. V Jablonci nad Nisou se ale rozhodli pro poplatek za odkládání odpadu. Každý majitel nemovitosti se proto musí do poloviny ledna zaregistrovat. Víc než třetina ale zatím povinnost nesplnila.
               19:49
               80. výročí skupiny Silver A - připomínka výročí heydrichiády
                Lidé v Pardubicích si dnes připomněli jedno z významných výročí heydrichiády. Právě před 80-ti lety zahájila svou činnost skupina Silver A, která zajišťovala rádiové spojení domácích a exilových odbojářů před atentátem na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha.
                20:19
                Stotisícovou pokutu vyměřila Krajská hygienická stanice v Liberci semilské Waldorfské škole.
                 Důvodem je loňské porušení covidových nařízení. Škola bude peníze vymáhat po odvolaném řediteli Ivanu Semeckém, který umožnil docházku netestovaným dětem a nevyžadoval nošení roušek.
                 20:40
                 Trolejbusy se vrací do metropole
                  Naposledy vyjely v roce 1972 a přesně po padesáti letech se mají do Prahy vrátit. Řeč je o trolejbusech. Dopravní podnik hlavního města už začal se stavbou nové tratě. Z Palmovky do Miškovic se mají nové trolejbusové soupravy rozjet letos na podzim. A další spoje plánuje dopravní podnik také na Strahov nebo na letiště Václava Havla.
                  22:22
                  Nový kamerový systém v Mostě
                   V Mostě testují nový kamerový systém. Strážníkům výrazně usnadní práci kamery dokážou odhalit konkrétního člověka a najít třeba i ukradenou kabelku.
                   24:01
                   Muzeum počítačové historie ve Žďáru nad Sázavou
                    Z atomového krytu muzeum počítačové historie. Své podzemí využila žďárská průmyslová škola. Maturanti s učitelem sestavili expozici, na které se teď studenti seznamují s předchůdci dnešních počítačů a chytrých telefonů.
                    25:48
                    Dvacet vzrostlých buků teď musí pokácet v Turnově
                     v městském parku - kvůli nové chorobě, která se rozšířila z Asie, pravděpodobně z Číny a Tchaj-van. Phytofora (((Fytofora) )) napadá listnaté stromy napříč republikou, potýkají se s ní teď například v Lysicích na Blanensku a aktuálně taky v severočeském Turnově.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž25 minut
                     Další díl
                     13. leden 2022

                     Přehled dílů

                      
                     Stopáž26 minut

                     31. květen

                     Přibývá otrav dravců karbofuranem — Deset let od ničívých povodní v roce 2013 — Ochrana Mělníku před povodněmi — Osm varen pervitinu odhalili kriminalisté v Praze — Pád vrtulníku u Kunětic — Projekt stomatologické kliniky v Lokti — Větřní marně hledá nového pediatra — Nehoda nákladního auta na Vsetínsku — Bezpečnost cyklistů na silnicích — Největší české překladiště zásilek — Česko zažívá zatím nejteplejší dny letošního roku — Za usmrcení z nedbalosti dostal táborový vedoucí podmínku — Velký zájem o tuzemské kempy — Vrchol Sněžky znovu obepínají ochranné sítě — Karlovy Vary přijdou o letní kino

                     31. 5. 2023 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     30. květen

                     Zítra je poslední den na zaplacení daně z nemovitosti — Daň z nemovitosti zřejmě čekají změny — Přeshraniční prevence lesních požárů — Období požárů v krajině se prodlužuje — Podvodní zámečníci — Obžalovaný za usmrcení dítěte je ve vazbě — Převýchova rotvailerů, kteří napadli holčičku na Plzeňsku — Příbývá lidí s alergií na včelí nebo vosí bodnutí — Podezření na týrání ve věznici — Otevření obchvatu Staré Boleslavi — Oprava soch apoštolů ze staroměstského orloje — Jednání o sloučení škol v Liberci — Lidé chtějí zabezpečení klatovské Černé věže — Výcvik pražských hasičů pod vodou — Začíná rekonstrukce českobudějovické Slavie — Nová podoba ulice v Jihlavě budí rozpaky

                     30. 5. 2023 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     29. květen

                     Deváťáci stále čekají na výsledky přijímacích zkoušek — Deset obětí dopravních nehod za víkend — Nehoda dvou nákladních aut na D1 u Koberovic — Výstraha před vznikem požárů — Zákaz rozdělávání ohně v Praze — Hasiči na Šumavě už posílili protipožární hlídky — Města hledají levnější zdroje energie — Začala sezona sledování kvality vody ke koupání — Kontaminace rekreačního rybníka hnojivem — Karlovy Vary reklamují opravu Mlýnské kolonády — Soud s dozorci z věznice ve Valdicích — V tubusu pražského metra našla policie uprchlého vězně — Rekonstrukce nechranické přehrady — Modernizace vlakové trati Praha–Kladno — Plán na vysokou školu na Karlovarsku — Regulace elektrokoloběžek v Praze

                     29. 5. 2023 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     26. květen

                     Žhář, který zapálil park dopaden — Výstraha - riziko požárů — Nedostatek pracovníků v zemědělství — Ministr vnitra v Petrovicích — Prezident Pavel na návštěvě Jemnice na Vysočině — Přestavba bývalého Discolandu Sylvie — Sesuvy půdy podél železniční trati na Karlovarsku — Kvůli údržbě bude o víkendu uzavřený jihlavský tunel — Prodloužení tramvajové trati z Modřan do Libuše — Obec odmítla větrnou elektrárnu, stejně ji firma postaví — Pardubice obnovují nepovedenou petici — Zítra začíná Aviatická pouť v Pardubicích — Dvě nehody na hradeckých křižovatkách — Velký zájem o pobyty na Lipně — Květná zahrada v Kroměříži opět otevřena

                     26. 5. 2023 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     25. květen

                     Novinky v programu Nová zelená úsporám — Přehled poskytovaných dotací v programu Nová zelená úsporám — Kapacity středních škol — Na přístavbě střední školy v Kolíně se podílí její žáci — Při požáru na Chebsku zemřel muž — V Praze-Vinoři hořel plynový rozvaděč — Pochody za snížení rychlosti v centru Prahy — Ekologičtí aktivisté před soudem — Třetí kola komunálních voleb v obcích — Místo cesty ke školce chce Liberec park — Prezident Petr Pavel s manželkou zahájili dvoudenní návštěvu Vysočiny — Hokejoví fanoušci zaplnili restaurace — Zloději v Táboře vykradli rodinný dům a odvezli z něj cennosti za několik milionů korun — Základní umělecké školy na ZUŠ Open

                     25. 5. 2023 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     24. květen

                     24. 5. 2023 na ČT1

                     Napište nám