Události v regionech (Praha)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Přípravy nemocnic na případnou vlnu koronaviru — Vláda žádá o důvěru — Při ranní nehodě dvou aut u obce Obory na Příbramsku bylo zraněno 7 lidí — Srážka vlaků ve Kdyni na Domažlicku — Fronty na zubní pohotovosti v Plzni — Česko má za sebou nejmrazivější noc od začátku zimy — Spor o restituce klášterních lesů a polí — Ostravští policisté odhalili varnu pervitinu — Šíření varianty omikron ovlivňuje dopravce — Středočeská doprava reaguje na omikron — Krizová opatření pro MHD v Praze — Pražská doprava reaguje na omikron — S novým rokem začal platit nový systém placení odpadu. — 80. výročí skupiny Silver A - připomínka výročí heydrichiády — Stotisícovou pokutu vyměřila Krajská hygienická stanice v Liberci semilské Waldorfské škole. — Trolejbusy se vrací do metropole — Nový kamerový systém v Mostě — Muzeum počítačové historie ve Žďáru nad Sázavou — Dvacet vzrostlých buků teď musí pokácet v Turnově

Části dílu

00:08
Headlines
  Přehled zpráv
  01:08
  Přípravy nemocnic na případnou vlnu koronaviru
   Testy včera potvrdily přes 12 tisíc nově nakažených covidem-19. To je nejvíc od poloviny prosince. Nemocnice se už proto připravují na případnou další vlnu pacientů, tentokrát s variantou omikron.
   03:36
   Vláda žádá o důvěru
    Vláda Petra Fialy žádá sněmovnu o důvěru. Premiér ve svém úvodním projevu řekl, že hlavním cílem kabinetu je dostat Česko mezi nej-vyspělejší země světa.
    04:12
    Při ranní nehodě dvou aut u obce Obory na Příbramsku bylo zraněno 7 lidí
     Po čelní srážce zůstal jeden řidič zaklíněný uvnitř auta. Silnice byla kvůli vyšetřování nehody asi 3 hodiny zcela neprůjezdná.
     04:42
     Srážka vlaků ve Kdyni na Domažlicku
      Za srážku vlaků ve Kdyni na Domažlicku může strojvedoucí. Takový je zatím nepravomocný verdikt okresního soudu, který se dnes nehodou z před-loňského září zabýval.
      06:19
      Fronty na zubní pohotovosti v Plzni
       Až 5 hodin musejí pacienti stát v mrazu. I tak dlouho lidé čekají na zubní pohotovosti v Plzni.
       08:08
       Česko má za sebou nejmrazivější noc od začátku zimy
        Na Šumavě klesly téměř k osmadvaceti stupňům pod bodem mrazu. Extrémně nízké teploty zaznamenalo na horách hned několik meteorologických stanic. Nejchladněji bylo v oblasti Modravy.
        09:35
        Spor o restituce klášterních lesů a polí
         Cisterciácké opatství má dostat zpátky pozemky ve Vyšším Brodu a Frymburku. Řád uspěl u Ústavního soudu. Jedná se o víc než dva tisíce hektarů polí a lesů.
         11:22
         Ostravští policisté odhalili varnu pervitinu
          Ostravští policisté odhalili další varnu drog, na kterou je přivedli pozorní sousedé. Lidé si podle nich po loňském výbuchu v jednom z bytů v Ostravě-Hrabůvce více všímají, kdo s nimi v domě bydlí.
          13:15
          Šíření varianty omikron ovlivňuje dopravce
           Rychlé šíření koronavirové varianty omikron už ovlivňuje také dopravce. Kvůli nemocným řidičům nevyjely například na Havlíčkobrodsku už 3krát během 10-ti dnů některé autobusy.
           13:16
           Středočeská doprava reaguje na omikron
            Zvýšit počty izolací a karantén řidičů a posádek vlaků by mohlo také nařízené povinné testování pracovníků na covid-19, které začne od pondělí. Hejtmanství proto už ode dneška zavedlo mimořádná opatření.
            14:52
            Krizová opatření pro MHD v Praze
             V hlavním městě dopravní podnik bedlivě sleduje počty svých chybějících zaměstnanců. Situace teď není podle jeho vedení kritická.
             16:42
             Pražská doprava reaguje na omikron
              Víc než 5 000 řidičů a strojvedoucích - třeba dispečeři se už teď nesmí mezi sebou potkávat, aby se navzájem nenakazili. Dopravní podnik už má krizové scénáře.
              18:26
              S novým rokem začal platit nový systém placení odpadu.
               Většina měst zvolila jednotný paušál. V Jablonci nad Nisou se ale rozhodli pro poplatek za odkládání odpadu. Každý majitel nemovitosti se proto musí do poloviny ledna zaregistrovat. Víc než třetina ale zatím povinnost nesplnila.
               19:49
               80. výročí skupiny Silver A - připomínka výročí heydrichiády
                Lidé v Pardubicích si dnes připomněli jedno z významných výročí heydrichiády. Právě před 80-ti lety zahájila svou činnost skupina Silver A, která zajišťovala rádiové spojení domácích a exilových odbojářů před atentátem na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha.
                20:19
                Stotisícovou pokutu vyměřila Krajská hygienická stanice v Liberci semilské Waldorfské škole.
                 Důvodem je loňské porušení covidových nařízení. Škola bude peníze vymáhat po odvolaném řediteli Ivanu Semeckém, který umožnil docházku netestovaným dětem a nevyžadoval nošení roušek.
                 20:40
                 Trolejbusy se vrací do metropole
                  Naposledy vyjely v roce 1972 a přesně po padesáti letech se mají do Prahy vrátit. Řeč je o trolejbusech. Dopravní podnik hlavního města už začal se stavbou nové tratě. Z Palmovky do Miškovic se mají nové trolejbusové soupravy rozjet letos na podzim. A další spoje plánuje dopravní podnik také na Strahov nebo na letiště Václava Havla.
                  22:22
                  Nový kamerový systém v Mostě
                   V Mostě testují nový kamerový systém. Strážníkům výrazně usnadní práci kamery dokážou odhalit konkrétního člověka a najít třeba i ukradenou kabelku.
                   24:01
                   Muzeum počítačové historie ve Žďáru nad Sázavou
                    Z atomového krytu muzeum počítačové historie. Své podzemí využila žďárská průmyslová škola. Maturanti s učitelem sestavili expozici, na které se teď studenti seznamují s předchůdci dnešních počítačů a chytrých telefonů.
                    25:48
                    Dvacet vzrostlých buků teď musí pokácet v Turnově
                     v městském parku - kvůli nové chorobě, která se rozšířila z Asie, pravděpodobně z Číny a Tchaj-van. Phytofora (((Fytofora) )) napadá listnaté stromy napříč republikou, potýkají se s ní teď například v Lysicích na Blanensku a aktuálně taky v severočeském Turnově.
                     Přehrát celé video
                     Stopáž25 minut
                     Další díl
                     Události v regionech

                     Přehled dílů

                     Stopáž26 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Dotace pro malé farmáře — Padělky na tržnici v Hatích — Zákaz pití alkoholu na veřejných místech v Praze — Odstřelování skály u Orlické přehrady — Stezka v oblacích na Klínovci — Ilegální přesun romských uprchlíků — Nedostatek pitné vody v obcích na západ od Prahy — Slavnostní zahájení 868. lázeňské sezony — Zimních pneumatik bude nejspíš nedostatek a navíc podraží — Nová interaktivní aplikace Učíme se přežít — V Pardubicích bude 30.Aviatická pouť — Rekonstrukce atentátu na Reinharda Heydricha — První úkryt Gabčíka a Kubiše v Plzni — Poslední sníh roztaje rychleji než loni — Skoro každý ho někdy slyšel, ale málokdo ho viděl. — Festival muzeijní noci

                     27. 5. 2022 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Trh práce proukrajinské uprchlíky — Stanové městečko pro uprchlíky v Malešicích — Město Hradec Králové podá žalobu na NSA — V Česku už je pět potvrzených případů opičích neštovic. — Jednání kvůli novému národnímu parku na Křivoklátsku — Děčín řeší špatný stav soukromých domů — Novela zákona o odpadech platí necelého půl roku a někteří starostové už přemýšlejí, jak ji změnit. — Zákaz pití alkoholu na nábřeží — Nedostatek hostů v hotelech restauracích — Padělané zboží na tržnici v Hatích — Odnětí čestného občanství Prahy sovětskému maršálu Ivanu Koněvovi — Lidé v Jičíně odmítli přejmenování ulic — Červi na talíři — Předvečer výročí operace Anthropoid — Česko si připomíná 80 let od útoku československých výsadkářů na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, nejmocnější muže tehdejšího Protektorátu Čechy a Morava.

                     26. 5. 2022 na ČT1
                     Stopáž25 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Další stanové městečko pro uprchlíky v Praze — Soud potvrdil Pavlu Botkovi 20 let vězení — Nouzový stav vyhlášený v Česku kvůli vpádu ruských vojsk na Ukrajinu a následné uprchlické krizi potrvá do konce června — Vláda dnes schválila mimořádnou podzimní valorizaci penzí — Státní zdravotní ústav předběžně potvrdil druhý případ opičích neštovic v Česku — Kritický stav mostu v Protivíně — Nová městská čtvrť v Plzni — Využití textilní továrny Modeta v Jihlavě — Odškodnění za výbuch plynu — Kriminalisté pátrají po dvojici útočníků, která přepadla 32-letého muže ve Vodičkově ulici v centru Prahy — Havárie kamionu u Pomezí nad Ohří — Veterináři z celé České republiky nacvičovali v blízkosti vojenského prostoru Boletice spolupráci při likvidaci nebezpečných nákaz v chovech — Škody po páteční vichřici v Plzni — Prodej aut stagnuje. — Nárůst psychických problémů u dětí — Při útoku v texaském městě Uvalde zemřelo 19 dětí a dva dospělí — Národní rada osob se zdravotním postižením dnes rozdala ocenění "Mosty" — Rekonstrukce letního kina v Písku

                     25. 5. 2022 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Další stanové městečko v Praze — Přerozdělování uprchlíků — Nedostatek profesionálních řidičů v Česku — Ministr školství Petr Gazdík dnes odvolal ředitelku CERMATu Michaelu Kleňhovou — První případ opičích neštovic v Česku — Nemovitosti v Česku dál rychle zdražují — Nové městské byty v Plzni — Výstraha před vydatným deštěm — Zámek v Novém Městě n.M.stát nekoupí — Obyvatelé Hradce Králové podepisují petici za záchranu prvorepublikové vily na jižním okraji města. — V Karlových Varech po víc než 30-ti letech zpřístupnili veřejnosti Goethovu lávku — Vodáci nemají povoleno ani půl promile — První vodácký kanál v Plzni — Řidiče zaskočili regulovčíci. — Nové pietní místo v Českých Budějovicích — 6. ročník ZUŠ Open — Výluka vysílače

                     24. 5. 2022 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Ceny plynu stále stoupají. — Firmy chtějí zdražit arénu v Hradci Králové — Zahraniční turisti znovu v Česku — Plzeňský kraj chce koupit městské lázně — Integrace ukrajinských dětí — Za poslední den vydaly úřady v Česku uprchlíkům z Ukrajiny 520 víz dočasné ochrany — Dotace na rekonstrukci bytů pro uprchlíky — Třebíč přišel o dotace na památky — Karlovarský kraj dnes navštívila Elisa Fereirová — Krajský soud v Olomouci musí znovu rozhodovat o emisní výjimce pro Elektrárnu Chvaletice — Soud za výrobu a prodej pervitinu — Vodní nádrž Švihov na želivce slaví 50 let od zahájení provozu. — Úklid po bouřkách — Jaké bude počasí — Zájem o řemesla roste — V Českých Budějovicích začal nejdelší český Majáles

                     23. 5. 2022 na ČT1
                     Stopáž26 minut

                     Události v regionech

                     Headlines — Vyšší zájem o investice do nemovitostí — Vklady domácností u bank se snížily — Hackerský útok na ŘSD — Muž padělal bankovky za více než přes 5 milionů korun — 90 let od objevení hrobu věrozvěsta — Česko zažilo letošní první tropický den — Hrozí velmi silné bouřky — Kempy jsou dražší, i stání pro karavany a obytná auta — 49. ročník Rallye Český Krumlov — Stanové městečko v Tróji — Ubytování pro ukrajinské Romy — Solární panely v památkových zónách — Zákon o bezpečné objíždění cyklistů — Opičí neštovice — Požár v Praze — Výluka města Florenc — Nejtvrdším hasičem světa je Čech — Nové muzeum vzniklo v Habří na Vysočině — Festival muzejních nocí

                     20. 5. 2022 na ČT1

                     Napište nám