Události v regionech (Praha)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Nehoda hasičů na Pelhřimovsku — V Krkonoších hrozí ledovka — Česko má novou vládu — Sporný prodej bytů na Praze 1 — Dopravní problémy na Teplicku — Prodloužené vánoční prázdniny — Mobilní tým očkuje ve školách — Očkování dětí na jihu Čech — Deset let od smrti Václava Havla — Úsek D11 k Jaroměři je otevřený — K dostavbě D11 na hranice chybí ještě 41 kilometrů — Otevíral se také úsek na dálnici D35 — Vlakové soupravy InterJet v Plzeňském kraji — Ptačí chřipka ve šlechtitelském husím chovu — Stromeček otevřených srdcí — Kontrola rekreačních objektů na Liberecku

Části dílu

00:07
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:11
  Nehoda hasičů na Pelhřimovsku
   Při nehodě cisterny na Pelhřimovsku se dnes ráno zranili čtyři hasiči. Posádka mířila k dopravní nehodě u Chýstovic, při které po nárazu do stromu zemřela řidička. Hasičský vůz dostal na namrzlé silnici smyk a převrátil se do pole. Zraněné převezly sanitky do nemocnic v okolí.
   02:49
   V Krkonoších hrozí ledovka
    K opatrnosti nejenom na silnicích nabádá Horská služba v Krkonoších, a to kvůli hrozící ledovce a náledí na celém území nejvyšších hor Česka. Na hřebenech tam leží do půl metru sněhu a nadále tam platí první, tedy nejnižší stupeň lavinového nebezpečí. Podle horské služby by turisté měli být opatrní také na přístupových cestách.
    03:13
    Česko má novou vládu
     Česko má novou vládu. Prezident Miloš Zeman dopoledne v Lánech jmenoval kabinet Petra Fialy. Zástupci ODS, lidovců, TOP 09 a Pirátů s hnutím STAN tak střídají vládu hnutí ANO a sociální demokracie vedenou Andrejem Babišem.
     04:02
     Sporný prodej bytů na Praze 1
      Státní zastupitelství posuzuje údajný prodej obecních bytů pod cenou, a to v městské části Praha 1. Podle vyšetřovatelů tím vznikla škoda přes 30 milionů korun. Policisté proto navrhli obžalovat přes tři desítky lidí. Mezi nimi je také bývalý starosta Oldřich Lomecký. Ten tvrdí, že on i další lidé, kteří v kauze figurují, pří prodeji bytů postupovali správně.
      05:49
      Dopravní problémy na Teplicku
       Stovky podpisů už jsou pod peticí, která vznikla kvůli pokračujícím problémům v dopravě na Teplicku. Lidé chtějí, aby Ústecký kraj rozvázal spolupráci s ČSAD Slaný. Společnost převzala dopravu v regionu od prosince. Například dnes nevyjely autobusy na 60 linkách. První obce už si proto začínají shánět vlastní dopravce.
       07:57
       Prodloužené vánoční prázdniny
        Část škol se letos otevřela naposledy. Jejich ředitelé žákům prodloužili vánoční prázdniny. O tom, že by mohli být delší o tři dny pro všechny se vedli diskuze na začátku prosince, když pandemie nabývala na síle. Ministerstvo školství nechalo rozhodnutí na ředitelích jednotlivých škol.
        09:23
        Mobilní tým očkuje ve školách
         Mobilní tým v Karlovarském kraji vyrazil očkovat kantory i přímo do škol. Během dneška byl na Gymnáziu v Sokolově. Zájem o vakcínu projevili také další učitelé z okresu. Většina si přišla pro třetí posilující dávku.
         10:51
         Očkování dětí na jihu Čech
          Už od pondělí mohou rodiče registrovat k očkování proti covidu-19 své děti ve věku od pěti do jedenácti let. Na jihu Čech začali podávat vakcínu nejmladší skupině zatím jen v očkovacích centrech.
          12:16
          Deset let od smrti Václava Havla
           Zítra uplyne 10 let od úmrtí spisovatele, disidenta a prvního polistopadového prezidenta Václava Havla. Stal se symbolem boje za svobodu a demokracii, a také osobností, které si vážil a dodnes váží celý svět. Napříč Českem se proto koná řada akcí, které osobnost Václava Havla připomínají.
           15:13
           Úsek D11 k Jaroměři je otevřený
            Dnes se otevřely další dva úseky dálnice D11, a to mezi Hradcem Králové a Jaroměří. Nově tak řidiči můžou využít dalších 22 kilometrů hradecké dálnice. Usnadní jim to například cestu do Polska nebo do východních Krkonoš.
            18:17
            K dostavbě D11 na hranice chybí ještě 41 kilometrů
             Z plánovaných 154 kilometrů dálnice se nyní jezdí zhruba po 113 kilometrech. Na česko-polské hranici v Královci se má D11 napojit na budovanou polskou silnici S3. Poláci jsou se stavbou výrazně dál než česká strana, na silnici u hranic již pokládají asfalt.
             19:09
             Otevíral se také úsek na dálnici D35
              Tento týden se také otevíral úsek na dálnici D35, a to z Opatovic do Časů. Dálnice je přitom důležitá pro dopravu směřující na Moravu. Dokončení tohoto úseku by mělo ulevit dvěma krajským městům – Hradci Králové a Pardubicím.
              20:48
              Vlakové soupravy InterJet v Plzeňském kraji
               Nejmodernější vlaky má teď podle Českých drah Plzeňský kraj. Čtyři soupravy InterJet, které obsluhují dálkové trasy, objednalo Ministerstvo dopravy. A dalších 11 moderních RegioPanterů koupil na své náklady sám kraj.
               22:47
               Ptačí chřipka ve šlechtitelském husím chovu
                Veterináři potvrdili, že ptačí chřipku mají také další čtyř hejna firmy Rybářství Nové Hrady. Společnost proto musí utratit téměř dva tisíce hus. V listopadu jich tam už vybili přes dva a půl tisíce. Jedná se o jediný šlechtitelský chov této drůbeže v Česku. Teď z něj zřejmě zbyde pouze jediné hejno čítající asi 200 kusů. Firma už připustila, že kvůli tomu možná úplně skončí.
                23:27
                Stromeček otevřených srdcí
                 Stromeček otevřených srdcí. To je charitativní akce, která má pomoci nasbírat dárky dětem z azylových domů. Těm, kterým je rodiče nekoupí, protože si je nemůžou dovolit. Svá přání Ježíškovi děti napsaly na kartičky. I s příběhem si je dárci můžou přečíst v jednom z nákupních center v Hradci Králové.
                 25:25
                 Kontrola rekreačních objektů na Liberecku
                  Liberečtí policisté dnes kontrolovali rekreační oblasti. Do nepřístupného terénu se dostali na koních a při kontrole, jestli se v objektech neskrývají pachatelé jim pomohli i psi. Právě chalupy, zahrádky a zahradní domky bývají přes zimní sezónu zloději vyhledávané.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  Události v regionech

                  Přehled dílů

                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Poslanci jednají o nouzovém stavu — Nehoda na dálnici D8 — Ochrana soutoku Moravy a Dyje — Kilometry plotů teď staví v Národním parku České Švýcarsko. — Pomalý návrat turistů po epidemii covidu — Česko zažilo první tropický den — Výstraha před silnými bouřkami — Tromby na východě Čech — Víc než půl tuny ryb zmizelo během noci z rybníku v Nezamyslicích na Klatovsku — Fungování vodních záchranářů — Vodní záchranáři v regionech — Stát podpoří takzvané znevýhodněné školy — Města řeší záložní zdroje tepla — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti v Plzni — Podvodníci s kryptoměnami — Nehoda na přejezdu — Český svaz včelařů slaví výročí

                  Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Jednání asociace krajů o uprchlících — Začleňování uprchlíků do škol — Přerozdělování uprchlíků v krajích — Začalo bourání nájezdu na Barrandovský most — Zřícená část domu v pražském Bráníku — Hadi v popelnici — Kempy zdražují před letní sezónou — Kontrolní akce celníků a policistů — Porušila lyžařka zákon? — Vyvlastnění pozemků kvůli dálnici D3 — Plzeňský kraj chce převzít sušickou nemocnici — Hlídky v Prachovských skalách — Nevyužité zásoby léků proti covid-19 — Medu bude letos dostatek

                  Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Přerozdělování uprchlíků do krajů — Ubytovávání uprchlíků v regionech — Požár domu v Chodově na Sokolovsku — Nehoda na dálnici D1 — Škoda Auto zahájila výrobu bateriových systémů pro elektromobily — Kontrola jaderných elektráren — Kybernetický útok na ŘSD — Právnícká fakulta v Plzni čelí problémům — Mosty v havarijním stavu — Kontrolní den stavby dálnice D4 — Zemřel herec Josef Abrhám — Praha je opět oblíbeným turistickým cílem — Domažlická nemocnice začala používat tzv. XXL sanitku pro silně obézní pacienty — Světový den hypertenze — Pardubické koupaliště v létě neotevře

                  Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Málo peněz na sociální služby — Sociální služby a zdražování — Peníze pro sociální služby napříč kraji — Málo peněz pro sociální služby v krajích — V části Česka stále platí výstraha před vznikem požárů. — Zákaz napouštění bazénů — Běženci na pražském hlavním nádraží — Stěhování ukrajinských Romů do Kramolína — Začaly ústní maturity — Začíná oprava Barrandovského mostu — Dopravní kolabs v Českých Budějovicích — Přemnoýená lesní zvěř — Konference o digitalizaci veřejné správy — Chytrá města — Právnická faktulta Západočeské univerzity v Plzni čelí řízení o omezení akreditace — Obvinění pro Správu úložišť radioaktivních odpadů — Pár luskounů krátkoocasých — Hasiči dnes zveřejnili podrobnosti k nedělní záchraně paraglidisty ze Sušice. — Provozovatelé koupališť zahájili sezonu — Zpěvačka Marta Kubišová se stane čestnou občankou Prahy — Energetická bezpečnost

                  Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Stavební úřady v horských oblastech — Novým pražským arcibiskupem Jan Graubner — Radnice ve Strakonicích koupí teplovod — Zájem o hypotéky klesl v dubnu ve srovnání s březnem o 40 procent — Začala demolice hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. u Chomutova — Uprchlíci z Ukrajiny — Uprchlíci z Ukrajiny v Karlových Varech — Pomoc pro obránce ukrajinských měst z 3D tiskárny na Vysočině. — Dva chodce s kočárkem srazil dnes u Bílé Třemešné devatenáctiletý řidič osobního auta. — Návrat policie do vyloučené lokality v Ústí nad Labem — Dnes začíná hokejové mistrovství světa — Očkování na covid-19 — Záškrt na Vysočině — Soud s exředitelem kladenské policie — Na Šumavě pokračuje obnova mokřadů a rašelinišť — Do ČR letí balon na vodík — Signal Festival 2022

                  Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Stanové městečko pro uprchlíky v Troji — Krizový štáb řeší stanové městečko — Podpora z programu Covid 22 — Spor o protipovodňovou hráz na Chrudimsku — Zastavený obchvat u Havlíčkova Brodu — Záškrt v ČR — Přibývá chodců, kteří umírají při dopravních nehodách — Oprava Barrandovského mostu — Sucho ovlivňuje zemědělce — Výstraha před požáry — Nová sezóna pro koupaliště — Na Znojemsku se našlo velké množství munice — Poštovní známky pro děti z Ukrajiny — Historické nádraží Martinice v Krkonoších — Začíná Pražské jaro

                  Premiéra čtvrtek 12. 5. 2022 na ČT1

                  Napište nám