Události v regionech (Praha)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Nový obchvat a první zkušenosti obcí s D35 — Deficitní rozpočet Plzeňského kraje — Na Českolipsku nevyjely autobusy — Výměna občanských průkazů — Namrzlé troleje zastavily provoz na koridoru — Na některých školách začaly prázdniny — Varianta omikron na Liberecku — Nová vakcína proti covidu-19 — Levnější pohonné hmoty v Polsku — Zákaz vjezdu segwayů v části Prahy zůstává — Běžkařské trasy v Brdech — Začíná rozvoz vánočních kaprů — Kontroly prodeje kaprů — Rybářství hlásí úbytek ryb — Obcházení protiepidemických opatření na trzích — Domovy pro seniory nevyjdou s penězi na stravu

Části dílu

00:01
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:11
  Nový obchvat a první zkušenosti obcí s D35
   Konec roku ve znamení nových dálničních úseků a taky obchvatů. Dnes se otevřela druhá část obchvatu Chrudimi, sníží ve městě kamionovou zátěž.
   02:47
   Deficitní rozpočet Plzeňského kraje
    Dopravní stavby a investice do dopravní infrastruktury tvoří velkou, často největší část rozpočtových výdajů v krajích. Bude to tak i v Plzeňském kraji, jehož rozpočet na příští rok dnes krajští zastupitelé schválili. A schválili ho jako plánovaně deficitní, se schodkem ve výši 2 miliardy korun. Část má pokrýt úvěr, který si kraj vezme. Až dosud se přitom Plzeňský kraj prezentoval tím, že dlouhodobě nemá žádné dluhy.
    05:20
    Na Českolipsku nevyjely autobusy
     Celkem deset autobusových spojů ráno nevyjelo na Českolipsku.Důvodem je vysoká nemocnost řidičů. Další jsou pak v izolaci nebo karanténě. Zítra by se podle dopravce, tedy ČSAD Liberec, situace opakovat neměla.
     05:37
     Výměna občanských průkazů
      Posledních několik pracovních dnů do konce roku zbývá na výměnu občanských průkazů lidem, kterým se letos úředně změnil okres jejich bydliště. Fakticky bydlí pořád na stejné adrese, ale stát posunul hranice okresů. Týká se to konkrétně některých vesnic na Plzeňsku a Vsetínsku a taky Harrachova.
      06:11
      Namrzlé troleje zastavily provoz na koridoru
       Kvůli namrzlému trolejovému vedení byl ráno na tři hodiny omezený provoz vlaků mezi Benešovem a středočeskými Strančicemi. Spoje nabíraly zpoždění i několik desítek minut, protože vlaky musely úsekem projíždět jen po jedné koleji.
       06:43
       Na některých školách začaly prázdniny
        Oficiálně školní vánoční prázdniny začínají až 23. prosince, na mnoha základních a středních školách je už ale mají ode dneška, protože ředitelé vyhlásili třídenní ředitelská volna, a to jako úlevu za situace, kdy je hodně žáků, učitelů i celých tříd v covidové karanténě nebo přímo nemocných.
        08:25
        Varianta omikron na Liberecku
         V Libereckém kraji jsou tři další lidé s varianty koronaviru omikron. Potvrdily to výsledky sekvenace v laboratoři liberecké nemocnice. Nové případy nesouvisí s těmi, které testy odhalily koncem listopadu.
         10:03
         Nová vakcína proti covidu-19
          Evropská agentura pro léčiva EMA a Evropská komise schválily k používání další, už pátou vakcínu proti covidu. Pochází od americké společnosti Novavax.
          10:40
          Levnější pohonné hmoty v Polsku
           Lidé z česko-polského pohraničí, kteří jezdili kvůli nižším cenám tankovat benzín nebo naftu do Polska, ode dneška ušetří o něco víc. Polská vláda totiž v reakci na tamní inflaci snížila daň na pohonné hmoty.
           12:23
           Zákaz vjezdu segwayů v části Prahy zůstává
            Zákaz vjezdu elektrických vozítek segway do některých částí Prahy stále platí. Potvrdil to dnes Ústavní soud a zamítl tak stížnost Asociace Segway ČR. Ta je proti omezení, které vydalo hlavní město před pěti lety. Nařízení tehdy magistrát odůvodnil stížnostmi od radnic městských částí i častějšími úrazy chodců. Asociace Segway ale odmítá, že by vozítka byla nebezpečná.
            14:32
            Běžkařské trasy v Brdech
             Vojenské lesy plánují v Chráněné krajinné oblasti Brdy desítky kilometrů běžkařských tras. Už mají jejich mapu a naplánované je i to, že obsluhovat je budou město Příbram a obec Strašice.
             16:12
             Začíná rozvoz vánočních kaprů
              Podniky rybářství vánoční kapry rozvážejí po celé republice. Zákazníci se ale musí připravit na to, že letos budou oproti loňsku dražší. V Rybářství Třeboň kapry k rozvozům nakládají už od brzkého rána.
              19:00
              Kontroly prodeje kaprů
               Výběrový kapr, tedy s váhou nad dvě a půl kila, tvoří 70 procent všech prodaných kaprů. Jejich prodej a usmrcování bude opět kontrolovat Státní veterinární správa. Kontroly už začaly.
               20:40
               Rybářství hlásí úbytek ryb
                Co rybáře ovlivňuje a oni naopak ovlivnit nedokážou, to je stejně jako u zemědělců - počasí. Na letošní produkci v Evropě se podepsal hlavně pozdní příchod jara. Zima byla nezvykle dlouhá a řada ryb nestačila dorůst. Je jich proto často méně.
                22:14
                Obcházení protiepidemických opatření na trzích
                 Na trzích na pražském Václavském náměstí zjistila policie obcházení protiepidemických opatření. Případem se bude zabývat magistrát hlavního města. Vláda na konci listopadu konání vánočních trhů zakázala. Výjimka se vztahuje jen na prodej stromků a kaprů. Trhy na Václavském náměstí ale úřad Prahy 1 povolil jako kulturní akci.
                 22:39
                 Domovy pro seniory nevyjdou s penězi na stravu
                  Vyjít se 170 korunami na jídlo denně musí tuzemské domovy pro seniory. Už roky volají po vyšším limitu, i kvůli stoupajícím cenám. Jenže zatím zmenšují porce nebo doplácí ze svého.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  Události v regionech

                  Přehled dílů

                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Málo peněz na sociální služby — Sociální služby a zdražování — Peníze pro sociální služby napříč kraji — Málo peněz pro sociální služby v krajích — V části Česka stále platí výstraha před vznikem požárů. — Zákaz napouštění bazénů — Běženci na pražském hlavním nádraží — Stěhování ukrajinských Romů do Kramolína — Začaly ústní maturity — Začíná oprava Barrandovského mostu — Dopravní kolabs v Českých Budějovicích — Přemnoýená lesní zvěř — Konference o digitalizaci veřejné správy — Chytrá města — Právnická faktulta Západočeské univerzity v Plzni čelí řízení o omezení akreditace — Obvinění pro Správu úložišť radioaktivních odpadů — Pár luskounů krátkoocasých — Hasiči dnes zveřejnili podrobnosti k nedělní záchraně paraglidisty ze Sušice. — Provozovatelé koupališť zahájili sezonu — Zpěvačka Marta Kubišová se stane čestnou občankou Prahy — Energetická bezpečnost

                  Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Stavební úřady v horských oblastech — Novým pražským arcibiskupem Jan Graubner — Radnice ve Strakonicích koupí teplovod — Zájem o hypotéky klesl v dubnu ve srovnání s březnem o 40 procent — Začala demolice hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. u Chomutova — Uprchlíci z Ukrajiny — Uprchlíci z Ukrajiny v Karlových Varech — Pomoc pro obránce ukrajinských měst z 3D tiskárny na Vysočině. — Dva chodce s kočárkem srazil dnes u Bílé Třemešné devatenáctiletý řidič osobního auta. — Návrat policie do vyloučené lokality v Ústí nad Labem — Dnes začíná hokejové mistrovství světa — Očkování na covid-19 — Záškrt na Vysočině — Soud s exředitelem kladenské policie — Na Šumavě pokračuje obnova mokřadů a rašelinišť — Do ČR letí balon na vodík — Signal Festival 2022

                  Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Stanové městečko pro uprchlíky v Troji — Krizový štáb řeší stanové městečko — Podpora z programu Covid 22 — Spor o protipovodňovou hráz na Chrudimsku — Zastavený obchvat u Havlíčkova Brodu — Záškrt v ČR — Přibývá chodců, kteří umírají při dopravních nehodách — Oprava Barrandovského mostu — Sucho ovlivňuje zemědělce — Výstraha před požáry — Nová sezóna pro koupaliště — Na Znojemsku se našlo velké množství munice — Poštovní známky pro děti z Ukrajiny — Historické nádraží Martinice v Krkonoších — Začíná Pražské jaro

                  Premiéra čtvrtek 12. 5. 2022 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Snížení spotřební daně na pohonné hmoty — Peníze na potraviny — Nouzové ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny — Adaptační centrum pro uprchlíky — Multifunkční aréna pro Pardubice — Vyznamenání pro letce — Vstupp do ukrajinské armády — Nedostatek pitné vody v Krkonoších — Meteorologové rozšířili varování před požáry kvůli suchu i na jižní a střední Moravu — Pylová sezóna je letos podle některých odborníků mimořádně silná — Klesá počet nových případů covidu — Sestra roku pro kamilu Zikmundovou — Šest českých vysokých škol se dnes zapojilo do festivalu Euforia Stage — Na severočeské řece Bílině dnes začala tzv. stopovací zkouška — České pantografy pro TGV-M vlaky — Noční běh pro Světlušku

                  Premiéra středa 11. 5. 2022 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Inflace v dubnu zrychlila na 14,2 procenta — Dopravci řeší s krajem zdražování PHM — Růst cen v dubnu — Ceny potravin — Od září se opět mimořádně zvýší důchody — Humanitární dávky uprchlíkům — Další trest pro sexuálního predátora — Výkupy pozemků ke stavbě obchvatu Plas — Dálniční most D35 — Svatojánská pouť ve Žďáru nad Sázavou — Obavy z dopadů sucha na úrodu — Pěstovat řepku olejku se zemědělcům vyplatí — Třeboňští rybáři začali s vytíráním kaprů — Výstraha před požáry — 21. ročník mezinárodního festivalu animovaného filmu Anifest — Drama v soudní síni

                  Premiéra úterý 10. 5. 2022 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Premiéra pondělí 9. 5. 2022 na ČT1

                  Napište nám