Události v regionech (Praha)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — IZS testoval novou D11 — Blíží se otevření části dálnice D35 — Česko má druhý potvrzený případ nákazy variantou omikron — Lockdown v Rakousku skončí pro očkované — Ústavní soud se zastal muže, který si zlomil kotník po pádu na namrzlém chodníku — Jednání krizového štábu Středočeského kraje — Krizový štáb dnes jednal i v Plzeňském kraji — Podniky v Českém Krumlově zavírají — Desítky tisíc odběratelů zůstávají v režimu DPI — Problémy s novým dopravcem na Teplicku — Přejmenování Matiční ulice v Ústí nad Labem — Převoz Exmoorských ponyů do Janovského mokřadu — Využití divokých koní v přírodních lokalitách — Investice Pardubického kraje v příštím roce — Vánoční zoo v Hluboké nad Vltavou

Části dílu

00:05
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:13
  IZS testoval novou D11
   Simulovaná nehoda a 2 zranění v převráceném autě.Téma cvičení pro hasiče,zdravotníky a policisty na novém úseku D11 u Jaroměře.
   03:13
   Blíží se otevření části dálnice D35
    Přesně za týden se otevře část dálnice D35 na Pardubicku mezi Opatovicemi nad Labem a obcí Časy. Jenže tam zatím chybí přivaděč od Pardubic, a tak se obce v blízkosti nové dálnice obávají, že se u nich zvýší provoz.
    05:11
    Česko má druhý potvrzený případ nákazy variantou omikron
     Česko má druhý potvrzený případ nákazy novou koronavirovou variantou omikron. Jde o blízkého člověka z rodiny šedesátileté ženy z Liberce, u které byl omikron v Česku identifikovaný jako u první na konci listopadu poté, co se vrátila z Namibie přes Jihoafrickou republiku. Druhý nakažený byl celou dobu v karanténě, a tak žádné další případy infekce od těchto dvou lidí nehrozí.
     05:53
     Lockdown v Rakousku skončí pro očkované
      Plošný lockdown v Rakousku skončí po třech týdnech v noci na tuto neděli. Skončí ale jen pro lidi, kteří se proti covidu nechali očkovat, nebo ho v posledním půlroce prodělali a mají o tom doklad. Neočkovaní v Rakousku do restaurací, na sportoviště a do kulturních zařízení dál nebudou smět, do obchodů jen pro nákup základních potřeb.
      06:18
      Ústavní soud se zastal muže, který si zlomil kotník po pádu na namrzlém chodníku
       Ústavní soud se zastal muže, který si zlomil kotník po pádu na namrzlém chodníku a chtěl za to bolestné 22 tisíc korun. Městský soud v Praze jeho nárok odmítl s tím, že měl kluzkost povrchu a z toho plynoucí nebezpečí předpokládat. Teď bude muset případ projednat znovu. Podle Ústavního soudu se vlastník komunikace, tedy město nebo městská část, nemůže zbavit odpovědnosti za úklid sněhu a námrazy.
       06:47
       Jednání krizového štábu Středočeského kraje
        Zátěž nemocnic v podobě pacientů s těžkým a těžším průběhem onemocnění trvá dál. Čeká se, že rekordně vysoké počty nakažených z posledních týdnů se v nich teprve projeví. V mnoha nemocnicích tak zvládnout situaci pomáhají vojáci, nově by měli i dobrovolní hasiči. Krizový štáb Středočeského kraje o tom dnes jednal.
        08:50
        Krizový štáb dnes jednal i v Plzeňském kraji
         Situaci vyhodnotil sice jako stabilní, problémy ale přetrvávají ve zdravotnictví. Například Stodské nemocnici chybí odborný personál. A covidová lůžka jsou plně obsazená. Přibývá totiž pacientů s následnými zdravotními problémy.
         10:15
         Podniky v Českém Krumlově zavírají
          Zákaz adventních trhů a vánočních akcí kvůli epidemické situaci v Česku se podepisuje na životě velkých, malých i historických a turisticky atraktivních měst. Ani Český Krumlov teď turisty neláká tak, jak je jindy v tuto dobu obvyklé. Úbytek návštěvníků je tam tak velký, že řada živnostníků, majitelů a provozovatelů obchodů a restaurací dokonce zkracuje otevírací dobu.
          12:12
          Desítky tisíc odběratelů zůstávají v režimu DPI
           Desítky tisíc zákazníků se ještě nerozhodly, od koho budou odebírat energii. Po zkrachovalé společnosti Bohemia Energy je převzali takzvaní dodavatelé poslední instance - energetické firmy, které se o ně musí postarat po dobu maximálně šesti měsíců. Noví zákazníci s nimi ale mnohdy nekomunikují nebo neplatí zálohy.
           14:11
           Problémy s novým dopravcem na Teplicku
            Provoz veřejných autobusových linek na Teplicku od prosince převzala společnost ČSAD Slaný. A na obsluhovaných spojích začala zpoždění. Tu a tam autobus na zastávku nepřijede vůbec. Stížnosti Krajský úřad v Ústí nad Labem řeší denně.
            16:29
            Přejmenování Matiční ulice v Ústí nad Labem
             Zastupitelstvo Ústí nad Labem odmítlo přejmenovat Matiční ulici v okrajové části města blízko labského přístavu. Matiční ulice se na konci 90.let stala symbolem rasové nesnášenlivosti v Česku, za důkaz čehož byla považovaná zeď, která měla oddělit domy starousedlíků od městských bytů s převážně romskými nájemníky. A kvůli špatné pověsti ulice místní sepsali petici za její přejmenování.
             18:23
             Převoz Exmoorských ponyů do Janovského mokřadu
              Plemeno britských divokých koní ve volné přírodě na Plzeňsku bude ode dneška už na druhém místě. Budou spásat přírodní rezervaci Janovského mokřadu u Nýřan.
              20:59
              Využití divokých koní v přírodních lokalitách
               Exmoorské koně si vypůjčil Plzeňský kraj, který přírodní rezervaci v blízkosti dálnice D5 zřídil v červnu. Velkou výhodou tohoto anglického plemena je to, že se v lokalitách, ve kterých žije, dokáže přizpůsobit výkyvům počasí, na které prakticky nereaguje, a nevadí mu ani zvýšená hlučnost.
               22:11
               Investice Pardubického kraje v příštím roce
                Nové ateliéry pro ústeckoorlickou Střední uměleckoprůmyslovou školu budou v příštím roce největší investicí Pardubického kraje do školství. Stávající prostory pro tamní studenty nevyhovují. Nové by měli vzniknout v areálu bývalé textilky Perla v centru města.
                23:39
                Vánoční zoo v Hluboké nad Vltavou
                 Covid-necovid - v Zoologické zahradě v Hluboké nad Vltavou začíná tradiční vánoční program. Loni ho tam kvůli vládním protiepidemickým nařízením museli po pár dnech zrušit. Letos doufají, že se to opakovat nebude.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 Události v regionech

                 Přehled dílů

                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Málo peněz na sociální služby — Sociální služby a zdražování — Peníze pro sociální služby napříč kraji — Málo peněz pro sociální služby v krajích — V části Česka stále platí výstraha před vznikem požárů. — Zákaz napouštění bazénů — Běženci na pražském hlavním nádraží — Stěhování ukrajinských Romů do Kramolína — Začaly ústní maturity — Začíná oprava Barrandovského mostu — Dopravní kolabs v Českých Budějovicích — Přemnoýená lesní zvěř — Konference o digitalizaci veřejné správy — Chytrá města — Právnická faktulta Západočeské univerzity v Plzni čelí řízení o omezení akreditace — Obvinění pro Správu úložišť radioaktivních odpadů — Pár luskounů krátkoocasých — Hasiči dnes zveřejnili podrobnosti k nedělní záchraně paraglidisty ze Sušice. — Provozovatelé koupališť zahájili sezonu — Zpěvačka Marta Kubišová se stane čestnou občankou Prahy — Energetická bezpečnost

                 Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Stavební úřady v horských oblastech — Novým pražským arcibiskupem Jan Graubner — Radnice ve Strakonicích koupí teplovod — Zájem o hypotéky klesl v dubnu ve srovnání s březnem o 40 procent — Začala demolice hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. u Chomutova — Uprchlíci z Ukrajiny — Uprchlíci z Ukrajiny v Karlových Varech — Pomoc pro obránce ukrajinských měst z 3D tiskárny na Vysočině. — Dva chodce s kočárkem srazil dnes u Bílé Třemešné devatenáctiletý řidič osobního auta. — Návrat policie do vyloučené lokality v Ústí nad Labem — Dnes začíná hokejové mistrovství světa — Očkování na covid-19 — Záškrt na Vysočině — Soud s exředitelem kladenské policie — Na Šumavě pokračuje obnova mokřadů a rašelinišť — Do ČR letí balon na vodík — Signal Festival 2022

                 Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Stanové městečko pro uprchlíky v Troji — Krizový štáb řeší stanové městečko — Podpora z programu Covid 22 — Spor o protipovodňovou hráz na Chrudimsku — Zastavený obchvat u Havlíčkova Brodu — Záškrt v ČR — Přibývá chodců, kteří umírají při dopravních nehodách — Oprava Barrandovského mostu — Sucho ovlivňuje zemědělce — Výstraha před požáry — Nová sezóna pro koupaliště — Na Znojemsku se našlo velké množství munice — Poštovní známky pro děti z Ukrajiny — Historické nádraží Martinice v Krkonoších — Začíná Pražské jaro

                 Premiéra čtvrtek 12. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Snížení spotřební daně na pohonné hmoty — Peníze na potraviny — Nouzové ubytování pro uprchlíky z Ukrajiny — Adaptační centrum pro uprchlíky — Multifunkční aréna pro Pardubice — Vyznamenání pro letce — Vstupp do ukrajinské armády — Nedostatek pitné vody v Krkonoších — Meteorologové rozšířili varování před požáry kvůli suchu i na jižní a střední Moravu — Pylová sezóna je letos podle některých odborníků mimořádně silná — Klesá počet nových případů covidu — Sestra roku pro kamilu Zikmundovou — Šest českých vysokých škol se dnes zapojilo do festivalu Euforia Stage — Na severočeské řece Bílině dnes začala tzv. stopovací zkouška — České pantografy pro TGV-M vlaky — Noční běh pro Světlušku

                 Premiéra středa 11. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Inflace v dubnu zrychlila na 14,2 procenta — Dopravci řeší s krajem zdražování PHM — Růst cen v dubnu — Ceny potravin — Od září se opět mimořádně zvýší důchody — Humanitární dávky uprchlíkům — Další trest pro sexuálního predátora — Výkupy pozemků ke stavbě obchvatu Plas — Dálniční most D35 — Svatojánská pouť ve Žďáru nad Sázavou — Obavy z dopadů sucha na úrodu — Pěstovat řepku olejku se zemědělcům vyplatí — Třeboňští rybáři začali s vytíráním kaprů — Výstraha před požáry — 21. ročník mezinárodního festivalu animovaného filmu Anifest — Drama v soudní síni

                 Premiéra úterý 10. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Premiéra pondělí 9. 5. 2022 na ČT1

                 Napište nám