Události v regionech (Praha)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Sněžení komplikovalo dopravu — Zimní údržba silnic — Dopravní komplikace na D1 — Bezpečnost na silnicích — Podpora pro učitele — Podoba maturit a přijímacích zkoušek — Žamberk bez zimního stadionu — Majetek Walderodeho dědička nedostane — Kontroly protiepidemických opatření — Problémy s autobusy na Teplicku — Srážka vlaku s kamionem na Orlickoústecku — Srážka vlaku se zvířaty u Stříbra — Očkování třetí dávkou — Praktici o Vánocích v nemocnicích — Zemřel Martin Ráboň — Simulovaná mise cesty na Mars

Části dílu

00:05
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:01
  Sněžení komplikovalo dopravu
   V Česku celý den sněží. A jak už to bývá, problémy to způsobovalo hlavně na silnicích. Přibývaly nehody, které blokovaly provoz, a autobusové spoje nabíraly zpoždění.
   03:17
   Zimní údržba silnic
    Pro dispečery správy a údržby silnic jsou už nezbytnou součástí každodenního provozu kamerové systémy nebo informace z meteorologických stanic. Přesto se, ani v době moderních technologií, neobejdou bez dokonalé znalosti území a terénu, na kterém údržbu silnic spravují.
    04:40
    Dopravní komplikace na D1
     Na Vysočině během dne napadlo kolem 10 centimetrů sněhu. Problémy tam vznikaly hlavně na silnicích nižších tříd a v kopcích, kde zůstávala ujetá vrstva sněhu. A s Blankou Poulovou jsme živě na D1 u Humpolce, kde je z hlediska statistiky dopravních nehod a počasí dlouhodobě vůbec nejnebezpečnější úsek celé D1.
     06:33
     Bezpečnost na silnicích
      Správa komunikací ve středních Čechách chce k lepší orientaci, a tedy bezpečnosti jízdy, přispět tím, že silnice začala osazovat reflexními knoflíky.
      09:38
      Podpora pro učitele
       Zhruba milion korun rozdělil mezi královéhradecké učitele tamní magistrát. Osmnácti lidem přispěl na bydlení, aby zabránil jejich případnému odchodu mimo Hradec Králové.
       11:20
       Podoba maturit a přijímacích zkoušek
        Ministerstvo školství se zatím kvůli covidové epidemii nechystá upravit podobu jarních maturit nebo přijímacích zkoušek. Změna by mohla přijít jen za dalšího zhoršení situace, pokud by například vedla plošné uzávěře škol. Oznámil to resortní ministr v demisi Robert Plaga.
        11:34
        Žamberk bez zimního stadionu
         Žamberk zatím ani dál nebude mít zimní stadion. Radnice nesplnila dotační podmínky Národní sportovní agentury a bez této podpory je stavba hokejové haly nad finanční možnosti města. I když místní hokejový klub na podporu projektu zimního stadionu organizoval veřejnou sbírku.
         13:44
         Majetek Walderodeho dědička nedostane
          Zámek Hrubý Rohozec ani další majetek v hodnotě asi 3 miliardy korun dědička po K. des Fours Walderodem, J. Kammerlanderová z Rakouska, nedostane. Okresní soud v Semilech žádost zamítl. Navrhovatelka se odvolá.
          14:38
          Kontroly protiepidemických opatření
           Městší strážníci i státní policisti na trzích a v obchodních centrech kontrolují, jak se dodržují protiepidemická opatření. Zároveň se snaží působit preventivně i s ohledem na početné drobné krádeže zlodějů a kapsářů v tomto období předvánočního nákupního shonu.
           16:45
           Problémy s autobusy na Teplicku
            Autobusy jezdí se zpožděním, na některé zastávky nezajíždějí vůbec. A dnes se situace ještě zhoršila. Na 60 spojů podle jízdního řádu během dne cestující čekali marně.
            19:04
            Srážka vlaku s kamionem na Orlickoústecku
             Policie a Drážní inspekce vyšetřují srážku osobního vlaku s kamionem na přejezdu mezi Jablonným nad Orlicí a Verměřovicemi na Orlickoústecku. Stala se před osmou hodinou ráno. Zranil se při ní jeden cestující z vlaku. Podle řidiče mezi nimi jeho nákladní auto uvázlo kvůli technické závadě.
             19:30
             Srážka vlaku se zvířaty u Stříbra
              Úplně jinou srážku zase zažili cestující spěšného osobního vlaku u Stříbra. Ten tam najel do volně pobíhajících ovcí a koz. Lidem z vlaku se nestalo nic, jen jejich spoj i další na trati mezi Plzní a Chebem nabraly až svouhodinové zpoždění.
              20:42
              Očkování třetí dávkou
               Očkování třetí dávkou proti covidu už po pěti měsících od podání druhé dávky se zpřístupňuje dalším, mladším ročníkům. Lidi od 55 let věku můžou na třetí dávku vakcíny už po pěti měsících od dávky druhé od příštího týdne. Lidi starší 50 let tuto možnost dostanou od 20. prosince.
               21:27
               Praktici o Vánocích v nemocnicích
                Praze už se přihlásili lékaři a sestry, kteří jsou ochotni dobrovolně nastoupit do nemocnic přes vánoční svátky. Mělo by jich být dost na to, aby se podařilo směny vykrýt a zdravotníci si mohli aspoň pár dní odpočinout.
                23:24
                Zemřel Martin Ráboň
                 Ve 53 letech náhle zemřel Martin Ráboň, expert na historii československého pohraničního opevnění, který se angažoval ve znovuoživení předválečných obranných objektů, včetně tvrzí Bouda a Hůrka na Králicku. Byl hlavním organizátorem historické-vojenské akce Cihelna.
                 23:43
                 Simulovaná mise cesty na Mars
                  Na hvězdárně ve Vyškově začala simulovaná mise cesty na Mars. Posádka složená z pěti studentů spolu v simulátoru stráví bezmála sto hodin. Během nich si vyzkouší práci na několika experimentech a budou psát palubní deník.
                  Přehrát celé video
                  Stopáž25 minut
                  Další díl
                  Události v regionech

                  Přehled dílů

                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Dotace pro malé farmáře — Padělky na tržnici v Hatích — Zákaz pití alkoholu na veřejných místech v Praze — Odstřelování skály u Orlické přehrady — Stezka v oblacích na Klínovci — Ilegální přesun romských uprchlíků — Nedostatek pitné vody v obcích na západ od Prahy — Slavnostní zahájení 868. lázeňské sezony — Zimních pneumatik bude nejspíš nedostatek a navíc podraží — Nová interaktivní aplikace Učíme se přežít — V Pardubicích bude 30.Aviatická pouť — Rekonstrukce atentátu na Reinharda Heydricha — První úkryt Gabčíka a Kubiše v Plzni — Poslední sníh roztaje rychleji než loni — Skoro každý ho někdy slyšel, ale málokdo ho viděl. — Festival muzeijní noci

                  27. 5. 2022 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Trh práce proukrajinské uprchlíky — Stanové městečko pro uprchlíky v Malešicích — Město Hradec Králové podá žalobu na NSA — V Česku už je pět potvrzených případů opičích neštovic. — Jednání kvůli novému národnímu parku na Křivoklátsku — Děčín řeší špatný stav soukromých domů — Novela zákona o odpadech platí necelého půl roku a někteří starostové už přemýšlejí, jak ji změnit. — Zákaz pití alkoholu na nábřeží — Nedostatek hostů v hotelech restauracích — Padělané zboží na tržnici v Hatích — Odnětí čestného občanství Prahy sovětskému maršálu Ivanu Koněvovi — Lidé v Jičíně odmítli přejmenování ulic — Červi na talíři — Předvečer výročí operace Anthropoid — Česko si připomíná 80 let od útoku československých výsadkářů na zastupujícího říšského protektora Reinharda Heydricha, nejmocnější muže tehdejšího Protektorátu Čechy a Morava.

                  26. 5. 2022 na ČT1
                  Stopáž25 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Další stanové městečko pro uprchlíky v Praze — Soud potvrdil Pavlu Botkovi 20 let vězení — Nouzový stav vyhlášený v Česku kvůli vpádu ruských vojsk na Ukrajinu a následné uprchlické krizi potrvá do konce června — Vláda dnes schválila mimořádnou podzimní valorizaci penzí — Státní zdravotní ústav předběžně potvrdil druhý případ opičích neštovic v Česku — Kritický stav mostu v Protivíně — Nová městská čtvrť v Plzni — Využití textilní továrny Modeta v Jihlavě — Odškodnění za výbuch plynu — Kriminalisté pátrají po dvojici útočníků, která přepadla 32-letého muže ve Vodičkově ulici v centru Prahy — Havárie kamionu u Pomezí nad Ohří — Veterináři z celé České republiky nacvičovali v blízkosti vojenského prostoru Boletice spolupráci při likvidaci nebezpečných nákaz v chovech — Škody po páteční vichřici v Plzni — Prodej aut stagnuje. — Nárůst psychických problémů u dětí — Při útoku v texaském městě Uvalde zemřelo 19 dětí a dva dospělí — Národní rada osob se zdravotním postižením dnes rozdala ocenění "Mosty" — Rekonstrukce letního kina v Písku

                  25. 5. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Další stanové městečko v Praze — Přerozdělování uprchlíků — Nedostatek profesionálních řidičů v Česku — Ministr školství Petr Gazdík dnes odvolal ředitelku CERMATu Michaelu Kleňhovou — První případ opičích neštovic v Česku — Nemovitosti v Česku dál rychle zdražují — Nové městské byty v Plzni — Výstraha před vydatným deštěm — Zámek v Novém Městě n.M.stát nekoupí — Obyvatelé Hradce Králové podepisují petici za záchranu prvorepublikové vily na jižním okraji města. — V Karlových Varech po víc než 30-ti letech zpřístupnili veřejnosti Goethovu lávku — Vodáci nemají povoleno ani půl promile — První vodácký kanál v Plzni — Řidiče zaskočili regulovčíci. — Nové pietní místo v Českých Budějovicích — 6. ročník ZUŠ Open — Výluka vysílače

                  24. 5. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Ceny plynu stále stoupají. — Firmy chtějí zdražit arénu v Hradci Králové — Zahraniční turisti znovu v Česku — Plzeňský kraj chce koupit městské lázně — Integrace ukrajinských dětí — Za poslední den vydaly úřady v Česku uprchlíkům z Ukrajiny 520 víz dočasné ochrany — Dotace na rekonstrukci bytů pro uprchlíky — Třebíč přišel o dotace na památky — Karlovarský kraj dnes navštívila Elisa Fereirová — Krajský soud v Olomouci musí znovu rozhodovat o emisní výjimce pro Elektrárnu Chvaletice — Soud za výrobu a prodej pervitinu — Vodní nádrž Švihov na želivce slaví 50 let od zahájení provozu. — Úklid po bouřkách — Jaké bude počasí — Zájem o řemesla roste — V Českých Budějovicích začal nejdelší český Majáles

                  23. 5. 2022 na ČT1
                  Stopáž26 minut

                  Události v regionech

                  Headlines — Vyšší zájem o investice do nemovitostí — Vklady domácností u bank se snížily — Hackerský útok na ŘSD — Muž padělal bankovky za více než přes 5 milionů korun — 90 let od objevení hrobu věrozvěsta — Česko zažilo letošní první tropický den — Hrozí velmi silné bouřky — Kempy jsou dražší, i stání pro karavany a obytná auta — 49. ročník Rallye Český Krumlov — Stanové městečko v Tróji — Ubytování pro ukrajinské Romy — Solární panely v památkových zónách — Zákon o bezpečné objíždění cyklistů — Opičí neštovice — Požár v Praze — Výluka města Florenc — Nejtvrdším hasičem světa je Čech — Nové muzeum vzniklo v Habří na Vysočině — Festival muzejních nocí

                  20. 5. 2022 na ČT1

                  Napište nám