V pondělí přibylo přes 2 500 nakažených covidem-19. To je nejvíc od konce dubna. Kvůli infekci se už začaly zavírat celé školy. V Litoměřicích začalo hlavního líčení v případu údajných rozsáhlých machinací v dotačním programu ROP Severozápad. Obžaloba viní 27 lidí včetně bývalých hejtmanů, starostů nebo úředníků.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Vývoj epidemie covidu-19 v ČR

2 tisíce 521 nakažených covidem-19. Taková je pondělní bilance nových případů. Jedná se o nejvyšší denní nárůst od konce dubna.

Vysoký nárůst na jihu Čech

Pacienty s covidem tam zatím přijímají dvě nemocnice v Českých Budějovich a v Táboře.

Muž s granátem

Zákrok proti muži, u kterého policisté měli podezření, že v ruce drží granát. Nejdříve jim ujížděl po dálnici D10 na Mladou Boleslav, následně narazil do dodávky a pak se dal na útěk. Po jeho dopadení policisté zjistili, že měl u sebe dva cvičné granáty a v autě air-softovou zbraň.

Produkce mléka v ČR stoupá

Méně krav v tuzemských chovech, a přesto více nadojeného mléka. Jeho produkce v Česku stoupá už dvě dekády.

Litoměřický soud začal rozplétat kauzu machinací s evropskými dotacemi.

Obviněno je sedm a dvacet lidí. Mezi nimi bývalý hejtmani, starostové nebo vysoce postavení úředníci. Skupina podle obžaloby řídila rozdělování peněz a manipulovala hodnocení projektů, tak aby uspěli spřátelené projekty.

Střelba po potyčce v Plzni

Krátce po 8. hodině ráno se dnes na Americké třídě v Plzni střílelo. Ozbrojený muž tady několikrát vystřelil do vzduchu a také napadl a v obličeji zranil jednoho člověka.

Dopravní uzavírky v Praze

V pražské Zbraslavi začala oprava opěrné zdi a nestabilního svahu u silnice Komořanská. A to znamená omezení pro řidiče, které by ale mohlo být jedno z posledních letošního roku. Podle Technické správy komunikací už hlavní město nebude tolik zatížené dopravními uzavírkami kvůli zimní přestávce. Letos se totiž sešlo víc stavebních prací, a to nejenom v létě i na podzim. I proto řidiči často stojí v kolonách.

Týden od největší přeshraniční policejní akce

Týden od největší přeshraniční policejní akce v Česku. Po dvou dnech pátrání se v úterý 12.října podařilo v Českém lese najít 8-letou dívku z Německa.

Větší zájem o kurzy přežití

Kurzy přežití pořádají na různých místech po republice. Zaměřují se na extrémní zátěž v terénu pro zkušené, ale taky na začátečníky nebo rodiny s dětmi.

Přežití v divočině

Podvečer, krátce před 18. hodinou. Kurz přežití začíná. V lese je ještě vidět a všechno je tak mnohem jednodušší a zábavnější.

Kurz přežití umožňuje dětem vyzkoušet si všechno na vlastní kůži

Speciální zážitkový kurz proto aktuálně připravuje i nezisková asociace Záchranný kruh. a taky se snaží iniciovat a apelovat na základní školy a další vzdělávací instituce, aby se problému víc věnovali. Nabízí k tomu i výukové materiály.

Proč v pátrání víc nepomohla nejmodernější technika, vrtulníky s termovizí

S velitelem zásahu o tom dnes mluvila Daniela Tunklová.

Proč v pátrání víc nepomohla nejmodernější technika, vrtulníky s termovizí

Aplikace pátrač. Podle věku dítěte a místa, kde se ztratilo, sama policistům ukáže, kde hledat.

Vyhláška omezí pití alkoholu na veřejnosti

Opilci, kteří obtěžují kolemjdoucí, hádky a potyčky. Situace, která vadí plzeňské radnici. Proto chce vyhláškou v centru města zakázat pití alkoholu na veřejných prostranstvích.

Škrty v krajských a městských dotacích

Obce, města, kraje i jejich organizace tedy školy, sociální zařízení, nebo dopravní podniky začaly výrazně šetřit. Tradiční utrácení peněz na konci roku letos nahradí rasantní úspory.

Narušení kořenů vzrostlých stromů

Na Drahotínském rybníku u Zruče o sobě znovu dala vědět populace bobrů. Už na konci srpna ohrozili stabilitu hráze. A teď do ní navíc vyhloubili tunely .

Dodržování pravidel jízdy na kolech a elektro-koloběžkách.

Policisté v Pardubicích se zaměřili na dodržování pravidel jízdy na kolech a elektro-koloběžkách. Během jedné hodiny dostalo z 20-ti kontrolovaných 9 lidí pokutu. Nejčastějším prohřeškem byla jízda po chodníku.

Obyvatelé Kořenova nechtějí dráty na sloupech.

Usilují o to, aby ČEZ při rekonstukci vedení vysokého napětí uložil pod zem. Spor o to, jestli vést dráty vysokého napětí nad zemí nebo je uložit do země, vedou se společností ČEZ obyvatelé Kořenova. V horské obci na rozhraní Jizerských hor a Krkonoš dráty na sloupech nechtějí. Se svými argumenty ale Rejdický spolek neuspěl.

Praha plánuje vlastní čtvrť ve Vysočanech

Místo bývalých výrobních hal má v okolí O2 arény v Praze 9 vzniknout nová čtvrť. Radnice chce koupit pozemky a na proměně brownfieldu se pak s vlastníky dalších parcel podílet.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ZJ ST AD HD