Nahrávám video
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Přeočkování 3. dávkou proti Covidu-19 — Očkování studentů — Spor o těžbu v dole Turów — Lázně Bohdaneč bez kamionů — Hlídky na silnici II/36 — Rok od otravy řeky Bečvy — Nepovolená oslava v Teplicích — V Českých Budějovicích chybí řidiči MHD — V Českých Budějovicích chybí řidiči MHD — Dopravců na železnici přibývá — Dopravců na železnici přibývá — Nedostatek kapitánů v lodní dopravě — Nedostatek kapitánů v lodní dopravě — Předvolební debata kandidátů v Královéhradeckém kraji — Lesníci chtějí vlastní ministerstvo — V Hradci Králové vyshlásili výsledky soutěže o nejlepší webové stránky měst a obcí - Zlatý erb. — 7 tisíc kusů padělků — Ukradený štít se vrátil na Konopiště

Části dílu

00:24
Headlines
  Přehled zpráv
  01:05
  Přeočkování 3. dávkou proti Covidu-19
   Ode dneška se lidé můžou nechat přeočkovat 3.dávkou vakcíny proti covidu-19. Podmínkou je, aby od dokončeného očkování uplynulo 8 měsíců.
   03:00
   Očkování studentů
    Pro studenty, kteří ještě očkovaní proti covidu-19 nejsou, nabízí ode dneška Západo-česká univerzita v Plzni vakcinaci přímo v kampusu.
    04:54
    Spor o těžbu v dole Turów
     Pokutu půl milionu eur denně musí od zítřka začít platit Polsko. Rozhodl tak Soudní dvůr Evropské unie ve sporu Česka a Polska o hnědouhelný důl Turów.
     05:31
     Lázně Bohdaneč bez kamionů
      Z Lázní Bohdaneč a dalších obcí v okolí zmizela kamionová doprava – Pardubický kraj totiž uzavřel pro nákladní auta nad 12 tun silnici II/36.
      07:08
      Hlídky na silnici II/36
       V Lázních Bohdaneč budou strážníci hlídkovat 24 hodin denně na silnici II/36. Silnice je totiž uzavřená pro kamionovou dopravu.
       08:21
       Rok od otravy řeky Bečvy
        Sněmovní komise, která prověřovala postup úřadů při vyšetřování otravy řeky Bečvy, zkritizovala jejich postup. Ve své závěrečné zprávě konstatovala, že jednotlivé orgány státní správy své kroky nedostatečně koordinovaly.
        10:44
        Nepovolená oslava v Teplicích
         Policie odložila většinu přestupků v případu nepovolené oslavy politika a podnikatele Petra Bendy. Soukromá akce se konala v lednu letošního roku v hotelu Prince de Ligne v Teplicích, a to i přes tehdejší vládní nařízení kvůli pandemii koronaviru.
         12:09
         V Českých Budějovicích chybí řidiči MHD
          K zastávkám česko-budějovické městské hromadné dopravy nepřijely od začátku září desítky naplánovaných spojů. Důvodem je dlouhodobý nedostatek řidičů
          12:49
          V Českých Budějovicích chybí řidiči MHD
           Mít teď řidiče v záloze není ale pro dopravní podnik vůbec jednoduché. Řidičů jim totiž chybí přes dvacet, což je zhruba desetina.
           14:12
           Dopravců na železnici přibývá
            Počet soukromých dopravců na železnici roste. I tady se firmy potýkají s nedostatkem strojvedoucích, rušení spojů nebo zastavení vlaků ale nikde aktuálně neplánují.
            14:32
            Dopravců na železnici přibývá
             Nádraží v Turnově. Vedle sebe jsou tu pokladny Českých drah i společnosti Arriva. Ta Českých drah by měla od prosince skončit.
             15:48
             Nedostatek kapitánů v lodní dopravě
              Stejně jako chybí řidiči za volantem trolejbusů a autobusů, chybí i kapitáni za kormidlem výletních a dopravních lodí.
              16:08
              Nedostatek kapitánů v lodní dopravě
               Pracovníků na lodích je stále nedostatek. Zájemce často odrazuje složité vzdělávání.
               17:43
               Předvolební debata kandidátů v Královéhradeckém kraji
                Česká televize pokračuje v sérii předvolebních debat zaměřených na jednotlivé kraje - dnes ve 20:05 na ČT 24 bude na řadě Královéhradecký kraj. Debatu ze studia KH1 bude moderovat Martin Řezníček.
                19:11
                Lesníci chtějí vlastní ministerstvo
                 Vládě, která teprve vzejde z říjnových sněmovních voleb, se už chystají předložit žádost vlastníci lesů. Chtějí, aby jejich problematiku spravovalo nové, speciální ministerstvo.
                 20:56
                 V Hradci Králové vyshlásili výsledky soutěže o nejlepší webové stránky měst a obcí - Zlatý erb.
                  Za město zvítězila Jihlava, za obce krušnohorská Tisá.
                  22:37
                  7 tisíc kusů padělků
                   Hlavně oblečení, bot, kabelek nebo parfémů našli celníci v příhraniční tržnici Svatý kříž na Chebsku.
                   23:04
                   Ukradený štít se vrátil na Konopiště
                    Téměř po 80-ti letech se - na zámek Konopiště vrátil renesanční štít, který z něj za války ukradli nacisté. Dílo původně patřilo do sbírky arcivévody Františka Ferdinanda d´Este.
                    Přehrát celé video
                    Stopáž25 minut
                    Další díl
                    Události v regionech

                    Přehled dílů

                     
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Povolební vyjednávání v okresních městech — Domluvené koalice v jihočeském kraji — Povolební jednání v Karlových Varech — Vyjednávání v Brně a Ostravě — Falešné investiční firmy od seniorů vylákaly přes 234 milionů korun — Obnovené hraniční kontroly — Syrští běženci na pražském hlavním nádraží — Výtržnosti na hokejovém zápasu — Společnost RAF Stavby v insolvenci — Raeder & Falge s.r.o. - Insolvence — Poeziomaty najdou turisté u sedmi opuštěných kostelů — Prahou prošel průvod k uctění památky svatého Václava — Demolice bývalé porcelánky v Jakubově na Karlovarsku

                    27. 9. 2022 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Emoce ve volebních štábech — Koaliční vyjednávání — Kuriozity letošních voleb — Spalovnu v referendu odmítli — Místních referend proběhlo po celém Česku celkem 14. — Referendum Květnice — Referenda, která nejsou závazná — První kolo senátních voleb — Za zavinění pádu mostu ve Studénce podmínky — Policie vyšetřuje nález 4 mrtvých v rodinném domě v Měšicích u Prahy — Odvolaný ředitel v Českém Švýcarsku

                    26. 9. 2022 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Začaly komunální a senátní volby — Volby ve vesnici roku 2022 — Volby na netradičních místech — Ohařice na Jičínsku bez komunálních voleb — Volby někde doplní místní referenda — Volby do Senátu — Budoucnost těžby uhlí — Skladům v pohraničí dochází uhlí — Ohložená sezona zimního stadionu — Dotace pro malé prodejny — Jaroslav Barták je na svobodě — Požár haly v Chřásťanech u Prahy — Propadlá dlažba v Příbrami — Město s jediným silničním mostem — Nová veřejná přístaviště na Labi — 35. ročník filmového festivalu Finále Plzeň — Západ Čech má za sebou mrazivou noc

                    23. 9. 2022 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Začíná stavba obchvatu Jaroměře při D11 — Den do komunálních voleb — Příprava volebních místností — Lékař Jaroslav Barták může jít předčasně na svobodu — Požár rodinného domu v obci Rozsedly — Muž ujížděl policistům — Do jihlavské MHD se vracejí staré naftové autobusy — Majitelé restaurací znovu zdražují — Lázně připravují krizový scénář — Ukrajinští uprchlíci v českých školách — Měsíc od povodní v Mirošově na Rokycansku — Rodičům dětí s autismem pomáhají dobrovolníci — Přibývá počet nehod chodců — Mírně nadprůměrná letošní sklizeň v Pardubickém kraji — Cvičení zásahu hasičů při havárii vlaku — Konference historiků z Ústí nad Labem — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

                    22. 9. 2022 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Jaderný park v Temelíně — Strop pro výpočet příspěvku na bydlení od října vzroste — Velký úhyn ryb v rybníce Stráž u Pelhřimova — Zadržení migranti na území Česka — Vyřazené tramvaje putují na Ukrajinu — Opuštěná porcelánka v Jakubově na Karlovarsku půjde k zemi — Výpověď kvůli lajkování na sociálních sítích — Zabezpečení skály u Českého Krumlova — V ČR přibývá nakažených lidí covidem — Ubytování pro Ukrajince v kempech — Lesníci zničili cesty při těžbě — Restauracím v Česku schází personál — Mimořádná prohlídka mostů v Pardubicích — Opravený divadelní sál na zámku Jezeří — Dopravní nehoda osobního auta a autobusu — Loupež v klenotnictví v Uherském Hradišti — Replika šperků královny Alžběty II. — Měsíc od povodní v Mirošově na Rokycansku — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

                    21. 9. 2022 na ČT1
                    Stopáž26 minut

                    Události v regionech

                    Headlines — Dopady energetické krize na sportovce — Hasiči zasahovali v Praze v Kuřimské ulici — Uhelné sklady v pohraničí nestíhají — Epidemie covidu v Česku dál sílí — Soud potvrdil zproštění viny v kauze Trojská lávka — Největší česká textilka propouští své zaměstnance — Nemocnice dohánějí odložené operace — Kvůli drátům vysokého napětí se přou obyvatelé Kořenova se společností ČEZ — V Českých Budějovicích stále scházejí řidiči — FN v Plzni už chystá úsporné balíčky — Dva roky od otravy řeky Bečvy — S příchodem chladných dnů vzrostl zájem o teplé obnošené věci — Hlídky u kontejnerů v Havlíčkově Brodě — Problémy s dohašováním požáru skládky v Činově na Karlovarsku — Historie jako nezastupitelná věda pro budoucnost — Rekonstrukce hradu Loket — Ubytovna pro chrudimskou nemocnici nebo Dům dětí a mládeže — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

                    20. 9. 2022 na ČT1

                    Napište nám