Nahrávám video
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Změny ve zdravotnictví — Zásoby kyslíku v nemocnicích — Odklízení vlaků — Živý vstup z místa nehody — Prvorepublikové ovládaní rychlíkové tratí na Třeboňsku — Vyčerpané dotace na nové kotle — Kauza Walderode pokračuje — Deset let od nepokojů na Šluknovsku — Asistenti prevence — Reakce věřících — Sdílené koloběžky v Českých Budějovicích — Otevření Rybářského domku Kampa — Kvalita koupací vody — Dopady těžby na přírodu — Rok od požáru v Bohumíně — Výluka v Podolí — Nález na Grabštejně

Části dílu

00:10
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:00
  Změny ve zdravotnictví
   Covidová pandemie mění podobu českého zdravotnictví. Nemocnice investují desítky milionů korun - vybavují se za ně novějšími přístroji, modernizují zázemí i laboratoře.
   03:11
   Zásoby kyslíku v nemocnicích
    Mnoho nemocnic předělává nebo úplně renovuje své kyslíkové jednotky - právě ty byly v nejdramatičtějších týdnech pandemie potřeba nejvíc. Kvůli jejich vytíženosti vyhlásilo v březnu např. 15 nemocnic jen ve středních Čechách na víc než měsíc stav hromadného postižení osob.
    04:58
    Odklízení vlaků
     U obce Milavče na Domažlicku se pracuje ve dne v noci na odklizení trosek vlaků na opravě kolejí a náspu, aby provoz na této hlavní trati mezi Českem a Bavorskem mohl být obnovený co nejdřív.
     07:04
     Živý vstup z místa nehody
      Na místě středečního vlakového neštěstí u Milavčí na Domažlicku jsou nepřetržitě i naši redaktoři a redaktorky, aby nám přinášeli aktuální informace. Dnes je tam Andrea Čandová.
      08:37
      Prvorepublikové ovládaní rychlíkové tratí na Třeboňsku
       Doteď jsou v provozu železniční přejezdy, které ručně obsluhují signalisté. Třeba v jižních Čechách zbývá ještě deset takových míst, kde se způsob řízení dopravy nezměnil.
       10:11
       Vyčerpané dotace na nové kotle
        Žádosti o takzvané kotlíkové dotace měl Plzeňský kraj přijímat až do konce října, nebo do vyčerpání peněz. Jenže právě na to došlo prakticky okamžitě po spuštění výzvy. A nejinak je tomu v dalších krajích - v Karlovarském, Libereckém a většině ostatních.
        11:59
        Kauza Walderode pokračuje
         Ani po 29 letech soudních líčení restituční případ šlechtického rodu Walderode nekončí. Vdova po mezitím už zemřelém Karlu des Fours Johanna Kammerlanderová podává ústavní stížnost.
         13:05
         Deset let od nepokojů na Šluknovsku
          Je to 10 let od nepokojů ve Šluknovském výběžku. Daly tehdy impuls ke změně několika zákonů. Poprvé se taky začalo mluvit o tzv. obchodních s chudobou, kteří draze pronajímají bydlení lidem žijícím ze sociálních dávek.
          14:40
          Asistenti prevence
           Protesty se tehdy opakovaly téměř týden co týden. Začalo se mluvit o změně zákonů. Daly impuls třeba ke vzniku rejstříku přestupků. Zásadně se změnila pravidla pro výkup kovů. Radnice dostaly větší pravomoci zakazovat herny. A taky celorepublikově vznikla nová profese – asistent strážníků.
           16:22
           Reakce věřících
            Před deseti lety na demonstrace reagovali věřící. Bez ohledu na náboženství se začali se scházet v kostelích a chtěli dát najevo, že jsou proti nenávisti. Jedním z farářů je i současný starosta Varnsdorfu.
            18:13
            Sdílené koloběžky v Českých Budějovicích
             České Budějovice jsou 8. městem v Česku, kde začaly jezdit sdílené elektrokoloběžky americké společnosti Lime. Ale není to jen k všeobecné spokojenosti - mnoha obyvatelům tyto koloběžky v ulicích vadí nebo přímo překážej.
             19:41
             Otevření Rybářského domku Kampa
              Rybářský domeček v Praze na Kampě, známý mj. jako bydliště pražských vodníků ve filmu Jak utopit doktora Mráčka, prošel opravou, o kterou se zasloužili skauti. A už několik hodin je po deseti letech znovu otevřený i pro veřejnost.
              20:49
              Kvalita koupací vody
               Kvalita vody v naprosté většině přírodních koupališť v Česku je dobrá. Přesto jsou místa, kde hygienici po pravidelně prováděném rozboru vyhlásili zákaz koupání.
               21:15
               Dopady těžby na přírodu
                V Česku dochází zásoby tak běžných stavebních surovin, jako je kámen, písek nebo štěrk. Příčin je hned několik - masivní výstavba, ale taky komplikace při otevírání nových ložisek těžby nebo rozšiřování těch stávajících. Víc než dřív se totiž posuzuje vliv na životní prostředí.
                22:56
                Rok od požáru v Bohumíně
                 V neděli uplyne rok od tragického požáru v panelovém domě v Bohumíně. Pachatel ho tehdy založil úmyslně - řešil tak rodinné spory. V bytě přišlo o život šest lidí, dalších pět se zabilo, když z žáru hořícího bytu hledali únik skokem z 11. patra. Jen čtyřem lidem se tehdy před plameny podařilo zachránit tak, že přelezli na balkon sousedního bytu.
                 23:21
                 Výluka v Podolí
                  Na vltavském nábřeží v Praze na frekventovaném úseku Podolská vodárna - Výtoň začne zítra dopravní výluka, která potrvá 20 dní. Místem neprojedou ani autobusy, a tak tam obvyklou městskou dopravu nahradí lodní přívoz.
                  23:45
                  Nález na Grabštejně
                   Rekonstrukce horního nádvoří hradu Grabštejn (v údolí Lužické Nisy) pomohla archeologům odkrýt základy původního středověkého sídla - že pod pískovcovou dlažbou jsou ještě zbytky už zaniklých částí hradu a taky nestandardní tvar skalního podloží.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž25 minut
                   Další díl
                   Události v regionech

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Povolební vyjednávání v okresních městech — Domluvené koalice v jihočeském kraji — Povolební jednání v Karlových Varech — Vyjednávání v Brně a Ostravě — Falešné investiční firmy od seniorů vylákaly přes 234 milionů korun — Obnovené hraniční kontroly — Syrští běženci na pražském hlavním nádraží — Výtržnosti na hokejovém zápasu — Společnost RAF Stavby v insolvenci — Raeder & Falge s.r.o. - Insolvence — Poeziomaty najdou turisté u sedmi opuštěných kostelů — Prahou prošel průvod k uctění památky svatého Václava — Demolice bývalé porcelánky v Jakubově na Karlovarsku

                   27. 9. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Emoce ve volebních štábech — Koaliční vyjednávání — Kuriozity letošních voleb — Spalovnu v referendu odmítli — Místních referend proběhlo po celém Česku celkem 14. — Referendum Květnice — Referenda, která nejsou závazná — První kolo senátních voleb — Za zavinění pádu mostu ve Studénce podmínky — Policie vyšetřuje nález 4 mrtvých v rodinném domě v Měšicích u Prahy — Odvolaný ředitel v Českém Švýcarsku

                   26. 9. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Začaly komunální a senátní volby — Volby ve vesnici roku 2022 — Volby na netradičních místech — Ohařice na Jičínsku bez komunálních voleb — Volby někde doplní místní referenda — Volby do Senátu — Budoucnost těžby uhlí — Skladům v pohraničí dochází uhlí — Ohložená sezona zimního stadionu — Dotace pro malé prodejny — Jaroslav Barták je na svobodě — Požár haly v Chřásťanech u Prahy — Propadlá dlažba v Příbrami — Město s jediným silničním mostem — Nová veřejná přístaviště na Labi — 35. ročník filmového festivalu Finále Plzeň — Západ Čech má za sebou mrazivou noc

                   23. 9. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Začíná stavba obchvatu Jaroměře při D11 — Den do komunálních voleb — Příprava volebních místností — Lékař Jaroslav Barták může jít předčasně na svobodu — Požár rodinného domu v obci Rozsedly — Muž ujížděl policistům — Do jihlavské MHD se vracejí staré naftové autobusy — Majitelé restaurací znovu zdražují — Lázně připravují krizový scénář — Ukrajinští uprchlíci v českých školách — Měsíc od povodní v Mirošově na Rokycansku — Rodičům dětí s autismem pomáhají dobrovolníci — Přibývá počet nehod chodců — Mírně nadprůměrná letošní sklizeň v Pardubickém kraji — Cvičení zásahu hasičů při havárii vlaku — Konference historiků z Ústí nad Labem — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

                   22. 9. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Jaderný park v Temelíně — Strop pro výpočet příspěvku na bydlení od října vzroste — Velký úhyn ryb v rybníce Stráž u Pelhřimova — Zadržení migranti na území Česka — Vyřazené tramvaje putují na Ukrajinu — Opuštěná porcelánka v Jakubově na Karlovarsku půjde k zemi — Výpověď kvůli lajkování na sociálních sítích — Zabezpečení skály u Českého Krumlova — V ČR přibývá nakažených lidí covidem — Ubytování pro Ukrajince v kempech — Lesníci zničili cesty při těžbě — Restauracím v Česku schází personál — Mimořádná prohlídka mostů v Pardubicích — Opravený divadelní sál na zámku Jezeří — Dopravní nehoda osobního auta a autobusu — Loupež v klenotnictví v Uherském Hradišti — Replika šperků královny Alžběty II. — Měsíc od povodní v Mirošově na Rokycansku — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

                   21. 9. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Dopady energetické krize na sportovce — Hasiči zasahovali v Praze v Kuřimské ulici — Uhelné sklady v pohraničí nestíhají — Epidemie covidu v Česku dál sílí — Soud potvrdil zproštění viny v kauze Trojská lávka — Největší česká textilka propouští své zaměstnance — Nemocnice dohánějí odložené operace — Kvůli drátům vysokého napětí se přou obyvatelé Kořenova se společností ČEZ — V Českých Budějovicích stále scházejí řidiči — FN v Plzni už chystá úsporné balíčky — Dva roky od otravy řeky Bečvy — S příchodem chladných dnů vzrostl zájem o teplé obnošené věci — Hlídky u kontejnerů v Havlíčkově Brodě — Problémy s dohašováním požáru skládky v Činově na Karlovarsku — Historie jako nezastupitelná věda pro budoucnost — Rekonstrukce hradu Loket — Ubytovna pro chrudimskou nemocnici nebo Dům dětí a mládeže — Chrudimské nemocnici chybí lékaři — Vypouštění výrů velkých u Chlumětína

                   20. 9. 2022 na ČT1

                   Napište nám