Nahrávám video
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Odklízení následků srážky vlaků — Živý vstup z místa nehody — Jak dlouho se uklízí neštěstí — Zranění v nemocnicích — Budoucnost na českých železnicích — Další průjezd vlaku na červenou — Cestování do Německa — Finanční problémy kutnohorské kostnice — Černá ubytovna cizinců funguje dál — Nelegální ubytovna v Rychnově nad Kněžnou — Nelegální ubytovny znehodnotí reality v okolí — Vloupání do rodinných domů a bytů — Zemětřesení na Chebsku — Očkovací karavan — Ethan Hawke na MFF v Karlových Varech — Při zbraňové amnestii člověk odevzdal zařízení imitující jaderný výbuch — Tábor pro studenty elektrotechnické fakulty ČVUT

Části dílu

00:38
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:33
  Odklízení následků srážky vlaků
   Celý den se na železniční trati mezi Domažlicemi a Blížejovem už od rozednění a odklízely vraky vlakových souprav - Západního mnichovského expresu a vlaku Regioshark, které se tam v jednokolejném úseku tragicky srazily. O život při tom přišli 3 lidi, 60 dalších cestujících se zranilo.
   03:12
   Živý vstup z místa nehody
    Na místě včerejšího vlakového neštěstí u obce Milavče na Domažlicku jsme byli živě s Renatou Vopravilovou.
    04:19
    Jak dlouho se uklízí neštěstí
     Po odklizení vraků následuje kontrola a popřípadě oprava trati či celého železničního náspu. Na trati u Domažlic by měla být hotová zítra večer, podle informací Správy železnic. Ale někdy to může být práce na celé týdny, jako u Mariánských Lázní před dvěma lety, když tam vykolejil nákladní vlak s cisternami.
     06:30
     Zranění v nemocnicích
      Všech pět těžce zraněných cestujících z vlaků po včerejší srážce na Chodsku už je ve stabilizovaném stavu a mimo ohrožení života. Bez vážnějších komplikací pokračuje taky léčba čtyř lidí se středně vážnými poraněními, kteří jsou v péči Fakultní nemocnice v Plzni.
      08:30
      Budoucnost na českých železnicích
       Podle evropských standardů a nařízení má být do roku 2030 všude na železnici evropské zabezpečovací zařízení, označované ETCS. To má v akutních případech umožnit zastavení vlaku i na dálku. Podle ministra dopravy Karla Havlíčka bude mít Česko tratě vybavené tímto zařízením ještě o něco dřív.
       09:20
       Další průjezd vlaku na červenou
        Zatím se incidenty na českých tratích dějí a hned dva podobné včerejším se udály i dnes, jen se při nich naštěstí tentokrát nikomu nic nestalo. Před 6. hodinou ráno projel rychlík z Mostu do Plzně návěst v pozici "stůj" v Žatci. A podobně přes návěstidlo zakazující jízdu projel dnes ještě vlak na nádraží Ústí nad Labem - Západ.
        09:56
        Cestování do Německa
         Do prázdninových a dovolenkových plánů Čechů od tohoto týdne začalo zasahovat zpřísnění epidemických podmínek pro vjezd do Německa, resp. pro pobyt na jeho území delší než 24 hodin. Nově je třeba mít doklad o bezinfekčnosti.
         11:53
         Finanční problémy kutnohorské kostnice
          Přestože za definovaných, ale průběžně se měnících podmínek je možné do ciziny cestovat, podepisují se komplikace na návštěvnosti turistů ze zahraničí. Taky v kutnohorské kostnici, která prochází rekonstrukcí a s penězi z tržeb se na ni počítalo teď finance docházejí.
          13:22
          Černá ubytovna cizinců funguje dál
           Lidé v Hradci Králové-Svobodných Dvorech marně žádají úřady, aby zasáhly a ilegální ubytovnu zavřely.
           16:04
           Nelegální ubytovna v Rychnově nad Kněžnou
            Další z nelegálních ubytoven jsou i v Rychnově nad Kněžnou. Je to nedaleko průmyslové zóny v Kvasinách. Načerno se v Rychnově ubytovávali především cizinci.
            17:35
            Nelegální ubytovny znehodnotí reality v okolí
             Leckdy obce výskyt nelegálních ubytoven zjistí až podle toho, že vzroste množství komunální odpadu nebo najednou chybí hodně parkovacích míst a výjimkou nejsou ani potyčky a rušení nočního klidu. Pokud takováto nelegální ubytovna vznikne, dané místo tím může být i znehodnoceno.
             18:42
             Vloupání do rodinných domů a bytů
              Čas letních dovolených, kdy lidi na delší dobu odjíždějí mimo bydliště - to je taky čas početnějších vloupání do rodinných domů.
              20:19
              Zemětřesení na Chebsku
               Chebsko brzy ráno znovu zažilo zemětřesení. Je to oblast, kde se otřesy země projevují pravidelně. Ty dnešní byly ale nejsilnější od dubna - měly sílu bezmála 3 stupňů Magnituda a provázel je i hluk.
               21:28
               Očkovací karavan
                Na Pardubicku vyrazil do terénu očkovací karavan, začal v Přelouči - postupně pojede do sedmi obcí a měst.
                22:38
                Ethan Hawke na MFF v Karlových Varech
                 Cenu prezidenta MFF v Karlových Varech letos převezme jedenapadesátiletý americký herec, režisér a spisovatel Ethan Hawke, čtyřikrát nominovaný na Oscara za filmy Training Day, Před úsvitem nebo Společnost mrtvých básníků. A v Karlových Varech osobně uvede thriller Zoufalství a naděje, ve kterém má roli kněze procházejícího krizí víry.
                 23:16
                 Při zbraňové amnestii člověk odevzdal zařízení imitující jaderný výbuch
                  Zařízení, které přihlásil muž z Českolipska, je raritou i mezi zbraňovými raritami - tzv. fugas, který k výcviku používala Československá armáda za minulého režimu, má imitovat jaderný výbuch. Uvolní velké množství tepelné energie a taky udělá typický výbuchový hřib.
                  23:42
                  Tábor pro studenty elektrotechnické fakulty ČVUT
                   Mají zachránit přeživší simulovaného závalu - konstruují proto solární elektrárnu, roboty nebo infračervenou kameru. I takový je program letního tábora, který pro studenty u orlické přehrady pořádá Fakulta elektrotechnická ČVUT.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž25 minut
                   Další díl
                   Události v regionech

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Opět přibylo potvrzených případů koronaviru — Hromadná nehoda na D8 — Pokračování D11 je zablokované — Úzkokolejku nahradí autobusy — Povolební vyjednávání pokračuje — Zlín má jasno o novém vedení města — Přísnější podmínky pro zimování karavanů — Konec oprav Barrandovského mostu se posouvá — Děti se kvůli nedostatku míst učí v jurtě — Ovocných sadů v Česku ubývá — Humanitární dávky pro uprchlíky na novém místě — Praha kvůli úspoře energií omezí vytápění — Unipetrol začal vyrábět kapalný vodík — Výroba masek pro ceny Thalie — Nárust pašování pro letošní rok

                   3. 10. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Kontroly na Baťově kanále — Výpadky Regiojetu v Ústeckém kraji — Po roce a půl otevřen obchvat Olbramovic — Začala stavba obchvatu Rokytna a Býště na východě Čech — Gripeny se vrátily z Pobaltí — Začalo druhé kolo senátních voleb — V pěti obcích Jihlavska dnes nešla eltřina, kvůli plánované opravě. — S postupujícím podzimem znovu přibývá nakažených koronavirem — V pardubické nemocnici nefunguje úklid — Vysoké školy řeší vzrůstající ceny energií — Rekordní počty studentů v učebních oborech. — Bleskové povodně v Mirošově na Rokycansku letos opakovaně zatopily střed obce — Znovu průjezdná silnice u porcelánky v Jakubově — Noc vědců

                   30. 9. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Začaly kontroly na hranicích — Kontrola hranic ve Zlínském kraji — Zákaz volného pohybu po zelené hranici — Začal nový akademický rok. — Astronomové kritizují rozzářené logo krajského úřadu v Liberci. — V Česku je na prodej nezvykle mnoho restaurací a penzionů. — Povolební jednání v Praze — Povolební jednání v Libereckém kraji — Povolební jednání v Českých Budějovicích — Povolební jednání v Ostrově — Zítra startuje druhé kolo senátních voleb. — Prodloužení oprav Barrandovského mostu — Pardubický kraj uděluje první sankce autobusové společnosti BusLine — Velká proměna Senovážného náměstí v centru Českých Budějovic. — Projekt nové městské čtvrti v centru Plzně

                   29. 9. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Povolební vyjednávání v okresních městech — Domluvené koalice v jihočeském kraji — Povolební jednání v Karlových Varech — Vyjednávání v Brně a Ostravě — Falešné investiční firmy od seniorů vylákaly přes 234 milionů korun — Obnovené hraniční kontroly — Syrští běženci na pražském hlavním nádraží — Výtržnosti na hokejovém zápasu — Společnost RAF Stavby v insolvenci — Raeder & Falge s.r.o. - Insolvence — Poeziomaty najdou turisté u sedmi opuštěných kostelů — Prahou prošel průvod k uctění památky svatého Václava — Demolice bývalé porcelánky v Jakubově na Karlovarsku

                   27. 9. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Emoce ve volebních štábech — Koaliční vyjednávání — Kuriozity letošních voleb — Spalovnu v referendu odmítli — Místních referend proběhlo po celém Česku celkem 14. — Referendum Květnice — Referenda, která nejsou závazná — První kolo senátních voleb — Za zavinění pádu mostu ve Studénce podmínky — Policie vyšetřuje nález 4 mrtvých v rodinném domě v Měšicích u Prahy — Odvolaný ředitel v Českém Švýcarsku

                   26. 9. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Začaly komunální a senátní volby — Volby ve vesnici roku 2022 — Volby na netradičních místech — Ohařice na Jičínsku bez komunálních voleb — Volby někde doplní místní referenda — Volby do Senátu — Budoucnost těžby uhlí — Skladům v pohraničí dochází uhlí — Ohložená sezona zimního stadionu — Dotace pro malé prodejny — Jaroslav Barták je na svobodě — Požár haly v Chřásťanech u Prahy — Propadlá dlažba v Příbrami — Město s jediným silničním mostem — Nová veřejná přístaviště na Labi — 35. ročník filmového festivalu Finále Plzeň — Západ Čech má za sebou mrazivou noc

                   23. 9. 2022 na ČT1

                   Napište nám