25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Odklízení následků srážky vlaků — Živý vstup z místa nehody — Jak dlouho se uklízí neštěstí — Zranění v nemocnicích — Budoucnost na českých železnicích — Další průjezd vlaku na červenou — Cestování do Německa — Finanční problémy kutnohorské kostnice — Černá ubytovna cizinců funguje dál — Nelegální ubytovna v Rychnově nad Kněžnou — Nelegální ubytovny znehodnotí reality v okolí — Vloupání do rodinných domů a bytů — Zemětřesení na Chebsku — Očkovací karavan — Ethan Hawke na MFF v Karlových Varech — Při zbraňové amnestii člověk odevzdal zařízení imitující jaderný výbuch — Tábor pro studenty elektrotechnické fakulty ČVUT

Části dílu

00:38
Headlines
  Přehled zpráv.
  01:33
  Odklízení následků srážky vlaků
   Celý den se na železniční trati mezi Domažlicemi a Blížejovem už od rozednění a odklízely vraky vlakových souprav - Západního mnichovského expresu a vlaku Regioshark, které se tam v jednokolejném úseku tragicky srazily. O život při tom přišli 3 lidi, 60 dalších cestujících se zranilo.
   03:12
   Živý vstup z místa nehody
    Na místě včerejšího vlakového neštěstí u obce Milavče na Domažlicku jsme byli živě s Renatou Vopravilovou.
    04:19
    Jak dlouho se uklízí neštěstí
     Po odklizení vraků následuje kontrola a popřípadě oprava trati či celého železničního náspu. Na trati u Domažlic by měla být hotová zítra večer, podle informací Správy železnic. Ale někdy to může být práce na celé týdny, jako u Mariánských Lázní před dvěma lety, když tam vykolejil nákladní vlak s cisternami.
     06:30
     Zranění v nemocnicích
      Všech pět těžce zraněných cestujících z vlaků po včerejší srážce na Chodsku už je ve stabilizovaném stavu a mimo ohrožení života. Bez vážnějších komplikací pokračuje taky léčba čtyř lidí se středně vážnými poraněními, kteří jsou v péči Fakultní nemocnice v Plzni.
      08:30
      Budoucnost na českých železnicích
       Podle evropských standardů a nařízení má být do roku 2030 všude na železnici evropské zabezpečovací zařízení, označované ETCS. To má v akutních případech umožnit zastavení vlaku i na dálku. Podle ministra dopravy Karla Havlíčka bude mít Česko tratě vybavené tímto zařízením ještě o něco dřív.
       09:20
       Další průjezd vlaku na červenou
        Zatím se incidenty na českých tratích dějí a hned dva podobné včerejším se udály i dnes, jen se při nich naštěstí tentokrát nikomu nic nestalo. Před 6. hodinou ráno projel rychlík z Mostu do Plzně návěst v pozici "stůj" v Žatci. A podobně přes návěstidlo zakazující jízdu projel dnes ještě vlak na nádraží Ústí nad Labem - Západ.
        09:56
        Cestování do Německa
         Do prázdninových a dovolenkových plánů Čechů od tohoto týdne začalo zasahovat zpřísnění epidemických podmínek pro vjezd do Německa, resp. pro pobyt na jeho území delší než 24 hodin. Nově je třeba mít doklad o bezinfekčnosti.
         11:53
         Finanční problémy kutnohorské kostnice
          Přestože za definovaných, ale průběžně se měnících podmínek je možné do ciziny cestovat, podepisují se komplikace na návštěvnosti turistů ze zahraničí. Taky v kutnohorské kostnici, která prochází rekonstrukcí a s penězi z tržeb se na ni počítalo teď finance docházejí.
          13:22
          Černá ubytovna cizinců funguje dál
           Lidé v Hradci Králové-Svobodných Dvorech marně žádají úřady, aby zasáhly a ilegální ubytovnu zavřely.
           16:04
           Nelegální ubytovna v Rychnově nad Kněžnou
            Další z nelegálních ubytoven jsou i v Rychnově nad Kněžnou. Je to nedaleko průmyslové zóny v Kvasinách. Načerno se v Rychnově ubytovávali především cizinci.
            17:35
            Nelegální ubytovny znehodnotí reality v okolí
             Leckdy obce výskyt nelegálních ubytoven zjistí až podle toho, že vzroste množství komunální odpadu nebo najednou chybí hodně parkovacích míst a výjimkou nejsou ani potyčky a rušení nočního klidu. Pokud takováto nelegální ubytovna vznikne, dané místo tím může být i znehodnoceno.
             18:42
             Vloupání do rodinných domů a bytů
              Čas letních dovolených, kdy lidi na delší dobu odjíždějí mimo bydliště - to je taky čas početnějších vloupání do rodinných domů.
              20:19
              Zemětřesení na Chebsku
               Chebsko brzy ráno znovu zažilo zemětřesení. Je to oblast, kde se otřesy země projevují pravidelně. Ty dnešní byly ale nejsilnější od dubna - měly sílu bezmála 3 stupňů Magnituda a provázel je i hluk.
               21:28
               Očkovací karavan
                Na Pardubicku vyrazil do terénu očkovací karavan, začal v Přelouči - postupně pojede do sedmi obcí a měst.
                22:38
                Ethan Hawke na MFF v Karlových Varech
                 Cenu prezidenta MFF v Karlových Varech letos převezme jedenapadesátiletý americký herec, režisér a spisovatel Ethan Hawke, čtyřikrát nominovaný na Oscara za filmy Training Day, Před úsvitem nebo Společnost mrtvých básníků. A v Karlových Varech osobně uvede thriller Zoufalství a naděje, ve kterém má roli kněze procházejícího krizí víry.
                 23:16
                 Při zbraňové amnestii člověk odevzdal zařízení imitující jaderný výbuch
                  Zařízení, které přihlásil muž z Českolipska, je raritou i mezi zbraňovými raritami - tzv. fugas, který k výcviku používala Československá armáda za minulého režimu, má imitovat jaderný výbuch. Uvolní velké množství tepelné energie a taky udělá typický výbuchový hřib.
                  23:42
                  Tábor pro studenty elektrotechnické fakulty ČVUT
                   Mají zachránit přeživší simulovaného závalu - konstruují proto solární elektrárnu, roboty nebo infračervenou kameru. I takový je program letního tábora, který pro studenty u orlické přehrady pořádá Fakulta elektrotechnická ČVUT.
                   Přehrát celé video
                   Stopáž25 minut
                   Další díl
                   Události v regionech

                   Přehled dílů

                    
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Dopravním podnikům chybí řidiči — Řidiči autobusů chybí i v Libereckém kraji — Ústavní soud o střídavé péči — Žádosti o příspěvek na dítě — Vyšetřování požáru v Hřensku — Jedna z nejdražších lávek v ČR bude v Hradci Králové — Domažličtí hasiči hasili požár kravína v Německu — Začalo školení policejních velitelů — Strážníci zastavili opilého řidiče — Nehoda nákladního vlaku v Chebu — Potravinovým bankám chybí zásoby — Vysoké teploty v Česku — Dobrovolníci z Evropy obnovují rašeliniště — Před 20 lety hladina Labe v Děčíně kulminovala — Ochrana měst před povodněmi — Investice do školství na Vysočině — Historický železniční most v Táboře

                   16. 8. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Příspěvek 5 000 Kč na dítě — Žádosti o příspěvek provázely výpadky — Jihočeský kraj uvolní 250 milionů korun — Nárůst chudoby v Česku — Roman Janoušek dál žádá o podmínečné propuštění — Soud s luhaňskou brigádou — Místa s vyšší teplotou v Hřensku — Vyšetřování letecké nehody v Chebu — Ohrožení letadla laserem — Více policejních hlídek na silnicích — Písek nevypíše referendum na opravu bazénu — Registrace k druhé posilující dávce očkování — Nový program dotací na vodu — Nedostatek policistů v Libereckém kraji — Hradecké středisko pro uprchlíky — Oprava hlavní vodácké silnice

                   15. 8. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Sucho má dopad i na růst kukuřice — Rybáři kvůli teplotám kontrolují rybníky — Vyšetřování zásahu na mítinku hnutí ANO — Hasiči uhasili požár v NP — Střelba v bytě v Plzni — Otrava pacientů ve frýdlantské nemocnici — Povodně v Praze 2002 — SeČTeno 2022 — Přibývá krádeží dřeva přímo z lesa — Opravy a modernizace tramvajových tratí — Zloděj kovů vyřadil z provozu zabezpečení na železničních přejezdech — Požár traktoru s balíkovačem slámy — Začínají Chodské slavnosti — Lidé už nezvládají platit drahé energie a hypotéky u chalup

                   12. 8. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Rozestavěné projekty firmy v insolvenci — Trest za neposkytnutí pomoci po nehodě — Požár lesa ve Slatiňanech na Chrudimsku — Obyvatelé evakuovaných obcí se vrací — Oprava vlakového nádraží v Českých Budějovicích se prodraží — Vyšetřování příčiny letecké nehody — Záchrana skupiny lezců — Výběrové řízení generálního ředitele Lesy ČR — Odboráři Lesy ČR proti vládní novele — Pardubický kraj ruší autobusové spoje — Zákaz vstupu do zatopených lomů a pískoven — Inteligentní systémy v dopravě — Potyčka mezi odpůrci a příznivci na mítinku předsedy hnutí ANO Andreje Babiše — Začíná festival Letní Letná — V Plzeňském kraji ubývá chovů ovcí

                   11. 8. 2022 na ČT1
                   Stopáž26 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Zdražování v Česku dál pokračuje — Dopad inflace na plány obcí — Stavba továrny v Líních u Plzně má stále více odpůrců — Hasiči předali správcům NP další část požářiště — Omezení vytápění — Požár zaparkovaného autobusu — Hygienici kontrolují letní dětské tábory — Roste zájem o posilující dávku proti covidu — 12 let od povodní v Libereckém kraji — SeČTeno 2022 — Celostátní setkání mládeže 2022 — Prodej pražského paláce Broadway — Policie zadržela 74 migrantů — Letní kino v Sezimově Ústí u Tábora slaví 35. výročí — Svatovavřinecká pouť na Sněžce

                   10. 8. 2022 na ČT1
                   Stopáž25 minut

                   Události v regionech

                   Headlines — Do Česka se vrací turisté — Turistická sezona v Krušných horách — Hasiči předávají bezpečná místa správcům NP — Strážci národních parků teď mnohem častěji kontrolují průjezdnost cest — ŘSD prodloužilo uzavírku v Českých Budějovicích — Požár vlaku ve stanici Karlštejn — Bytové družstvo Svatopluk musí zaplatit konkurznímu správci — Jižní Čechy: 20 let od povodní — Automobilka BMW spustila provoz na polygonu u Sokolova — Jihlava shání peníze na nový zimní stadion — V Hradci Králové začíná Celostátní setkání mládeže — Mohylu pod Řípem u obce Račiněves zkoumají archeologové — Přípravy na Chodské slavnosti

                   9. 8. 2022 na ČT1

                   Napište nám