Hygienici po celé republice kontrolují letní dětské tábory. Za první tři týdny letních prázdnin jich prověřili 43. Covidová situace je nejhorší v Praze a následuje ji Plzeňský kraj. Zde jen za první 3 týdny prázdnin evidují hygienici 580 záchytů onemocnění, nejvíce mezi mladými lidmi.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Soud přiznal dozorcům proplácení přestávek

Krajský soud v Praze přiznal vězeňským dozorcům právo na proplácení přestávek. Konkrétně dal za pravdu dozorcům z věznice ve Vinařicích u Kladna - že obědová pauza, při níž je nemá kdo vystřídat, by se jim měla započítávat do pracovní doby.

Dopravní nehody v místech oprav

Bezohlednost a nepozornost řidičů, na kterou stále častěji doplácejí pracovníci správy a údržby silnic v místech oprav a omezení provozu.

Dopravní nehody v místech oprav

V loňském roce řidiči přehlédli 45 vozidel údržby dálnic, 10 silničářů se při nehodách zranilo, jeden zemřel. Letos bude počet vážných nehod ještě vyšší.

V Českých Budějovicích kolabovala doprava

Kvůli nehodě několika aut najednou dnes kolabovala doprava v Českých Budějovicích, na hlavním tahu ve směru od Plzně. Jedna žena a 2 muži po srážce zůstali v autech zaklínění.

Zhoršení epidemické situace

V počtu aktivních případů koronavirové nákazy, přepočtených na 100 tisíc obyvatel, je na tom teď v Česku, hned po Praze, nejhůř Plzeňský kraj. Za první 3 týdny prázdnin tam bylo identifikovaných 580 nových onemocnění.

Kontrola dodržování opatření

Hygienici spolu s policisty dělají kontroly. Především na místech větší koncentrace, hlavně mladších lidí, mezi nimiž se teď covidová nákaza šíří nejvíc - takže se zaměřují hlavně na různé kluby a bary.

Lidový léčil vykonával gynekologickou praxi

Podle zjištění serveru iRozhlas v Plzni, v činžáku, působil falešný gynekolog - 29 letý Jan Simbartl, který jinak vystupoval jako lidový léčitel, tam spolu s manželkou porodní asistentkou provozovali ordinaci Celostní gynekologie a Magického porodu.

Olympijské hry v Tokiu na startu

V Tokiu začaly o rok odložené letní olympijské hry - za přísných protiepidemických podmínek, bez diváků a co se Česka týká - s aférou ohledně covidové nákazy v české výpravě, která se šíří mezi lidmi, kteří k přepravě použili letecký speciál Českého olympijského výboru.

Olympijské festivaly v Praze a Brně

Desítky lidí už přišly navštívit Olympijský festival v Praze.

Olympijské festivaly v Praze a Brně

Ráno se pro fanoušky sportu otevřel Olympijský festival - nabízí možnost vyzkoušet si jednotlivé olympijské disciplíny anebo sledovat soutěže přímo na velkoplošné obrazovce.

Václav Chalupa startoval na šesti hrách

Bývalý olympionik a úspěšný skifař Václav Chalupa vesluje na Lipně. V minulosti startoval na šesti olympijských hrách. V Barceloně vybojoval stříbrnou medaili.

Václav Chalupa startoval na šesti hrách

Sportovní kariéru ukončil před 12 lety. U vody a veslování, ale Václav Chalupa zůstal.

Vraťte nám most, píše hejtmanství radnici

Hejtmanství v Hradci Králové vyzvalo radnici, ať mu vrátí starý most z roku 1907, dar kraje městu. Úřadu vadí, že se magistrát 3 roky o konstrukci nezajímá a ta rezne.

Splavnost Labe od Pardubic až do Hamburku

Hladina Labe na jeho českém dolním toku - na severu Čech letos sahá nejvýš za poslední roky - hlavně díky intenzivním srážkám. V předchozích letech bylo Labe pro větší lodě splavné jen několik dnů v roce.

Hygienici kontrolují dětské tábory

Hygienici po celé republice kontrolují letní dětské tábory. Třeba ve středních Čechách se jich letos koná 224. Za první tři týdny prázdnin jich hygienici prověřili 43. Dnes přišla řada na tábor v Mukařově na Mladoboleslavsku.

Požár seníku

U Drmoulu na Karlovarsku hasiči už druhý den likvidují požár seníku. Balíky musí vyvážet z objektu a prolévat vodou. Na místě zasahuje sedm jednotek, pomáhají i hasiči z Plzeňského kraje a s vlastní technikou taky majitel objektu.

Dva lidé obvinění kvůli zřízení části domu v Praze

Policie obvinila dva lidi kvůli zřícení části rekonstruované budovy v Mikulandské ulici v Praze. Neštěstí se v centru hlavního města stalo v červenci před třemi lety. V objektu se tehdy během stavebních prací propadla dvě patra. Uvnitř bylo 45 lidí.

Škody způsobené chráněnými živočichy

Rekordní částku vyplatil Kraj Vysočina za první pololetí letošního roku zemědělcům za škody způsobené chráněnými živočichy. Z 63 vyplacených žádostí se většina týkala vyder říčních.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ZJ ST AD HD