ČR nemá vyřešen jednotný postup, kam umístit do karantény zahraniční turisty, kterým vyjde pozitivní test. Chybí totiž ubytovací karanténní zařízení, kde by mohli nakažení cizinci zůstat izolovaní. Žalmanov u Stružné řeší problémy s nadměrnou nákladní dopravou. Navíc projíždějící kamiony často nedodržují maximální povolenou rychlost.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Konec očkovacího centra v Českém Krumlově

Na jedné straně se nově otvírají očkovací místa, kam je možné si pro vakcínu proti covidu přijít i bez předchozí registrace. Na druhé straně počty nových zájemců začínají klesat - a proto budou ukončovat provoz očkovací místa původní, velkokapacitní.

Komplikace při organizaci festivalů

Už jsme se tomu tento týden taky věnovali cestovatelům a stejně tak organizátorům hromadných akcí. Festivalů praxi často víc než samotná přítomnost koronaviru komplikuje nejednoznačnost a nepřehlednost platných protiepidemických nařízení.

Karanténa pro cizince

Česko nemá vyřešený jednotný postup, kam do karantény umísťovat zahraniční turisty, kterým vyjde pozitivní test na koronavirus. Čerstvě se s tím potýkali hygienici v Liberci, když řešili případ skupiny 24 Belgičanů ubytovaných ve vodáckém kempu.

Jednání o vysokorychlostní trati

V Ústí nad Labem dnes zasedala pracovní skupina, která řeší vysokorychlostní trať mezi Prahou a německými Drážďanami. Vlaky by na ní mohli jezdit až 200 kilometrovou rychlostí. Postavená by měla být do roku 2050. Jenže proti zamýšleným trasám se v minulosti zvedla vlna nevole mezi obcemi ale i obyvateli severních Čech.

Žalmanov se projíždí s projíždějícícmi kamiony

Žalmanov u Stružné nedaleko Karlových Varů býval klidnou obcí. Teď se ale potýká s nadměrnou nákladní dopravou. Navíc projíždějící kamiony nedodržují maximální povolenou rychlost a už běžnou součástí života vesnice se staly dopravní nehody.

Práce na nejvytíženějším železničním uzlu

Na nejvytíženějším železničním koridorovém uzlu v Praze teď pracují stavbaři, a speciální je, že pracují jenom v noci, aby neomezovali dopravu v její špičce. Opravují koleje a výhybky v úseku Libeň – Hlavní nádraží.

Vláda dá 300 miliónů korun nemocnici v Rychnově nad Kněžnou

Vláda dá 300 milionů korun na modernizaci a dostavbu nemocnice v Rychnově nad Kněžnou - přímo na místě to oznámil premiér Andrej Babiš. Šlo by tak o více než třetinu celkových odhadovaných nákladů.

Roste zájem o rekreační plavbu

Jeden z dalším, vedlejších efektů covidové doby, kdy lidi přece jen omezují cesty do zahraničí a víc hledají vyžití doma, v české krajině a přírodě. Nebývale roste zájem o rekreační plavby v tuzemských vnitrozemských vodách.

Roste zájem o rekreační plavbu

Téměř do posledního místa bývá plavidly zaplněná třeba i marina v Týnci nad Labem. A podle jejího majitele Josefa Hájka zájem o plavbu po řece roste napříč generacemi.

Více zájemců o kapitánské zkoušky

S větším počtem lodí přibývá také kontrol. Poříční policie se zaměřuje jak na rychlost plavidel, tak i na samotné kapitány. Zda mají potřebné doklady nebo třeba jestli nejsou pod vlivem alkoholu.

Více zájemců o kapitánské zkoušky

Zkontrolují, odjistí a dvoučlenná hlídka vyráží na jednu z pravidelných kontrol na Slapské přehradě.

Zvyšuje se zájem o adrenalínové sporty

Zvyšuje se také zájem o různé druhy adrenalínových vodních sportů. Provozovat je lze třeba u Správčického písníku, kam jako k nejbližší vodě míří hlavně obyvatelé Hradce Králové.

Zvyšuje se zájem o adrenalinové sporty

Jetsurf si teď může dovolit projížďku ve volném stylu, zónu pro vodní sporty má jen pro sebe.

Legiovlak vyráží na prázdninové turné

Legiovlak – mobilní legionářské muzeum na kolejích vyráží na letní prázdninové turné po východních a středních Čechách. Tato speciální vlaková souprava má 15 vagonů vyrobených podle předlohy z let 1918–1920.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ZJ ST AD HD