V Ústí nad Labem Vaňově začala sanace opěrné zdi ve svahu, který monitorují geologové. Před dvěma lety se masiv natlačil i do opěrné stěny a ta popraskala. Už druhým rokem roste mezi lidmi zájem o chaty a chalupy. Meziročně jejich ceny vzrostly o třetinu. Mj. se tak potvrzuje trend tzv. druhých domovů.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Měnící se pravidla komplikují cestování

Komplikace s letošními dovolenými - proč tisíce lidí do poslední chvíle váhají, jestli se do zahraničí vydat - nestálá a často se měnící protiepidemická nařízení, navíc v různých státech různá.

Zájem o cestování vzrostl

Za červen se počet odbavených cestujících na pražském letišti Václava Havla navýšil o 650 procent oproti stejnému měsíci loni, kdy se provoz po 1. vlně pandemie taky postupně obnovoval.

Očkovací cetrum bez registrace

Už i v menších městech začínají fungovat očkovací místa, kde zájemci dostanou vakcínu proti covidu-19 i bez předchozí registrace a rezervace termínu, tak říkajíc na počkání.

Vyšetřování včerejšího výbuchu v Brdech

Včerejší výbuch v Brdech - v někdejším vojenském výcvikovém prostoru, který těžce zranil dva armádní pyrotechniky, vyšetřuje vojenská policie jako podezření na těžké ublížení na zdraví z nedbalosti, spáchané zatím neznámým pachatelem.

Turistika v Brdech

Prvním stanovištěm turisty by mělo být infocentrum - těch je v Brdech hned několik. My jsme v Obecnici a jdeme si pořídit mapu.

Sesuv svahu v Ústí nad Labem ohrožuje občany

V Ústí nad Labem - Vaňově začala sanace opěrné zdi ve svahu, který monitorují geoologové. Ten se pohybuje už od devadesátých let. Před dvěma lety se masiv natlačil i do opěrné stěny a ta popraskala. Na řadu tak přišla její rekonstrukce.

Zvýšil se počet případů uštknutí zmijí

Teplé letní počasí a proti minulým letům víc turistů v horách a v české přírodě je podle expertů důvodem, proč přibývá uštknutí zmijí.

Ceny chat a chalup vzrostly o třetinu

Ceny chat a chalup v Česku jsou na historickém maximu - proti loňskému roku o třetinu vyšší. Realitní kanceláře se domnívají, že i to je důsledek epidemie - lidé tolik necestují a chtějí svůj čas trávit blíž k přírodě.

Ceny chat a chalup vzrostly o třetinu

Z dat katastrálních úřadů za první čtvrtletí vyplývá, že průměrná cena chaty či chalupy byla 1 600 000 Kč. Nejdražší jsou v Libereckém kraji.

Ceny ovlivňuje i lokalita

Rozhoduje lokalita. Ceny jdou nahoru především na horách. A lidé chtějí hlavně do Krkonoš. Průměrná cena domu se tam ještě na jaře pohybovala kolem 5 milionů. Nejlevnější z horských oblastí jsou zatím Krušné hory v oblasti Ústeckého kraje.

Ceny ovlivňuje i lokalita

Koupit zahradu s chatou chce hlavně kvůli případné karanténě. Pokud by do ní pan Miroslav Rek musel, chce jí strávit na chatě anebo tu trávit volný čas.

Rekreační objekty v Kersku

Nejvíc rekreačních objektů se prodalo ve Středočeském kraji. Konkrétně v osadě Kersko, která je známá díky Bohumilu Hrabalovi

Chata Bohumila Hrabala

Chatu koupili manželé Hrabalovi před 56 lety. Její okolí inspirovalo spisovatele k napsání většiny jeho děl. Teď je chalupa na prodej - za necelých 12 milionů korun. Podle sousedů násobně dráž než ostatní chaty v okolí.

Spor o parkovací místa v Písku

Záměr radnice v Písku, který rozděluje obyvatele města. V historickém centru se má zrušit 112 parkovacích míst s cílem dostat odtamtud auta pryč a dopravu zklidnit.

Zúžení na dálnici D1 komplikuje dopravu

Až s hodinovým zdržením teď musí počítat řidiči na dálnici D1 na Vysočině - je to kvůli zúžení na jeden jízdní pruh v místě renovovaného úseku mezi Humpolcem a Větrným Jeníkovem a opravám tamního vodorovného značení.

Lidé odevzdávají nelegálně držené zbraně

Už jen pár dnů mají majitelé nelegálně držených zbraní na to, aby je bez postihu odevzdali, případně legalizovali. Zbraňová amnestie, vyhlášená v lednu, totiž končí s posledním červencovým dnem.

Koupaliště na seznamu kulturních památek

Koupaliště ve Volyni je staré 80 let a patří mezi vůbec nejstarší v Česku. Jako takové je zapsané na seznamu kulturních památek. Dodnes si zachovalo architektonické prvky z období konce první republiky.

Pokuta za nelegální odpad

Pokutu 200 tisíc korun dostala firma, která nelegálně navezla odpad do zemědělského areálu ve Vchynicích u Lovosic. Podle České inspekce životního prostředí společnost VS Transport & Logistic loni v říjnu z Německa do místa navezla na 100 tun pravděpodobně komunálního odpadu.

Neobvyklá záchrana kachňat

Záběry, které jste viděli, jsou z neobvyklého zásahu městských strážníků v Brně-Komíně. Do kanálu tam spadla kachňata. Ten byl ale tak úzký, že je z něj nebylo možné vytáhnout ani odchytovou sítí.

Začal samosběr okurek

Začal samosběr okurek nakládaček. Přes studené a deštivé jaro vypadá úroda slibně. Pěstitelé se kvůli chladnému počasí obávali, že budou výnosy minimální. Farmáři jsou ale se zájmem lidí spokojení.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ZJ ST AD HD