Silné bouřky, které se v noci přehnaly přes ČR, mají velké následky, největší na jihu Čech. Omezily dokonce i dodávky z jaderné elektrárny Temelín. Nové úseky dálnic D11 a D35 se do konce roku otevřou na východě Čech. V polovině prosince by se měli řidiči poprvé projet po nových 22 km dálnice z HK do Jaroměře a v Pardubickém kraji po 12 km D35 z Opatovic k obci Časy.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Videa z noci od iReportérů

Záběry našich iReportérů hlavně z jižních Čech - konkrétně z Protivína, Českých Budějovic nebo Opařan na Táborsku.

Přes Česko se přehnaly silné bouřky

Silné bouřky, které se v noci přehanly přes Česko, mají stále velké následky, největší na jihu Čech. Omezíly dokonce i dodávky z jaderné elektrárny Temelín.

Přes Česko se přehnaly silné bouřky

V Pištíně na Českobudějovicku rozlomil blesk před půlnocí 80 letou lípu. Rodinu s malým dítětem naštěstí nezranila.

Největší škody zaznamenali ve Dřítni

Mezi nejzasaženější místa v jižních Čechách patří Dříteň na Českobudějovicku. Bouřka tam zničila převážně obecní majetek. Na návsi popadaly skoro všechny vzrostlé stromy, nevydržela ani část střechy na zámku.

Největší škody zaznamenali ve Dřítni

V noci bouřka zporážela stromy na příjezdové cesty do Dřítně poblíž Temelína.

Temelín odstavil kvůli bouřce 2. blok

Temelínská elektrárna mimořádně odstavila druhý blok - silný vítr v noci strhnul část vedení velmi vysokého napětí mezi elektrárnou a rozvodnou stanicí Kočín. Bezpečnost elektrárny bouřky neovlivnily. První blok pracuje na plný výkon.

Temelín odstavil kvůli bouřce 2. blok

Samotná elektrárna přestála tu extrémní bouřku velmi dobře, bezpečnost nebyla nijak ohrožená.

Krupobití poničilo skleníky, střechy i auta

V Benešově nad Černou místo větru škodily spíš kroupy. Podle místních měly v průměr i šest centimetrů. Několik zahrad je tak předčasně sklizeno. Za své vzaly i skleníky nebo střechy aut.

Blesková bouře v Benešově nad Černou

V Benešově nad Černou se pár minut po půlnoci prohnala blesková bouře.

Bouřky omezily provoz na železnici

Na řadě míst stále nejezdí kvůli popadaným větvím a stromům vlaky. Omezení je například na trati České Budějovice – Strakonice. Ale problémy měli i ve středních Čechách. Ve Vraném nad Vltavou řada cestujících vůbec neodjela.

Bouřky omezily provoz na železnici

Ve středních Čechách zůstává provoz zastavený již jen mezi Vraným nad Vltavou a Jílovým u Prahy.

Dešť zvedal hladiny řek

Přívalový déšť zvedal hladiny řek v jihozápadní polovině Čech. Povodňových stupňů dosáhla Otava a Volyňka. Škody naštěstí velká voda nezpůsobila. Lidé u řeky se na ni stačili připravit.

Následky bouřek na západě Čech

Voda způsobila škody v Železné Rudě, Otava se dostala na druhý povodňový stupeň

Do Česka přijdou opět silné bouřky

Hladiny řek pomalu klesají, ale ne na dlouho. Silné bouřky opět přichází do Česka od jihozápadu, nejsilnější by měly být v první polovině noci. Podle odhadů meteorologů by mohly být silnější než ty poslední. Přívalový déšť, nárazy větru a znovu i kroupy.

Respirátory budou v MHD a v budovách dál povinné

V městské dopravě a ve vnitřních prostorách budov budou i navzdory rozvolňování protiepidemických opatření dál povinné respirátory – oznámil to ministr zdravotnictví Adam Vojtěch.

Obvinění kvůli úsekovému měření

Policie obvinila starostu Chotěboře kvůli úsekovému měření. Trestně stíhaný je i vedoucí městského odboru dopravy. Vinu ale odmítají.

Do konce roku se otevřou nové úseky dálnic

Nové úseky dálnic D11 a D35 by na východě Čech měly být zprovozněny do konce roku. Inspekci na stavbě dnes vykonal ministr dopravy, průmyslu a obchodu Karel Havlíček.

Oprava popraskané části dálnice

Silničáři dokončili opravu popraskané části dálnice D35 a auta se tak po ní opět projíždějí.

Zastavená výroba kvůli nedostatku čipů

Automobilky všude ve světě se stále potýkají s nedostatkem polovodičů a čipů. Podnik Škoda Auto kvůli tomu musí omezit výrobu - zatím minimálně na 1–2 týdny. Na dokončení tam tak na odstavných plochách čeká 33 tisíc aut.

Zákrok policistů proti muži v Teplicích

Policie dnes zveřejnila bližší podrobnosti k sobotnímu zásahu proti zdrogovanému, agresivnímu muži v Teplicích, který následně v sanitce zemřel. Podle krajského policejního ředitelství způsob zákroku strážníků odpovídal intenzitě mužovy agresivity.

Budoucnost poboček České pošty v Jihlavě

Spory, velké dohady, taky petice nespokojených lidí v Jihlavě - kvůli záměrům České pošty změnit strukturu svých poboček v krajském městě.

Spor kvůli stavbě na Králickém Sněžníku

Česko-polské vztahy momentálně zatěžuje spor o plánované rozšíření uhelného dolu Turów na polské straně příhraničí. A teď přibyl ještě další sporný moment - stavba 33 metrů vysoké rozhledny na vrcholu Králického Sněžníku.

Rekonstrukce varhan v Kolíně

Součástí začínající rekonstrukce chrámu svatého Bartoloměje v Kolíně, naplánované na 2 roky, je i oprava varhan. Ze 60 milionového rozpočtu opravy má jít třetina právě na ně.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ZJ ST AD HD