Do konce června platí povinnost pravidelného testování na covid u zaměstnanců i živnostníků. Např. v soukromých firmách proočkovanost pracovníků stoupá, ale zdaleka není stoprocentní. Dopravní podnik hlavního města Prahy začal s opravou trati v okolí Palackého náměstí. U nábřeží je tak ve velké míře omezený provoz tramvají.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Testování ve firmách do konce června

Státem uložená povinnost pravidelně testovat zaměstnance na koronavirus v podnicích a firmách platí do konce června. Mezitím stoupá proočkovanost lidí proti covidu-19.

Očkování v Česku

Dokončené očkování má v Česku už něco přes 2,5 milionu obyvatel - tedy přibližně každý 4. dospělý. Aspoň 1. dávku vakcíny už dostalo přes 4,5 milionu zájemců - víc než polovina dospělé populace.

Pád historického letadla na Písecku

V jižních Čechách u Jickovic tragicky havarovalo historické letadlo, vyrobené v roce 1954 ve USA, a v něm tam přišel o život elitní pilot akrobatické skupiny Flying Bulls ze Salcburku.

Zaměstnanec firmy SUEZ opustil nemocnici

Poslední z hospitalizovaných zaměstnanců firmy SUEZ na zpracování odpadů, kteří se v Plzni otrávili sirovodíkem, opustil nemocnici. Ze 4 pracovníků zasažených chemikálií ale přežil jako jediný.

Agrární komora pohrozila

Pokud se nezlepší přístup obchodních řetězců k domácím farmářům a české produkci,nelze vyloučit blokády, demonstrace a stávkovou pohotovost, napsala dnes v dopise obchodním řetězcům Agrární komora.

Muž zemřel v sanitce po zákroku policie

V sanitce po zákroku policie v Teplicích zemřel muž - podle lékaře, který mu poskytoval pomoc, bylo předběžnou příčinou úmrtí předávkování drogami.

Uzavírka Hřebečského tunelu

Ode dneška k nim přibyla ještě úplná uzavírka Hřebečského tunelu u Moravské Třebové. Potrvá do 30. června.

Oprava trati kolem Palackého náměstí

Dopravní podnik hlavního města začal s rekonstrukcí tramvajové trati kolem Palackého náměstí. Což znamená, že na vltavském nábřeží je provoz tramvají ochromený, náhradní autobusová doprava zavedená není, posílený je ale provoz metra na lince B.

Kontrola kvality vody

5. den v řadě se dnes teploty v Česku drží nad tropickými 30 stupni Celsia. Jako vždy v takových horkých dnech proto lékaři, hygienici, záchranáři varují před zvýšenou námahou a nabádají k pravidelnému doplňování tekutin.

Výstraha před silnými bouřkami

Už dnes v noci do Česka dorazí bouřky, které místy mají být silné. Výstraha před nimi, s vysokým stupněm nebezpečí, platí od půlnoci do zítřejší 10. hodiny dopolední.

Prudce roste cena dřeva

Cena dřeva jde strmě nahoru. Proti loňsku je teď o víc než třetinu vyšší; a dál stoupá - měsíc od měsíce. Dopady to má na ceny ve stavebnictví i truhlářské výrobě.

Prudce roste cena dřeva

Rakouské pily dokážou nabídnout vždycky o podstatnou část za kulatinu víc než třeba české pily. Proto musel zdražit. Třeba trámy zhruba o třicet procent. Až dojdou zásoby, cena znovu poroste.

Stavby a rekonstrukce se prodraží

Někteří stavaři tak počítají s tím, že už nebudou dřevostavby jen ze dřeva - budou muset třeba části krovů nahradit jiným materiálem. A to že dřevo chybí pocítili i menší řemeslníci.

Stavby a rekonstrukce se prodraží

Stoly, regály ale třeba i vestavěné skříně - to vše vyrábí truhlář Lukáš Drbohlav. I on teď ale musí kvůli enormnímu zájmu o dřevo zdražovat.

Rekordní těžba dřeva na Vysočině

Na jedné straně se dřevo zdražuje a na druhé pořád mohutně kácí - jenže kůrovcové. A to ke zlevnění výrobků z masivu moc nepřispěje. Jedno z míst v Česku, kde teď mizí stromy z lesů rychlým tempem, je Vysočina, konkrétně Ždársko.

Rekordní těžba dřeva na Vysočině

Na Žďársku, kde právě vrcholí těžba dřeva, kvůli tomu přibývá uzavírek.

30 let od odsunu sovětské armády

Jedno historické výročí jsme dnes připomínali, tak ještě jedno - v podstatě nedávné, novodobé. Před 30 lety tehdejší Československo opustili poslední vojáci okupantské sovětské armády.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ZJ ST AD HD