V Roudnici nad Labem už začaly prázdniny šesti stovkám dětí. Zkrátit školní rok se tamní Základní škola Karla Jeřábka rozhodla proto, že prochází rekonstrukcí. Na Šumavě chybí dobrovolní hasiči. Obcím proto pomáhají hasiči Správy národního parku.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Roušky při výuce končí ve zbylých krajích

Žáci i učitelé můžou při výuce odložit roušky a respirátory také ve zbývajících třech krajích Jihočeském, Zlínském a Libereckém.

Venkovní akce jsou bez omezení

Koncerty nebo divadelní představení můžou ode dneška zaplnit celá venkovní hlediště. Pro kulturní akce pod širým nebem tak už neplatí omezení poloviny kapacity. Organizátoři ale stále musejí dodržovat maximum dvou tisíc návštěvníků.

Pojízdné očkovací místo

V Pardubicích dnes odstartoval svou jízdu takzvaný očkovací kamion. Po 5 denní zastávce bude pokračovat do dalších měst.

Přes Česko prijíždí americký konvoj

Po českých dálnicích se opět pohybují konvoje americké vojenské techniky. První sem při návratu z aliančního cvičení v Maďarsku vstoupil v noci na dnešek.

Kvůli rekonstrukci školy začaly prázdniny dříve

V Roudnici nad Labem už začaly prázdniny 6 stovkám dětí. Zkrátit školní rok se tamní Základní škola Karla Jeřábka rozhodla proto, že prochází rekonstrukcí. Vysvědčení si tak její žáci převzali o dva týdny dřív.

Pražský magistrát bude propouštět

Pražský magistrát propustí ještě letos zhruba 160 lidí. Další zaměstnanci pak mají odejít v příštím roce. Výpovědi dostanou pracovníci napříč všemi odbory.

Problémy s dopravou v Českém Krumlově

Český Krumlov se po dvou měsících největší dopravní zátěže zbavil. Skončila oprava silnice na obchvatu Velešína. Objízdná trasa pro kamiony tak už nevede městem. Další nápor v dopravě ale Český Krumlov čeká už za pár týdnů. Tentokrát proto, že do něj opět zamíří davy turistů.

Málo dobrovolných hasičů na Šumavě

Málo dobrovolných hasičů na Šumavě. Chybí mladí členové a k tomu se některé jednotky rozpadly. Obcím proto pomáhají hasiči Správy národního parku. Jenže ne všude mají k dispozici odpovídající zázemí.

Nedostatek dobrovolných hasičů pomohla vyřešit správa národního parku

Problém s nedostatkem dobrovolných hasičů pomohla vyřešit správa národního parku. Na Šumavě fungují tzv. sdružené jednotky. Jednotky dobrovolných hasičů se vzájemně doplňují s podnikovými hasiči národního parku.

Problémy hasičů v Krušných Horách

Sdružené jednotky hasičů pochopitelně spolupracují i s ostatními složkami IZS a funguje taky přeshraniční spolupráce - s Rakouskem a Německem. A právě na pomoc zahraničních sousedů vsadili taky v Krušných horách.

Zámecká zeď v Zákupech se hroutí

Zeď zámeckého parku v Zákupech na Českolipsku se rozpadá. Už delší dobu není v dobrém stavu, ale poslední měsíce se její statika ještě zhoršila a padá z ní kamení. A to může ohrozit kolemjdoucí.

Otevření restaurace Šeberák navzdory zákazu nebylo trestným činem

Otevření restaurace Šeberák v pražských Kunraticích navzdory protiepidemickým opatřením nebylo trestným činem šíření nakažlivé nemoci. Podle policie by se ale mohlo jednat o správní přestupek. Případ proto předala pražskému magistrátu.

Slovanská epopej má zamířit na zámek do Moravského Krumlova

Slovanská epopej Alfonse Muchy má zamířit na zámek do Moravského Krumlova. Shodli se na tom dnes pražští radní. Zápůjčka je v plánu na pět let.

Tři mláďata zubra evropského se o víkendu narodila v rezervaci v Milovicích

Hned tři mláďata zubra evropského se o víkendu a v noci na dnešek narodila v rezervaci v bývalém vojenském prostoru ve středočeských Milovicích. Stádo tak čítá už 32 jedinců, a tím se podle ochranářské společnosti Česká krajina řadí k největším na světě.

Školy v přírodě

Školy už opět můžou pořádat naučné pobyty v přírodě. Podle provozovatelů ubytovacích zařízení o ně ale není letos velký zájem. Mnoho škol totiž ještě dohání výuku, kterou nezvládly během distančního vyučování. I přesto dnes ale některé z nich na školu v přírodě vyrazily.

Lázně Bělohrad protestují proti nákladní dopravě

Neúspěchem skončila snaha radnice Lázní Bělohradu na Jičínsku a hejtmanství omezit průjezd nákladní dopravy přes město. Neúspěchem skončila snaha radnice Lázní Bělohradu na Jičínsku a hejtmanství omezit průjezd nákladní dopravy přes město.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ZJ ST AD HD