K očkování proti koronaviru se mohou od dnešní půlnoci registrovat lidé od 45 let. Schválila to vládní rada pro zdravotní rizika. Sokolovská uhelná představila plán na vlastní restrukturalizaci. Největší zaměstnavatel v Karlovarském kraji loni ohlásil postupné propouštění až 2 000 zaměstnanců.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv

Lidé nad 45 let se mohou registrovat k očkování

K očkování proti koronaviru už se ode dneška můžou registrovat lidi ve věku 45 plus. Jde o 2. nejpočetnější skupinu v české populaci, která zahrnuje bezmála 840 tisíc lidí.

Zájem o očkování v nižších věkových kategorií klesá

Jak se vakcíny proti covidu zpřístupňují pro mladší lidi, klesá v těchto věkových kategoriích odhodlání nechat se očkovat. Někdo o očkování stojí už třeba kvůli možnostem cestování nebo návštěvám sportovních a kulturních akcí, někdo vakcínu zatím nechce.

Někteří stále čekají na termín

Na termín očkování pořád ještě čeká 490 zaregistrovaných lidí nejstarší věkové kategorie nad 80 let. A asi 2 380 zájemců starších 70 let. Počty zaregistrovaných a na termín očkování zatím čekajících lidí ostatních věkových kategorií vidíte na tomto přehledu.

O půlnoci končí sčítání lidu

Už jen necelých 6 hodin - čas do dnešní půlnoci mají poslední opozdilci, aby vyplnili a odevzdali formulář ze zákona povinného sčítání lidí, domů a bytů.

Areál Tesly v Pardubicích se bourá

Stoletý areál bývalé a kdysi slavné továrny Tesla v Pardubicích, ve které se vyráběly telefony nebo rádia, se bourá. Na jeho místě se už v červnu začne stavět nová obytná čtvrť.

Plán restrukturalizace Sokolovské uhelné

Sokolovská uhelná má plán restrukturalizace. Kvůli útlumu těžby hnědého uhlí a přechodu na jiné, čistější zdroje energie se i s dceřinnými firmami mění na firmu SUAS Group.

Auto s tlakovými lahvemi explodovalo v Malém Březně na Ústecku

V Malém Březně u Ústí nad Labem explodovalo auto s nákladem tlakových plynových lahví. Když projíždělo mezi domy v této obci, začalo hořet - řidiči se na štěstí podařilo včas vyskočit. Jemu ani nikomu jinému se nic nestalo.

Česko zažilo další letní den

Česko zažilo 2. letní den v řadě - na mnoha místech teploty překročily 30 stupňů Cesia. Od zítřka už bude ale zase všechno jinak - přijít mají silné bouřky, někde s vydatným deštěm, nebo dokonce kroupami.

Letošní plavební sezona

Státní plavební správa se začátkem teplého počasí upřesňuje pravidla a vymezuje podmínky pro bezpečné pobývání na českých vodách. Týkají se lodí a dalších plavidel a stále rok od roku populárnějších vodních skútrů nebo třeba paddleboardů.

Řidiče v severních Čechách stále trápí zledovatělý sníh

Pokrývá totiž část silnice kolem přehrady Souš, která je zásobárnou pitné vody. Silničáři tedy musí nechat sníh přirozeně odtát, a řidiči úsek objíždět.

Nedostatek odpočívek u českých dálnic

Po celé délce jihočeské dálnice D3 pořád není ani jediné odstavné parkoviště pro kamiony. Teď konečně Ředitelství silnic a dálnic vybírá firmu, která u Chotýčan poblíž Českých Budějovic první takovou odstavnou plochu vybuduje.

Návrh připravovaných odpočívek

Takhle by měla odpočívka vypadat. Vizualizace od Ředitelství silnic a dálnic se netají tím, že se inspirovalo podobou odstavných ploch v zahraničí.

Odpočívky budou i na nových úsecích D1

Nové moderní odpočívky podle nového projektu vyrostou i u opravené dálnice D1. První – vzorová zastávka je těsně před dokončením, a to na pomezí Středočeského kraje a Vysočiny.

Dlouhá čekací doba na odložené operace

Nemocnice se po covidovém zatížení sice postupně vracejí k běžnému fungování a odloženým operativním výkonům, ale těch se za uplynulé měsíce „nastřádalo“ tolik, že někde budou pacienti na plánované, zejména ortopedické zákroky i tak čekat několik měsíců.

Nová střecha pro vyhlídkový kalich v Litoměřicích

Novou střešní krytinu teď dostává dominanta Litoměřic vyhlídkový kalich na střeše radnice. Když klempíři sundali makovici z vrcholu věže, našli v ní schránku historickými dokumenty.

Stadion v Kladně čeká oprava

Začaly práce na rekonstrukci zimního stadionu v Kladně. Konstrukce z roku 1959, pod níž se tehdy jako pod zbrusu novou hrály některé zápasy mistrovství světa, se má rozebírat do konce května.

Filmový festival Karlovy Vary bude

Termín letošního jubilejní 55. ročníku Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary platí. Vzhledem k situaci související s vývojem pandemie ho organizátoři posunuli až na konec letních prázdnin.

Rozkvetlé arboretum v Táboře

Botanická zahrada v Táboře láká návštěvníky na rozkvetlé arboretum. Tato unikátní sbírka domácích i zahraničních dřevin je chloubou druhé nejstarší zahrady v Česku. Na praxi se do ní mohli vrátit studenti střední zemědělské školy.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ZJ ST AD HD