Události v regionech (Praha)

Události v regionech

25 minut
Události v regionech (Praha)

Události v regionech

Obsah dílu

Headlines — Od pondělí se otevřou některé služby — Děti ve vybraných krajích se vrací do školek — Očkování proti koronaviru — Některé nemocnice mají plná covidová lůžka — Indická mutace potvrzena — Začalo druhé kolo sčítání lidu — Rytíři Kladno slaví návrat do extraligy — Oprava silnice komplikuje dopravu — SeČTeno ze Středočeského kraje — Automobilový průmysl v době pandemie — Začala stavba mostu na obchvatu Plzně — Obnovení dálkových spojů — V Hradci Králové znovu vznikne sjezdovka — Filipojakubská noc — V Čerčanech vzniká muzeum aut Škoda

Části dílu

00:06
Headlines
  Přehled zpráv
  01:08
  Od pondělí se otevřou některé služby
   Od příštího týdne se otevřou školy i pro děti z 2. stupně v 6 krajích s nejmenší nákazou. A navíc se otevrou také provozovny služeb péče o tělo a o zvířata - takže třeba holičství, kadeřnictví nebo kosmetické salony.
   03:23
   Děti ve vybraných krajích se vrací do školek
    V krajích s nejlepší epidemickou situací se od pondělí navíc můžou do mateřských škol vrátit všechny děti, už ne jen nejstarší předškoláci. Dozvěděly se to však až včera večer po schůzi vlády - takže na přípravu plného provozu jim zbyl dnešek jako jediný pracovní den.
    05:13
    Očkování proti koronaviru
     Ve čtvrtek zdravotníci naočkovali cca 72 850 dávek vakcín proti covidu, což je dosud nejvíc za jeden den od začátku očkování v Česku, tedy plus minus od Vánoc.
     06:08
     Některé nemocnice mají plná covidová lůžka
      Zatímco naprostá většina nemocnic v Česku už mohla obnovit neakutní péči a vrátily se i k dlouho předem naplánovaným operacím, pořád je několik nemocnic, ve kterých trvá akutní stav covidové péče.
      07:58
      Indická mutace potvrzena
       Národní referenční laboratoř potvrdila indickou mutaci koronaviru zatím v jednom ze 2 vyšetřovaných vzorků z Hradce Králové.
       08:34
       Začalo druhé kolo sčítání lidu
        Začalo taky 2. kolo pochůzek sčítacích komisařů, kteří domácnostem znovu nabízejí papírové formuláře - pro sčítání lidí, domů a bytů.
        10:18
        Rytíři Kladno slaví návrat do extraligy
         Favorit se nakonec dočkal, byť to bylo drama do posledního možného zápasu. Hokejoví Rytíři Kladno - tým hrajícího majitele Jaromíra Jágra - po roce slaví návrat do extraligy.
         11:07
         Oprava silnice komplikuje dopravu
          Opravy silnice 1. třídy č. 6 u Bochova komplikují jízdu mezi Prahou a Karlovými Vary. Úsekem se jezdí kyvadlově, hlavně v dopravní špičce tam auta stojí v kolonách i desítky minut.
          12:46
          SeČTeno ze Středočeského kraje
           Seriál Sečteno - Dnes se zaměřujeme na Středočeský kraj. Jsme živě na zámku Kačina u Kutné Hory - jsme tam s Ivanou Malou.
           16:00
           Automobilový průmysl v době pandemie
            Středočeský kraj jako základna jednoho z nejdůležitějších průmyslových oborů pro Česko - automobilového průmyslu. Právě ve středních Čechách vzniká víc než polovina obratu tuzemského autoprůmyslu.
            18:13
            Začala stavba mostu na obchvatu Plzně
             Začala stavba prvního z mostů na budovaném západním obchvatu Plzně. Bude dlouhý 50 metrů a překlene silnici z Plzně do Stříbra.
             19:44
             Obnovení dálkových spojů
              S tím, jak covidová nákaza v Česku ustupuje a jak se rozvolňují vládní protiepidemická opatření, dopravci do jízdních řádů vracejí spoje a veřejnou dopravou taky jezdí stále víc lidí.
              21:05
              V Hradci Králové znovu vznikne sjezdovka
               V Hradci Králové by po desítkách let měla opět vzniknout sjezdovka s vlekem – a to pro letní i zimní lyžování.
               22:41
               Filipojakubská noc
                Na noc z 30. dubna na 1. května připadá tzv. filipojakubská noc - spojovaná s magickými silami a tradicí pálení čarodějnic.
                23:25
                V Čerčanech vzniká muzeum aut Škoda
                 Největší sbírku závodních aut značky Škoda - slibuje nově vznikající muzeum ve středočeských Čerčanech. Vystavená tam budou jak auta, která sběratelé získali hned po odjetém závodu, tak třeba i prototypy, které se naopak na okruh nikdy nedostaly.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž25 minut
                 Další díl
                 Události v regionech

                 Přehled dílů

                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Vyšší zájem o investice do nemovitostí — Vklady domácností u bank se snížily — Hackerský útok na ŘSD — Muž padělal bankovky za více než přes 5 milionů korun — 90 let od objevení hrobu věrozvěsta — Česko zažilo letošní první tropický den — Hrozí velmi silné bouřky — Kempy jsou dražší, i stání pro karavany a obytná auta — 49. ročník Rallye Český Krumlov — Stanové městečko v Tróji — Ubytování pro ukrajinské Romy — Solární panely v památkových zónách — Zákon o bezpečné objíždění cyklistů — Opičí neštovice — Požár v Praze — Výluka města Florenc — Nejtvrdším hasičem světa je Čech — Nové muzeum vzniklo v Habří na Vysočině — Festival muzejních nocí

                 Premiéra pátek 20. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Poslanci jednají o nouzovém stavu — Nehoda na dálnici D8 — Ochrana soutoku Moravy a Dyje — Kilometry plotů teď staví v Národním parku České Švýcarsko. — Pomalý návrat turistů po epidemii covidu — Česko zažilo první tropický den — Výstraha před silnými bouřkami — Tromby na východě Čech — Víc než půl tuny ryb zmizelo během noci z rybníku v Nezamyslicích na Klatovsku — Fungování vodních záchranářů — Vodní záchranáři v regionech — Stát podpoří takzvané znevýhodněné školy — Města řeší záložní zdroje tepla — Zákaz pití alkoholu na veřejnosti v Plzni — Podvodníci s kryptoměnami — Nehoda na přejezdu — Český svaz včelařů slaví výročí

                 Premiéra čtvrtek 19. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Jednání asociace krajů o uprchlících — Začleňování uprchlíků do škol — Přerozdělování uprchlíků v krajích — Začalo bourání nájezdu na Barrandovský most — Zřícená část domu v pražském Bráníku — Hadi v popelnici — Kempy zdražují před letní sezónou — Kontrolní akce celníků a policistů — Porušila lyžařka zákon? — Vyvlastnění pozemků kvůli dálnici D3 — Plzeňský kraj chce převzít sušickou nemocnici — Hlídky v Prachovských skalách — Nevyužité zásoby léků proti covid-19 — Medu bude letos dostatek

                 Premiéra středa 18. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Přerozdělování uprchlíků do krajů — Ubytovávání uprchlíků v regionech — Požár domu v Chodově na Sokolovsku — Nehoda na dálnici D1 — Škoda Auto zahájila výrobu bateriových systémů pro elektromobily — Kontrola jaderných elektráren — Kybernetický útok na ŘSD — Právnícká fakulta v Plzni čelí problémům — Mosty v havarijním stavu — Kontrolní den stavby dálnice D4 — Zemřel herec Josef Abrhám — Praha je opět oblíbeným turistickým cílem — Domažlická nemocnice začala používat tzv. XXL sanitku pro silně obézní pacienty — Světový den hypertenze — Pardubické koupaliště v létě neotevře

                 Premiéra úterý 17. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Málo peněz na sociální služby — Sociální služby a zdražování — Peníze pro sociální služby napříč kraji — Málo peněz pro sociální služby v krajích — V části Česka stále platí výstraha před vznikem požárů. — Zákaz napouštění bazénů — Běženci na pražském hlavním nádraží — Stěhování ukrajinských Romů do Kramolína — Začaly ústní maturity — Začíná oprava Barrandovského mostu — Dopravní kolabs v Českých Budějovicích — Přemnoýená lesní zvěř — Konference o digitalizaci veřejné správy — Chytrá města — Právnická faktulta Západočeské univerzity v Plzni čelí řízení o omezení akreditace — Obvinění pro Správu úložišť radioaktivních odpadů — Pár luskounů krátkoocasých — Hasiči dnes zveřejnili podrobnosti k nedělní záchraně paraglidisty ze Sušice. — Provozovatelé koupališť zahájili sezonu — Zpěvačka Marta Kubišová se stane čestnou občankou Prahy — Energetická bezpečnost

                 Premiéra pondělí 16. 5. 2022 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 Události v regionech

                 Headlines — Stavební úřady v horských oblastech — Novým pražským arcibiskupem Jan Graubner — Radnice ve Strakonicích koupí teplovod — Zájem o hypotéky klesl v dubnu ve srovnání s březnem o 40 procent — Začala demolice hnědouhelné elektrárny Prunéřov I. u Chomutova — Uprchlíci z Ukrajiny — Uprchlíci z Ukrajiny v Karlových Varech — Pomoc pro obránce ukrajinských měst z 3D tiskárny na Vysočině. — Dva chodce s kočárkem srazil dnes u Bílé Třemešné devatenáctiletý řidič osobního auta. — Návrat policie do vyloučené lokality v Ústí nad Labem — Dnes začíná hokejové mistrovství světa — Očkování na covid-19 — Záškrt na Vysočině — Soud s exředitelem kladenské policie — Na Šumavě pokračuje obnova mokřadů a rašelinišť — Do ČR letí balon na vodík — Signal Festival 2022

                 Premiéra pátek 13. 5. 2022 na ČT1

                 Napište nám