26 minut

30. dubna 2021

Obsah dílu

Headlines — Od pondělí se otevřou některé služby — Děti ve vybraných krajích se vrací do školek — Očkování proti koronaviru — Některé nemocnice mají plná covidová lůžka — Indická mutace potvrzena — Začalo druhé kolo sčítání lidu — Rytíři Kladno slaví návrat do extraligy — Oprava silnice komplikuje dopravu — SeČTeno ze Středočeského kraje — Automobilový průmysl v době pandemie — Začala stavba mostu na obchvatu Plzně — Obnovení dálkových spojů — V Hradci Králové znovu vznikne sjezdovka — Filipojakubská noc — V Čerčanech vzniká muzeum aut Škoda

Části dílu

00:06
Headlines
  Přehled zpráv
  01:08
  Od pondělí se otevřou některé služby
   Od příštího týdne se otevřou školy i pro děti z 2. stupně v 6 krajích s nejmenší nákazou. A navíc se otevrou také provozovny služeb péče o tělo a o zvířata - takže třeba holičství, kadeřnictví nebo kosmetické salony.
   03:23
   Děti ve vybraných krajích se vrací do školek
    V krajích s nejlepší epidemickou situací se od pondělí navíc můžou do mateřských škol vrátit všechny děti, už ne jen nejstarší předškoláci. Dozvěděly se to však až včera večer po schůzi vlády - takže na přípravu plného provozu jim zbyl dnešek jako jediný pracovní den.
    05:13
    Očkování proti koronaviru
     Ve čtvrtek zdravotníci naočkovali cca 72 850 dávek vakcín proti covidu, což je dosud nejvíc za jeden den od začátku očkování v Česku, tedy plus minus od Vánoc.
     06:08
     Některé nemocnice mají plná covidová lůžka
      Zatímco naprostá většina nemocnic v Česku už mohla obnovit neakutní péči a vrátily se i k dlouho předem naplánovaným operacím, pořád je několik nemocnic, ve kterých trvá akutní stav covidové péče.
      07:58
      Indická mutace potvrzena
       Národní referenční laboratoř potvrdila indickou mutaci koronaviru zatím v jednom ze 2 vyšetřovaných vzorků z Hradce Králové.
       08:34
       Začalo druhé kolo sčítání lidu
        Začalo taky 2. kolo pochůzek sčítacích komisařů, kteří domácnostem znovu nabízejí papírové formuláře - pro sčítání lidí, domů a bytů.
        10:18
        Rytíři Kladno slaví návrat do extraligy
         Favorit se nakonec dočkal, byť to bylo drama do posledního možného zápasu. Hokejoví Rytíři Kladno - tým hrajícího majitele Jaromíra Jágra - po roce slaví návrat do extraligy.
         11:07
         Oprava silnice komplikuje dopravu
          Opravy silnice 1. třídy č. 6 u Bochova komplikují jízdu mezi Prahou a Karlovými Vary. Úsekem se jezdí kyvadlově, hlavně v dopravní špičce tam auta stojí v kolonách i desítky minut.
          12:46
          SeČTeno ze Středočeského kraje
           Seriál Sečteno - Dnes se zaměřujeme na Středočeský kraj. Jsme živě na zámku Kačina u Kutné Hory - jsme tam s Ivanou Malou.
           16:00
           Automobilový průmysl v době pandemie
            Středočeský kraj jako základna jednoho z nejdůležitějších průmyslových oborů pro Česko - automobilového průmyslu. Právě ve středních Čechách vzniká víc než polovina obratu tuzemského autoprůmyslu.
            18:13
            Začala stavba mostu na obchvatu Plzně
             Začala stavba prvního z mostů na budovaném západním obchvatu Plzně. Bude dlouhý 50 metrů a překlene silnici z Plzně do Stříbra.
             19:44
             Obnovení dálkových spojů
              S tím, jak covidová nákaza v Česku ustupuje a jak se rozvolňují vládní protiepidemická opatření, dopravci do jízdních řádů vracejí spoje a veřejnou dopravou taky jezdí stále víc lidí.
              21:05
              V Hradci Králové znovu vznikne sjezdovka
               V Hradci Králové by po desítkách let měla opět vzniknout sjezdovka s vlekem – a to pro letní i zimní lyžování.
               22:41
               Filipojakubská noc
                Na noc z 30. dubna na 1. května připadá tzv. filipojakubská noc - spojovaná s magickými silami a tradicí pálení čarodějnic.
                23:25
                V Čerčanech vzniká muzeum aut Škoda
                 Největší sbírku závodních aut značky Škoda - slibuje nově vznikající muzeum ve středočeských Čerčanech. Vystavená tam budou jak auta, která sběratelé získali hned po odjetém závodu, tak třeba i prototypy, které se naopak na okruh nikdy nedostaly.
                 Přehrát celé video
                 Stopáž26 minut
                 Další díl
                 3. května 2021

                 Přehled dílů

                 4598 dostupných
                 Stopáž26 minut

                 24. července

                 Jeden lékárník na více provozoven — Odbory vyhlásily stávkovou pohotovost — Obchvat Českých Budějovic nebude zpoplatněný — Čeští hasiči se po týdnu vrátili z Bulharska — Nové autobusy po závadě opět v provozu — Zákaz nočního vjezdu do části Prahy — Stavební úřady kritizují nový systém — U Žatce vzniknou nové odpočívky pro kamiony — Přibývá zraněných po skocích do vody — Uzavřená Bobří soutěska — NP Šumava opravuje Březník — Stoupá obliba cestování v karavench — Nález podezřelé munice u Máchova jezera — Výstava korunovačních klenot každý rok — V liberecké zoo vzniká umělý mokřad — Proměna záchranné stanice zvířat v Plzni

                 24. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 23. července

                 Jeden mrtvý po požáru v Jičíně — Požár nelegální skládky v Lovosicích — Vyšetřování požáru v Postřekově — Liberečtí policisté vyprostili z auta muže, který zkolaboval uprostřed křižovatky — 200 českých turistů uvízlo ve Španělsku — Oprava Pražského okruhu — Lidé nerespektují značení u dopravních staveb — Malý zájem o autobusy na Ještěd — Obědy v restauracích podražily — Příprava olympijského festivalu — Nejvyšší soud vyhověl dovolání tří bývalých dozorců z Věznice v Rýnovicích — V Plzni přibylo krádeží sdílených kol — Rozsáhlý případ výroby a prodeje pervitinu — Spor o stavbu studentských kolejí v Jihlavě — Řídil v protisměru a zdrogovaný ukradené auto — Letošního medu bude i přes chladnější jaro dost — Rýbáři staví přehrážky pro pstruhy — Na Šumavě přibývá míst bez bariér

                 23. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 22. července

                 Praha očekává vyšší návštěvnost než loni — Zájem o rehabilitace v Lázních Bělohrad — Pokračuje sklizeň obilí a taky řepky — Muž v metru vážně zranil seniorku — Silničáři začali rekonstruovat Vlašskou ulici na Malé Straně v Praze — Úhyn ryb v zámeckém rybnku — Stavební úřady na Vysočině zahlceny žádostmi — Pražští radní schválili zvýšení cen odtahů v hlavním městě — Silné deště na Třeboňsku zpozdily sklizeň — Česko po tropických dnech zasáhly silné bouřky — Vysoká škola pro zdravotní sestry v Sokolově — Stezka na Sněžku Obřím dolem je pro turisty uzavřená — Doporučení pro lidi cestující na Olympiádu — Slavnostní šábesová bohoslužba připomněla židovskou komunitu v Luži na Chrudimsku — Nová retenční nádrž — Výluka vysílače Sušice-Svatobor

                 22. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 19. července

                 Celosvětové výpadky počítačových systémů — Firma Crowdstrike už vydala opravu — Situace na pražském letišti — Výpadek zaznamenala i Allianz — 12 zraněných po dopravní nehodě na Lounsku — Obvinění muže zodpovědného za výbuch v Hradci Králové — Dostavba Dukovan — Problémoví obyvatelé v Boršově na jihu Čech — Kontroly farmářských trhů — Hygienici na Vysočině zakázali koupání ve dvou přírodních koupalištích — Lékaři varují před teplotními skoky — Domažlická radnice začala s opravou bývalé roty na Čerchově — Nové zábrany v Krkonošském národním parku — Trafostanice na Sokolovsku kulturní památkou — Kniha o cyklistice

                 19. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 18. července

                 Za snímky z vyšetření musí pacienti platit — Zátěž pro Vysočinu kvůli dostavbě Dukovan — České firmy se buodu podílet na dostavbě Dukovan — Pašování drog do věznice Rýnovice — Dopadení zlodějů na Královéhradecku — Český Krumlov nemá dostatek strážníků — Muž prchal před rakouskými policisty — Znečištění přehrady Seč — Vyplavený potok v Hradci Králové — Dotace na opravu Terezína a Josefova — Smrt pacienta po pádu z balkonu v Thomayerově nemocnici — Dohady kolem zákazu norování — Střílení přemnožené zvěře — Příprava betonáže na Dvoreckém mostu — Odkrytý koncentrační tábor na Sokolovsku

                 18. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 17. července

                 17. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 16. července

                 Kompenzace za zpožděné vlakové spoje — Volby do krajů a Senátu — Policie obvinila osm lidí z výroby a distribuce pervitinu na Plzeňsku — Policie od dopoledne šetří nález dvou zastřelených mužů v Šabině na Sokolovsku — Zatopený viadukt v Pelhřimově — Policie hodnotí kriminalitu na MFF — Písek v soutěži o rozkvetlé město Evropy — Demolice lávky přes Jizeru v Železném Brodě — Komplikace při opravě Štěchovického mostu — Problémy s čističkami odpadních vod na Šumavě — Opilec na kole — V okolí Lnadštejna ohrožují turisty stromy — Nebezpečné jezy na jihu Čech — Návrat ohrožených syslů do přírody

                 16. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 15. července

                 Výkup pozemků pro stavbu D11 — Silniční síť v ČR — Dotace na odstranění nelegálních skládek — Soud potrestal vraždu chlapce na nádraží — Na pražském letišti pomáhali s vykládkou a nakládkou kufrů tamní hasiči — Zpevňování hráze rybníka v Kamenici nad Lipou — Obnova Štěnovic po povodních — Záchrana dítěte z auta — Most v Týně nad Vltavou je opět průjezdný — Lávka přes řeku Ohři je zavřená — Změna vjezdu na Václavské náměstí — Poškozený Buškův hamr po bouřkách — Připomínka zaniklých sudetských obcí — Dražba odtažených aut v Liberci — Výprodej kol ze ztrát a nálezů — U jezera Most roste kopie Eiffelovy věže

                 15. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž25 minut

                 12. července

                 Kontroly dopravních staveb — Dvůr Králové prodá ŘSD pozemky kvůli D11 — Tramvajová trať na Václavském náměstí — Ceny hypoték mírně klesají — Pronásledování auta na D7 — Petiční stánek se přesunul na Klárov — Škody po bouřkách na Pardubicku — Výstraha před silnými bouřkami — Jihočeský kraj usiluje o úsek D3 bez poplatku — Vyšší sankce za špatné parkování v Praze — Zabezpečení domů před zloději — Zanesená řeka Bílina — V Liberci se konaly Sportovní hry seniorů — Rekonstrukce Holešovické tržnice — Hornický region Krušnohoří je 5 let v UNESCO

                 12. 7. 2024 na ČT1
                 Stopáž26 minut

                 11. července

                 Českem prošly další intenzivní bouřky — Následky bouřek na severovýchodě Čech — Hasiči na Vysočině v noci kvůli počasí evakuovavli dva dětské tábory — Následky bouřek na Lipensku — Bouře omezila provoz na letišti — Benzin a nafta dál zdražují za poslední týden asi o dvacetník — Pátrání po útočníkovi — Bývalý hejtman David Rath se nedočká omluvy od státu — Požár v areálu komunálních služeb v Plzni — Škola nemá peníze na odškodnění učitelky — Ministertvo převzalo letiště Líně — V Holicích vznikne nové sociální centrum — Problém s financováním záchytek v Sokolově — Bourání stometrových chladících věží — Výzkumníci z technické univerzity v Liberci vyvinuli skleněnou plastelínu

                 11. 7. 2024 na ČT1

                 Napište nám