Otevřený dopis MŠ a MZ podepsalo už více než 8 desítek ředitelů nebo pedagogů základních škol. Nelíbí se jim za jakých podmínek funguje prezenční výuka. Od 3. května by se na venkovních trzích mohl začít prodávat veškerý sortiment bez omezení. Kromě obchodů a služeb by mohly otevřít i vnitřní prostory muzeí a galerií.

Obsah dílu

Headlines

Přehled zpráv.

Diplomatická krize mezi ČR a Ruskem

Ministr zahraničních věcí Jakub Kulhánek oznámil, že nastaví horní hranici počtu ruských diplomatů na hodnotu, která odpovídá českému diplomatickému zastoupení v Moskvě. Desítky Rusů proto pražskou ambasádu do konce května opustí.

Soud zrušil opatření Ministerstva zdravotnictví

Nejvyšší správní soud zrušil celé mimořádné opatření Ministerstva zdravotnictví, které omezuje provoz obchodů, služeb a setkávání lidí. Soudní verdikt má však čtyřdenní odklad platnosti, takže ministerstvo dostalo čas pravidla upravit, aby vyhovovala výtkám.

Obchody se připravují na otevření

Obchodníci se pomalu připravují na otevření provozoven. Zavřeno teď má podle obchodního svazu každý desátý obchod.

Případ Adama Vyčítala míří k soudu

Případ Adama Vyčítala, který po operaci mandlí upadl do bdělého kómatu bude řešit soud. Státní zástupce podal obžalobu na lékařku, dvě sestry a taky Pardubickou nemocnici.

Spor o teplo ve Strakonicích

Právě dnešní datum označila strakonická teplárna jako den, kdy mohou znovu hrozit omezení dodávek tepla pro sídliště Šumavská. Jde o další důsledek sporu mezi tamní teplárnou a dodavatelem firmou Energo.

Mateřské školy plně otevřou jen ve třech krajích

Od pondělí 26.dubna se můžou pro všechny děti otevřít všechny mateřské školy v Karlovarském, Královéhradeckém a Plzeňském kraji. Oznámil to ministr školství Robert Plaga. Zatím školky v celé zemi můžou navštěvovat jen předškoláci.

Petice škol proti rouškám a testování

Ředitelé a učitelé základních škol podepisují otevřený dopis určený ministerstvům školství a zdravotnictví. K dnešnímu dni má zhruba 80 signatářů. Jsou v něm formulované výtky k tomu, jak momentálně probíhá střídavá prezenční výuka ve školách.

Do waldorfské školy v Semilech neotestovaní žáci nemohou

Rodiče, kteří dnes ráno odmítli nechat své děti testovat, si je odvedli domů. Zatímco v pondělí ještě test pro své dítě nepřipustilo 44 rodičů, dnes chybělo 20 žáků Waldorfské základní a střední školy v Semilech.

Po stopách Hanzelky a Zikmunda

Dva cestovatelé Lukáš Socha a Tomáš Vaňourek chtějí jet co nejpřesněji ve stopách svých legendárních předchůdců Jiřího Hanzelky a Miroslava Zikmunda. Expedice Z101 je zavede na dva kontinenty a do 60 zemí. Urazit mají 70 000 kilometrů.

Kontroly na hranicích pokračují

Kontroly lidí z Česka hned na hranicích s Německem na některých místech pokračují, přestože spolková vláda před týdnem oficiálně oznámila jejich konec. Dál platí i to, že jak turistika, tak nákupy jsou pro Čechy v Německu zakázané.

Vila Čerych v České Skalici je na prodej

Za 28 milionů korun je na prodej Vila Čerych v České Skalici. Nadace rozvoje občanské společnosti ji přitom získala darem a původní smlouva prodej nedovolovala. 20 let dům sloužil kultuře a vzdělávání, jak si dárci bratři Čerychovi přáli.

Památky se chystají na novou sezonu

V Kravařích na Českolipsku se pustili do preventivního vykuřování Vísecké rychty, která patří mezi největší roubená stavení v Česku.

Přehrát vše
Stopáž25 minut
Rok výroby 2021
 P ZJ ST AD HD